WP Cerber Security - en to el translation catalogue (1283 entries)

en: Limit login attempts
el: Περιορίστε τις προσπάθειες σύνδεσης

en: minutes
el: πρακτικά

en: Site connection
el: Σύνδεση τοποθεσίας

en: Proactive security rules
el: Προληπτικοί κανόνες ασφαλείας

en: Custom login page
el: Προσαρμοσμένη σελίδα σύνδεσης

en: Custom login URL
el: Προσαρμοσμένη διεύθυνση URL σύνδεσης

en: Citadel mode
el: Λειτουργία Citadel

en: Duration
el: Διάρκεια

en: Notifications
el: Ειδοποιήσεις

en: Access Lists
el: Λίστες πρόσβασης

en: Activity
el: Δραστηριότητα

en: Lockouts
el: Λακ άουτ

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Local User
el: Τοπικός χρήστης

en: Username used
el: Όνομα χρήστη που χρησιμοποιείται

en: Logged in
el: Συνδεθείτε

en: Logged out
el: Αποσυνδεθείτε

en: Login failed
el: Η σύνδεση απέτυχε

en: IP blocked
el: IP μπλοκαρισμένη

en: Locked out
el: Κλειδωμένο

en: IP blacklisted
el: IP στη μαύρη λίστα

en: Password changed
el: Ο κωδικός άλλαξε

en: Remove
el: Αφαιρώ

en: Lockout for %s was removed
el: Το κλείδωμα για %s καταργήθηκε

en: White IP Access List
el: Λευκή λίστα πρόσβασης IP

en: Black IP Access List
el: Μαύρη λίστα πρόσβασης IP

en: List is empty
el: Η λίστα είναι κενή

en: View Activity
el: Προβολή δραστηριότητας

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Last login
el: Τελευταία σύνδεση

en: Never
el: Ποτέ

en: Are you sure?
el: Είσαι σίγουρος;

en: My site is behind a reverse proxy
el: Ο ιστότοπός μου βρίσκεται πίσω από έναν αντίστροφο διακομιστή μεσολάβησης

en: Make your protection smarter!
el: Κάντε την προστασία σας πιο έξυπνη!

en: Please enable Permalinks to use this feature. Set Permalink Settings to something other than Default.
el: Ενεργοποιήστε τους Μόνιμους Συνδέσμους για να χρησιμοποιήσετε αυτήν τη δυνατότητα. Ορίστε τις Ρυθμίσεις Μόνιμου Συνδέσμου σε κάτι διαφορετικό από Προεπιλογή.

en: Main Settings
el: Βασικές Ρυθμίσεις

en: Help
el: Βοήθεια

en: Increase lockout duration to %s hours after %s lockouts in the last %s hours
el: Αυξήστε τη διάρκεια κλειδώματος σε %s ώρες μετά από %s κλειδώματα τις τελευταίες %s ώρες

en: You are not allowed to log in. Ask your administrator for assistance.
el: Δεν επιτρέπεται να συνδεθείτε. Ζητήστε τη βοήθεια του διαχειριστή σας.

en: Expires
el: Λήγει

en: No lockouts at the moment. The sky is clear.
el: Δεν υπάρχουν λουκέτα αυτή τη στιγμή. Ο ουρανός είναι καθαρός.

en: Can't activate WP Cerber due to a database error.
el: Δεν είναι δυνατή η ενεργοποίηση του WP Cerber λόγω σφάλματος βάσης δεδομένων.

en: days
el: ημέρες

en: Cerber Quick View
el: Γρήγορη προβολή Cerber

en: Click to send test
el: Κάντε κλικ για αποστολή δοκιμής

en: Attention! You have changed the login URL! The new login URL is
el: Προσοχή! Έχετε αλλάξει τη διεύθυνση URL σύνδεσης! Η νέα διεύθυνση URL σύνδεσης είναι

en: Comments
el: Σχόλια

en: Tools
el: Εργαλεία

en: Select file to import.
el: Επιλέξτε αρχείο για εισαγωγή.

en: What do you want to import?
el: Τι θέλετε να εισάγετε;

en: Upload file
el: Μεταφόρτωση αρχείου

en: No file was uploaded or file is corrupted
el: Δεν μεταφορτώθηκε κανένα αρχείο ή το αρχείο είναι κατεστραμμένο

en: Error while parsing file
el: Σφάλμα κατά την ανάλυση του αρχείου

en: Hostname
el: Όνομα κεντρικού υπολογιστή

en: unknown
el: άγνωστος

en: active
el: ενεργός

en: deactivate
el: απενεργοποιήστε

en: not active
el: μη ενεργό

en: disabled
el: ανάπηρος

en: failed attempts
el: αποτυχημένες προσπάθειες

en: in 24 hours
el: σε 24 ώρες

en: view all
el: προβολή όλων

en: lockouts
el: λουκέτα

en: Lockouts at the moment
el: Λουκ άουτ αυτή τη στιγμή

en: Last lockout
el: Τελευταίο λουκέτο

en: entry | entries
el[0]: καταχώριση
el[1]: καταχωρίσεις

en: New Custom login URL
el: Νέα προσαρμοσμένη διεύθυνση URL σύνδεσης

en: Use file
el: Χρήση αρχείου

en: Deactivate
el: Απενεργοποίηση

en: Reason
el: Λόγος

en: Add IP to the Black List
el: Προσθήκη IP στη μαύρη λίστα

en: Hardening
el: Βαφή μέταλλου

en: Email Address
el: Διεύθυνση Email

en: Hardening WordPress
el: Σκληρύνοντας το WordPress

en: Stop user enumeration
el: Διακοπή απαρίθμησης χρηστών

en: Disable XML-RPC
el: Απενεργοποιήστε το XML-RPC

en: Block access to the XML-RPC server (including Pingbacks and Trackbacks)
el: Αποκλεισμός πρόσβασης στον διακομιστή XML-RPC (συμπεριλαμβανομένων των Pingbacks και των Trackbacks)

en: Disable feeds
el: Απενεργοποίηση ροών

en: Block access to the RSS, Atom and RDF feeds
el: Αποκλείστε την πρόσβαση στις ροές RSS, Atom και RDF

en: Disable REST API
el: Απενεργοποιήστε το REST API

en: WP Cerber is now active and has started protecting your site
el: Το WP Cerber είναι πλέον ενεργό και έχει αρχίσει να προστατεύει τον ιστότοπό σας

en: Action
el: Δράση

en: Incorrect IP address or IP range
el: Λανθασμένη διεύθυνση IP ή εύρος IP

en: Network:
el: Δίκτυο:

en: Add network to the Black List
el: Προσθήκη δικτύου στη μαύρη λίστα

en: Attention! Citadel mode is now active. Nobody is able to log in.
el: Προσοχή! Η λειτουργία Citadel είναι πλέον ενεργή. Κανείς δεν μπορεί να συνδεθεί.

en: Unknown
el: Αγνωστος

en: ERROR:
el: ΣΦΑΛΜΑ:

en: Human verification failed. Please click the square box in the reCAPTCHA block below.
el: Η ανθρώπινη επαλήθευση απέτυχε. Κάντε κλικ στο τετράγωνο πλαίσιο στο μπλοκ reCAPTCHA παρακάτω.

en: Username is not allowed. Please choose another one.
el: Το όνομα χρήστη δεν επιτρέπεται. Επιλέξτε ένα άλλο.

en: unspecified
el: απροσδιόριστος

en: Number of lockouts is increasing
el: Ο αριθμός των λουκέτων αυξάνεται

en: Website
el: Δικτυακός τόπος

en: Import settings
el: Ρυθμίσεις εισαγωγής

en: Prohibited usernames
el: Απαγορευμένα ονόματα χρήστη

en: reCAPTCHA settings
el: Ρυθμίσεις reCAPTCHA

en: Site key
el: Κλειδί τοποθεσίας

en: Secret key
el: Μυστικό κλειδί

en: Enable reCAPTCHA for WordPress registration form
el: Ενεργοποιήστε τη φόρμα εγγραφής reCAPTCHA για WordPress

en: Enable reCAPTCHA for WordPress login form
el: Ενεργοποιήστε τη φόρμα σύνδεσης reCAPTCHA για WordPress

en: Before you can start using reCAPTCHA, you have to obtain Site key and Secret key on the Google website
el: Για να μπορέσετε να αρχίσετε να χρησιμοποιείτε το reCAPTCHA, πρέπει να αποκτήσετε το κλειδί τοποθεσίας και το μυστικό κλειδί στον ιστότοπο της Google

en: Know more
el: Μάθετε περισσότερα

en: User created
el: Ο χρήστης δημιουργήθηκε

en: User registered
el: Εγγεγραμμένος χρήστης

en: reCAPTCHA verification failed
el: Η επαλήθευση reCAPTCHA απέτυχε

en: reCAPTCHA settings are incorrect
el: Οι ρυθμίσεις reCAPTCHA είναι λανθασμένες

en: Attempt to access prohibited URL
el: Προσπάθεια πρόσβασης σε απαγορευμένη διεύθυνση URL

en: Attempt to log in with prohibited username
el: Προσπαθήστε να συνδεθείτε με απαγορευμένο όνομα χρήστη

en: Enable reCAPTCHA for WooCommerce registration form
el: Ενεργοποιήστε τη φόρμα εγγραφής reCAPTCHA για WooCommerce

en: Enable reCAPTCHA for WordPress lost password form
el: Ενεργοποιήστε τη φόρμα χαμένου κωδικού πρόσβασης reCAPTCHA για WordPress

en: Enable reCAPTCHA for WooCommerce lost password form
el: Ενεργοποιήστε τη φόρμα χαμένου κωδικού πρόσβασης reCAPTCHA για WooCommerce

en: Enable reCAPTCHA for WooCommerce login form
el: Ενεργοποιήστε τη φόρμα σύνδεσης reCAPTCHA για WooCommerce

en: Request to the Google reCAPTCHA service failed
el: Το αίτημα για την υπηρεσία Google reCAPTCHA απέτυχε

en: View all
el: Προβολή όλων

en: Recently locked out IP addresses
el: Πρόσφατα κλειδωμένες διευθύνσεις IP

en: OK, nail them all
el: Εντάξει, καρφώστε τους όλους

en: NO, maybe later
el: ΟΧΙ, ίσως αργότερα

en: Dashboard
el: Ταμπλό

en: Want to make WP Cerber even more powerful?
el: Θέλετε να κάνετε το WP Cerber ακόμα πιο ισχυρό;

en: Allow WP Cerber to send locked out malicious IP addresses to Cerber Lab. This helps the plugin team to develop new algorithms for WP Cerber that will defend WordPress against new threats and botnets that are appearing  everyday. You can disable the sending in the plugin settings at any time.
el: Επιτρέψτε στο WP Cerber να στέλνει κλειδωμένες κακόβουλες διευθύνσεις IP στο Cerber Lab. Αυτό βοηθά την ομάδα των προσθηκών να αναπτύξει νέους αλγόριθμους για το WP Cerber που θα υπερασπίζονται το WordPress από νέες απειλές και botnet που εμφανίζονται καθημερινά. Μπορείτε να απενεργοποιήσετε την αποστολή στις ρυθμίσεις της προσθήκης ανά πάσα στιγμή.

en: IP address
el: διεύθυνση IP

en: User login
el: Είσοδος χρήστη

en: User ID
el: Αναγνωριστικό χρήστη

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Search for IP or username
el: Αναζήτηση για IP ή όνομα χρήστη

en: Filter
el: Φίλτρο

en: User
el: Μεταχειριζόμενος

en: Search string
el: Συμβολοσειρά αναζήτησης

en: Date format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: if empty, the default format %s will be used
el: εάν είναι κενό, θα χρησιμοποιηθεί η προεπιλεγμένη μορφή %s

en: Push notifications
el: Push ειδοποιήσεις

en: Email notifications
el: Ειδοποιήσεις μέσω email

en: Use comma to specify multiple values
el: Χρησιμοποιήστε κόμμα για να καθορίσετε πολλές τιμές

en: All connected devices
el: Όλες οι συνδεδεμένες συσκευές

en: No devices found
el: Δεν βρέθηκαν συσκευές

en: Not available
el: Μη διαθέσιμο

en: Password reset requested
el: Ζητήθηκε επαναφορά κωδικού πρόσβασης

en: Apply limit login rules to IP addresses in the White IP Access List
el: Εφαρμόστε κανόνες σύνδεσης ορίου στις διευθύνσεις IP στη λίστα λευκής πρόσβασης IP

en: Invisible reCAPTCHA
el: Αόρατο reCAPTCHA

en: Enable invisible reCAPTCHA
el: Ενεργοποίηση αόρατου reCAPTCHA

en: (do not enable it unless you get and enter the Site and Secret keys for the invisible version)
el: (μην το ενεργοποιήσετε εκτός εάν λάβετε και εισαγάγετε τα κλειδιά Site και Secret για την αόρατη έκδοση)

en: Enable reCAPTCHA for WordPress comment form
el: Ενεργοποιήστε τη φόρμα σχολίου reCAPTCHA για WordPress

en: Limit attempts
el: Περιορίστε τις προσπάθειες

en: Lock out IP address for %s minutes after %s failed attempts within %s minutes
el: Κλειδώστε τη διεύθυνση IP για %s λεπτά μετά από αποτυχημένες προσπάθειες %s μέσα σε %s λεπτά

en: In the Citadel mode nobody is able to log in except IPs from the White IP Access List. Active user sessions will not be affected.
el: Στη λειτουργία Citadel, κανείς δεν μπορεί να συνδεθεί εκτός από τις IP από τη Λευκή λίστα πρόσβασης IP. Οι συνεδρίες ενεργών χρηστών δεν θα επηρεαστούν.

en: Event
el: Συμβάν

en: Spam comments denied
el: Τα ανεπιθύμητα σχόλια απορρίφθηκαν

en: Malicious IP addresses detected
el: Εντοπίστηκαν κακόβουλες διευθύνσεις IP

en: Lockouts occurred
el: Έγιναν λουκέτα

en: You are not allowed to register.
el: Δεν επιτρέπεται να εγγραφείτε.

en: Spam comment denied
el: Το ανεπιθύμητο σχόλιο απορρίφθηκε

en: Attempt to log in denied
el: Απορρίφθηκε η προσπάθεια σύνδεσης

en: Attempt to register denied
el: Απορρίφθηκε η προσπάθεια εγγραφής

en: Malicious activities mitigated
el: Μετριάστηκαν οι κακόβουλες δραστηριότητες

en: Diagnostic
el: Διαγνωστικός

en: License
el: Αδεια

en: Sorry, human verification failed.
el: Λυπούμαστε, η ανθρώπινη επαλήθευση απέτυχε.

en: Comment processing
el: Επεξεργασία σχολίων

en: If a spam comment detected
el: Εάν εντοπιστεί ένα ανεπιθύμητο σχόλιο

en: Trash spam comments
el: Σκουπίδια ανεπιθύμητων σχολίων

en: Move spam comments to trash after
el: Μετακινήστε τα ανεπιθύμητα σχόλια στον κάδο απορριμμάτων μετά

en: Spam form submission denied
el: Η υποβολή φόρμας ανεπιθύμητης αλληλογραφίας απορρίφθηκε

en: Protect all forms on the website with bot detection engine
el: Προστατέψτε όλες τις φόρμες στον ιστότοπο με τη μηχανή ανίχνευσης bot

en: Country
el: Χώρα

en: Security Rules
el: Κανόνες ασφαλείας

en: Failed login attempts
el: Αποτυχημένες προσπάθειες σύνδεσης

en: Registered
el: Εγγεγραμμένος

en: You
el: Εσείς

en: Spam form submissions denied
el: Οι υποβολές φόρμας ανεπιθύμητης αλληλογραφίας απορρίφθηκαν

en: Getting Started Guide
el: Οδηγός έναρξης

en: Countries
el: χωρών

en: Permitted for one country | Permitted for %d countries
el[0]: Επιτρέπεται για μία χώρα

en: No rule
el: Κανένας κανόνας

en: Security rules have been updated
el: Οι κανόνες ασφαλείας έχουν ενημερωθεί

en: Form submission denied
el: Η υποβολή της φόρμας απορρίφθηκε

en: Comment denied
el: Το σχόλιο απορρίφθηκε

en: Request to REST API denied
el: Το αίτημα για REST API απορρίφθηκε

en: Bot detected
el: Εντοπίστηκε bot

en: Citadel mode is active
el: Η λειτουργία Citadel είναι ενεργή

en: Malicious activity detected
el: Εντοπίστηκε κακόβουλη δραστηριότητα

en: Blocked by country rule
el: Αποκλείστηκε από τον κανόνα της χώρας

en: Limit reached
el: Συμπληρώθηκε το όριο

en: Multiple suspicious activities
el: Πολλαπλές ύποπτες δραστηριότητες

en: Registration limit
el: Όριο εγγραφής

en: Start typing here to find a country
el: Ξεκινήστε να πληκτρολογείτε εδώ για να βρείτε μια χώρα

en: Click on a country name to add it to the list of selected countries
el: Κάντε κλικ στο όνομα μιας χώρας για να την προσθέσετε στη λίστα με τις επιλεγμένες χώρες

en: Submit forms
el: Υποβολή εντύπων

en: Post comments
el: Δημοσιεύστε σχόλια

en: Register on the website
el: Εγγραφείτε στον ιστότοπο

en: Use XML-RPC
el: Χρησιμοποιήστε XML-RPC

en: Use REST API
el: Χρησιμοποιήστε το REST API

en: Deny it completely
el: Αρνηθείτε το εντελώς

en: Mark it as spam
el: Επισημάνετε το ως ανεπιθύμητο

en: If you use a caching plugin, you have to add your new login URL to the list of pages not to cache.
el: Εάν χρησιμοποιείτε μια προσθήκη προσωρινής αποθήκευσης, θα πρέπει να προσθέσετε τη νέα σας διεύθυνση URL σύνδεσης στη λίστα των σελίδων που δεν θέλετε να αποθηκεύσετε προσωρινά.

en: To change reporting settings visit
el: Για να αλλάξετε τις ρυθμίσεις αναφοράς, επισκεφτείτε

en: Your login page:
el: Η σελίδα σύνδεσής σας:

en: Your license is valid until
el: Η άδειά σας ισχύει μέχρι

en: Activity details
el: Λεπτομέρειες δραστηριότητας

en: Click to send now
el: Κάντε κλικ για αποστολή τώρα

en: Not permitted for one country | Not permitted for %d countries
el[0]: Δεν επιτρέπεται για μία χώρα

en: Weekly Report
el: Εβδομαδιαία Έκθεση

en: Use 404 template from the active theme
el: Χρησιμοποιήστε το πρότυπο 404 από το ενεργό θέμα

en: Display simple 404 page
el: Εμφάνιση απλής σελίδας 404

en: Optional comment for this entry
el: Προαιρετικό σχόλιο για αυτήν την καταχώρηση

en: You cannot add your IP address or network
el: Δεν μπορείτε να προσθέσετε τη διεύθυνση IP ή το δίκτυό σας

en: To specify a REGEX pattern wrap a pattern in two forward slashes.
el: Για να καθορίσετε ένα μοτίβο REGEX τυλίξτε ένα μοτίβο σε δύο κάθετες προς τα εμπρός.

