WP Cerber Security - en to fi translation catalogue (1289 entries)

en: Limit login attempts
fi: Rajoita kirjautumisyrityksiä

en: minutes
fi: minuuttia

en: Site connection
fi: Yhteys sivustoon

en: Proactive security rules
fi: Ennakoivat suojaussäännöt

en: Custom login page
fi: Mukautettu kirjautumissivu

en: Custom login URL
fi: Mukautettu kirjautumisosoite

en: Citadel mode
fi: Citadel-tila

en: Duration
fi: Kesto

en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: Access Lists
fi: Käyttöluettelot

en: Activity
fi: Toiminta

en: Lockouts
fi: Lukitukset

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Local User
fi: Paikallinen käyttäjä

en: Username used
fi: Käytetty käyttäjätunnus

en: Logged in
fi: Kirjautunut sisään

en: Logged out
fi: Uloskirjautunut

en: Login failed
fi: Kirjautuminen epäonnistui

en: IP blocked
fi: IP estetty

en: Locked out
fi: Lukittu

en: IP blacklisted
fi: IP-osoite estolistalla

en: Password changed
fi: Salasana vaihdettu

en: Remove
fi: Poista

en: Lockout for %s was removed
fi: Käyttäjän %s lukitus poistettiin

en: White IP Access List
fi: Sallittujen IP-osoitteiden lista

en: Black IP Access List
fi: Estettyjen IP-osoitteiden luettelo

en: List is empty
fi: Luettelo on tyhjä

en: View Activity
fi: Näytä toiminta

en: Settings
fi: Asetukset

en: Last login
fi: Viimeisin kirjautuminen

en: Never
fi: Ei koskaan

en: Are you sure?
fi: Oletko varma?

en: My site is behind a reverse proxy
fi: Sivusto on käänteisen välityspalvelimen takana

en: Make your protection smarter!
fi: Tee suojauksesta älykkäämpi!

en: Please enable Permalinks to use this feature. Set Permalink Settings to something other than Default.
fi: Ota pysyvät linkit käyttöön tämän ominaisuuden käyttämiseksi. Aseta pysyvien linkkien asetukseksi jokin muu kuin Oletus.

en: Main Settings
fi: Perusasetukset

en: Help
fi: Ohje

en: Increase lockout duration to %s hours after %s lockouts in the last %s hours
fi: Kasvata lukituksen kestoa %s tuntiin, jos viimeisten %s tunnin aikana on ollut %s lukitusta

en: You are not allowed to log in. Ask your administrator for assistance.
fi: Kirjautuminen ei ole sallittua. Pyydä apua järjestelmänvalvojalta.

en: Expires
fi: Vanhenee

en: No lockouts at the moment. The sky is clear.
fi: Ei lukituksia tällä hetkellä. Taivas on selkeä.

en: Can't activate WP Cerber due to a database error.
fi: WP Cerberiä ei voi aktivoida tietokantavirheen vuoksi.

en: days
fi: päivää

en: Cerber Quick View
fi: Cerber-pikakatselu

en: Click to send test
fi: Lähetä testi napsauttamalla

en: Attention! You have changed the login URL! The new login URL is
fi: Huomio! Kirjautumisosoite on vaihdettu! Uusi kirjautumisosoite on

en: Comments
fi: Kommentit

en: Tools
fi: Työkalut

en: Select file to import.
fi: Valitse tuotava tiedosto.

en: What do you want to import?
fi: Mitä haluat tuoda?

en: Upload file
fi: Lähetä tiedosto

en: No file was uploaded or file is corrupted
fi: Tiedostoa ei lähetetty tai tiedosto on vioittunut

en: Error while parsing file
fi: Virhe tiedostoa jäsennettäessä

en: Hostname
fi: Isäntänimi

en: unknown
fi: tuntematon

en: active
fi: aktiivinen

en: deactivate
fi: poista käytöstä

en: not active
fi: ei aktiivinen

en: disabled
fi: poistettu käytöstä

en: failed attempts
fi: epäonnistuneet yritykset

en: in 24 hours
fi: 24 tunnin kuluessa

en: view all
fi: näytä kaikki

en: lockouts
fi: lukitukset

en: Lockouts at the moment
fi: Tällä hetkellä voimassa olevat lukitukset

en: Last lockout
fi: Viimeisin lukitus

en: entry | entries
fi[0]: merkintä
fi[1]: merkintää

en: New Custom login URL
fi: Uusi mukautettu kirjautumisosoite

en: Use file
fi: Käytä tiedostoa

en: Deactivate
fi: Poista käytöstä

en: Reason
fi: Syy

en: Add IP to the Black List
fi: Lisää IP mustalle listalle

en: Hardening
fi: Koventaminen

en: Email Address
fi: Sähköpostiosoite

en: Hardening WordPress
fi: WordPressin koventaminen

en: Stop user enumeration
fi: Estä käyttäjien luettelointi

en: Disable XML-RPC
fi: Poista XML-RPC käytöstä

en: Block access to the XML-RPC server (including Pingbacks and Trackbacks)
fi: Estä pääsy XML-RPC-palvelimeen (mukaan lukien pingbackit ja trackbackit)

en: Disable feeds
fi: Poista syötteet käytöstä

en: Block access to the RSS, Atom and RDF feeds
fi: Estä pääsy RSS-, Atom- ja RDF-syötteisiin

en: Disable REST API
fi: Poista REST API käytöstä

en: WP Cerber is now active and has started protecting your site
fi: WP Cerber on nyt käytössä ja on aloittanut sivuston suojauksen

en: Action
fi: Toiminto

en: Incorrect IP address or IP range
fi: Virheellinen IP-osoite tai IP-alue

en: Network:
fi: Verkko:

en: Add network to the Black List
fi: Lisää verkko estolistalle

en: Attention! Citadel mode is now active. Nobody is able to log in.
fi: Huomio! Citadel-tila on nyt käytössä. Kirjautuminen ei ole mahdollista.