en: Traffic Inspector
el: Επιθεωρητής Τροχαίας

en: Traffic
el: Κυκλοφορία

en: Request
el: Αίτηση

en: Host Info
el: Πληροφορίες οικοδεσπότη

en: User Agent
el: Πράκτορας χρήστη

en: Form submissions
el: Φόρμα υποβολής

en: Page Not Found
el: Η σελίδα δεν βρέθηκε

en: Longer than
el: Περισσότερο από

en: Refresh
el: Φρεσκάρω

en: Check for requests
el: Ελέγξτε για αιτήματα

en: Not specified
el: Δεν διευκρινίζεται

en: Logging mode
el: Λειτουργία καταγραφής

en: Logging disabled
el: Η καταγραφή απενεργοποιήθηκε

en: Smart
el: Εξυπνος

en: All traffic
el: Όλη η κίνηση

en: Mask these form fields
el: Καλύψτε αυτά τα πεδία φόρμας

en: milliseconds
el: χιλιοστά του δευτερολέπτου

en: Save request fields
el: Αποθήκευση πεδίων αιτήματος

en: Page generation time threshold
el: Χρονικό όριο δημιουργίας σελίδας

en: enabled
el: ενεργοποιημένη

en: no connection
el: καμία σύνδεση

en: Last seen
el: Τελευταία εμφάνιση

en: We're sorry, you are not allowed to proceed
el: Λυπούμαστε, δεν επιτρέπεται να προχωρήσετε

en: Save request headers
el: Αποθήκευση κεφαλίδων αιτημάτων

en: Save $_SERVER
el: Εξοικονομήστε $_SERVER

en: Save request cookies
el: Αποθήκευση cookie αιτήματος

en: Protect admin scripts
el: Προστατέψτε τα σενάρια διαχειριστή

en: Block unauthorized access to load-scripts.php and load-styles.php
el: Αποκλεισμός μη εξουσιοδοτημένης πρόσβασης στα load-scripts.php και load-styles.php

en: Unable to delete the file
el: Δεν είναι δυνατή η διαγραφή του αρχείου

en: Load security engine
el: Φόρτωση κινητήρα ασφαλείας

en: Legacy mode
el: Λειτουργία παλαιού τύπου

en: Standard mode
el: Τυπική λειτουργία

en: Plugin initialization mode has not been changed
el: Η λειτουργία προετοιμασίας προσθηκών δεν έχει αλλάξει

en: File upload denied
el: Η μεταφόρτωση αρχείου απορρίφθηκε

en: Be careful about enabling these options.
el: Να είστε προσεκτικοί με την ενεργοποίηση αυτών των επιλογών.

en: If you forget your Custom login URL, you will be unable to log in.
el: Εάν ξεχάσετε τη διεύθυνση URL προσαρμοσμένης σύνδεσής σας, δεν θα μπορείτε να συνδεθείτε.

en: Site Integrity
el: Ακεραιότητα τοποθεσίας

en: Disabled
el: Ανάπηρος

en: Quick Scan
el: Γρήγορη σάρωση

en: Full Scan
el: Πλήρης σάρωση

en: Denied
el: Αρνήθηκε

en: Use White IP Access List
el: Χρησιμοποιήστε Λευκή λίστα πρόσβασης IP

en: Disable dashboard redirection
el: Απενεργοποιήστε την ανακατεύθυνση του πίνακα ελέγχου

en: Disable automatic redirection to the login page when /wp-admin/ is requested by an unauthorized request
el: Απενεργοποιήστε την αυτόματη ανακατεύθυνση στη σελίδα σύνδεσης όταν ζητηθεί το /wp-admin/ από μη εξουσιοδοτημένο αίτημα

en: Scanner settings
el: Ρυθμίσεις σαρωτή

en: Custom signatures
el: Προσαρμοσμένες υπογραφές

en: Specify custom PHP code signatures. One item per line. To specify a REGEX pattern, enclose a whole line in two braces.
el: Καθορίστε προσαρμοσμένες υπογραφές κώδικα PHP. Ένα στοιχείο ανά γραμμή. Για να καθορίσετε ένα μοτίβο REGEX, περικλείστε μια ολόκληρη γραμμή σε δύο αγκύλες.

en: Unwanted file extensions
el: Ανεπιθύμητες επεκτάσεις αρχείων

en: Specify file extensions to search for. Full scan only. Use comma to separate items.
el: Καθορίστε τις επεκτάσεις αρχείων για αναζήτηση. Μόνο πλήρης σάρωση. Χρησιμοποιήστε κόμμα για να διαχωρίσετε στοιχεία.

en: Directories to exclude
el: Κατάλογοι προς εξαίρεση

en: Delete quarantined files after
el: Διαγράψτε τα αρχεία σε καραντίνα μετά

en: Launch Quick Scan
el: Εκκινήστε τη Γρήγορη σάρωση

en: Every hour
el: Κάθε ώρα

en: Every 3 hours
el: Κάθε 3 ώρες

en: Every 6 hours
el: Κάθε 6 ώρες

en: Launch Full Scan
el: Εκκινήστε την πλήρη σάρωση

en: Low severity
el: Χαμηλή σοβαρότητα

en: Medium severity
el: Μέτριας σοβαρότητας

en: High severity
el: Υψηλή σοβαρότητα

en: Report an issue if any of the following is true
el: Αναφέρετε ένα πρόβλημα εάν ισχύει κάποιο από τα παρακάτω

en: Send email report
el: Αποστολή αναφοράς μέσω email

en: After every scan
el: Μετά από κάθε σάρωση

en: If any changes in scan results occurred
el: Εάν προέκυψαν αλλαγές στα αποτελέσματα σάρωσης

en: Include file sizes
el: Συμπεριλάβετε μεγέθη αρχείων

en: Include scan errors
el: Συμπεριλάβετε σφάλματα σάρωσης

en: Security Scanner
el: Σαρωτής ασφαλείας

en: Scheduling
el: Χρονοδρομολόγηση

en: Currently a scheduled scan in progress. Please wait until it is finished.
el: Αυτήν τη στιγμή μια προγραμματισμένη σάρωση βρίσκεται σε εξέλιξη. Περιμένετε μέχρι να ολοκληρωθεί.

en: Previous scan started %s has not been completed. Continue scanning?
el: Η προηγούμενη σάρωση που ξεκίνησε %s δεν έχει ολοκληρωθεί. Συνέχεια σάρωσης;

en: It seems this website has never been scanned. To start scanning click the button below.
el: Φαίνεται ότι αυτός ο ιστότοπος δεν έχει σαρωθεί ποτέ. Για να ξεκινήσει η σάρωση κάντε κλικ στο κουμπί παρακάτω.

en: Start Quick Scan
el: Ξεκινήστε τη Γρήγορη σάρωση

en: Start Full Scan
el: Ξεκινήστε την πλήρη σάρωση

en: Stop Scanning
el: Διακοπή σάρωσης

en: Continue Scanning
el: Συνεχίστε τη σάρωση

en: Delete
el: Διαγράφω

en: Verified
el: Επαληθεύτηκε

en: Integrity data not found
el: Δεν βρέθηκαν δεδομένα ακεραιότητας

en: Unable to check the integrity of the plugin due to a network error
el: Δεν είναι δυνατός ο έλεγχος της ακεραιότητας της προσθήκης λόγω σφάλματος δικτύου

en: Unable to check the integrity of WordPress files due to a network error
el: Δεν είναι δυνατός ο έλεγχος της ακεραιότητας των αρχείων WordPress λόγω σφάλματος δικτύου

en: Unable to check the integrity of the theme due to a network error
el: Δεν είναι δυνατός ο έλεγχος της ακεραιότητας του θέματος λόγω σφάλματος δικτύου

en: Unable to process file
el: Δεν είναι δυνατή η επεξεργασία του αρχείου

en: Unable to open file
el: Δεν είναι δυνατό το άνοιγμα του αρχείου

en: Checksum mismatch
el: Αναντιστοιχία αθροίσματος ελέγχου

en: Suspicious code found
el: Βρέθηκε ύποπτος κωδικός

en: Unattended suspicious file
el: ύποπτο αρχείο χωρίς παρακολούθηση

en: Executable code found
el: Βρέθηκε εκτελέσιμος κώδικας

en: Unwanted file extension
el: Ανεπιθύμητη επέκταση αρχείου

en: New file
el: Νέο αρχείο

en: Custom signature found
el: Βρέθηκε προσαρμοσμένη υπογραφή

en: Parsing the list of files
el: Ανάλυση της λίστας αρχείων

en: Checking for new and modified files
el: Έλεγχος για νέα και τροποποιημένα αρχεία

en: Verifying the integrity of WordPress
el: Επαλήθευση της ακεραιότητας του WordPress

en: Verifying the integrity of the plugins
el: Επαλήθευση της ακεραιότητας των προσθηκών

en: Verifying the integrity of the themes
el: Επαλήθευση της ακεραιότητας των θεμάτων

en: Searching for malicious code
el: Αναζήτηση για κακόβουλο κώδικα

en: Finalizing the scan
el: Ολοκλήρωση της σάρωσης

en: Files to scan
el: Αρχεία προς σάρωση

en: Critical issues
el: Κρίσιμα ζητήματα

en: Issues total
el: Θέματα συνολικά

en: Scanner Report
el: Αναφορά σαρωτή

en: If new issues found
el: Εάν εντοπιστούν νέα προβλήματα

en: Suspicious directives found
el: Βρέθηκαν ύποπτες οδηγίες

en: Suspicious code instruction found
el: Βρέθηκε ύποπτη οδηγία κωδικού

en: Suspicious code signatures found
el: Βρέθηκαν ύποπτες υπογραφές κωδικών

en: To solve this issue you have to reinstall %s or update it to the latest version.
el: Για να λύσετε αυτό το ζήτημα, πρέπει να εγκαταστήσετε ξανά το %s ή να το ενημερώσετε στην πιο πρόσφατη έκδοση.

en: Please upload a reference ZIP archive
el: Ανεβάστε ένα αρχείο ZIP αναφοράς

en: Resolve issue
el: Επίλυση προβλήματος

en: We have not found any integrity data to verify
el: Δεν βρήκαμε δεδομένα ακεραιότητας για επαλήθευση

en: You have to upload a ZIP archive from which you've installed it. This enables the security scanner to verify the integrity of the code and detect malware.
el: Πρέπει να ανεβάσετε ένα αρχείο ZIP από το οποίο το έχετε εγκαταστήσει. Αυτό επιτρέπει στον σαρωτή ασφαλείας να επαληθεύει την ακεραιότητα του κώδικα και να ανιχνεύει κακόβουλο λογισμικό.

en: Full Scan Report
el: Αναφορά πλήρους σάρωσης

en: Quick Scan Report
el: Αναφορά γρήγορης σάρωσης

en: Files scanned
el: Τα αρχεία σαρώθηκαν

en: Check for activities
el: Ελέγξτε για δραστηριότητες

en: Activated
el: Ενεργοποιήθηκε

en: Malicious request denied
el: Το κακόβουλο αίτημα απορρίφθηκε

en: User activated
el: Ο χρήστης ενεργοποιήθηκε

en: Suspicious number of fields
el: Ύποπτος αριθμός πεδίων

en: Suspicious number of nested values
el: Ύποπτος αριθμός ένθετων τιμών

en: Malicious code detected
el: Εντοπίστηκε κακόβουλος κώδικας

en: Attempt to upload a file with malicious code
el: Προσπαθήστε να ανεβάσετε ένα αρχείο με κακόβουλο κώδικα

en: Vulnerability found
el: Βρέθηκε ευπάθεια

en: Unable to check the integrity due to a DB error
el: Δεν είναι δυνατός ο έλεγχος της ακεραιότητας λόγω σφάλματος DB

en: Automated recurring scan schedule
el: Αυτοματοποιημένο επαναλαμβανόμενο πρόγραμμα σάρωσης

en: Scan results reporting
el: Αναφορά αποτελεσμάτων σάρωσης

en: Suspicious activity
el: Ύποπτη δραστηριότητα

en: Errors
el: Σφάλματα

[ctx: preposition of time like: at 11:00]
note: 'at' is a preposition of time, used in contexts like "at 11:00" or "at midnight".
en: at
el: στο

en: Quarantine
el: Καραντίνα

en: Started
el: Ξεκίνησε

en: Finished
el: Πεπερασμένος

en: Performance
el: Εκτέλεση

en: Vulnerabilities
el: τρωτά σημεία

en: New files
el: Νέα αρχεία

en: Changed files
el: Άλλαξαν αρχεία

en: Unwanted extensions
el: Ανεπιθύμητες επεκτάσεις

en: Unattended files
el: Αρχεία χωρίς παρακολούθηση

en: Scanned
el: Σαρωμένο

en: There are no files in the quarantine at the moment.
el: Δεν υπάρχουν αρχεία σε καραντίνα αυτή τη στιγμή.

en: Restore
el: Επαναφέρω

en: Automatic deletion
el: Αυτόματη διαγραφή

en: Size
el: Μέγεθος

en: File
el: Αρχείο

en: The file has been restored to its original location.
el: Το αρχείο έχει αποκατασταθεί στην αρχική του θέση.

en: Integrity
el: Ακεραιότητα

en: Attempt to upload malicious file denied
el: Απορρίφθηκε η προσπάθεια μεταφόρτωσης κακόβουλου αρχείου

en: Awesome!
el: Φοβερός!

en: Automatic cleanup of malware and suspicious files
el: Αυτόματος καθαρισμός κακόβουλου λογισμικού και ύποπτων αρχείων

en: Files in the sessions directory
el: Αρχεία στον κατάλογο συνεδριών

en: Files in these directories
el: Αρχεία σε αυτούς τους καταλόγους

en: Files with these extensions
el: Αρχεία με αυτές τις επεκτάσεις

en: Use comma to separate items.
el: Χρησιμοποιήστε κόμμα για να διαχωρίσετε στοιχεία.

en: Cleaning up
el: Καθαρισμός

en: Malicious code found
el: Βρέθηκε κακόβουλος κώδικας

en: This file contains executable code and may contain obfuscated malware. If this file is a part of a theme or a plugin, it must be located in the theme or the plugin folder. No exception, no excuses.
el: Αυτό το αρχείο περιέχει εκτελέσιμο κώδικα και ενδέχεται να περιέχει ασαφή κακόβουλο λογισμικό. Εάν αυτό το αρχείο είναι μέρος ενός θέματος ή μιας προσθήκης, πρέπει να βρίσκεται στο θέμα ή στο φάκελο της προσθήκης. Καμία εξαίρεση, καμία δικαιολογία.

en: The scanner recognizes this file as "ownerless" or "not bundled" because it does not belong to any known part of the website and should not be here.
el: Ο σαρωτής αναγνωρίζει αυτό το αρχείο ως "χωρίς ιδιοκτήτη" ή "χωρίς πακέτο" επειδή δεν ανήκει σε κανένα γνωστό τμήμα του ιστότοπου και δεν θα πρέπει να βρίσκεται εδώ.

en: It may remain after upgrading to a newer version of %s. It also may be a piece of obfuscated malware. In a rare case it might be a part of a custom-made (bespoke) plugin or theme.
el: Μπορεί να παραμείνει μετά την αναβάθμιση σε νεότερη έκδοση του %s. Μπορεί επίσης να είναι ένα κομμάτι σκοτεινού κακόβουλου λογισμικού. Σε μια σπάνια περίπτωση μπορεί να είναι μέρος μιας προσαρμοσμένης (κατά παραγγελία) προσθήκης ή θέματος.

en: The contents of the file have been changed and do not match what exists in the official WordPress repository or a reference file you have uploaded earlier. The file may have been altered by malware, infected by a virus or has been tampered with.
el: Τα περιεχόμενα του αρχείου έχουν αλλάξει και δεν ταιριάζουν με αυτό που υπάρχει στο επίσημο αποθετήριο του WordPress ή σε αρχείο αναφοράς που έχετε ανεβάσει νωρίτερα. Το αρχείο μπορεί να έχει τροποποιηθεί από κακόβουλο λογισμικό, να έχει μολυνθεί από ιό ή να έχει παραβιαστεί.

en: Deleted
el: Διαγράφηκε

en: Automatically moved to quarantine
el: Μεταφέρθηκε αυτόματα σε καραντίνα

en: Suspicious SQL code detected
el: Εντοπίστηκε ύποπτος κώδικας SQL

[ctx: Example: Last malware scan: 23 Jan 2018]
en: Last malware scan
el: Τελευταία σάρωση κακόβουλου λογισμικού

en: Live Traffic
el: Ζωντανή κυκλοφορία

en: Disable PHP in uploads
el: Απενεργοποιήστε την PHP στις μεταφορτώσεις

en: Disable PHP error displaying
el: Απενεργοποιήστε την εμφάνιση σφαλμάτων PHP

en: Ignore List
el: Λίστα παράβλεψης

en: Ignore
el: Αγνοώ

note: For translators
en: Apply
el: Εφαρμόζω

en: Added
el: Προστέθηκε

en: Remove from the list
el: Αφαίρεση από τη λίστα

en: User Insights
el: Πληροφορίες χρήστη

en: Are you sure you want to delete selected files?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε επιλεγμένα αρχεία;

en: These files have been moved to the quarantine
el: Αυτά τα αρχεία έχουν μεταφερθεί σε καραντίνα

en: Do you want to add selected files to the ignore list?
el: Θέλετε να προσθέσετε επιλεγμένα αρχεία στη λίστα παράβλεψης;

en: These files have been added to the ignore list
el: Αυτά τα αρχεία έχουν προστεθεί στη λίστα παράβλεψης

en: Some errors occurred
el: Παρουσιάστηκαν ορισμένα σφάλματα

en: All files have been processed
el: Όλα τα αρχεία έχουν υποστεί επεξεργασία

en: Know more about all advantages at
el: Μάθετε περισσότερα για όλα τα πλεονεκτήματα στο

en: Suspicious JavaScript code detected
el: Εντοπίστηκε ύποπτος κώδικας JavaScript

en: All scans
el: Όλες οι σαρώσεις

en: The list is empty.
el: Η λίστα είναι άδεια.

en: No files match the specified filter.
el: Κανένα αρχείο δεν ταιριάζει με το καθορισμένο φίλτρο.

en: Click here to see the full list of files
el: Κάντε κλικ εδώ για να δείτε την πλήρη λίστα των αρχείων

en: Page generation time
el: Χρόνος δημιουργίας σελίδας

en: Log In
el: Συνδεθείτε

en: Log Out
el: Αποσύνδεση

en: Register
el: Μητρώο

en: WooCommerce Log In
el: Σύνδεση WooCommerce

en: WooCommerce Log Out
el: WooCommerce Αποσύνδεση

en: IP address is locked out
el: Η διεύθυνση IP είναι κλειδωμένη

en: Traffic Inspection
el: Κυκλοφοριακός έλεγχος

en: Maximum compatibility
el: Μέγιστη συμβατότητα

en: Maximum security
el: Μέγιστη ασφάλεια

en: Erroneous Request Shielding
el: Εσφαλμένη θωράκιση αιτήματος

en: Save software errors
el: Αποθηκεύστε τα σφάλματα λογισμικού

en: Preparing for the scan
el: Προετοιμασία για τη σάρωση

en: Blocked by administrator
el: Αποκλείστηκε από τον διαχειριστή

en: Block User
el: Αποκλεισμός χρήστη

en: User is not permitted to log into the website
el: Ο χρήστης δεν επιτρέπεται να συνδεθεί στον ιστότοπο

en: User Message
el: Μήνυμα χρήστη

en: An optional message for this user
el: Ένα προαιρετικό μήνυμα για αυτόν τον χρήστη

en: Blocked Users
el: Αποκλεισμένοι χρήστες

en: Block access to user pages like /?author=n
el: Αποκλεισμός της πρόσβασης σε σελίδες χρηστών όπως /?author=n

en: Access to WordPress REST API
el: Πρόσβαση στο WordPress REST API

en: Block access to WordPress REST API except any of the following
el: Αποκλεισμός πρόσβασης στο WordPress REST API εκτός από οποιοδήποτε από τα παρακάτω

en: Allow REST API for these roles
el: Να επιτρέπεται το REST API για αυτούς τους ρόλους

en: These restrictions do not apply to IP addresses in the White IP Access List
el: Αυτοί οι περιορισμοί δεν ισχύουν για τις διευθύνσεις IP της Λευκής λίστας πρόσβασης IP

en: Select one or more roles
el: Επιλέξτε έναν ή περισσότερους ρόλους

en: Filter by registered user
el: Φιλτράρισμα κατά εγγεγραμμένο χρήστη

en: Only registered and logged in users are allowed to view this website
el: Μόνο οι εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι χρήστες επιτρέπεται να βλέπουν αυτόν τον ιστότοπο

en: Changelog
el: Καταγραφή αλλαγών

en: Default settings have been loaded
el: Οι προεπιλεγμένες ρυθμίσεις έχουν φορτωθεί

en: Save all rules
el: Αποθηκεύστε όλους τους κανόνες

en: Invalid master credentials
el: Μη έγκυρα κύρια διαπιστευτήρια

en: Return to the website list
el: Επιστρέψτε στη λίστα ιστοτόπων

en: Show "Switched to" notification
el: Εμφάνιση ειδοποίησης "Μετάβαση σε".

en: Add @ site to the page title
el: Προσθήκη @ site στον τίτλο της σελίδας

en: Enable diagnostic logging
el: Ενεργοποίηση διαγνωστικής καταγραφής

en: Limit access by IP address
el: Περιορίστε την πρόσβαση μέσω διεύθυνσης IP

en: Access to this website
el: Πρόσβαση σε αυτόν τον ιστότοπο

en: Full access mode
el: Λειτουργία πλήρους πρόσβασης

en: Read-only mode
el: Λειτουργία μόνο για ανάγνωση

en: The full access mode requires the PRO version of WP Cerber
el: Η λειτουργία πλήρους πρόσβασης απαιτεί την έκδοση PRO του WP Cerber

en: Malware Scan
el: Σάρωση κακόβουλου λογισμικού

en: Notes
el: Σημειώσεις

en: Search results for:
el: Αποτελέσματα αναζήτησης για:

en: Edit
el: Εκδίδω

en: Switch to
el: Εναλλαγή σε

en: No websites configured.
el: Δεν έχουν διαμορφωθεί ιστότοποι.

en: Add a new one
el: Προσθέστε ένα νέο

en: Website Properties
el: Ιδιότητες ιστότοπου

en: Website URL
el: URL ιστότοπου

en: Display as
el: Εμφάνιση ως

en: Website Owner
el: Ιδιοκτήτης Ιστοσελίδας

en: Phone
el: Τηλέφωνο

en: Address
el: Διεύθυνση

en: The website you are trying to add is already in the list
el: Ο ιστότοπος που προσπαθείτε να προσθέσετε είναι ήδη στη λίστα

en: The website has been added successfully
el: Ο ιστότοπος προστέθηκε με επιτυχία

en: Click to edit
el: Κάντε κλικ για επεξεργασία

en: Switch to the Dashboard
el: Μεταβείτε στον Πίνακα ελέγχου

en: Keep in mind: You have added the website that does not support SSL encryption. This may lead to data leakage.
el: Λάβετε υπόψη: Έχετε προσθέσει τον ιστότοπο που δεν υποστηρίζει κρυπτογράφηση SSL. Αυτό μπορεί να οδηγήσει σε διαρροή δεδομένων.

note: %d will be replaced by the number of deleted websites.
en: Website has been deleted | %d websites have been deleted
el[0]: Ο ιστότοπος έχει διαγραφεί

en: You have switched to %s
el: Έχετε αλλάξει σε %s

en: You are here:
el: Είστε εδώ:

en: My Websites
el: Οι ιστοσελίδες μου

en: To proceed, please select the mode for this website
el: Για να συνεχίσετε, επιλέξτε τη λειτουργία για αυτόν τον ιστότοπο

en: Secret Access Token
el: Μυστικό διακριτικό πρόσβασης

en: Are you sure? This permanently invalidates the token.
el: Είσαι σίγουρος; Αυτό ακυρώνει οριστικά το διακριτικό.

en: Updates
el: Ενημερώσεις

en: Group
el: Ομάδα

en: Upgrade WP Cerber
el: Αναβάθμιση του WP Cerber

en: Upgrade all active plugins
el: Αναβάθμιση όλων των ενεργών προσθηκών

en: Delete website
el: Διαγραφή ιστότοπου

en: All groups
el: Όλες οι ομάδες

en: Are you sure you want to delete selected websites?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε επιλεγμένους ιστότοπους;

en: Block
el: Φραγμός

en: Select an existing group or enter a new one to add it
el: Επιλέξτε μια υπάρχουσα ομάδα ή εισαγάγετε μια νέα για να την προσθέσετε

en: Company
el: Εταιρεία

en: Attempt to log in with non-existing username
el: Προσπαθήστε να συνδεθείτε με ανύπαρκτο όνομα χρήστη

en: Attempts to log in with non-existing usernames
el: Προσπάθειες σύνδεσης με ανύπαρκτα ονόματα χρήστη

en: Owner
el: Ιδιοκτήτης

en: Block execution of PHP scripts in the WordPress media folder
el: Αποκλεισμός εκτέλεσης σεναρίων PHP στον φάκελο πολυμέσων του WordPress

en: Active plugins and updates on
el: Ενεργά πρόσθετα και ενημερώσεις

en: A newer version is available
el: Μια νεότερη έκδοση είναι διαθέσιμη

en: New users
el: Νέοι χρήστες

en: My activity
el: Η δραστηριότητά μου

en: Create Alert
el: Δημιουργία ειδοποίησης

en: Delete Alert
el: Διαγραφή ειδοποίησης

en: The alert has been created
el: Η ειδοποίηση δημιουργήθηκε

en: The alert has been deleted
el: Η ειδοποίηση έχει διαγραφεί

en: Advanced Search
el: Σύνθετη αναζήτηση

en: To delete the alert, click here
el: Για να διαγράψετε την ειδοποίηση, κάντε κλικ εδώ

en: Custom login URL may contain Latin alphanumeric characters, dashes and underscores only
el: Η προσαρμοσμένη διεύθυνση URL σύνδεσης μπορεί να περιέχει μόνο λατινικούς αλφαριθμητικούς χαρακτήρες, παύλες και κάτω παύλες

en: Site-specific settings
el: Ρυθμίσεις για συγκεκριμένο ιστότοπο

en: Prefix for plugin cookies
el: Πρόθεμα για cookies προσθηκών

en: Prefix may contain only Latin alphanumeric characters and underscores
el: Το πρόθεμα μπορεί να περιέχει μόνο λατινικούς αλφαριθμητικούς χαρακτήρες και κάτω παύλες

en: Pushbullet access token
el: Διακριτικό πρόσβασης Pushbullet

en: Pushbullet device
el: Συσκευή Pushbullet

en: Delete unattended files
el: Διαγραφή αρχείων χωρίς παρακολούθηση

en: Automatic recovery of modified and infected files
el: Αυτόματη ανάκτηση τροποποιημένων και μολυσμένων αρχείων

en: Recover WordPress files
el: Ανάκτηση αρχείων WordPress

en: File deleted
el: Το αρχείο διαγράφηκε

en: File recovered
el: Το αρχείο ανακτήθηκε

en: Recovering WordPress files
el: Ανάκτηση αρχείων WordPress

en: Recovering plugins files
el: Ανάκτηση αρχείων plugins

en: Recovered
el: Ανακτήθηκε

en: Automatically deleted
el: Αυτόματη διαγραφή

en: Automatically recovered
el: Αυτόματη ανάκτηση

en: User Policies
el: Πολιτικές χρήστη

en: A new version is available
el: Μια νέα έκδοση είναι διαθέσιμη

en: Site policy enforcement
el: Επιβολή πολιτικής ιστότοπου

en: 2FA code verified
el: Επαληθεύτηκε ο κωδικός 2FA

en: Initiated by the user
el: Ξεκινά από τον χρήστη

en: Email address is not permitted.
el: Η διεύθυνση email δεν επιτρέπεται.

en: Please choose another one.
el: Επιλέξτε ένα άλλο.

en: Two-Factor Authentication
el: Έλεγχος ταυτότητας δύο παραγόντων

en: Determined by user role policies
el: Καθορίζεται από τις πολιτικές ρόλου χρήστη

en: Always enabled
el: Πάντα ενεργοποιημένο

en: 2FA PIN Code
el: 2FA Κωδικός PIN

en: Save All Changes
el: Αποθήκευση όλων των αλλαγών

en: Block access to WordPress Dashboard
el: Αποκλεισμός πρόσβασης στον πίνακα ελέγχου του WordPress

en: Hide Toolbar when viewing site
el: Απόκρυψη Toolbar κατά την προβολή ιστότοπου

en: Redirection rules
el: Κανόνες ανακατεύθυνσης

en: Redirect user after login
el: Ανακατεύθυνση χρήστη μετά τη σύνδεση

en: Redirect user after logout
el: Ανακατεύθυνση χρήστη μετά την αποσύνδεση

en: User session expiration time
el: Χρόνος λήξης συνεδρίας χρήστη

en: Two-factor authentication
el: Έλεγχος ταυτότητας δύο παραγόντων

en: Advanced mode
el: Προηγμένη λειτουργία

en: Enforce two-factor authentication if any of the following conditions is true
el: Εφαρμόστε έλεγχο ταυτότητας δύο παραγόντων εάν ισχύει κάποια από τις ακόλουθες συνθήκες

en: Login from a different country
el: Είσοδος από διαφορετική χώρα

en: Login from a different network Class C
el: Είσοδος από διαφορετικό δίκτυο Κατηγορίας Γ

en: Login from a different IP address
el: Συνδεθείτε από διαφορετική διεύθυνση IP

en: Enforce two-factor authentication with fixed intervals
el: Επιβολή ελέγχου ταυτότητας δύο παραγόντων με σταθερά διαστήματα

en: Fixed number of logins
el: Σταθερός αριθμός συνδέσεων

en: number of logins
el: αριθμός συνδέσεων

en: Policies have been updated
el: Οι πολιτικές έχουν ενημερωθεί

en: Restrict email addresses
el: Περιορίστε τις διευθύνσεις email

en: No restrictions
el: Χωρίς περιορισμούς

en: Specify email addresses, wildcards or REGEX patterns. Use comma to separate items.
el: Καθορίστε διευθύνσεις email, χαρακτήρες μπαλαντέρ ή μοτίβα REGEX. Χρησιμοποιήστε κόμμα για να διαχωρίσετε στοιχεία.

en: These files will never be deleted during automatic cleanup.
el: Αυτά τα αρχεία δεν θα διαγραφούν ποτέ κατά την αυτόματη εκκαθάριση.

en: This verification PIN code is expired. We have just sent a new one to your email.
el: Αυτός ο κωδικός PIN επαλήθευσης έχει λήξει. Μόλις στείλαμε ένα νέο στο email σας.

en: You have entered an incorrect verification PIN code
el: Έχετε εισαγάγει λανθασμένο κωδικό PIN επαλήθευσης

en: Please verify that it’s you
el: Επαληθεύστε ότι είστε εσείς

en: Here are the details of the sign-in attempt
el: Ακολουθούν οι λεπτομέρειες της προσπάθειας σύνδεσης

en: only digits are allowed
el: επιτρέπονται μόνο ψηφία

en: We've sent a verification PIN code to your email
el: Στείλαμε έναν κωδικό PIN επαλήθευσης στο email σας

en: Enter the code from the email in the field below.
el: Εισαγάγετε τον κωδικό από το email στο παρακάτω πεδίο.

en: Try again
el: Προσπαθήστε ξανά

en: Cancel
el: Ματαίωση

en: or
el: ή

en: Verify it's you
el: Επαληθεύστε ότι είστε εσείς

en: Verify
el: Επαληθεύω

en: Two-Factor Authentication Email
el: Email ελέγχου ταυτότητας δύο παραγόντων

en: Role-based rules are configured
el: Ρυθμίζονται κανόνες που βασίζονται σε ρόλους

[ctx: e.g. blocked by John at 11:00]
note: Describes by whom and when a website user was blocked. Placeholder %s will be replaced with the name of the person (e.g., "John") and the time (e.g., "11:00").
en: blocked by %s at %s
el: αποκλειστεί από %s στο %s

en: The code is valid for %s minutes.
el: Ο κωδικός ισχύει για %s λεπτά.

en: IP address %s has been added to White IP Access List
el: Η διεύθυνση IP %s προστέθηκε στη Λευκή λίστα πρόσβασης IP

en: IP address %s has been added to Black IP Access List
el: Η διεύθυνση IP %s έχει προστεθεί στη λίστα πρόσβασης Black IP

en: IP Address
el: Διεύθυνση IP

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Any country is permitted
el: Οποιαδήποτε χώρα επιτρέπεται

en: Sessions
el: Συνεδρίες

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Terminate session
el: Τερματισμός συνεδρίας

en: Block user
el: Αποκλεισμός χρήστη

en: Profile
el: Προφίλ

en: All Logins
el: Όλες οι συνδέσεις

en: User Activity
el: Δραστηριότητα χρήστη

en: Terminate
el: Περατώ

en: user | users
el[0]: χρήστης
el[1]: χρήστες

en: Block access to users' data via REST API
el: Αποκλείστε την πρόσβαση στα δεδομένα των χρηστών μέσω REST API

en: Unable to delete
el: Δεν είναι δυνατή η διαγραφή

en: Data Shield
el: Ασπίδα δεδομένων

en: Data Shield Policies
el: Πολιτικές ασπίδας δεδομένων

en: Accounts & Roles
el: Λογαριασμοί & Ρόλοι

en: Site Settings
el: Ρυθμίσεις τοποθεσίας

en: User creation denied
el: Η δημιουργία χρήστη απορρίφθηκε

en: Role update denied
el: Η ενημέρωση ρόλου απορρίφθηκε

en: Setting update denied
el: Η ενημέρωση ρύθμισης απορρίφθηκε

en: Permission denied
el: Η άδεια απορρίφθηκε

en: Invalid user
el: Μη έγκυρος χρήστης

en: Incorrect password
el: Λανθασμένος κωδικός πρόσβασης

en: Protect user accounts
el: Προστατέψτε τους λογαριασμούς χρηστών

en: User registrations are limited to these roles
el: Οι εγγραφές χρηστών περιορίζονται σε αυτούς τους ρόλους

en: Users with these roles are permitted to create new accounts
el: Οι χρήστες με αυτούς τους ρόλους επιτρέπεται να δημιουργούν νέους λογαριασμούς

en: Users with these roles are permitted to change sensitive user data
el: Οι χρήστες με αυτούς τους ρόλους επιτρέπεται να αλλάζουν ευαίσθητα δεδομένα χρήστη

en: Do not apply these policies to the IP addresses in the White IP Access List
el: Μην εφαρμόζετε αυτές τις πολιτικές στις διευθύνσεις IP της Λευκής λίστας πρόσβασης IP

en: Protect user roles
el: Προστατέψτε τους ρόλους των χρηστών

en: Restrict roles and capabilities management with the following policies
el: Περιορίστε τη διαχείριση ρόλων και δυνατοτήτων με τις ακόλουθες πολιτικές

en: Users with these roles are permitted to add new roles
el: Οι χρήστες με αυτούς τους ρόλους επιτρέπεται να προσθέτουν νέους ρόλους

en: Users with these roles are permitted to change role capabilities
el: Οι χρήστες με αυτούς τους ρόλους επιτρέπεται να αλλάξουν τις δυνατότητες ρόλων

en: Protect site settings
el: Προστατέψτε τις ρυθμίσεις του ιστότοπου

en: Restrict updating site settings with the following policies
el: Περιορίστε την ενημέρωση των ρυθμίσεων ιστότοπου με τις ακόλουθες πολιτικές

en: Users with these roles are permitted to change protected settings
el: Οι χρήστες με αυτούς τους ρόλους επιτρέπεται να αλλάζουν προστατευμένες ρυθμίσεις

en: Server
el: Υπηρέτης

en: Server Country
el: Χώρα διακομιστή

en: All servers
el: Όλοι οι διακομιστές

en: All countries
el: Όλες οι χώρες

en: Show homepage in the Website column
el: Εμφάνιση αρχικής σελίδας στη στήλη Ιστότοπος

en: Hide server IP address
el: Απόκρυψη διεύθυνσης IP διακομιστή

en: IP address, range, wildcard, or CIDR
el: Διεύθυνση IP, εύρος, μπαλαντέρ ή CIDR

en: Add Entry
el: Προσθήκη Καταχώρισης

en: The IP address you are trying to add is already in the list
el: Η διεύθυνση IP που προσπαθείτε να προσθέσετε βρίσκεται ήδη στη λίστα

en: IP subnet blocked
el: Αποκλείστηκε το υποδίκτυο IP

en: User row update denied
el: Η ενημέρωση της σειράς χρήστη απορρίφθηκε

en: User metadata update denied
el: Η ενημέρωση μεταδεδομένων χρήστη απορρίφθηκε

en: Any activity
el: Οποιαδήποτε δραστηριότητα

en: A database error occurred while importing access list entries
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα βάσης δεδομένων κατά την εισαγωγή καταχωρήσεων λίστας πρόσβασης

en: Enable authentication log monitoring
el: Ενεργοποιήστε την παρακολούθηση του αρχείου καταγραφής ελέγχου ταυτότητας

en: Keep log records of not logged in visitors for
el: Διατηρήστε αρχεία καταγραφής μη συνδεδεμένων επισκεπτών για

en: Keep log records of logged in users for
el: Διατηρήστε αρχεία καταγραφής των συνδεδεμένων χρηστών για

en: Admin Note
el: Σημείωση διαχειριστή

en: Personal Data
el: Προσωπική πληροφορία

en: Enable data erase
el: Ενεργοποίηση διαγραφής δεδομένων

en: Terminate user sessions
el: Τερματισμός συνεδριών χρήστη

en: Delete user sessions data when user data is erased
el: Διαγραφή δεδομένων περιόδων σύνδεσης χρήστη όταν διαγράφονται τα δεδομένα χρήστη