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: ERROR:
fi: VIRHE:

en: Human verification failed. Please click the square box in the reCAPTCHA block below.
fi: Ihmistarkistus epäonnistui. Napsauta alla olevan reCAPTCHA-lohkon ruutua.

en: Username is not allowed. Please choose another one.
fi: Käyttäjätunnus ei ole sallittu. Valitse jokin toinen.

en: unspecified
fi: määrittämätön

en: Number of lockouts is increasing
fi: Lukitusten määrä kasvaa

en: Website
fi: Verkkosivusto

en: Import settings
fi: Tuo asetukset

en: Prohibited usernames
fi: Kielletyt käyttäjätunnukset

en: reCAPTCHA settings
fi: reCAPTCHA-asetukset

en: Site key
fi: Sivuston avain

en: Secret key
fi: Salainen avain

en: Enable reCAPTCHA for WordPress registration form
fi: Ota reCAPTCHA käyttöön WordPressin rekisteröitymislomakkeessa

en: Enable reCAPTCHA for WordPress login form
fi: Ota reCAPTCHA käyttöön WordPressin kirjautumislomakkeessa

en: Before you can start using reCAPTCHA, you have to obtain Site key and Secret key on the Google website
fi: Ennen reCAPTCHAn käyttöönottoa on hankittava sivustoavain ja salainen avain Googlen sivustolta

en: Know more
fi: Lue lisää

en: User created
fi: Käyttäjä luotu

en: User registered
fi: Käyttäjä rekisteröity

en: reCAPTCHA verification failed
fi: reCAPTCHA-varmennus epäonnistui

en: reCAPTCHA settings are incorrect
fi: reCAPTCHA-asetukset ovat virheelliset

en: Attempt to access prohibited URL
fi: Yritys avata kielletty URL-osoite

en: Attempt to log in with prohibited username
fi: Kirjautumisyritys kielletyllä käyttäjänimellä

en: Enable reCAPTCHA for WooCommerce registration form
fi: Ota reCAPTCHA käyttöön WooCommercen rekisteröitymislomakkeessa

en: Enable reCAPTCHA for WordPress lost password form
fi: Ota reCAPTCHA käyttöön WordPressin salasanan palautuslomakkeessa

en: Enable reCAPTCHA for WooCommerce lost password form
fi: Ota reCAPTCHA käyttöön WooCommercen salasanan palautuslomakkeessa

en: Enable reCAPTCHA for WooCommerce login form
fi: Ota reCAPTCHA käyttöön WooCommerce-kirjautumislomakkeessa

en: Request to the Google reCAPTCHA service failed
fi: Pyyntö Google reCAPTCHA -palveluun epäonnistui

en: View all
fi: Näytä kaikki

en: Recently locked out IP addresses
fi: Viimeksi estettyjen IP-osoitteiden luettelo

en: OK, nail them all
fi: OK, poista kaikki

en: NO, maybe later
fi: EI, ehkä myöhemmin

en: Dashboard
fi: Hallintapaneeli

en: Want to make WP Cerber even more powerful?
fi: Haluatko tehdä WP Cerberistä vielä tehokkaamman?

en: Allow WP Cerber to send locked out malicious IP addresses to Cerber Lab. This helps the plugin team to develop new algorithms for WP Cerber that will defend WordPress against new threats and botnets that are appearing  everyday. You can disable the sending in the plugin settings at any time.
fi: Salli WP Cerberin lähettää estettyjä haitallisia IP-osoitteita Cerber Labiin. Tämä auttaa lisäosatiimiä kehittämään uusia algoritmeja WP Cerberille suojaamaan WordPressiä uusilta uhilta ja bottiverkoilta, joita ilmestyy päivittäin. Lähetyksen voi poistaa käytöstä milloin tahansa lisäosan asetuksissa.

en: IP address
fi: IP-osoite

en: User login
fi: Käyttäjän kirjautuminen

en: User ID
fi: Käyttäjätunnus

en: Export
fi: Vie

en: Search for IP or username
fi: Hae IP-osoitetta tai käyttäjätunnusta

en: Filter
fi: Suodatin

en: User
fi: Käyttäjä

en: Search string
fi: Hakusana

en: Date format
fi: Päivämäärämuoto

en: if empty, the default format %s will be used
fi: jos tyhjä, käytetään oletusmuotoa %s

en: Push notifications
fi: Push-ilmoitukset

en: Email notifications
fi: Sähköposti-ilmoitukset

en: Use comma to specify multiple values
fi: Erota useat arvot pilkulla

en: All connected devices
fi: Kaikki yhdistetyt laitteet

en: No devices found
fi: Laitteita ei löytynyt

en: Not available
fi: Ei saatavilla

en: Password reset requested
fi: Salasanan palautus pyydetty

en: Apply limit login rules to IP addresses in the White IP Access List
fi: Käytä kirjautumisrajoituksia White IP Access List -luettelon IP-osoitteisiin

en: Invisible reCAPTCHA
fi: Näkymätön reCAPTCHA

en: Enable invisible reCAPTCHA
fi: Ota näkymätön reCAPTCHA käyttöön

en: (do not enable it unless you get and enter the Site and Secret keys for the invisible version)
fi: (älä ota käyttöön, ellei näkymättömän version sivusto- ja salaisia avaimia ole hankittu ja syötetty)

en: Enable reCAPTCHA for WordPress comment form
fi: Ota reCAPTCHA käyttöön WordPressin kommenttilomakkeessa

en: Limit attempts
fi: Rajoita yrityksiä

en: Lock out IP address for %s minutes after %s failed attempts within %s minutes
fi: Estä IP-osoite %s minuutiksi, kun on %s epäonnistunutta yritystä %s minuutin aikana

en: In the Citadel mode nobody is able to log in except IPs from the White IP Access List. Active user sessions will not be affected.
fi: Citadel-tilassa kirjautuminen on sallittu vain Valkoisen IP-osoitelistan IP-osoitteista. Aktiiviset käyttäjäistunnot eivät muutu.

en: Event
fi: Tapahtuma

en: Spam comments denied
fi: Roskapostikommentit estetty

en: Malicious IP addresses detected
fi: Haitallisia IP-osoitteita havaittu

en: Lockouts occurred
fi: Lukituksia tapahtui

en: You are not allowed to register.
fi: Rekisteröityminen ei ole sallittua.

en: Spam comment denied
fi: Roskapostikommentti estetty

en: Attempt to log in denied
fi: Kirjautumisyritys estetty

en: Attempt to register denied
fi: Rekisteröintiyritys estetty

en: Malicious activities mitigated
fi: Haitalliset toimet torjuttu

en: Diagnostic
fi: Diagnostiikka

en: License
fi: Lisenssi

en: Sorry, human verification failed.
fi: Ihmistarkistus epäonnistui.