en: Enable data export
el: Ενεργοποίηση εξαγωγής δεδομένων

en: Include activity log events
el: Συμπεριλάβετε συμβάντα καταγραφής δραστηριοτήτων

en: Include traffic log entries
el: Συμπεριλάβετε καταχωρίσεις καταγραφής κυκλοφορίας

en: Request URL
el: Αίτημα URL

en: Form fields data
el: Δεδομένα πεδίων φόρμας

en: Cookies
el: Μπισκότα

en: Add-ons
el: Πρόσθετα

en: Anti-spam and bot detection settings
el: Anti-spam και ρυθμίσεις εντοπισμού bot

en: Anti-spam engine
el: Μηχανή anti-spam

en: %s retries are allowed within %s minutes
el: %s επαναλήψεις επιτρέπονται εντός %s λεπτών

en: Enable after %s failed login attempts in the last %s minutes
el: Ενεργοποίηση μετά από αποτυχημένες προσπάθειες σύνδεσης %s τα τελευταία %s λεπτά

en: Restrict or completely block access to the WordPress REST API according to your needs
el: Περιορίστε ή αποκλείστε εντελώς την πρόσβαση στο WordPress REST API σύμφωνα με τις ανάγκες σας

en: These features help your organization to be in compliance with personal data protection laws
el: Αυτές οι δυνατότητες βοηθούν τον οργανισμό σας να συμμορφώνεται με τους νόμους περί προστασίας προσωπικών δεδομένων

en: if empty, the website administrator email %s will be used
el: Εάν είναι κενό, θα χρησιμοποιηθεί το email διαχειριστή του ιστότοπου %s

en: notifications are allowed per hour (0 means unlimited)
el: επιτρέπονται ειδοποιήσεις ανά ώρα (0 σημαίνει απεριόριστο)

en: Get notified instantly with mobile and desktop notifications
el: Λάβετε ειδοποιήσεις άμεσα με ειδοποιήσεις για κινητά και επιτραπέζιους υπολογιστές

en: if empty, the email addresses from the notification settings will be used
el: Εάν είναι κενό, θα χρησιμοποιηθούν οι διευθύνσεις email από τις ρυθμίσεις ειδοποιήσεων

en: Traffic Inspector is a context-aware web application firewall (WAF) that protects your website by recognizing and denying malicious HTTP requests
el: Το Traffic Inspector είναι ένα τείχος προστασίας εφαρμογών ιστού (WAF) με επίγνωση του περιβάλλοντος που προστατεύει τον ιστότοπό σας αναγνωρίζοντας και απορρίπτοντας κακόβουλα αιτήματα HTTP

en: Block IP addresses that send excessive requests for non-existing pages or scan website for security breaches
el: Αποκλεισμός διευθύνσεων IP που στέλνουν υπερβολικά αιτήματα για μη υπάρχουσες σελίδες ή σαρώνουν ιστότοπους για παραβιάσεις ασφάλειας

en: Traffic Logging
el: Καταγραφή κυκλοφορίας

en: Enable optional traffic logging if you need to monitor suspicious and malicious activity or solve security issues
el: Ενεργοποιήστε την προαιρετική καταγραφή της κυκλοφορίας εάν χρειάζεται να παρακολουθείτε ύποπτη και κακόβουλη δραστηριότητα ή να επιλύσετε ζητήματα ασφαλείας

en: The scanner monitors file changes, verifies the integrity of WordPress, plugins, and themes, and detects malware
el: Ο σαρωτής παρακολουθεί τις αλλαγές αρχείων, επαληθεύει την ακεραιότητα του WordPress, των προσθηκών και των θεμάτων και εντοπίζει κακόβουλο λογισμικό

en: Specify directories to exclude from scanning. One directory per line.
el: Καθορίστε καταλόγους που θα εξαιρεθούν από τη σάρωση. Ένας κατάλογος ανά γραμμή.

en: The scanner automatically scans the website, removes malware and sends email reports with the results of a scan
el: Ο σαρωτής σαρώνει αυτόματα τον ιστότοπο, αφαιρεί κακόβουλο λογισμικό και στέλνει αναφορές email με τα αποτελέσματα μιας σάρωσης

en: Configure what issues to include in the email report and the condition for sending reports
el: Διαμορφώστε ποια ζητήματα θα συμπεριληφθούν στην αναφορά ηλεκτρονικού ταχυδρομείου και την προϋπόθεση για την αποστολή αναφορών

en: Cerber anti-spam engine
el: Μηχανή Cerber anti-spam

en: Adjust anti-spam engine
el: Ρυθμίστε τη μηχανή anti-spam

en: These settings enable you to fine-tune the behavior of anti-spam algorithms and avoid false positives
el: Αυτές οι ρυθμίσεις σάς δίνουν τη δυνατότητα να προσαρμόσετε με ακρίβεια τη συμπεριφορά των αλγορίθμων anti-spam και να αποφύγετε ψευδώς θετικά

en: How the plugin processes comments submitted through the standard comment form
el: Πώς η προσθήκη επεξεργάζεται τα σχόλια που υποβάλλονται μέσω της τυπικής φόρμας σχολίων

en: Request ID
el: Αναγνωριστικό αιτήματος

en: Search in URL
el: Αναζήτηση στη διεύθυνση URL

en: Executable files
el: Εκτελέσιμα αρχεία

en: All files
el: Όλα τα αρχεία

en: Active sessions
el: Ενεργές συνεδρίες

en: minutes (leave empty to use the default WordPress value)
el: λεπτά (αφήστε κενό για να χρησιμοποιήσετε την προεπιλεγμένη τιμή WordPress)

en: Load entries
el: Φόρτωση καταχωρήσεων

en: My IP
el: Η IP μου

en: Manage Settings
el: Διαχείριση ρυθμίσεων

en: Diagnostic Log
el: Διαγνωστικό Μητρώο

en: User deleted
el: Ο χρήστης διαγράφηκε

en: Email address is prohibited
el: Η διεύθυνση email απαγορεύεται

en: Quarantined
el: Σε καραντίνα

en: Modified
el: Τροποποιήθηκε

en: Files without extension
el: Αρχεία χωρίς επέκταση

en: Back to list
el: Επιστροφή στη λίστα

en: Brief summary
el: Σύντομη περίληψη

en: Path
el: Μονοπάτι

en: Files
el: Αρχεία

en: Space Occupied
el: Κατειλημμένος χώρος

en: No extension
el: Χωρίς επέκταση

en: File extensions statistics
el: Στατιστικά στοιχεία για τις επεκτάσεις αρχείων

en: Extension
el: Επέκταση

en: Smallest
el: Το μικρότερο

en: Largest
el: Το μεγαλύτερο

en: Average Size
el: Μέσο Μέγεθος

en: Oldest
el: Το πιο παλιό

en: Newest
el: Νεότερο

en: Top 10 largest files
el: Τα 10 μεγαλύτερα αρχεία

en: File Name
el: Όνομα αρχείου

en: Date format for CSV export
el: Μορφή ημερομηνίας για εξαγωγή CSV

en: Use ISO 8601 date format for CSV export files
el: Χρησιμοποιήστε τη μορφή ημερομηνίας ISO 8601 για αρχεία εξαγωγής CSV

en: My IP address
el: Η διεύθυνση IP μου

en: Do not add my IP address to the White IP Access List upon plugin activation
el: Μην προσθέτετε τη διεύθυνση IP μου στη λίστα πρόσβασης λευκής IP κατά την ενεργοποίηση της προσθήκης

en: To get the most out of WP Cerber, follow these steps:
el: Για να αξιοποιήσετε στο έπακρο το WP Cerber, ακολουθήστε αυτά τα βήματα:

en: IP whitelisted
el: IP στη λίστα επιτρεπόμενων

en: My requests
el: Τα αιτήματά μου

en: Log into the website
el: Συνδεθείτε στον ιστότοπο

en: Probing for vulnerable code
el: Έρευνα για ευάλωτο κώδικα

en: Your IP address %s has been added to the White IP Access List
el: Η διεύθυνση IP σας %s έχει προστεθεί στη Λευκή λίστα πρόσβασης IP

en: Search for IP address
el: Αναζήτηση για διεύθυνση IP

en: Minimal
el: Ελάχιστος

en: Do not log known crawlers
el: Μην καταγράφετε γνωστά προγράμματα ανίχνευσης

en: Do not log these locations
el: Μην καταγράφετε αυτές τις τοποθεσίες

en: Do not log these User-Agents
el: Μην καταγράφετε αυτούς τους User-Agents

en: Specify User-Agents to exclude requests from logging. One item per line.
el: Καθορίστε το User-Agents για να αποκλείσετε αιτήματα από την καταγραφή. Ένα στοιχείο ανά γραμμή.

en: Unknown Google's bot
el: Άγνωστο bot της Google

en: IP address is not allowed
el: Η διεύθυνση IP δεν επιτρέπεται

en: User message
el: Μήνυμα χρήστη

en: File is missing
el: Το αρχείο λείπει

note: Mandatory
en: This file is missing. It's been deleted or it's not been installed.
el: Αυτό το αρχείο λείπει. Έχει διαγραφεί ή δεν έχει εγκατασταθεί.

en: Please upload another file.
el: Ανεβάστε άλλο αρχείο.

en: Deferred rendering
el: Αναβαλλόμενη απόδοση

en: Defer rendering the custom login page
el: Αναβάλετε την απόδοση της προσαρμοσμένης σελίδας σύνδεσης

en: You have only one login attempt remaining.
el: Σας απομένει μόνο μία προσπάθεια σύνδεσης.

en: Number of allowed concurrent user sessions
el: Αριθμός επιτρεπόμενων ταυτόχρονων περιόδων σύνδεσης χρήστη

en: When the limit on concurrent user sessions is reached
el: Όταν συμπληρωθεί το όριο των ταυτόχρονων περιόδων σύνδεσης χρήστη

en: Terminate the oldest user session on a new login
el: Τερματίστε την παλαιότερη συνεδρία χρήστη σε νέα σύνδεση

en: Deny further login attempts
el: Αρνηθείτε περαιτέρω προσπάθειες σύνδεσης

en: Login from a different browser or device
el: Συνδεθείτε από διαφορετικό πρόγραμμα περιήγησης ή συσκευή

en: If the number of concurrent user sessions is greater
el: Εάν ο αριθμός των ταυτόχρονων περιόδων σύνδεσης χρήστη είναι μεγαλύτερος

en: These features are available in the professional version of WP Cerber.
el: Αυτές οι δυνατότητες είναι διαθέσιμες στην επαγγελματική έκδοση του WP Cerber.

en: User session terminated
el: Η περίοδος λειτουργίας χρήστη τερματίστηκε

en: It is visible only to website administrators
el: Είναι ορατό μόνο στους διαχειριστές του ιστότοπου

en: Authorized
el: Εξουσιοδοτημένος

en: Authorization Failed
el: Η εξουσιοδότηση απέτυχε

en: Important note if you have a caching plugin in place
el: Σημαντική σημείωση εάν διαθέτετε μια προσθήκη προσωρινής αποθήκευσης

en: To avoid false positives and get better anti-spam performance, please clear the plugin cache.
el: Για να αποφύγετε τα ψευδώς θετικά και να έχετε καλύτερη απόδοση κατά των ανεπιθύμητων μηνυμάτων, διαγράψτε την προσωρινή μνήμη της προσθήκης.

en: API request authorized
el: Εγκρίθηκε το αίτημα API

en: API request authorization failed
el: Η εξουσιοδότηση αιτήματος API απέτυχε

en: Request to XML-RPC API denied
el: Το αίτημα για το XML-RPC API απορρίφθηκε

en: Block IP address for
el: Αποκλεισμός διεύθυνσης IP για

en: Mitigate aggressive attempts
el: Μετριάστε τις επιθετικές προσπάθειες

en: Do not show PHP errors on my website
el: Να μην εμφανίζονται σφάλματα PHP στον ιστότοπό μου

en: Log all REST API requests
el: Καταγραφή όλων των αιτημάτων REST API

en: Log all XML-RPC requests
el: Καταγραφή όλων των αιτημάτων XML-RPC

en: Custom comment URL
el: Προσαρμοσμένη διεύθυνση URL σχολίου

en: Use custom URL for the WordPress comment form
el: Χρησιμοποιήστε προσαρμοσμένη διεύθυνση URL για τη φόρμα σχολίων του WordPress

en: Logged-in users
el: Συνδεδεμένοι χρήστες

en: Personal Preferences
el: Προσωπικές Προτιμήσεις

en: Allow access to REST API for logged-in users
el: Να επιτρέπεται η πρόσβαση στο REST API για συνδεδεμένους χρήστες

en: User registration
el: Εγγραφή χρήστη

en: Miscellaneous Settings
el: Διάφορες ρυθμίσεις

en: Application Passwords
el: Κωδικοί πρόσβασης εφαρμογής

en: Enabled, access to API using standard user passwords is allowed
el: Ενεργοποιημένη, επιτρέπεται η πρόσβαση στο API με χρήση τυπικών κωδικών πρόσβασης χρήστη

en: Enabled, no access to API using standard user passwords
el: Ενεργοποιημένο, δεν υπάρχει πρόσβαση στο API με χρήση τυπικών κωδικών πρόσβασης χρήστη

en: Ignore logged-in users
el: Αγνοήστε τους συνδεδεμένους χρήστες

en: Disable reCAPTCHA for logged-in users
el: Απενεργοποιήστε το reCAPTCHA για συνδεδεμένους χρήστες

en: Use global policies
el: Χρησιμοποιήστε παγκόσμιες πολιτικές

en: You have %d login attempt remaining. | You have %d login attempts remaining.
el[0]: Απομένει %d προσπάθεια σύνδεσης.
el[1]: Απομένουν %d προσπάθειες σύνδεσης.

en: Display this message if an attempt to log in is denied because the limit on concurrent user sessions has been reached
el: Εμφανίστε αυτό το μήνυμα εάν απορριφθεί μια προσπάθεια σύνδεσης επειδή έχει συμπληρωθεί το όριο των ταυτόχρονων συνεδριών χρήστη

en: User application password created
el: Δημιουργήθηκε ο κωδικός πρόσβασης της εφαρμογής χρήστη

en: Initialization Mode
el: Λειτουργία αρχικοποίησης

en: Save response headers
el: Αποθήκευση κεφαλίδων απόκρισης

en: Save response cookies
el: Αποθήκευση cookie απόκρισης

en: We need your support to keep moving forward
el: Χρειαζόμαστε την υποστήριξή σας για να συνεχίσουμε να προχωράμε

en: By sharing your unique opinion on WP Cerber, you help the engineers behind the plugin make greater progress and help other professionals find the right software. You can leave your review on one of the following websites. Feel free to use your native language. Thanks!
el: Μοιράζοντας τη μοναδική σας γνώμη για το WP Cerber, βοηθάτε τους μηχανικούς πίσω από την προσθήκη να σημειώσουν μεγαλύτερη πρόοδο και βοηθήστε άλλους επαγγελματίες να βρουν το σωστό λογισμικό. Μπορείτε να αφήσετε την κριτική σας σε έναν από τους παρακάτω ιστότοπους. Μη διστάσετε να χρησιμοποιήσετε τη μητρική σας γλώσσα. Ευχαριστώ!

en: Secret Access Token is invalid
el: Το μυστικό διακριτικό πρόσβασης δεν είναι έγκυρο

en: Click the IP address to see its activity
el: Κάντε κλικ στη διεύθυνση IP για να δείτε τη δραστηριότητά της

en: Login issues
el: Προβλήματα σύνδεσης

en: Non-authenticated
el: Μη επικυρωμένο

en: No activity has been logged yet.
el: Δεν έχει καταγραφεί ακόμη καμία δραστηριότητα.

en: Users' Activity
el: Δραστηριότητα χρηστών

en: Malicious Activity
el: Κακόβουλη δραστηριότητα

en: Suspicious requests
el: Ύποπτα αιτήματα

en: Users
el: Χρήστες

en: Forbidden URL
el: Απαγορευμένη διεύθυνση URL

en: How WP Cerber loads its core and security mechanisms
el: Πώς το WP Cerber φορτώνει τον πυρήνα και τους μηχανισμούς ασφαλείας του

en: Login Security
el: Ασφάλεια σύνδεσης

en: A unique string that does not overlap with slugs of the existing pages or posts
el: Μια μοναδική συμβολοσειρά που δεν επικαλύπτεται με γυμνοσάλιαγκες των υπαρχουσών σελίδων ή αναρτήσεων

en: Processing wp-login.php authentication requests
el: Επεξεργασία αιτημάτων ελέγχου ταυτότητας wp-login.php

en: Default processing
el: Προεπιλεγμένη επεξεργασία

en: Block access to wp-login.php
el: Αποκλεισμός πρόσβασης στο wp-login.php

en: Shift admin menu
el: Shift μενού διαχειριστή

en: You or someone else trying to log into the website. We have to verify that it's you. If this wasn't you, please immediately reset your password to safeguard your account.
el: Εσείς ή κάποιος άλλος που προσπαθεί να συνδεθείτε στον ιστότοπο. Πρέπει να επαληθεύσουμε ότι είστε εσείς. Εάν δεν ήσασταν εσείς, επαναφέρετε αμέσως τον κωδικό πρόσβασής σας για να προστατεύσετε τον λογαριασμό σας.

en: Did not receive the email?
el: Δεν λάβατε το email;

en: Please use the following verification PIN code to verify your identity.
el: Χρησιμοποιήστε τον παρακάτω κωδικό PIN επαλήθευσης για να επαληθεύσετε την ταυτότητά σας.

en: You have disabled the default login page. Ensure that you have configured an alternative login page. Otherwise, you will not be able to log in.
el: Έχετε απενεργοποιήσει την προεπιλεγμένη σελίδα σύνδεσης. Βεβαιωθείτε ότι έχετε διαμορφώσει μια εναλλακτική σελίδα σύνδεσης. Διαφορετικά, δεν θα μπορείτε να συνδεθείτε.

en: Brute-force attack mitigation and user authentication settings
el: Ρυθμίσεις μετριασμού επιθέσεων ωμής βίας και ελέγχου ταυτότητας χρήστη

en: Disable the default login error message
el: Απενεργοποιήστε το προεπιλεγμένο μήνυμα σφάλματος σύνδεσης

en: Do not reveal non-existing usernames and emails in the failed login attempt message
el: Μην αποκαλύπτετε ανύπαρκτα ονόματα χρήστη και email στο μήνυμα αποτυχημένης προσπάθειας σύνδεσης

en: Deny authentication through wp-login.php
el: Άρνηση ελέγχου ταυτότητας μέσω του wp-login.php

en: If we have found your account, we have sent the confirmation link to the email address on the account.
el: Εάν βρήκαμε τον λογαριασμό σας, έχουμε στείλει τον σύνδεσμο επιβεβαίωσης στη διεύθυνση email του λογαριασμού.

en: Prevent username discovery
el: Αποτρέψτε την ανακάλυψη ονόματος χρήστη

en: Prevent username discovery via oEmbed
el: Αποτρέψτε την ανακάλυψη ονόματος χρήστη μέσω oEmbed

en: Prevent username discovery via user XML sitemaps
el: Αποτρέψτε την ανακάλυψη ονόματος χρήστη μέσω χαρτών ιστοτόπων XML χρήστη

en: Once enabled, the log is available here: %s
el: Μόλις ενεργοποιηθεί, το αρχείο καταγραφής είναι διαθέσιμο εδώ: %s

en: The scanner identifies this file as missing based on the integrity data (checksums) provided by the developer of %s.
el: Ο σαρωτής προσδιορίζει αυτό το αρχείο ως λείπει με βάση τα δεδομένα ακεραιότητας (αθροίσματα ελέγχου) που παρέχονται από τον προγραμματιστή του %s.

en: Retrieve IP address WHOIS information when viewing the logs
el: Ανακτήστε πληροφορίες διεύθυνσης IP WHOIS κατά την προβολή των αρχείων καταγραφής

en: Shift the WP Cerber admin menu to the top when navigating through WP Cerber admin pages
el: Μετακινήστε το μενού διαχειριστή του WP Cerber στην κορυφή κατά την πλοήγηση στις σελίδες διαχειριστή του WP Cerber

en: Show IP WHOIS data
el: Εμφάνιση δεδομένων IP WHOIS

en: Analyze the uploads directory
el: Αναλύστε τον κατάλογο μεταφορτώσεων

en: Analyze the WordPress uploads directory to detect injected files
el: Αναλύστε τον κατάλογο μεταφορτώσεων του WordPress για να εντοπίσετε αρχεία με ένεση

en: Change file and directory permissions if it is required to delete files
el: Αλλάξτε τα δικαιώματα αρχείου και καταλόγου εάν απαιτείται για τη διαγραφή αρχείων

en: Change filesystem permissions
el: Αλλαγή δικαιωμάτων συστήματος αρχείων

en: Delete files in the WordPress uploads directory
el: Διαγράψτε αρχεία στον κατάλογο μεταφορτώσεων του WordPress

en: Delete files with unwanted extensions
el: Διαγραφή αρχείων με ανεπιθύμητες επεκτάσεις

en: Delete publicly accessible files with these extensions
el: Διαγράψτε αρχεία προσβάσιμα από το κοινό με αυτές τις επεκτάσεις

en: Detecting injected files in the WordPress uploads directory
el: Ανίχνευση εγχυόμενων αρχείων στον κατάλογο μεταφορτώσεων του WordPress

en: Executable file extension detected
el: Εντοπίστηκε εκτελέσιμη επέκταση αρχείου

en: Filename is prohibited
el: Το όνομα αρχείου απαγορεύεται

en: Files in temporary directories
el: Αρχεία σε προσωρινούς καταλόγους

en: Global Exclusions
el: Παγκόσμιοι αποκλεισμοί

en: Ignore files with these extensions
el: Αγνοήστε αρχεία με αυτές τις επεκτάσεις

en: Injected file
el: Έγχυση αρχείου

en: Injected files
el: Αρχεία με ένεση

en: Keep the WordPress uploads directory clean and secure. Detect injected files with public web access, report them, and remove malicious ones.
el: Διατηρήστε τον κατάλογο μεταφορτώσεων του WordPress καθαρό και ασφαλή. Εντοπίστε αρχεία με ένεση με δημόσια πρόσβαση στον ιστό, αναφέρετέ τα και αφαιρέστε κακόβουλα.

en: Local hash not found
el: Το τοπικό hash δεν βρέθηκε

en: once a day at
el: μια φορά την ημέρα στις

en: Prohibited extensions
el: Απαγορευμένες επεκτάσεις

en: Recover plugins' files
el: Ανάκτηση αρχείων πρόσθετων

en: Scanning server's temporary directories for files
el: Σάρωση προσωρινών καταλόγων διακομιστή για αρχεία

en: Scanning the sessions directory for files
el: Σάρωση του καταλόγου συνεδριών για αρχεία

en: Scanning the temporary upload directory for files
el: Σάρωση του προσωρινού καταλόγου μεταφόρτωσης για αρχεία

en: Scanning website directories for files
el: Σάρωση καταλόγων ιστοτόπων για αρχεία

en: Skip files with these extensions
el: Παράλειψη αρχείων με αυτές τις επεκτάσεις

en: These policies are automatically enforced at the end of every scan based on its results. All affected files are moved to the quarantine.
el: Αυτές οι πολιτικές επιβάλλονται αυτόματα στο τέλος κάθε σάρωσης με βάση τα αποτελέσματά της. Όλα τα επηρεαζόμενα αρχεία μεταφέρονται στην καραντίνα.

en: This scan report was generated by the previous version of WP Cerber. Please run a new scan to get consistent and accurate results.
el: Αυτή η αναφορά σάρωσης δημιουργήθηκε από την προηγούμενη έκδοση του WP Cerber. Εκτελέστε μια νέα σάρωση για να λάβετε συνεπή και ακριβή αποτελέσματα.

en: Use comma to separate multiple extensions
el: Χρησιμοποιήστε κόμμα για να διαχωρίσετε πολλές επεκτάσεις

en: WordPress uploads analysis
el: Ανάλυση μεταφορτώσεων WordPress

[ctx: This is a risk level.]
note: This is a risk level.
en: High
el: Ψηλά

[ctx: This is a risk level.]
note: This is a risk level.
en: Low
el: Χαμηλός

[ctx: This is a risk level.]
note: This is a risk level.
en: Medium
el: Μέσον

en: If you believe you should be able to perform this request, please let us know.
el: Εάν πιστεύετε ότι πρέπει να είστε σε θέση να εκτελέσετε αυτό το αίτημα, ενημερώστε μας.

en: Your request looks suspiciously similar to automated requests from spam posting software or it has been denied by a security policy configured by the website administrator.
el: Το αίτημά σας μοιάζει ύποπτα με αυτοματοποιημένα αιτήματα από λογισμικό ανάρτησης ανεπιθύμητης αλληλογραφίας ή έχει απορριφθεί από μια πολιτική ασφαλείας που έχει διαμορφωθεί από τον διαχειριστή του ιστότοπου.

en: Disable bot detection engine for IP addresses in the White IP Access List
el: Απενεργοποιήστε τη μηχανή ανίχνευσης ρομπότ για διευθύνσεις IP στη λίστα Λευκής πρόσβασης IP

en: Disable reCAPTCHA for IP addresses in the White IP Access List
el: Απενεργοποιήστε το reCAPTCHA για διευθύνσεις IP στη Λευκή λίστα πρόσβασης IP

en: Executable files are not supported. Please upload a ZIP archive.
el: Τα εκτελέσιμα αρχεία δεν υποστηρίζονται. Ανεβάστε ένα αρχείο ZIP.

en: Human verification failed.
el: Η ανθρώπινη επαλήθευση απέτυχε.

en: Logged out everywhere
el: Αποσύνδεση παντού

en: Password reset request denied
el: Το αίτημα επαναφοράς κωδικού πρόσβασης απορρίφθηκε

en: reCAPTCHA verified
el: Το reCAPTCHA επαληθεύτηκε

en: Sorry, password reset is not allowed for this user.
el: Λυπούμαστε, η επαναφορά κωδικού πρόσβασης δεν επιτρέπεται για αυτόν τον χρήστη.

en: This type of file is not supported. Please upload a ZIP archive.
el: Αυτός ο τύπος αρχείου δεν υποστηρίζεται. Ανεβάστε ένα αρχείο ZIP.

en: Use less restrictive security filters for IP addresses in the White IP Access List
el: Χρησιμοποιήστε λιγότερο περιοριστικά φίλτρα ασφαλείας για διευθύνσεις IP στη Λευκή λίστα πρόσβασης IP

en: User application password updated
el: Ο κωδικός πρόσβασης της εφαρμογής χρήστη ενημερώθηκε

en: User blocked by administrator
el: Ο χρήστης αποκλείστηκε από τον διαχειριστή

note: %s is the name of a website administrator who terminated the session.
en: User session terminated by %s
el: Η περίοδος σύνδεσης χρήστη τερματίστηκε από %s

en: Username is prohibited
el: Το όνομα χρήστη απαγορεύεται

en: View all REST API requests
el: Προβολή όλων των αιτημάτων REST API

en: View denied REST API requests
el: Προβολή απορριφθέντων αιτημάτων REST API

en: A new activity has occurred
el: Έγινε μια νέα δραστηριότητα

en: Do not send alerts after this date
el: Μην στέλνετε ειδοποιήσεις μετά από αυτήν την ημερομηνία

en: Documentation
el: Απόδειξη με έγγραφα

en: Email alerts will be sent to these emails:
el: Οι ειδοποιήσεις μέσω email θα αποστέλλονται σε αυτά τα email:

en: Email alerts will be sent to this email:
el: Οι ειδοποιήσεις μέσω email θα αποστέλλονται σε αυτό το email:

en: Ignore global rate limits
el: Αγνοήστε τα παγκόσμια όρια επιτοκίων

en: Maximum number of alerts to send
el: Μέγιστος αριθμός ειδοποιήσεων προς αποστολή

en: Mobile alerts are not configured
el: Οι ειδοποιήσεις για κινητά δεν έχουν διαμορφωθεί

note: %s is the name of a mobile device.
en: Mobile alerts will be sent to %s
el: Οι ειδοποιήσεις για κινητά θα αποστέλλονται στο %s

en: No limit
el: Κανένα όριο

en: OK
el: ΕΝΤΑΞΕΙ

en: Optional alert limits
el: Προαιρετικά όρια ειδοποίησης

note: %s is the name of a website administrator who changed the password.
en: Password changed by %s
el: Ο κωδικός άλλαξε κατά %s

en: Spam protection for registration, comment, and other forms on the website
el: Προστασία ανεπιθύμητων μηνυμάτων για εγγραφή, σχόλια και άλλες μορφές στον ιστότοπο

en: Unknown label
el: Άγνωστη ετικέτα

note: %s is the name of a website administrator who created the password.
en: User application password created by %s
el: Κωδικός πρόσβασης εφαρμογής χρήστη που δημιουργήθηκε από %s

en: User application password deleted
el: Διαγράφηκε ο κωδικός πρόσβασης της εφαρμογής χρήστη

note: %s is the name of a website administrator who deleted the password.
en: User application password deleted by %s
el: Ο κωδικός πρόσβασης εφαρμογής χρήστη διαγράφηκε από %s

note: %s is the name of a website administrator who created the user.
en: User created by %s
el: Χρήστης που δημιουργήθηκε από %s

note: %s is the name of a website administrator who deleted the user.
en: User deleted by %s
el: Ο χρήστης διαγράφηκε από %s

en: View bot events
el: Προβολή συμβάντων bot

en: View reCAPTCHA events
el: Προβολή συμβάντων reCAPTCHA

en: Check for requests from the IP address
el: Ελέγξτε για αιτήματα από τη διεύθυνση IP

en: Get me notified when such an event occurs
el: Ενημερώστε με όταν συμβαίνει ένα τέτοιο συμβάν

en: No events found using the given search criteria
el: Δεν βρέθηκαν συμβάντα με βάση τα δεδομένα αναζήτησης

en: No requests found using the given search criteria
el: Δεν βρέθηκαν αιτήματα με βάση τα δεδομένα αναζήτησης

en: No requests have been logged yet.
el: Δεν έχουν καταγραφεί ακόμη αιτήματα.

en: Note: Logging is currently disabled
el: Σημείωση: Η καταγραφή είναι αυτήν τη στιγμή απενεργοποιημένη

en: View activity in the Dashboard
el: Προβολή δραστηριότητας στον Πίνακα ελέγχου

en: View all logged events
el: Προβολή όλων των καταγεγραμμένων συμβάντων

en: View all logged requests
el: Προβολή όλων των καταγεγραμμένων αιτημάτων

en: View violations in the log
el: Προβολή παραβιάσεων στο αρχείο καταγραφής

en: You will be notified when such an event occurs
el: Θα ειδοποιηθείτε όταν συμβεί ένα τέτοιο συμβάν

en: An optional login form message
el: Ένα προαιρετικό μήνυμα φόρμας σύνδεσης

en: Brief
el: Σύντομος

en: Browser:
el: Πρόγραμμα περιήγησης:

en: By the user
el: Από τον χρήστη

en: Channels to send alerts
el: Κανάλια για την αποστολή ειδοποιήσεων

en: Citadel mode duration
el: Διάρκεια λειτουργίας Citadel

en: Citadel mode has been activated after %d failed login attempts in %d minutes.
el: Η λειτουργία Citadel έχει ενεργοποιηθεί μετά από %d αποτυχημένες προσπάθειες σύνδεσης σε %d λεπτά.

en: Citadel mode threshold
el: Κατώφλι λειτουργίας Citadel

en: Configure email parameters for notifications, reports, and alerts
el: Διαμορφώστε τις παραμέτρους email για ειδοποιήσεις, αναφορές και ειδοποιήσεις

en: Date:
el: Ημερομηνία:

en: Disable login language switcher
el: Απενεργοποίηση εναλλαγής γλώσσας σύνδεσης

en: Field %s contains an invalid value
el: Το πεδίο %s περιέχει μια μη έγκυρη τιμή

en: Field %s may not be empty
el: Το πεδίο %s ενδέχεται να μην είναι κενό

en: From the country
el: Από τη χώρα

en: From the IP address
el: Από τη διεύθυνση IP

en: If empty, the SMTP username is used
el: Εάν είναι κενό, χρησιμοποιείται το όνομα χρήστη SMTP

en: IP address:
el: Διεύθυνση IP:

en: Last failed attempt was at %s from IP %s using username: %s.
el: Η τελευταία αποτυχημένη προσπάθεια ήταν στο %s από την IP %s χρησιμοποιώντας όνομα χρήστη: %s.

en: Location:
el: Τοποθεσία:

en: Lockout notification
el: Ειδοποίηση κλειδώματος

en: Login:
el: Σύνδεση:

en: Mask sensitive data
el: Απόκρυψη ευαίσθητων δεδομένων

en: Mask usernames and IP addresses in notifications and alerts
el: Απόκρυψη ονομάτων χρήστη και διευθύνσεων IP σε ειδοποιήσεις και ειδοποιήσεις

en: Message format
el: Μορφή μηνύματος

en: None
el: Κανένας

en: Plain
el: Πεδιάδα

en: Please select at least one channel
el: Επιλέξτε τουλάχιστον ένα κανάλι

note: %s is the email address(es).
en: Send email alerts to %s
el: Αποστολή ειδοποιήσεων email στο %s

note: %s is the name of a mobile device.
en: Send mobile alerts to %s
el: Αποστολή ειδοποιήσεων για κινητά στο %s

en: Send notification if the number of active lockouts above
el: Στείλτε ειδοποίηση εάν ο αριθμός των ενεργών κλειδωμάτων παραπάνω

en: Send notification when a new version of WP Cerber is available
el: Στείλτε ειδοποίηση όταν είναι διαθέσιμη μια νέα έκδοση του WP Cerber

en: SMTP encryption
el: Κρυπτογράφηση SMTP

en: SMTP From email
el: SMTP Από email

en: SMTP From name
el: SMTP Από όνομα

en: SMTP password
el: Κωδικός πρόσβασης SMTP

en: SMTP port
el: Θύρα SMTP

en: SMTP username
el: Όνομα χρήστη SMTP

en: TEST MESSAGE
el: ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ

en: The WP Cerber Security plugin has been deactivated
el: Η προσθήκη WP Cerber Security έχει απενεργοποιηθεί

en: The WP Cerber Security plugin is now active
el: Η προσθήκη WP Cerber Security είναι πλέον ενεργή

en: Use SMTP
el: Χρησιμοποιήστε SMTP

en: Use SMTP server to send emails
el: Χρησιμοποιήστε τον διακομιστή SMTP για να στείλετε email

en: Verbose
el: Πολύλογος

en: Block access to user pages via their usernames
el: Αποκλείστε την πρόσβαση στις σελίδες χρηστών μέσω των ονομάτων χρήστη τους

en: Check users' settings
el: Ελέγξτε τις ρυθμίσεις των χρηστών

en: Display admin pages of remote websites using my language
el: Εμφάνιση σελίδων διαχειριστή απομακρυσμένων ιστότοπων χρησιμοποιώντας τη γλώσσα μου

en: Stop exposing user details
el: Σταματήστε να αποκαλύπτετε τα στοιχεία των χρηστών

en: The IP address of the last failed attempt to log in is blocked
el: Η διεύθυνση IP της τελευταίας αποτυχημένης προσπάθειας σύνδεσης είναι αποκλεισμένη

en: The last attempt to log in was denied due to the following reason
el: Η τελευταία προσπάθεια σύνδεσης απορρίφθηκε για τον ακόλουθο λόγο

en: Use my language
el: Χρησιμοποιήστε τη γλώσσα μου

en: User is not allowed to log in
el: Ο χρήστης δεν επιτρέπεται να συνδεθεί

en: User Sessions
el: Συνεδρίες χρήστη

en: username is prohibited
el: όνομα χρήστη απαγορεύεται

en: An optional error message to be displayed when attempting to log in with a non-existing username or a non-existing email
el: Ένα προαιρετικό μήνυμα σφάλματος που θα εμφανίζεται όταν προσπαθείτε να συνδεθείτε με ένα ανύπαρκτο όνομα χρήστη ή ένα ανύπαρκτο email

en: Custom login error message
el: Μήνυμα σφάλματος προσαρμοσμένης σύνδεσης

en: For safety reasons, prohibited symbols and invalid values have been removed from the following settings. Please check their values.
el: Για λόγους ασφαλείας, τα απαγορευμένα σύμβολα και οι μη έγκυρες τιμές έχουν αφαιρεθεί από τις ακόλουθες ρυθμίσεις. Ελέγξτε τις τιμές τους.

en: No data for generating reports
el: Δεν υπάρχουν δεδομένα για τη δημιουργία αναφορών

en: Use WP Cerber's plugin repository
el: Χρησιμοποιήστε το αποθετήριο πρόσθετων του WP Cerber

en: Access Settings
el: Πρόσβαση στις Ρυθμίσεις

en: Add a remote website
el: Προσθέστε έναν απομακρυσμένο ιστότοπο

en: Add managed websites by using access tokens.
el: Προσθέστε διαχειριζόμενους ιστότοπους χρησιμοποιώντας διακριτικά πρόσβασης.

en: Configure this website as main to manage other remote website
el: Διαμορφώστε αυτόν τον ιστότοπο ως κύριο για τη διαχείριση άλλων απομακρυσμένων ιστότοπων

en: Disable managed mode
el: Απενεργοποιήστε τη διαχειριζόμενη λειτουργία

en: Enable main website mode
el: Ενεργοποίηση κύριας λειτουργίας ιστότοπου

en: Enable managed mode
el: Ενεργοποίηση διαχειριζόμενης λειτουργίας

en: Install the access token on the main website.
el: Εγκαταστήστε το διακριτικό πρόσβασης στον κύριο ιστότοπο.