en: Comment processing
fi: Kommenttien käsittely

en: If a spam comment detected
fi: Jos roskapostikommentti havaitaan

en: Trash spam comments
fi: Roskapostikommentit roskakorissa

en: Move spam comments to trash after
fi: Siirrä roskapostikommentit roskakoriin ajan kuluttua

en: Spam form submission denied
fi: Roskapostilomakkeen lähetys estetty

en: Protect all forms on the website with bot detection engine
fi: Suojaa kaikki sivuston lomakkeet bottien tunnistusmoottorilla

en: Country
fi: Maa

en: Security Rules
fi: Turvasäännöt

en: Failed login attempts
fi: Epäonnistuneet kirjautumisyritykset

en: Registered
fi: Rekisteröity

en: You
fi: Sinä

en: Spam form submissions denied
fi: Roskapostilomakkeen lähetykset estetty

en: Getting Started Guide
fi: Aloitusopas

en: Countries
fi: Maat

en: Permitted for one country | Permitted for %d countries
fi[0]: Sallittu yhteen maahan

en: No rule
fi: Ei sääntöä

en: Security rules have been updated
fi: Turvasääntöjä on päivitetty

en: Form submission denied
fi: Lomakkeen lähetys estetty

en: Comment denied
fi: Kommentti estetty

en: Request to REST API denied
fi: Pyyntö REST-rajapintaan estetty

en: Bot detected
fi: Botti havaittu

en: Citadel mode is active
fi: Citadel-tila on käytössä

en: Malicious activity detected
fi: Haitallista toimintaa havaittu

en: Blocked by country rule
fi: Estetty maarajoituksen vuoksi

en: Limit reached
fi: Raja saavutettu

en: Multiple suspicious activities
fi: Useita epäilyttäviä toimintoja

en: Registration limit
fi: Rekisteröitymisraja

en: Start typing here to find a country
fi: Aloita kirjoittaminen tästä etsiäksesi maan

en: Click on a country name to add it to the list of selected countries
fi: Napsauta maan nimeä lisätäksesi sen valittujen maiden luetteloon

en: Submit forms
fi: Lähetä lomakkeet

en: Post comments
fi: Lähetä kommentteja

en: Register on the website
fi: Rekisteröidy sivustolle

en: Use XML-RPC
fi: Käytä XML-RPC:tä

en: Use REST API
fi: Käytä REST-rajapintaa

en: Deny it completely
fi: Estä kokonaan

en: Mark it as spam
fi: Merkitse roskapostiksi

en: If you use a caching plugin, you have to add your new login URL to the list of pages not to cache.
fi: Jos käytät välimuistilisäosaa, uusi kirjautumisosoite on lisättävä sivuihin, joita ei välimuistiteta.

en: To change reporting settings visit
fi: Muuta raportointiasetuksia siirtymällä osoitteeseen

en: Your login page:
fi: Sisäänkirjautumissivu:

en: Your license is valid until
fi: Lisenssi on voimassa asti

en: Activity details
fi: Toiminnan tiedot

en: Click to send now
fi: Lähetä heti napsauttamalla

en: Not permitted for one country | Not permitted for %d countries
fi[0]: Ei sallittu yhdessä maassa

en: Weekly Report
fi: Viikkoraportti

en: Use 404 template from the active theme
fi: Käytä aktiivisen teeman 404-mallipohjaa

en: Display simple 404 page
fi: Näytä yksinkertainen 404-sivu

en: Optional comment for this entry
fi: Valinnainen kommentti tälle merkinnälle

en: You cannot add your IP address or network
fi: IP-osoitetta tai verkkoa ei voi lisätä

en: To specify a REGEX pattern wrap a pattern in two forward slashes.
fi: Määritä REGEX-kuvio ympäröimällä kuvio kahdella vinoviivalla.

en: Traffic Inspector
fi: Liikenteen tarkastus

en: Traffic
fi: Liikenne

en: Request
fi: Pyyntö

en: Host Info
fi: Isäntätiedot

en: User Agent
fi: User agent

en: Form submissions
fi: Lomakelähetykset

en: Page Not Found
fi: Sivua ei löydy

en: Longer than
fi: Pidempi kuin

en: Refresh
fi: Päivitä

en: Check for requests
fi: Tarkista pyynnöt

en: Not specified
fi: Ei määritetty

en: Logging mode
fi: Lokitustila

en: Logging disabled
fi: Lokitus pois käytöstä

en: Smart
fi: Älykäs

en: All traffic
fi: Kaikki liikenne

en: Mask these form fields
fi: Peitä nämä lomakekentät

en: milliseconds
fi: millisekuntia

en: Save request fields
fi: Tallenna pyyntökentät

en: Page generation time threshold
fi: Sivun luontiajan kynnysarvo

en: enabled
fi: käytössä

en: no connection
fi: ei yhteyttä

en: Last seen
fi: Viimeksi nähty

en: We're sorry, you are not allowed to proceed
fi: Toiminto ei ole sallittu

en: Save request headers
fi: Tallenna pyyntöotsikot

en: Save $_SERVER
fi: Tallenna $_SERVER

en: Save request cookies
fi: Tallenna pyyntökeksit

en: Protect admin scripts
fi: Suojaa ylläpitoskriptit

en: Block unauthorized access to load-scripts.php and load-styles.php
fi: Estä luvaton pääsy tiedostoihin load-scripts.php ja load-styles.php

en: Unable to delete the file
fi: Tiedostoa ei voi poistaa

en: Load security engine
fi: Lataa suojausmoottori

en: Legacy mode
fi: Yhteensopivuustila

en: Standard mode
fi: Vakio-tila

en: Plugin initialization mode has not been changed
fi: Liitännäisen alustusmoodia ei ole muutettu

en: File upload denied
fi: Tiedoston lähetys estetty

en: Be careful about enabling these options.
fi: Ole varovainen ottaessasi nämä asetukset käyttöön.

en: If you forget your Custom login URL, you will be unable to log in.
fi: Jos mukautettu kirjautumis-URL unohtuu, kirjautuminen ei onnistu.