en: Invalid response from the remote website
el: Μη έγκυρη απάντηση από τον απομακρυσμένο ιστότοπο

en: This website can be managed from a main website
el: Η διαχείριση αυτού του ιστότοπου μπορεί να γίνει από έναν κύριο ιστότοπο

en: This website is set as a main website.
el: Αυτός ο ιστότοπος έχει οριστεί ως κύριος ιστότοπος.

en: This website is set as a managed website.
el: Αυτός ο ιστότοπος έχει οριστεί ως διαχειριζόμενος ιστότοπος.

en: This message was created by
el: Αυτό το μήνυμα δημιουργήθηκε από

en: User's browser does not match the one used to log in
el: Το πρόγραμμα περιήγησης του χρήστη δεν ταιριάζει με αυτό που χρησιμοποιήθηκε για τη σύνδεση

en: User's IP address does not match the one used to log in
el: Η διεύθυνση IP του χρήστη δεν ταιριάζει με αυτή που χρησιμοποιήθηκε για τη σύνδεση

en: Activity report is a summary of all logged activities and suspicious events occurred during the selected period of time
el: Η αναφορά δραστηριότητας είναι μια σύνοψη όλων των καταγεγραμμένων δραστηριοτήτων και ύποπτων συμβάντων που συνέβησαν κατά την επιλεγμένη χρονική περίοδο

en: Activity Reports
el: Αναφορές δραστηριότητας

en: Add-on settings updated
el: Οι ρυθμίσεις του πρόσθετου ενημερώθηκαν

en: Disable "Remember Me" on the login form
el: Απενεργοποιήστε το "Remember Me" στη φόρμα σύνδεσης

en: Enable monthly reporting
el: Ενεργοποίηση μηνιαίας αναφοράς

en: Enable weekly reporting
el: Ενεργοποίηση εβδομαδιαίας αναφοράς

en: Generate 30-day reports
el: Δημιουργήστε αναφορές 30 ημερών

en: Generate 7-day reports
el: Δημιουργήστε αναφορές 7 ημερών

en: Generate report for the last 30 days instead of the previous calendar month
el: Δημιουργήστε αναφορά για τις τελευταίες 30 ημέρες αντί για τον προηγούμενο ημερολογιακό μήνα

en: Generate report for the last 7 days instead of the previous calendar week
el: Δημιουργήστε αναφορά για τις τελευταίες 7 ημέρες αντί για την προηγούμενη ημερολογιακή εβδομάδα

en: Immediately block IP address after any request to wp-login.php
el: Αποκλείστε αμέσως τη διεύθυνση IP μετά από οποιοδήποτε αίτημα στο wp-login.php

en: Immediately block IP address when attempting to log in with a non-existing username
el: Αποκλείστε αμέσως τη διεύθυνση IP όταν επιχειρείτε να συνδεθείτε με ένα ανύπαρκτο όνομα χρήστη

en: IP Access List entries imported: %d
el: Εισάγονται καταχωρήσεις λίστας πρόσβασης IP: %d

en: Monthly Report
el: Μηνιαία Έκθεση

en: No IP Access List entries found in the uploaded file
el: Δεν βρέθηκαν καταχωρήσεις λίστας πρόσβασης IP στο μεταφορτωμένο αρχείο

en: Non-existing users are strictly prohibited
el: Οι μη υπάρχοντες χρήστες απαγορεύονται αυστηρά

en: Notify admin
el: Ειδοποίηση διαχειριστή

en: Now, whenever you see a green shield icon in the top right-hand corner of any WP Cerber admin page, it means the professional version works as intended, and your website is protected by WP Cerber Security Cloud.
el: Τώρα, κάθε φορά που βλέπετε ένα πράσινο εικονίδιο ασπίδας στην επάνω δεξιά γωνία οποιασδήποτε σελίδας διαχειριστή του WP Cerber, σημαίνει ότι η επαγγελματική έκδοση λειτουργεί όπως προβλέπεται και ο ιστότοπός σας προστατεύεται από το WP Cerber Security Cloud.

en: Please run a new scan to get consistent and accurate results.
el: Εκτελέστε μια νέα σάρωση για να λάβετε συνεπή και ακριβή αποτελέσματα.

en: Please use our client portal to manage your subscription, license keys and get support at %s
el: Χρησιμοποιήστε την πύλη πελατών μας για να διαχειριστείτε τη συνδρομή σας, τα κλειδιά άδειας χρήσης και να λάβετε υποστήριξη στο %s

en: Plugin settings have been imported successfully
el: Οι ρυθμίσεις προσθηκών έχουν εισαχθεί με επιτυχία

en: Plugin settings updated
el: Οι ρυθμίσεις της προσθήκης ενημερώθηκαν

en: Requests to wp-login.php are strictly prohibited
el: Τα αιτήματα στο wp-login.php απαγορεύονται αυστηρά

en: Send email notification to the admin
el: Στείλτε ειδοποίηση μέσω email στον διαχειριστή

en: Send monthly reports on the nth day of month
el: Αποστολή μηνιαίων αναφορών την nη ημέρα του μήνα

en: Send weekly reports on
el: Αποστολή εβδομαδιαίων αναφορών για

en: Specify a relative or absolute URL
el: Καθορίστε μια σχετική ή απόλυτη διεύθυνση URL

en: Thank you for being our client.
el: Σας ευχαριστούμε που είστε πελάτης μας.

en: The file has been deleted from the quarantine.
el: Το αρχείο έχει διαγραφεί από την καραντίνα.

en: The following settings have been set to their minimum acceptable values.
el: Οι ακόλουθες ρυθμίσεις έχουν οριστεί στις ελάχιστες αποδεκτές τιμές τους.

en: The Pushbullet token is valid. You can select devices to receive notifications.
el: Το διακριτικό Pushbullet είναι έγκυρο. Μπορείτε να επιλέξετε συσκευές για λήψη ειδοποιήσεων.

en: The scanner schedule has been updated
el: Το πρόγραμμα του σαρωτή έχει ενημερωθεί

en: To generate complete reports, activity log entries will be kept for %d days.
el: Για να δημιουργήσετε πλήρεις αναφορές, οι εγγραφές στο αρχείο καταγραφής δραστηριοτήτων θα διατηρηθούν για %d ημέρες.

en: Unable to update the scanner schedule
el: Δεν είναι δυνατή η ενημέρωση του χρονοδιαγράμματος του σαρωτή

en: unlimited
el: απεριόριστος

en: Disable main website mode
el: Απενεργοποιήστε τη λειτουργία κύριας ιστοσελίδας

en: Main website settings
el: Ρυθμίσεις κύριας ιστοσελίδας

en: Redirect to the specified URL
el: Ανακατεύθυνση στην καθορισμένη διεύθυνση URL

en: Redirection URL
el: URL ανακατεύθυνσης

en: You have switched back to the main website
el: Έχετε επιστρέψει στον κύριο ιστότοπο

en: Great! Your license key is valid.
el: Μεγάλος! Το κλειδί άδειας χρήσης είναι έγκυρο.

en: Please run the Full Scan. After the scan is completed, analytics reports will be generated.
el: Εκτελέστε την πλήρη σάρωση. Αφού ολοκληρωθεί η σάρωση, θα δημιουργηθούν αναφορές αναλυτικών στοιχείων.

note: Here %s is the name of a mobile device or/and email addresses.
en: A message has been sent to %s
el: Ένα μήνυμα έχει σταλεί στο %s

en: A must-use WP Cerber boot file has been copied to the WordPress must-use directory
el: Ένα υποχρεωτικό αρχείο εκκίνησης του WP Cerber έχει αντιγραφεί στον κατάλογο που πρέπει να χρησιμοποιηθεί WordPress

note: Here %s is a name of software package (module).
en: A new version of %s is available
el: Μια νέα έκδοση του %s είναι διαθέσιμη

en: Access to REST API is restricted in the WP Cerber settings.
el: Η πρόσβαση στο REST API περιορίζεται στις ρυθμίσεις του WP Cerber.

en: Active:
el: Ενεργός:

en: Allow access to users' data via REST API for these roles
el: Να επιτρέπεται η πρόσβαση στα δεδομένα των χρηστών μέσω REST API για αυτούς τους ρόλους

en: Available in the professional version of WP Cerber
el: Διατίθεται στην επαγγελματική έκδοση του WP Cerber

en: Be careful about configuring these settings. Improper configuration may lead to failure to delete malicious files.
el: Να είστε προσεκτικοί με τη διαμόρφωση αυτών των ρυθμίσεων. Η ακατάλληλη ρύθμιση παραμέτρων μπορεί να οδηγήσει σε αποτυχία διαγραφής κακόβουλων αρχείων.

en: Brief notification format
el: Σύντομη μορφή ειδοποίησης

en: Bulk importing IP Access List entries
el: Μαζική εισαγωγή καταχωρήσεων λίστας πρόσβασης IP

en: Checking frequency
el: Έλεγχος συχνότητας

en: Email server for sending emails generated by WP Cerber
el: Διακομιστής email για την αποστολή μηνυμάτων ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που δημιουργούνται από την WP Cerber

en: Heads up!
el: Ψηλά το κεφάλι!

en: Hide software versions and website URLs in notifications
el: Απόκρυψη εκδόσεων λογισμικού και διευθύνσεων URL ιστότοπου στις ειδοποιήσεις

en: hours interval check
el: έλεγχος διαστήματος ωρών

en: Import Entries
el: Εισαγωγές

en: Installed version:
el: Εγκατεστημένη έκδοση:

en: It seems outgoing Internet connections are not allowed on your website.
el: Φαίνεται ότι οι εξερχόμενες συνδέσεις στο Διαδίκτυο δεν επιτρέπονται στον ιστότοπό σας.

en: Limit on the allowed number of alerts
el: Όριο στον επιτρεπόμενο αριθμό ειδοποιήσεων

en: Mail Transport
el: Μεταφορά αλληλογραφίας

en: Manage plugins on your website:
el: Διαχειριστείτε προσθήκες στον ιστότοπό σας:

en: No
el: Οχι

en: No updates found.
el: Δεν βρέθηκαν ενημερώσεις.

en: Plugin page:
el: Σελίδα προσθήκης:

en: Plugin update is available
el: Η ενημέρωση της προσθήκης είναι διαθέσιμη

en: Plugin:
el: Πρόσθετο:

en: Send email alerts to my email
el: Στείλτε ειδοποιήσεις μέσω email στο email μου

en: Send notification when a new version of a plugin is available
el: Στείλτε ειδοποίηση όταν είναι διαθέσιμη μια νέα έκδοση μιας προσθήκης

en: Tested up to:
el: Δοκιμασμένο έως:

en: The reverse proxy mode has not been enabled. No valid proxy headers found.
el: Η λειτουργία αντίστροφου διακομιστή μεσολάβησης δεν έχει ενεργοποιηθεί. Δεν βρέθηκαν έγκυρες κεφαλίδες διακομιστή μεσολάβησης.

en: This update has not been tested with your version of WordPress
el: Αυτή η ενημέρωση δεν έχει δοκιμαστεί με την έκδοση του WordPress

note: Here %s is a version number like 6.1
en: This update requires PHP version %s or higher, you have %s
el: Αυτή η ενημέρωση απαιτεί έκδοση PHP %s ή μεγαλύτερη, έχετε %s

note: Here %s is a version number like 6.1
en: This update requires WordPress version %s or higher, you have %s
el: Αυτή η ενημέρωση απαιτεί την έκδοση του WordPress %s ή μεγαλύτερη, έχετε %s

en: Unable to send a message
el: Δεν είναι δυνατή η αποστολή μηνύματος

en: Use absolute or relative to the home directory paths. One directory per line.
el: Χρησιμοποιήστε απόλυτες ή σχετικές με τις διαδρομές του αρχικού καταλόγου. Ένας κατάλογος ανά γραμμή.

en: User registration is disabled in the General WordPress Settings.
el: Η εγγραφή χρήστη είναι απενεργοποιημένη στις Γενικές Ρυθμίσεις του WordPress.

en: Website:
el: Δικτυακός τόπος:

en: Where to email notifications
el: Πού να στέλνετε ειδοποιήσεις μέσω email

en: Where to email reports
el: Πού να στέλνετε αναφορές μέσω email

en: Where to send emails generated by WP Cerber
el: Πού να στείλετε μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που δημιουργούνται από το WP Cerber

en: WP Cerber %s is available. Please update.
el: Το WP Cerber %s είναι διαθέσιμο. Ενημερώστε.

en: XML-RPC is disabled in the Hardening settings of WP Cerber.
el: Το XML-RPC είναι απενεργοποιημένο στις ρυθμίσεις Hardening του WP Cerber.

en: Yes
el: Ναί

en: Your IP address
el: Η διεύθυνση IP σας

en: Your IP address is detected as %s. Make sure it is equal to your IP address on this page: %s.
el: Η διεύθυνση IP σας ανιχνεύεται ως %s. Βεβαιωθείτε ότι είναι ίση με τη διεύθυνση IP σας σε αυτήν τη σελίδα: %s.

en: By user
el: Κατά χρήστη

en: Client Request Cookies
el: Cookies αιτήματος πελάτη

en: Client Request Headers
el: Κεφαλίδες αιτήματος πελάτη

en: Error shielding mode
el: Λειτουργία θωράκισης σφάλματος

en: Files Submitted
el: Αρχεία που υποβλήθηκαν

en: Form Fields
el: Πεδία Φόρμας

en: JSON Payload
el: Ωφέλιμο φορτίο JSON

en: New version:
el: Νέα έκδοση:

en: Server Response Cookies
el: Cookies απόκρισης διακομιστή

en: Server Response Headers
el: Κεφαλίδες απόκρισης διακομιστή

en: Software Errors
el: Λάθη λογισμικού

en: Warning!
el: Προειδοποίηση!

en: XML-RPC Payload
el: Ωφέλιμο φορτίο XML-RPC

en: Automatically install new versions of WP Cerber when they are available
el: Εγκαταστήστε αυτόματα νέες εκδόσεις του WP Cerber όταν είναι διαθέσιμες

en: Automatically update WP Cerber
el: Αυτόματη ενημέρωση του WP Cerber

en: File contents changed
el: Τα περιεχόμενα του αρχείου άλλαξαν

en: New version of WP Cerber is available
el: Η νέα έκδοση του WP Cerber είναι διαθέσιμη

en: Unable to recover
el: Δεν είναι δυνατή η ανάκτηση

en: Use proxy server for outgoing network connections
el: Χρησιμοποιήστε διακομιστή μεσολάβησης για εξερχόμενες συνδέσεις δικτύου

en: Use proxy server to connect to managed websites
el: Χρησιμοποιήστε διακομιστή μεσολάβησης για να συνδεθείτε σε διαχειριζόμενους ιστότοπους

en: Use WordPress proxy settings
el: Χρησιμοποιήστε τις ρυθμίσεις διακομιστή μεσολάβησης του WordPress

note: %d will be replaced by the number of terminated user sessions.
en: User session has been terminated | %d user sessions have been terminated
el[0]: Η περίοδος λειτουργίας χρήστη έχει τερματιστεί

en: BLOCKED
el: ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΕΝΟΣ

en: Hostname:
el: Όνομα κεντρικού υπολογιστή:

en: PROHIBITED
el: ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΟΣ

en: User is blocked
el: Ο χρήστης είναι αποκλεισμένος

en: Allow users to remember their devices for
el: Επιτρέψτε στους χρήστες να θυμούνται τις συσκευές τους για

en: Clear log
el: Εκκαθάριση αρχείου καταγραφής

en: Download log
el: Λήψη αρχείου καταγραφής

en: Exceeded the allowed number of attempts to enter 2FA code
el: Υπέρβαση του επιτρεπόμενου αριθμού προσπαθειών εισαγωγής κωδικού 2FA

en: Exceeded the allowed number of attempts to reset password
el: Υπέρβαση του επιτρεπόμενου αριθμού προσπαθειών επαναφοράς κωδικού πρόσβασης

en: Exceeded the allowed number of failed reCAPTCHA verifications
el: Υπέρβαση του επιτρεπόμενου αριθμού αποτυχημένων επαληθεύσεων reCAPTCHA

en: Exceeded the allowed number of login attempts
el: Υπέρβαση του επιτρεπόμενου αριθμού προσπαθειών σύνδεσης

en: Global Policies
el: Παγκόσμιες Πολιτικές

en: Invalid user cookies
el: Μη έγκυρα cookie χρήστη

en: Invalid user cookies cleared
el: Τα cookie μη έγκυρων χρηστών διαγράφηκαν

en: Learn more about advanced alerting in WP Cerber:
el: Μάθετε περισσότερα σχετικά με τις προηγμένες ειδοποιήσεις στο WP Cerber:

en: Number of active lockouts at the moment:
el: Αριθμός ενεργών κλειδωμάτων αυτήν τη στιγμή:

en: Reason:
el: Λόγος:

en: Regular time intervals
el: Τακτικά χρονικά διαστήματα

en: Role Policies
el: Πολιτικές Ρόλων

en: The diagnostic log file is empty.
el: Το αρχείο καταγραφής διαγνωστικού ελέγχου είναι κενό.

en: The log file has not been created yet.
el: Το αρχείο καταγραφής δεν έχει δημιουργηθεί ακόμα.

en: To modify your reporting settings, navigate to:
el: Για να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις αναφοράς, μεταβείτε στη διεύθυνση:

en: To view full report, navigate to:
el: Για να δείτε την πλήρη αναφορά, μεταβείτε στη διεύθυνση:

en: User has reached the allowed number of concurrent sessions
el: Ο χρήστης έχει συμπληρώσει τον επιτρεπόμενο αριθμό ταυτόχρονων περιόδων σύνδεσης

en: View activity for this IP:
el: Προβολή δραστηριότητας για αυτήν την IP:

en: View all lockouts:
el: Δείτε όλα τα λουκέτα:

en: View log in reverse
el: Προβολή σύνδεσης αντίστροφα

en: You are not allowed to proceed. Ask your administrator for assistance.
el: Δεν επιτρέπεται να προχωρήσετε. Ζητήστε τη βοήθεια του διαχειριστή σας.