en: Site Integrity
fi: Sivuston eheys

en: Disabled
fi: Pois käytöstä

en: Quick Scan
fi: Pikaskannaus

en: Full Scan
fi: Täysi tarkistus

en: Denied
fi: Estetty

en: Use White IP Access List
fi: Käytä sallittujen IP-osoitteiden luetteloa

en: Disable dashboard redirection
fi: Poista kojelaudan uudelleenohjaus käytöstä

en: Disable automatic redirection to the login page when /wp-admin/ is requested by an unauthorized request
fi: Poista automaattinen uudelleenohjaus kirjautumissivulle, kun /wp-admin/ -osoitetta pyytää luvaton pyyntö

en: Scanner settings
fi: Skannerin asetukset

en: Custom signatures
fi: Mukautetut allekirjoitukset

en: Specify custom PHP code signatures. One item per line. To specify a REGEX pattern, enclose a whole line in two braces.
fi: Määritä mukautetut PHP-koodin tunnisteet. Yksi kohde per rivi. Määritä REGEX-kuvio sulkemalla koko rivi kahden aaltosulkeen väliin.

en: Unwanted file extensions
fi: Ei-toivotut tiedostopäätteet

en: Specify file extensions to search for. Full scan only. Use comma to separate items.
fi: Määritä haettavat tiedostopäätteet. Vain täysi tarkistus. Erota kohteet pilkulla.

en: Directories to exclude
fi: Poissuljettavat hakemistot

en: Delete quarantined files after
fi: Poista karanteeniin siirretyt tiedostot ajan kuluttua

en: Launch Quick Scan
fi: Käynnistä pikaskannaus

en: Every hour
fi: Joka tunti

en: Every 3 hours
fi: Joka 3. tunti

en: Every 6 hours
fi: Joka 6. tunti

en: Launch Full Scan
fi: Käynnistä täysi tarkistus

en: Low severity
fi: Matala vakavuus

en: Medium severity
fi: Keskitasoinen vakavuus

en: High severity
fi: Korkea vakavuus

en: Report an issue if any of the following is true
fi: Ilmoita ongelmasta, jos jokin seuraavista pitää paikkansa

en: Send email report
fi: Lähetä sähköpostiraportti

en: After every scan
fi: Jokaisen tarkistuksen jälkeen

en: If any changes in scan results occurred
fi: Jos tarkistustuloksiin on tullut muutoksia

en: Include file sizes
fi: Sisällytä tiedostokoot

en: Include scan errors
fi: Sisällytä tarkistusvirheet

en: Security Scanner
fi: Turvaskanneri

en: Scheduling
fi: Ajoitus

en: Currently a scheduled scan in progress. Please wait until it is finished.
fi: Ajastettu tarkistus on käynnissä. Odota, kunnes se on valmis.

en: Previous scan started %s has not been completed. Continue scanning?
fi: Aiemmin %s aloitettu tarkistus ei ole valmistunut. Jatketaanko tarkistusta?

en: It seems this website has never been scanned. To start scanning click the button below.
fi: Tätä sivustoa ei ole vielä koskaan skannattu. Aloita skannaus napsauttamalla alla olevaa painiketta.

en: Start Quick Scan
fi: Aloita pikaskannaus

en: Start Full Scan
fi: Käynnistä täysi tarkistus

en: Stop Scanning
fi: Pysäytä skannaus

en: Continue Scanning
fi: Jatka skannausta

en: Delete
fi: Poista

en: Verified
fi: Vahvistettu

en: Integrity data not found
fi: Eheyden tietoja ei löytynyt

en: Unable to check the integrity of the plugin due to a network error
fi: Liitännäisen eheyttä ei voitu tarkistaa verkkovirheen vuoksi

en: Unable to check the integrity of WordPress files due to a network error
fi: WordPress-tiedostojen eheyden tarkistaminen ei onnistu verkkovirheen vuoksi

en: Unable to check the integrity of the theme due to a network error
fi: Teeman eheyden tarkistaminen ei onnistu verkkovirheen vuoksi

en: Unable to process file
fi: Tiedoston käsittely epäonnistui

en: Unable to open file
fi: Tiedostoa ei voi avata

en: Checksum mismatch
fi: Tarkistussumma ei täsmää

en: Suspicious code found
fi: Epäilyttävää koodia löytyi

en: Unattended suspicious file
fi: Valvomaton epäilyttävä tiedosto

en: Executable code found
fi: Suoritettava koodi löytyi

en: Unwanted file extension
fi: Ei-toivottu tiedostopääte

en: New file
fi: Uusi tiedosto

en: Custom signature found
fi: Mukautettu allekirjoitus löytyi

en: Parsing the list of files
fi: Tiedostoluettelon jäsentäminen

en: Checking for new and modified files
fi: Tarkistetaan uusia ja muutettuja tiedostoja

en: Verifying the integrity of WordPress
fi: WordPressin eheyden tarkistus

en: Verifying the integrity of the plugins
fi: Laajennusten eheyden tarkistaminen

en: Verifying the integrity of the themes
fi: Teemojen eheyden tarkistus

en: Searching for malicious code
fi: Etsitään haitallista koodia

en: Finalizing the scan
fi: Viimeistetään tarkistusta

en: Files to scan
fi: Skannattavat tiedostot

en: Critical issues
fi: Kriittiset ongelmat

en: Issues total
fi: Ongelmia yhteensä

en: Scanner Report
fi: Skanneriraportti

en: If new issues found
fi: Jos uusia ongelmia löytyy

en: Suspicious directives found
fi: Epäilyttäviä direktiivejä löytyi

en: Suspicious code instruction found
fi: Epäilyttävä koodikäsky havaittu

en: Suspicious code signatures found
fi: Epäilyttäviä koodiallekirjoituksia löytyi

en: To solve this issue you have to reinstall %s or update it to the latest version.
fi: Tämän ongelman korjaamiseksi %s on asennettava uudelleen tai päivitettävä uusimpaan versioon.

en: Please upload a reference ZIP archive
fi: Lataa vertailun ZIP-arkisto

en: Resolve issue
fi: Ratkaise ongelma

en: We have not found any integrity data to verify
fi: Eheyden tarkistamiseen ei löytynyt tietoja

en: You have to upload a ZIP archive from which you've installed it. This enables the security scanner to verify the integrity of the code and detect malware.
fi: ZIP-arkisto, josta asennus on tehty, on ladattava. Tämä mahdollistaa tietoturvaskannerin suorittaman koodin eheyden tarkistuksen ja haittaohjelmien tunnistamisen.

en: Full Scan Report
fi: Täysi tarkistusraportti

en: Quick Scan Report
fi: Pikaskannauksen raportti

en: Files scanned
fi: Tiedostot tarkistettu

en: Check for activities
fi: Tarkista toiminta

en: Activated
fi: Aktivoitu

en: Malicious request denied
fi: Vahingollinen pyyntö estetty

en: User activated
fi: Käyttäjä aktivoitu

en: Suspicious number of fields
fi: Epäilyttävä määrä kenttiä

en: Suspicious number of nested values
fi: Epäilyttävä määrä sisäkkäisiä arvoja

en: Malicious code detected
fi: Haitallista koodia havaittu

en: Attempt to upload a file with malicious code
fi: Yritys ladata tiedosto, joka sisältää haitallista koodia

en: Bytes
fi: Tavua

en: Vulnerability found
fi: Haavoittuvuus löytyi

en: Unable to check the integrity due to a DB error
fi: Eheyden tarkistusta ei voi suorittaa tietokantavirheen vuoksi

en: Automated recurring scan schedule
fi: Automaattinen toistuva tarkistusaikataulu

en: Scan results reporting
fi: Skannaustulosten raportointi

en: Suspicious activity
fi: Epäilyttävä toiminta

en: Errors
fi: Virheet

[ctx: preposition of time like: at 11:00]
note: 'at' is a preposition of time, used in contexts like "at 11:00" or "at midnight".
en: at
fi: klo

en: Quarantine
fi: Karanteeni

en: Started
fi: Aloitettu

en: Finished
fi: Valmis

en: Performance
fi: Suorituskyky

en: Vulnerabilities
fi: Haavoittuvuudet

en: New files
fi: Uudet tiedostot

en: Changed files
fi: Muutetut tiedostot

en: Unwanted extensions
fi: Ei-toivotut laajennukset

en: Unattended files
fi: Valvomattomat tiedostot

en: Scanned
fi: Skannattu

en: There are no files in the quarantine at the moment.
fi: Karanteenissa ei ole tällä hetkellä tiedostoja.

en: Restore
fi: Palauta

en: Automatic deletion
fi: Automaattinen poisto

en: Size
fi: Koko

en: File
fi: Tiedosto

en: The file has been restored to its original location.
fi: Tiedosto on palautettu alkuperäiseen sijaintiin.

en: Integrity
fi: Eheys

en: Attempt to upload malicious file denied
fi: Yritetty haitallisen tiedoston lataus estetty

en: Awesome!
fi: Hienoa!

en: Automatic cleanup of malware and suspicious files
fi: Haittaohjelmien ja epäilyttävien tiedostojen automaattinen puhdistus

en: Files in the sessions directory
fi: Istuntohakemiston tiedostot

en: Files in these directories
fi: Näiden hakemistojen tiedostot

en: Files with these extensions
fi: Tiedostot, joilla on nämä tiedostopäätteet

en: Use comma to separate items.
fi: Erottele kohteet pilkulla.

en: Cleaning up
fi: Siivotaan

en: Malicious code found
fi: Haitallista koodia löytyi

en: This file contains executable code and may contain obfuscated malware. If this file is a part of a theme or a plugin, it must be located in the theme or the plugin folder. No exception, no excuses.
fi: Tämä tiedosto sisältää suoritettavaa koodia ja saattaa sisältää obfuskoitua haittaohjelmaa. Jos tämä tiedosto on osa teemaa tai lisäosaa, sen on sijaittava teeman tai lisäosan kansiossa. Ei poikkeuksia, ei selityksiä.

en: The scanner recognizes this file as "ownerless" or "not bundled" because it does not belong to any known part of the website and should not be here.
fi: Skanneri tunnistaa tämän tiedoston ”omistajattomaksi” tai ”kuulumattomaksi pakettiin”, koska se ei kuulu mihinkään tunnettuun sivuston osaan eikä sen pitäisi olla täällä.

en: It may remain after upgrading to a newer version of %s. It also may be a piece of obfuscated malware. In a rare case it might be a part of a custom-made (bespoke) plugin or theme.
fi: Se voi jäädä jäljelle päivityksen jälkeen uudempaan %s-versioon. Kyseessä voi myös olla obfuskoitu haittaohjelma. Harvinaisessa tapauksessa se voi olla osa räätälöityä lisäosaa tai teemaa.

en: The contents of the file have been changed and do not match what exists in the official WordPress repository or a reference file you have uploaded earlier. The file may have been altered by malware, infected by a virus or has been tampered with.
fi: Tiedoston sisältöä on muutettu, eikä se vastaa virallisessa WordPress-arkistossa olevaa versiota tai aiemmin lataamaasi vertailutiedostoa. Tiedostoa on voinut muokata haittaohjelma, se voi olla virustartunnan saastuttama tai siihen on voitu puuttua luvatta.

en: Deleted
fi: Poistettu

en: Automatically moved to quarantine
fi: Siirretty automaattisesti karanteeniin

en: Suspicious SQL code detected
fi: Epäilyttävää SQL-koodia havaittu

[ctx: Example: Last malware scan: 23 Jan 2018]
en: Last malware scan
fi: Viimeisin haittaohjelmaskannaus

en: Live Traffic
fi: Reaaliaikainen liikenne

en: Disable PHP in uploads
fi: Poista PHP käytöstä latauksissa

en: Disable PHP error displaying
fi: Poista PHP-virheiden näyttäminen käytöstä

en: Ignore List
fi: Ohituslista

en: Ignore
fi: Ohita

note: For translators
en: Apply
fi: Käytä

en: Added
fi: Lisätty

en: Remove from the list
fi: Poista luettelosta

en: User Insights
fi: Käyttäjätiedot

en: Traffic Insights
fi: Liikenteen analyysi

en: Activity Insights
fi: Toimintatiedot

en: Are you sure you want to delete selected files?
fi: Haluatko varmasti poistaa valitut tiedostot?

en: These files have been moved to the quarantine
fi: Nämä tiedostot on siirretty karanteeniin

en: Do you want to add selected files to the ignore list?
fi: Lisätäänkö valitut tiedostot ohitusluetteloon?