en: Remember this device for %d days
el: Απομνημόνευση αυτής της συσκευής για %d ημέρες

en: Access denied by plugin settings
el: Η πρόσβαση δεν επιτρέπεται από τις ρυθμίσεις της προσθήκης

en: Allow user to remember devices for
el: Να επιτρέπεται στον χρήστη να θυμάται συσκευές για

en: Full
el: Γεμάτος

en: Show sign-in attempt details in 2FA emails
el: Εμφάνιση λεπτομερειών προσπάθειας σύνδεσης σε μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου 2FA

note: Here %s is the name of the software.
en: These features are provided by %s
el: Αυτές οι δυνατότητες παρέχονται από το %s

en: Allow logged-in users
el: Να επιτρέπεται στους συνδεδεμένους χρήστες

en: Allow these REST API namespaces
el: Επιτρέψτε αυτούς τους χώρους ονομάτων REST API

en: Cerber Security Cloud connection
el: Σύνδεση Cerber Security Cloud

en: Citadel mode activated
el: Η λειτουργία Citadel ενεργοποιήθηκε

en: Currently, the WP_ACCESSIBLE_HOSTS constant contains no allowed hosts
el: Επί του παρόντος, η σταθερά WP_ACCESSIBLE_HOSTS δεν περιέχει επιτρεπόμενους κεντρικούς υπολογιστές

en: Currently, the WP_ACCESSIBLE_HOSTS constant is defined as: %s
el: Επί του παρόντος, η σταθερά WP_ACCESSIBLE_HOSTS ορίζεται ως: %s

en: Disable the "Remember Me" checkbox on the WordPress login form
el: Απενεργοποιήστε το πλαίσιο ελέγχου "Να με θυμάσαι" στη φόρμα σύνδεσης του WordPress

en: Excessive spam activity detected
el: Εντοπίστηκε υπερβολική δραστηριότητα ανεπιθύμητης αλληλογραφίας

en: Exclude these locations from inspection by the firewall
el: Εξαιρέστε αυτές τις τοποθεσίες από την επιθεώρηση από το τείχος προστασίας

en: Exclude these locations from scanning for spam
el: Εξαιρέστε αυτές τις τοποθεσίες από τη σάρωση για ανεπιθύμητα μηνύματα

en: Location exception applied
el: Εφαρμόστηκε εξαίρεση τοποθεσίας

en: Manage
el: Διαχειρίζομαι

en: Multiple suspicious activities detected
el: Εντοπίστηκαν πολλαπλές ύποπτες δραστηριότητες

en: Namespace exception applied
el: Εφαρμόστηκε εξαίρεση χώρου ονομάτων

en: Other related WP Cerber settings
el: Άλλες σχετικές ρυθμίσεις WP Cerber

en: Protect other forms
el: Προστατέψτε άλλες μορφές

en: Protected WordPress settings
el: Προστατευμένες ρυθμίσεις WordPress

en: Restrict user account creation and management with the following policies
el: Περιορίστε τη δημιουργία και διαχείριση λογαριασμού χρήστη με τις ακόλουθες πολιτικές

en: Send malicious IP addresses to the Cerber Security Cloud
el: Στείλτε κακόβουλες διευθύνσεις IP στο Cerber Security Cloud

en: Settings that control behavior of WP Cerber
el: Ρυθμίσεις που ελέγχουν τη συμπεριφορά του WP Cerber

en: Site settings protection
el: Προστασία ρυθμίσεων τοποθεσίας

en: Specify a request path to exclude matching requests from firewall inspection. Omit your website domain name and all GET parameters. One exception per line.
el: Καθορίστε μια διαδρομή αιτήματος για να εξαιρέσετε τα αντίστοιχα αιτήματα από την επιθεώρηση τείχους προστασίας. Παραλείψτε το όνομα τομέα του ιστότοπού σας και όλες τις παραμέτρους GET. Μία εξαίρεση ανά γραμμή.

en: Specify any part of a query string or path to exclude matching requests from inspection by the anti-spam engine. One exception per line.
el: Καθορίστε οποιοδήποτε τμήμα μιας συμβολοσειράς ερωτήματος ή διαδρομής για να αποκλείσετε τα αιτήματα αντιστοίχισης από την επιθεώρηση από τη μηχανή προστασίας ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Μία εξαίρεση ανά γραμμή.

en: Specify REST API namespaces to permit when the REST API is disabled. One namespace per line.
el: Καθορίστε τους χώρους ονομάτων REST API για να επιτρέπεται όταν το REST API είναι απενεργοποιημένο. Ένας χώρος ονομάτων ανά γραμμή.

en: Status
el: Κατάσταση

en: Support
el: Υποστήριξη

en: Support Forum
el: Φόρουμ υποστήριξης

en: These security measures prevent malware injection by blocking unauthorized changes to vital WordPress settings.
el: Αυτά τα μέτρα ασφαλείας αποτρέπουν την ένεση κακόβουλου λογισμικού αποκλείοντας μη εξουσιοδοτημένες αλλαγές σε ζωτικής σημασίας ρυθμίσεις του WordPress.

en: These security measures prevent site takeovers by blocking unauthorized creation of new user roles and escalation of role capabilities.
el: Αυτά τα μέτρα ασφαλείας αποτρέπουν τις καταλήψεις ιστοτόπων εμποδίζοντας τη μη εξουσιοδοτημένη δημιουργία νέων ρόλων χρηστών και την κλιμάκωση των δυνατοτήτων ρόλων.

en: These security measures protect against site takeovers by preventing creation of unauthorized administrator accounts and escalation of user privileges.
el: Αυτά τα μέτρα ασφαλείας προστατεύουν από καταλήψεις ιστοτόπων αποτρέποντας τη δημιουργία μη εξουσιοδοτημένων λογαριασμών διαχειριστή και την κλιμάκωση των δικαιωμάτων των χρηστών.

en: To enable WP Cerber updates, add "downloads.wpcerber.com" to the WP_ACCESSIBLE_HOSTS constant
el: Για να ενεργοποιήσετε τις ενημερώσεις του WP Cerber, προσθέστε το "downloads.wpcerber.com" στη σταθερά WP_ACCESSIBLE_HOSTS

en: To enable WP Cerber updates, add the WP_ACCESSIBLE_HOSTS constant defined as "downloads.wpcerber.com" to your wp-config.php file
el: Για να ενεργοποιήσετε τις ενημερώσεις του WP Cerber, προσθέστε τη σταθερά WP_ACCESSIBLE_HOSTS που ορίζεται ως "downloads.wpcerber.com" στο αρχείο wp-config.php

en: To specify a REGEX pattern, enclose the exception in two braces.
el: Για να καθορίσετε ένα μοτίβο REGEX, περικλείστε την εξαίρεση σε δύο αγκύλες.

en: Too many erroneous requests
el: Πάρα πολλά λανθασμένα αιτήματα

en: Too many suspicious requests
el: Πάρα πολλά ύποπτα αιτήματα

en: User accounts protection
el: Προστασία λογαριασμών χρηστών

en: User roles protection
el: Προστασία ρόλων χρήστη

en: WP Cerber processed this request according to this setting
el: Το WP Cerber επεξεργάστηκε αυτό το αίτημα σύμφωνα με αυτήν τη ρύθμιση

en: Comment marked as spam
el: Το σχόλιο επισημάνθηκε ως ανεπιθύμητο

en: Exclude requests with these HTTP headers from inspection by the firewall
el: Εξαιρέστε αιτήματα με αυτές τις κεφαλίδες HTTP από επιθεώρηση από το τείχος προστασίας

en: Exclude requests with these HTTP headers from scanning for spam
el: Εξαιρέστε αιτήματα με αυτές τις κεφαλίδες HTTP από τη σάρωση για ανεπιθύμητα μηνύματα

en: Header exception applied
el: Εφαρμόστηκε εξαίρεση κεφαλίδας

en: Protect comment form
el: Προστασία της φόρμας σχολίων

en: Protect login form
el: Προστασία της φόρμας σύνδεσης

en: Protect lost password form
el: Φόρμα προστασίας χαμένου κωδικού πρόσβασης

en: Protect registration form
el: Προστατέψτε τη φόρμα εγγραφής

en: Protect the standard WordPress comment form with bot detection engine
el: Προστατέψτε την τυπική φόρμα σχολίων του WordPress με τη μηχανή ανίχνευσης ρομπότ

en: Protect the standard WordPress registration form with bot detection engine
el: Προστατέψτε την τυπική φόρμα εγγραφής WordPress με μηχανή εντοπισμού ρομπότ

en: Protect WooCommerce login form
el: Προστατέψτε τη φόρμα σύνδεσης WooCommerce

en: Protect WooCommerce lost password form
el: Προστατέψτε τη φόρμα χαμένου κωδικού πρόσβασης WooCommerce

en: Protect WooCommerce registration form
el: Προστατέψτε τη φόρμα εγγραφής στο WooCommerce

en: Spam Events
el: Ανεπιθύμητα συμβάντα

en: Specify colon-separated name and value pairs to exclude matching requests from firewall inspection. One header per line.
el: Καθορίστε ζεύγη ονομάτων και τιμών διαχωρισμένων με άνω και κάτω τελεία για να αποκλείσετε αιτήματα αντιστοίχισης από την επιθεώρηση τείχους προστασίας. Μία κεφαλίδα ανά γραμμή.

en: Specify colon-separated name and value pairs to exclude matching requests from scanning for spam. One header per line.
el: Καθορίστε ζεύγη ονομάτων και τιμών διαχωρισμένων με άνω και κάτω τελεία για να αποκλείσετε αιτήματα αντιστοίχισης από τη σάρωση για ανεπιθύμητα μηνύματα. Μία κεφαλίδα ανά γραμμή.

en: A network error occurred while attempting to retrieve plugin data from the plugin repository. We will continue attempts.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα δικτύου κατά την προσπάθεια ανάκτησης δεδομένων της προσθήκης από το χώρο αποθήκευσης των προσθηκών. Θα συνεχίσουμε τις προσπάθειες.

en: Abandoned
el: Εγκαταλειμμένος

en: Abandoned plugin
el: Εγκαταλελειμμένο πρόσθετο

en: All Users
el: Όλοι οι Χρήστες

en: At the moment, no plugin data is available. It will be collected and included in future reports.
el: Προς το παρόν, δεν υπάρχουν διαθέσιμα δεδομένα προσθήκης. Θα συλλεχθεί και θα συμπεριληφθεί σε μελλοντικές εκθέσεις.

en: Checking for abandoned plugins
el: Έλεγχος για εγκαταλελειμμένες προσθήκες

en: Checking for plugin ownership changes
el: Έλεγχος για αλλαγές ιδιοκτησίας προσθηκών

en: Detect and report plugins that received no updates for the specified period of time
el: Εντοπίστε και αναφέρετε προσθήκες που δεν έλαβαν ενημερώσεις για την καθορισμένη χρονική περίοδο

en: Detect and report plugins with changes in ownership
el: Εντοπίστε και αναφέρετε προσθήκες με αλλαγές στην ιδιοκτησία

en: Error
el: Σφάλμα

en: Firewall inspection mode
el: Λειτουργία επιθεώρησης τείχους προστασίας

en: If necessary, check and update settings.
el: Εάν είναι απαραίτητο, ελέγξτε και ενημερώστε τις ρυθμίσεις.

en: If necessary, click here to unblock the IP address.
el: Εάν είναι απαραίτητο, κάντε κλικ εδώ για να ξεμπλοκάρετε τη διεύθυνση IP.

en: It appears this plugin is abandoned, as it has not received any updates for over a month.
el: Φαίνεται ότι αυτό το πρόσθετο έχει εγκαταλειφθεί, καθώς δεν έχει λάβει ενημερώσεις για περισσότερο από ένα μήνα.

en: It appears this plugin is abandoned, as it has not received any updates for over a year.
el: Φαίνεται ότι αυτό το πρόσθετο έχει εγκαταλειφθεί, καθώς δεν έχει λάβει ενημερώσεις για περισσότερο από ένα χρόνο.

en: It appears this plugin is abandoned, as it has not received any updates for several months.
el: Φαίνεται ότι αυτό το πρόσθετο έχει εγκαταλειφθεί, καθώς δεν έχει λάβει ενημερώσεις για αρκετούς μήνες.

en: New owner
el: Νέος ιδιοκτήτης

en: No integrity data
el: Δεν υπάρχουν δεδομένα ακεραιότητας

en: Plugin data cannot be loaded due to temporary rate limiting enforced by the plugin repository. Please try again in a few minutes.
el: Δεν είναι δυνατή η φόρτωση των δεδομένων προσθηκών λόγω του προσωρινού περιορισμού ρυθμού που επιβάλλεται από το χώρο αποθήκευσης των προσθηκών. Δοκιμάστε ξανά σε λίγα λεπτά.

en: Plugin owner has changed
el: Ο κάτοχος της προσθήκης άλλαξε

en: Processing the file, please wait
el: Γίνεται επεξεργασία του αρχείου, περιμένετε

en: Scan for abandoned plugins
el: Σάρωση για εγκαταλελειμμένες προσθήκες

en: Scan for file modifications
el: Σάρωση για τροποποιήσεις αρχείων

en: Scan for new files
el: Σάρωση για νέα αρχεία

en: Scan for plugin ownership changes
el: Σάρωση για αλλαγές ιδιοκτησίας προσθηκών

en: Scan sessions directory
el: Σάρωση καταλόγου συνεδριών

en: Scan temporary directories
el: Σάρωση προσωρινών καταλόγων

en: Scan the web server sessions directory for malicious files
el: Σαρώστε τον κατάλογο περιόδων σύνδεσης διακομιστή web για κακόβουλα αρχεία

en: Scan web server temporary directories for malicious files
el: Σάρωση προσωρινών καταλόγων διακομιστή web για κακόβουλα αρχεία

en: The file is being uploaded, please wait
el: Το αρχείο μεταφορτώνεται, περιμένετε

note: Here %s is an email address.
en: The password you entered for the email address %s is incorrect.
el: Ο κωδικός πρόσβασης που πληκτρολογήσατε για τη διεύθυνση email %s είναι εσφαλμένος.

note: Here %s is a user login.
en: The password you entered for the username %s is incorrect.
el: Ο κωδικός πρόσβασης που πληκτρολογήσατε για το όνομα χρήστη %s είναι εσφαλμένος.

en: The scan is completed
el: Η σάρωση ολοκληρώθηκε

en: There is an update to the plugin installed on your website.
el: Υπάρχει μια ενημέρωση για την προσθήκη εγκατεστημένη στον ιστότοπό σας.

en: To disable remote management and revoke the token, click here:
el: Για να απενεργοποιήσετε την απομακρυσμένη διαχείριση και να ανακαλέσετε το διακριτικό, κάντε κλικ εδώ:

en: Vulnerability
el: Τρωτό

en: Write failed login attempts to the system log file
el: Γράψτε αποτυχημένες προσπάθειες σύνδεσης στο αρχείο καταγραφής συστήματος

en: Months without updates to flag plugin as abandoned
el: Μήνες χωρίς ενημερώσεις για την επισήμανση της προσθήκης ως εγκαταλειμμένης

en: Currently, it is defined as:
el: Επί του παρόντος, ορίζεται ως:

en: Unable to detect IP addresses. No HTTP headers containing a valid IP address were detected. Ensure that your proxy server is configured to include the remote IP address in its HTTP headers.
el: Δεν είναι δυνατός ο εντοπισμός διευθύνσεων IP. Δεν εντοπίστηκαν κεφαλίδες HTTP που να περιέχουν έγκυρη διεύθυνση IP. Βεβαιωθείτε ότι ο διακομιστής μεσολάβησής σας έχει ρυθμιστεί ώστε να περιλαμβάνει την απομακρυσμένη διεύθυνση IP στις κεφαλίδες του HTTP.

en: Unable to detect IP addresses. The constant CERBER_IP_KEY you specified is mistyped or contains invalid characters.
el: Δεν είναι δυνατός ο εντοπισμός διευθύνσεων IP. Η σταθερά CERBER_IP_KEY που καθορίσατε είναι λανθασμένη πληκτρολόγηση ή περιέχει μη έγκυρους χαρακτήρες.

en: Unable to detect IP addresses. The defined constant CERBER_IP_KEY cannot be used to retrieve an IP address because the corresponding value does not contain a valid IP address. Ensure that the correct value is specified for this constant.
el: Δεν είναι δυνατός ο εντοπισμός διευθύνσεων IP. Η καθορισμένη σταθερά CERBER_IP_KEY δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για την ανάκτηση μιας διεύθυνσης IP, επειδή η αντίστοιχη τιμή δεν περιέχει έγκυρη διεύθυνση IP. Βεβαιωθείτε ότι έχει καθοριστεί η σωστή τιμή για αυτήν τη σταθερά.

en: Unable to detect IP addresses. This might be because your website is behind a proxy server. If that is the case, enable proxy support in the plugin settings.
el: Δεν είναι δυνατός ο εντοπισμός διευθύνσεων IP. Αυτό μπορεί να οφείλεται στο ότι ο ιστότοπός σας βρίσκεται πίσω από έναν διακομιστή μεσολάβησης. Εάν συμβαίνει αυτό, ενεργοποιήστε την υποστήριξη διακομιστή μεσολάβησης στις ρυθμίσεις της προσθήκης.

en: Activity Breakdown
el: Ανάλυση δραστηριότητας

en: Known Users
el: Γνωστοί Χρήστες

en: Please select at least one widget
el: Επιλέξτε τουλάχιστον ένα γραφικό στοιχείο

en: Security Status Monitor
el: Παρακολούθηση κατάστασης ασφαλείας

en: Select widgets to display
el: Επιλέξτε γραφικά στοιχεία για εμφάνιση

en: Blocked
el: Αποκλεισμένος

en: Incidents
el: Περιστατικά

en: Login Issues
el: Ζητήματα σύνδεσης

en: most active in the last 24 hours
el: πιο ενεργά τις τελευταίες 24 ώρες

en: most frequent incidents and events in the last 24 hours
el: τα πιο συχνά περιστατικά και γεγονότα τις τελευταίες 24 ώρες

en: most recent authentication issues and requests
el: πιο πρόσφατα ζητήματα και αιτήματα ελέγχου ταυτότητας

en: most recent user events
el: πιο πρόσφατα συμβάντα χρήστη

en: most recent user registrations
el: πιο πρόσφατες εγγραφές χρηστών

en: most recent violations of security rules
el: πιο πρόσφατες παραβιάσεις των κανόνων ασφαλείας

en: New Users
el: Νέοι Χρήστες

en: No malicious activity detected in the last 24 hours.
el: Δεν εντοπίστηκε κακόβουλη δραστηριότητα τις τελευταίες 24 ώρες.

en: Spam
el: Ανεπιθύμητη αλληλογραφία

en: Top Offending IP Addresses
el: Κορυφαίες προσβλητικές διευθύνσεις IP

en: An optional message displayed when attempting to reset the password for both existing and non-existing usernames or email addresses.
el: Ένα προαιρετικό μήνυμα που εμφανίζεται όταν προσπαθείτε να επαναφέρετε τον κωδικό πρόσβασης τόσο για υπάρχοντα όσο και για μη υπάρχοντα ονόματα χρήστη ή διευθύνσεις email.

en: Confirm emptying the table. This operation is permanent and cannot be undone.
el: Επιβεβαιώστε το άδειασμα του πίνακα. Αυτή η λειτουργία είναι μόνιμη και δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Custom password reset confirmation message
el: Μήνυμα επιβεβαίωσης επαναφοράς προσαρμοσμένου κωδικού πρόσβασης

en: Details
el: Καθέκαστα

en: Disable the default password reset error message
el: Απενεργοποιήστε το προεπιλεγμένο μήνυμα σφάλματος επαναφοράς κωδικού πρόσβασης

en: Do not reveal non-existing usernames and emails in the password reset error message
el: Μην αποκαλύπτετε ανύπαρκτα ονόματα χρήστη και email στο μήνυμα σφάλματος επαναφοράς κωδικού πρόσβασης

en: Error:
el: Σφάλμα:

en: Specify a request path to exclude matching requests from logging. Use one path per line. To specify a REGEX pattern, enclose a line in a pair of braces. Requests that start with an excluded path or match a REGEX pattern will not be logged.
el: Καθορίστε μια διαδρομή αιτήματος για να εξαιρέσετε τα αντίστοιχα αιτήματα από την καταγραφή. Χρησιμοποιήστε ένα μονοπάτι ανά γραμμή. Για να καθορίσετε ένα μοτίβο REGEX, περικλείστε μια γραμμή σε ένα ζεύγος τιράντες. Τα αιτήματα που ξεκινούν με μια εξαιρούμενη διαδρομή ή αντιστοιχούν σε ένα μοτίβο REGEX δεν θα καταγράφονται.

en: The scan has finished
el: Η σάρωση ολοκληρώθηκε

en: The scan has finished. Please review the results.
el: Η σάρωση ολοκληρώθηκε. Ελέγξτε τα αποτελέσματα.

note: Ago" refers to a period in the past, starting backwards from now. %s will be replaced by a time period in the past, e.g., "2 days ago", "1 hour ago"
en: %s ago
el: πριν από %s

en: Invalid Value
el: Μη έγκυρη τιμή

en: Role-based exception applied
el: Εφαρμόστηκε εξαίρεση βάσει ρόλου

note: Indicates time difference in seconds. %d will be replaced by the number of seconds, e.g., "1 sec" or "45 secs".
en: %d sec | %d secs
el[0]: %d δευτ.
el[1]: %d δευτ.