en: These files have been added to the ignore list
fi: Nämä tiedostot on lisätty ohitusluetteloon

en: Some errors occurred
fi: Tapahtui joitakin virheitä

en: All files have been processed
fi: Kaikki tiedostot on käsitelty

en: Know more about all advantages at
fi: Lue lisää kaikista eduista osoitteessa

en: Suspicious JavaScript code detected
fi: Epäilyttävää JavaScript-koodia havaittu

en: All scans
fi: Kaikki tarkistukset

en: The list is empty.
fi: Luettelo on tyhjä.

en: No files match the specified filter.
fi: Yhtään tiedostoa ei vastaa annettua suodatinta.

en: Click here to see the full list of files
fi: Näytä täydellinen tiedostoluettelo napsauttamalla tästä

en: Page generation time
fi: Sivun luontiaika

en: Log In
fi: Kirjaudu sisään

en: Log Out
fi: Kirjaudu ulos

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: WooCommerce Log In
fi: WooCommerce-kirjautuminen

en: WooCommerce Log Out
fi: Kirjaudu ulos WooCommercesta

en: IP address is locked out
fi: IP-osoite on estetty

en: Traffic Inspection
fi: Liikenteen tarkastus

en: Maximum compatibility
fi: Paras yhteensopivuus

en: Maximum security
fi: Enimmäisturva

en: Erroneous Request Shielding
fi: Virheellisten pyyntöjen suojaus

en: Save software errors
fi: Tallenna ohjelmistovirheet

en: Preparing for the scan
fi: Valmistellaan tarkistusta

en: Blocked by administrator
fi: Estetty ylläpidon toimesta

en: Block User
fi: Estä käyttäjä

en: User is not permitted to log into the website
fi: Käyttäjällä ei ole oikeutta kirjautua sivustolle

en: User Message
fi: Käyttäjän viesti

en: An optional message for this user
fi: Valinnainen viesti tälle käyttäjälle

en: Blocked Users
fi: Estetyt käyttäjät

en: Block access to user pages like /?author=n
fi: Estä pääsy käyttäjäsivuille, kuten /?author=n

en: Access to WordPress REST API
fi: Pääsy WordPressin REST-rajapintaan

en: Block access to WordPress REST API except any of the following
fi: Estä pääsy WordPress REST APIin, paitsi seuraaviin

en: Allow REST API for these roles
fi: Salli REST API näille rooleille

en: These restrictions do not apply to IP addresses in the White IP Access List
fi: Näitä rajoituksia ei sovelleta IP-osoitteisiin, jotka ovat sallittujen IP-osoitteiden luettelossa

en: Select one or more roles
fi: Valitse yksi tai useampi rooli

en: Filter by registered user
fi: Suodata rekisteröidyn käyttäjän mukaan

en: Only registered and logged in users are allowed to view this website
fi: Vain rekisteröityneet ja sisäänkirjautuneet käyttäjät voivat tarkastella tätä sivustoa

en: Changelog
fi: Muutosloki

en: Default settings have been loaded
fi: Oletusasetukset on ladattu

en: Save all rules
fi: Tallenna kaikki säännöt

en: Invalid master credentials
fi: Virheelliset päävaltuustiedot

en: Return to the website list
fi: Palaa verkkosivuluetteloon

en: Show "Switched to" notification
fi: Näytä ”Vaihdettiin tilaan” -ilmoitus

en: Add @ site to the page title
fi: Lisää @-sivusto sivun otsikkoon

en: Enable diagnostic logging
fi: Ota diagnostiikkaloki käyttöön

en: Limit access by IP address
fi: Rajoita käyttöä IP-osoitteen perusteella

en: Access to this website
fi: Pääsy tälle sivustolle

en: Full access mode
fi: Täysi käyttötila

en: Read-only mode
fi: Vain luku -tila

en: The full access mode requires the PRO version of WP Cerber
fi: Täysi käyttötila edellyttää WP Cerberin PRO-versiota

en: Malware Scan
fi: Haittaohjelmaskannaus

en: Notes
fi: Muistiinpanot

en: Search results for:
fi: Hakutulokset haulle:

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Switch to
fi: Vaihda

en: No websites configured.
fi: Verkkosivustoja ei ole määritetty.

en: Add a new one
fi: Lisää uusi

en: Website Properties
fi: Verkkosivuston ominaisuudet

en: Website URL
fi: Verkkosivuston URL-osoite

en: Display as
fi: Näytä muodossa

en: Website Owner
fi: Verkkosivuston omistaja

en: Phone
fi: Puhelin

en: Address
fi: Osoite

en: The website you are trying to add is already in the list
fi: Lisättävä sivusto on jo luettelossa

en: The website has been added successfully
fi: Verkkosivusto on lisätty onnistuneesti

en: Click to edit
fi: Muokkaa napsauttamalla

en: Switch to the Dashboard
fi: Siirry hallintapaneeliin

en: Keep in mind: You have added the website that does not support SSL encryption. This may lead to data leakage.
fi: Huomio: lisätty sivusto ei tue SSL-salausta. Tämä voi johtaa tietovuotoon.

note: %d will be replaced by the number of deleted websites.
en: Website has been deleted | %d websites have been deleted
fi[0]: Verkkosivusto on poistettu

en: You have switched to %s
fi: Vaihdettiin kohteeseen %s

en: You are here:
fi: Olet tässä:

en: My Websites
fi: Omat sivustot

en: To proceed, please select the mode for this website
fi: Jatka valitsemalla tämän sivuston tila

en: Secret Access Token
fi: Salainen käyttöoikeustunnus

en: Are you sure? This permanently invalidates the token.
fi: Oletko varma? Tämä mitätöi tunnisteen pysyvästi.

en: Updates
fi: Päivitykset

en: Group
fi: Ryhmä

en: Upgrade WP Cerber
fi: Päivitä WP Cerber

en: Upgrade all active plugins
fi: Päivitä kaikki aktiiviset liitännäiset

en: Delete website
fi: Poista sivusto

en: All groups
fi: Kaikki ryhmät

en: Are you sure you want to delete selected websites?
fi: Haluatko varmasti poistaa valitut sivustot?

en: Block
fi: Estä

en: Select an existing group or enter a new one to add it
fi: Valitse olemassa oleva ryhmä tai lisää uusi ryhmä

en: Company
fi: Yritys

en: Attempt to log in with non-existing username
fi: Kirjautumisyritys olemattomalla käyttäjänimellä

en: Attempts to log in with non-existing usernames
fi: Kirjautumisyritykset olemattomilla käyttäjätunnuksilla

en: Owner
fi: Omistaja

en: Block execution of PHP scripts in the WordPress media folder
fi: Estä PHP-skriptien suoritus WordPressin mediahakemistossa

en: Active plugins and updates on
fi: Aktiiviset liitännäiset ja päivitykset käytössä

en: A newer version is available
fi: Uudempi versio on saatavilla

en: New users
fi: Uudet käyttäjät

en: My activity
fi: Oma toiminta

en: Create Alert
fi: Luo hälytys

en: Delete Alert
fi: Poista hälytys

en: The alert has been created
fi: Hälytys on luotu

en: The alert has been deleted
fi: Hälytys on poistettu

en: Advanced Search
fi: Tarkennettu haku

en: To delete the alert, click here
fi: Poista hälytys napsauttamalla tästä

en: Custom login URL may contain Latin alphanumeric characters, dashes and underscores only
fi: Mukautettu kirjautumisosoite voi sisältää vain latinalaisia aakkosnumeerisia merkkejä, tavuviivoja ja alaviivoja

en: Site-specific settings
fi: Sivukohtaiset asetukset

en: Prefix for plugin cookies
fi: Liitännäisen evästeiden etuliite

en: Prefix may contain only Latin alphanumeric characters and underscores
fi: Etuliite saa sisältää vain latinalaisia aakkosnumeerisia merkkejä ja alaviivoja

en: Pushbullet access token
fi: Pushbullet-käyttöoikeustunnus

en: Pushbullet device
fi: Pushbullet-laite

en: Delete unattended files
fi: Poista valvomattomat tiedostot

en: Automatic recovery of modified and infected files
fi: Muokattujen ja saastuneiden tiedostojen automaattinen palautus

en: Recover WordPress files
fi: Palauta WordPress-tiedostot

en: File deleted
fi: Tiedosto poistettu

en: File recovered
fi: Tiedosto palautettu

en: Recovering WordPress files
fi: WordPress-tiedostojen palautus

en: Recovering plugins files
fi: Palautetaan liitännäistiedostoja

en: Recovered
fi: Palautettu

en: Automatically deleted
fi: Poistettu automaattisesti

en: Automatically recovered
fi: Palautettu automaattisesti

en: User Policies
fi: Käyttöpolitiikat

en: A new version is available
fi: Uusi versio on saatavilla

en: Site policy enforcement
fi: Sivuston käytäntöjen valvonta

en: 2FA code verified
fi: 2FA-koodi vahvistettu

en: Initiated by the user
fi: Käyttäjän käynnistämä

en: Email address is not permitted.
fi: Sähköpostiosoite ei ole sallittu.

en: Please choose another one.
fi: Valitse jokin toinen.

en: Two-Factor Authentication
fi: Kaksivaiheinen tunnistautuminen

en: Determined by user role policies
fi: Määritetty käyttäjäroolien käytäntöjen mukaan

en: Always enabled
fi: Aina käytössä

en: 2FA PIN Code
fi: 2FA-PIN-koodi

en: Save All Changes
fi: Tallenna kaikki muutokset

en: Block access to WordPress Dashboard
fi: Estä pääsy WordPress-hallintapaneeliin

en: Hide Toolbar when viewing site
fi: Piilota työkalupalkki sivustoa katseltaessa

en: Redirection rules
fi: Uudelleenohjaussäännöt

en: Redirect user after login
fi: Uudelleenohjaa käyttäjä kirjautumisen jälkeen

en: Redirect user after logout
fi: Uudelleenohjaa käyttäjä uloskirjautumisen jälkeen

en: User session expiration time
fi: Käyttäjäistunnon vanhenemisaika

en: Two-factor authentication
fi: Kaksivaiheinen tunnistautuminen

en: Advanced mode
fi: Lisäasetukset

en: Enforce two-factor authentication if any of the following conditions is true
fi: Pakota kaksivaiheinen tunnistautuminen, jos jokin seuraavista ehdoista täyttyy

en: Login from a different country
fi: Kirjautuminen eri maasta

en: Login from a different network Class C
fi: Kirjautuminen eri C-luokan verkosta

en: Login from a different IP address
fi: Kirjautuminen eri IP-osoitteesta

en: Enforce two-factor authentication with fixed intervals
fi: Pakota kaksivaiheinen tunnistautuminen kiintein aikavälein

en: Fixed number of logins
fi: Kiinteä määrä kirjautumisia

en: number of logins
fi: kirjautumisten määrä

en: Policies have been updated
fi: Käytännöt on päivitetty

en: Restrict email addresses
fi: Rajoita sähköpostiosoitteita

en: No restrictions
fi: Ei rajoituksia

en: Specify email addresses, wildcards or REGEX patterns. Use comma to separate items.
fi: Määritä sähköpostiosoitteet, jokerimerkit tai REGEX-kuviot. Erottele kohteet pilkulla.

en: These files will never be deleted during automatic cleanup.
fi: Näitä tiedostoja ei koskaan poisteta automaattisessa siivouksessa.

en: This verification PIN code is expired. We have just sent a new one to your email.
fi: Tämä vahvistus-PIN-koodi on vanhentunut. Uusi koodi on juuri lähetetty sähköpostiin.

en: You have entered an incorrect verification PIN code
fi: Väärä vahvistus-PIN-koodi syötetty

en: Please verify that it’s you
fi: Vahvista henkilöllisyys

en: Here are the details of the sign-in attempt
fi: Kirjautumisyrityksen tiedot

en: only digits are allowed
fi: vain numerot sallittu

en: We've sent a verification PIN code to your email
fi: Vahvistuskoodi on lähetetty sähköpostiin

en: Enter the code from the email in the field below.
fi: Anna sähköpostissa oleva koodi alla olevaan kenttään.

en: Try again
fi: Yritä uudelleen

en: Cancel
fi: Peruuta

en: or
fi: tai

en: Verify it's you
fi: Vahvista henkilöllisyys

en: Verify
fi: Vahvista

en: Two-Factor Authentication Email
fi: Kaksivaiheisen tunnistautumisen sähköposti

en: Role-based rules are configured
fi: Roolipohjaiset säännöt on määritetty

[ctx: e.g. blocked by John at 11:00]
note: Describes by whom and when a website user was blocked. Placeholder %s will be replaced with the name of the person (e.g., "John") and the time (e.g., "11:00").
en: blocked by %s at %s
fi: estänyt %s klo %s

en: The code is valid for %s minutes.
fi: Koodi on voimassa %s minuuttia.