[ctx: Preposition to describe future time]
note: It is used as a preposition to describe future time, e.g., "in 6 hours" or "in 2 days".
en: in %s
el: σε %s

[ctx: to is a marker of infinitive, e.g. "to use it"]
note: 'selected countries' refers to a list of countries. 'to' is the marker of an infinitive verb, e.g., "to use it". Placeholder %s will be replaced by an action/operation, such as "Submit forms".
en: Only selected countries are permitted to %s. All others are not.
el: Μόνο επιλεγμένες χώρες επιτρέπονται στο %s. Όλοι οι άλλοι δεν είναι.

[ctx: to is a marker of infinitive, e.g. "to use it"]
note: 'selected countries' refers to a list of countries. 'to' is the marker of an infinitive verb, e.g., "to use it". Placeholder %s will be replaced by an action/operation, such as "Submit forms".
en: Selected countries are not permitted to %s. All others are allowed to.
el: Οι επιλεγμένες χώρες δεν επιτρέπονται στο %s. Σε όλους τους άλλους επιτρέπεται.

en: Collect WP Cerber software errors
el: Συλλέξτε σφάλματα λογισμικού WP Cerber

en: Copy To Clipboard
el: Αντιγραφή στο Πρόχειρο

en: Destination directory is not writable
el: Ο κατάλογος προορισμού δεν είναι εγγράψιμος

en: Destination file is not writable
el: Το αρχείο προορισμού δεν είναι εγγράψιμο

en: Directory
el: Τηλεφωνικός κατάλογος

en: Disable spam checks and bot detection engine for logged-in users
el: Απενεργοποιήστε τους ελέγχους ανεπιθύμητων μηνυμάτων και τη μηχανή ανίχνευσης ρομπότ για συνδεδεμένους χρήστες

en: Disable spam checks for logged-in users
el: Απενεργοποιήστε τους ελέγχους ανεπιθύμητων μηνυμάτων για συνδεδεμένους χρήστες

en: Enable safe AJAX mode
el: Ενεργοποιήστε την ασφαλή λειτουργία AJAX

en: Pre-authentication block
el: Μπλοκ προ-έλεγχος ταυτότητας

en: Source file not found
el: Το αρχείο προέλευσης δεν βρέθηκε

en: To grant access to this website, install this token on the main website. Keep the token secret.
el: Για να παραχωρήσετε πρόσβαση σε αυτόν τον ιστότοπο, εγκαταστήστε αυτό το διακριτικό στον κύριο ιστότοπο. Κρατήστε το μυστικό.

en: Unable to copy file
el: Δεν είναι δυνατή η αντιγραφή του αρχείου

en: Unable to create required directory
el: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία του απαιτούμενου καταλόγου

en: Use less strict spam filtering for AJAX form submissions. May increase spam risk slightly.
el: Χρησιμοποιήστε λιγότερο αυστηρό φιλτράρισμα ανεπιθύμητων μηνυμάτων για υποβολές φορμών AJAX. Μπορεί να αυξήσει ελαφρώς τον κίνδυνο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας.

en: Two-factor authentication enforced
el: Επιβλήθηκε έλεγχος ταυτότητας δύο παραγόντων

en: WP Cerber requires PHP version %s or higher, but your web server is currently running PHP %s.
el: Το WP Cerber απαιτεί έκδοση PHP %s ή υψηλότερη, αλλά ο διακομιστής ιστού σας τρέχει αυτήν τη στιγμή PHP %s.

en: WP Cerber requires WordPress version %s or higher. Your WordPress version is %s. Please update your WordPress to the latest version.
el: Το WP Cerber απαιτεί την έκδοση του WordPress %s ή νεότερη. Η έκδοση του WordPress είναι %s. Ενημερώστε το WordPress σας στην πιο πρόσφατη έκδοση.

en: Allow updating WP Cerber and its translations from the official WP Cerber website
el: Επιτρέψτε την ενημέρωση του WP Cerber και των μεταφράσεων του από τον επίσημο ιστότοπο του WP Cerber

note: Here is an example "At August 28, 2025, 9:23:04 PM, the scanner detected that the ownership of the plugin changed from Albert to John."
en: At %s the scanner detected that the ownership of the plugin changed from %s to %s.
el: Στο %s, ο σαρωτής εντόπισε ότι η ιδιοκτησία της προσθήκης άλλαξε από %s σε %s.

en: Default language
el: Προεπιλεγμένη γλώσσα

en: Download File
el: Λήψη αρχείου

en: Export a configuration file to back up your settings and restore them on another site.
el: Εξάγετε ένα αρχείο διαμόρφωσης για να δημιουργήσετε αντίγραφα ασφαλείας των ρυθμίσεών σας και να τις επαναφέρετε σε άλλο ιστότοπο.

en: Export WP Cerber Settings to File
el: Εξαγωγή των ρυθμίσεων WP Cerber σε Αρχείο

en: Import a configuration file to replace your existing settings.
el: Εισαγάγετε ένα αρχείο διαμόρφωσης για να αντικαταστήσετε τις υπάρχουσες ρυθμίσεις σας.

en: Import WP Cerber Settings from File
el: Εισαγάγετε τις ρυθμίσεις WP Cerber από το Αρχείο

en: Language files for the selected language will be installed shortly.
el: Τα αρχεία γλώσσας για την επιλεγμένη γλώσσα θα εγκατασταθούν σύντομα.

en: Language for the plugin admin pages
el: Γλώσσα για τις σελίδες διαχειριστή της προσθήκης

en: Last security action: IP address %s was locked out at %s
el: Τελευταία ενέργεια ασφαλείας: Η διεύθυνση IP %s κλειδώθηκε στο %s

en: Restore Default Settings
el: Επαναφορά προεπιλεγμένων ρυθμίσεων

en: Restore Default WP Cerber Settings
el: Επαναφορά προεπιλεγμένων ρυθμίσεων WP Cerber

en: Revert WP Cerber settings to their defaults. Your Custom Login URL and IP Access Lists will not be changed.
el: Επαναφέρετε τις ρυθμίσεις του WP Cerber στις προεπιλογές τους. Η προσαρμοσμένη διεύθυνση URL σύνδεσης και οι λίστες πρόσβασης IP δεν θα αλλάξουν.

en: Save Changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

note: Here %s is the date.
en: The last update was at %s
el: Η τελευταία ενημέρωση έγινε στο %s

en: Unauthorized access denied
el: Δεν επιτρέπεται η μη εξουσιοδοτημένη πρόσβαση

en: Upload File
el: Μεταφόρτωση αρχείου

en: User role is not allowed
el: Ο ρόλος χρήστη δεν επιτρέπεται

en: View all activity from this IP address
el: Δείτε όλη τη δραστηριότητα από αυτήν τη διεύθυνση IP

en: View recent activity and security-related events for this user
el: Προβολή πρόσφατης δραστηριότητας και συμβάντων που σχετίζονται με την ασφάλεια για αυτόν τον χρήστη

en: View the log of suspicious and malicious activity from this IP address
el: Δείτε το αρχείο καταγραφής ύποπτης και κακόβουλης δραστηριότητας από αυτήν τη διεύθυνση IP

en: What do you want to include in the export?
el: Τι θέλετε να συμπεριλάβετε στην εξαγωγή;

note: Here the first placeholder %s is a date of the last user login and the second placeholder %s is the user's IP address.
en: Your last sign-in was at %s from the IP address %s
el: Η τελευταία σας σύνδεση έγινε στο %s από τη διεύθυνση IP %s

en: A new version of WP Cerber Security is available. We strongly recommend updating.
el: Μια νέα έκδοση του WP Cerber Security είναι διαθέσιμη. Συνιστούμε ανεπιφύλακτα την ενημέρωση.

note: Description of the plugin
en: Continuously evolving security solution that defends WordPress against hacker attacks, spam, trojans, and malware. Hardens WordPress with comprehensive security algorithms, limits login attempts, enforces two-factor authentication, and restricts access based on country using GeoIP policies. Features a powerful malware scanner and integrity checker to detect and eliminate threats. Blocks spam using a sophisticated bot detection engine and reCAPTCHA. Tracks user and intruder activity with real-time alerts via email, mobile, and desktop notifications.
el: Συνεχώς εξελισσόμενη λύση ασφαλείας που προστατεύει το WordPress από επιθέσεις χάκερ, ανεπιθύμητα μηνύματα, trojans και κακόβουλο λογισμικό. Σκληραίνει το WordPress με περιεκτικούς αλγόριθμους ασφαλείας, περιορίζει τις προσπάθειες σύνδεσης, επιβάλλει έλεγχο ταυτότητας δύο παραγόντων και περιορίζει την πρόσβαση με βάση τη χώρα χρησιμοποιώντας πολιτικές GeoIP. Διαθέτει ισχυρό σαρωτή κακόβουλου λογισμικού και έλεγχο ακεραιότητας για τον εντοπισμό και την εξάλειψη απειλών. Αποκλείει τα ανεπιθύμητα μηνύματα χρησιμοποιώντας μια εξελιγμένη μηχανή ανίχνευσης bot και το reCAPTCHA. Παρακολουθεί τη δραστηριότητα των χρηστών και των εισβολέων με ειδοποιήσεις σε πραγματικό χρόνο μέσω ειδοποιήσεων ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, κινητού και επιτραπέζιου υπολογιστή.

en: Save
el: Εκτός

en: See what’s new in this version:
el: Δείτε τι νέο υπάρχει σε αυτήν την έκδοση:

note: Name of the plugin
en: WP Cerber Security, Anti-spam, and Malware Scan
el: WP Cerber Security, Anti-spam και Σάρωση κακόβουλου λογισμικού

en: %s registrations are allowed from a single IP address within %s minutes
el: Επιτρέπονται %s εγγραφές από μία μόνο διεύθυνση IP εντός %s λεπτών

en: Abort user authentication
el: Διακοπή ελέγχου ταυτότητας χρήστη

en: Abort user authentication and block remote IP address
el: Διακοπή ελέγχου ταυτότητας χρήστη και αποκλεισμός απομακρυσμένης διεύθυνσης IP

en: Allow access for logged-in users
el: Επιτρέψτε την πρόσβαση σε συνδεδεμένους χρήστες

en: Allow access from trusted IP addresses
el: Να επιτρέπεται η πρόσβαση από αξιόπιστες διευθύνσεις IP

en: Allow registration only for email addresses matching the following
el: Να επιτρέπεται η εγγραφή μόνο για διευθύνσεις ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που αντιστοιχούν στις ακόλουθες

en: Block all IP addresses on the same Class C network as the detected attacker's IP address
el: Αποκλεισμός όλων των διευθύνσεων IP στο ίδιο δίκτυο Κλάσης C με τη διεύθυνση IP του εντοπισμένου εισβολέα

en: Block registration for email addresses matching the following
el: Αποκλεισμός εγγραφής για διευθύνσεις ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που αντιστοιχούν στις ακόλουθες

en: Block the attacker's subnet
el: Αποκλεισμός του υποδικτύου του εισβολέα

en: Customize how things appear in the login page and admin pages.
el: Προσαρμόστε τον τρόπο εμφάνισης των στοιχείων στη σελίδα σύνδεσης και στις σελίδες διαχειριστή.

en: Disable the login language switcher on the WordPress login page
el: Απενεργοποίηση της εναλλαγής γλώσσας σύνδεσης στη σελίδα σύνδεσης του WordPress

en: Full or relative URL to redirect request to
el: Πλήρης ή σχετική διεύθυνση URL για ανακατεύθυνση αιτήματος

en: Hide your website from the public by allowing access only to logged-in users or trusted IP addresses. All other visitors will be redirected to the login page or a custom URL.
el: Αποκρύψτε τον ιστότοπό σας από το κοινό επιτρέποντας την πρόσβαση μόνο σε συνδεδεμένους χρήστες ή αξιόπιστες διευθύνσεις IP. Όλοι οι άλλοι επισκέπτες θα ανακατευθυνθούν στη σελίδα σύνδεσης ή σε μια προσαρμοσμένη διεύθυνση URL.

en: Let visitors from IP addresses in the White IP Access List access your website without logging in
el: Επιτρέψτε στους επισκέπτες από διευθύνσεις IP στη Λευκή Λίστα Πρόσβασης IP να έχουν πρόσβαση στον ιστότοπό σας χωρίς να συνδεθούν

en: Limit registration to trusted IP addresses only
el: Περιορισμός εγγραφής μόνο σε αξιόπιστες διευθύνσεις IP

en: Limit Website Access
el: Περιορισμός πρόσβασης στον ιστότοπο

en: Login page message
el: Μήνυμα σελίδας σύνδεσης

en: Look and Layout
el: Εμφάνιση και Διάταξη

en: On the Users admin page, display the most recently registered users first
el: Στη σελίδα διαχειριστή χρηστών, εμφανίστε πρώτα τους πιο πρόσφατα εγγεγραμμένους χρήστες

en: Only registered and logged-in users can access your website
el: Μόνο εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι χρήστες μπορούν να έχουν πρόσβαση στον ιστότοπό σας

en: Only users whose IP addresses are on the White IP Access List can register on the website
el: Μόνο οι χρήστες των οποίων οι διευθύνσεις IP βρίσκονται στη Λευκή Λίστα Πρόσβασης IP μπορούν να εγγραφούν στον ιστότοπο.

en: Optional. Leave blank to show the message above instead of redirecting.
el: Προαιρετικό. Αφήστε το κενό για να εμφανιστεί το παραπάνω μήνυμα αντί για ανακατεύθυνση.

en: Redirect unauthorized visitors to this URL
el: Ανακατεύθυνση μη εξουσιοδοτημένων επισκεπτών σε αυτήν τη διεύθυνση URL

en: Sort users by registration date
el: Ταξινόμηση χρηστών κατά ημερομηνία εγγραφής

en: The file you have uploaded (%s) cannot be used.
el: Το αρχείο που έχετε ανεβάσει (%s) δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί.

en: These rules apply to the user login process. Use them to control how users sign in and to protect your website from unauthorized access.
el: Αυτοί οι κανόνες ισχύουν για τη διαδικασία σύνδεσης χρήστη. Χρησιμοποιήστε τους για να ελέγχετε τον τρόπο με τον οποίο συνδέονται οι χρήστες και να προστατεύετε τον ιστότοπό σας από μη εξουσιοδοτημένη πρόσβαση.

en: These rules control the user registration process. Use them to restrict who can register based on your security requirements and preferences.
el: Αυτοί οι κανόνες ελέγχουν τη διαδικασία εγγραφής χρηστών. Χρησιμοποιήστε τους για να περιορίσετε ποιος μπορεί να εγγραφεί με βάση τις απαιτήσεις και τις προτιμήσεις ασφαλείας σας.

en: This message appears above the login form. Use it to explain why login is required or to give additional instructions to users.
el: Αυτό το μήνυμα εμφανίζεται πάνω από τη φόρμα σύνδεσης. Χρησιμοποιήστε το για να εξηγήσετε γιατί απαιτείται σύνδεση ή για να δώσετε πρόσθετες οδηγίες στους χρήστες.

en: This optional message is shown if a user's email address is not allowed for registration
el: Αυτό το προαιρετικό μήνυμα εμφανίζεται εάν η διεύθυνση email ενός χρήστη δεν επιτρέπεται για εγγραφή.

en: This optional message is shown if a user's IP address is not on the White IP Access List
el: Αυτό το προαιρετικό μήνυμα εμφανίζεται εάν η διεύθυνση IP ενός χρήστη δεν βρίσκεται στη Λευκή Λίστα Πρόσβασης IP.

en: User Authentication
el: Έλεγχος ταυτότητας χρήστη

en: Usernames from this list are not allowed to log in or register. Use comma to separate usernames.
el: Δεν επιτρέπονται ονόματα χρήστη από αυτήν τη λίστα για σύνδεση ή εγγραφή. Χρησιμοποιήστε κόμμα για να διαχωρίσετε τα ονόματα χρήστη.

en: When attempting to access prohibited URLs
el: Όταν επιχειρείτε πρόσβαση σε απαγορευμένες διευθύνσεις URL

en: When attempting to log in with prohibited username
el: Όταν επιχειρείτε να συνδεθείτε με απαγορευμένο όνομα χρήστη

en: WP Cerber Dashboard
el: Πίνακας ελέγχου WP Cerber

en: WP Cerber: Add-ons
el: WP Cerber: Πρόσθετα

en: WP Cerber: Anti-spam Settings
el: WP Cerber: Ρυθμίσεις κατά του spam

en: WP Cerber: Data Shield Policies
el: WP Cerber: Πολιτικές Ασπίδας Δεδομένων

en: WP Cerber: Security Rules
el: WP Cerber: Κανόνες ασφαλείας

en: WP Cerber: Tools
el: WP Cerber: Εργαλεία

en: WP Cerber: Traffic Inspector
el: WP Cerber: Επιθεωρητής Τροχαίας

en: WP Cerber: User Security
el: WP Cerber: Ασφάλεια χρήστη

en: Collect and save WP Cerber software errors to a diagnostic file
el: Συλλογή και αποθήκευση σφαλμάτων του WP Cerber σε διαγνωστικό αρχείο

en: Query Parameters
el: Παράμετροι ερωτήματος

en: You have exceeded the number of allowed login attempts. Please try again in %d minute. | You have exceeded the number of allowed login attempts. Please try again in %d minutes.
el[0]: Υπέρβαση του επιτρεπόμενου αριθμού προσπαθειών σύνδεσης. Δοκιμάστε ξανά σε %d λεπτό.
el[1]: Υπέρβαση του επιτρεπόμενου αριθμού προσπαθειών σύνδεσης. Δοκιμάστε ξανά σε %d λεπτά.