en: IP address %s has been added to White IP Access List
fi: IP-osoite %s on lisätty sallittujen IP-osoitteiden luetteloon

en: IP address %s has been added to Black IP Access List
fi: IP-osoite %s on lisätty mustalle IP-käyttöluettelolle

en: IP Address
fi: IP-osoite

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Any country is permitted
fi: Kaikki maat ovat sallittuja

en: Sessions
fi: Istunnot

en: Created
fi: Luotu

en: Terminate session
fi: Lopeta istunto

en: Block user
fi: Estä käyttäjä

en: Profile
fi: Profiili

en: All Logins
fi: Kaikki kirjautumiset

en: User Activity
fi: Käyttäjätoiminta

en: Terminate
fi: Lopeta

en: user | users
fi[0]: käyttäjä
fi[1]: käyttäjää

en: Block access to users' data via REST API
fi: Estä pääsy käyttäjien tietoihin REST-rajapinnan kautta

en: Unable to delete
fi: Poistaminen ei onnistu

en: Data Shield
fi: Tietosuoja

en: Data Shield Policies
fi: Data Shield -käytännöt

en: Accounts & Roles
fi: Tilit ja roolit

en: Site Settings
fi: Sivuston asetukset

en: User creation denied
fi: Käyttäjän luonti estetty

en: Role update denied
fi: Roolin päivitys estetty

en: Setting update denied
fi: Asetuksen päivitys estetty

en: Permission denied
fi: Käyttö estetty

en: Invalid user
fi: Virheellinen käyttäjä

en: Incorrect password
fi: Virheellinen salasana

en: Protect user accounts
fi: Suojaa käyttäjätilit

en: User registrations are limited to these roles
fi: Käyttäjärekisteröinnit on rajattu näihin rooleihin

en: Users with these roles are permitted to create new accounts
fi: Näillä rooleilla varustetut käyttäjät voivat luoda uusia tilejä

en: Users with these roles are permitted to change sensitive user data
fi: Näillä rooleilla olevat käyttäjät voivat muuttaa arkaluonteisia käyttäjätietoja

en: Do not apply these policies to the IP addresses in the White IP Access List
fi: Älä sovella näitä käytäntöjä White IP Access List -luettelon IP-osoitteisiin

en: Protect user roles
fi: Suojaa käyttäjäroolit

en: Restrict roles and capabilities management with the following policies
fi: Rajoita roolien ja oikeuksien hallintaa seuraavilla käytännöillä

en: Users with these roles are permitted to add new roles
fi: Näillä rooleilla varustetut käyttäjät voivat lisätä uusia rooleja

en: Users with these roles are permitted to change role capabilities
fi: Näihin rooleihin kuuluvat käyttäjät voivat muuttaa roolien oikeuksia

en: Protect site settings
fi: Suojaa sivuston asetukset

en: Restrict updating site settings with the following policies
fi: Rajoita sivustoasetusten päivittämistä seuraavilla käytännöillä

en: Users with these roles are permitted to change protected settings
fi: Näillä rooleilla olevat käyttäjät voivat muuttaa suojattuja asetuksia

en: Server
fi: Palvelin

en: Server Country
fi: Palvelimen maa

en: All servers
fi: Kaikki palvelimet

en: All countries
fi: Kaikki maat

en: Show homepage in the Website column
fi: Näytä etusivu Verkkosivusto-sarakkeessa

en: Hide server IP address
fi: Piilota palvelimen IP-osoite

en: IP address, range, wildcard, or CIDR
fi: IP-osoite, -alue, jokerimerkki tai CIDR

en: Add Entry
fi: Lisää merkintä

en: The IP address you are trying to add is already in the list
fi: Lisättävä IP-osoite on jo luettelossa

en: IP subnet blocked
fi: IP-aliverkko estetty

en: User row update denied
fi: Käyttäjärivin päivitys estetty

en: User metadata update denied
fi: Käyttäjän metatietojen päivitys estetty

en: Any activity
fi: Mikä tahansa toiminta

en: A database error occurred while importing access list entries
fi: Tietokantavirhe tapahtui tuotaessa pääsylistan merkintöjä

en: Enable authentication log monitoring
fi: Ota todennuksen lokiseuranta käyttöön

en: Keep log records of not logged in visitors for
fi: Pidä lokitietoja kirjautumattomista kävijöistä ajalta

en: Keep log records of logged in users for
fi: Pidä kirjautuneiden käyttäjien lokitietoja ajalta

en: Admin Note
fi: Järjestelmänvalvojan huomautus

en: Personal Data
fi: Henkilötiedot

en: Enable data erase
fi: Ota tietojen poisto käyttöön

en: Terminate user sessions
fi: Lopeta käyttäjäistunnot

en: Delete user sessions data when user data is erased
fi: Poista käyttäjäistuntojen tiedot, kun käyttäjätiedot poistetaan

en: Enable data export
fi: Ota tietojen vienti käyttöön

en: Include activity log events
fi: Sisällytä tapahtumalokin tapahtumat

en: Include traffic log entries
fi: Sisällytä liikennelokin merkinnät

en: Request URL
fi: Pyyntö-URL

en: Form fields data
fi: Lomakekenttien tiedot

en: Cookies
fi: Evästeet

en: Anti-spam
fi: Roskapostin esto

en: Add-ons
fi: Lisäosat

en: Anti-spam and bot detection settings
fi: Roskapostin ja bottien tunnistuksen asetukset

en: Anti-spam engine
fi: Roskapostin esto -moottori

en: %s retries are allowed within %s minutes
fi: %s yritystä sallitaan %s minuutin aikana

en: Enable after %s failed login attempts in the last %s minutes
fi: Ota käyttöön, kun kirjautuminen on epäonnistunut %s kertaa viimeisten %s minuutin aikana

en: Restrict or completely block access to the WordPress REST API according to your needs
fi: Rajoita tai estä kokonaan pääsy WordPress REST APIin tarpeiden mukaan

en: These features help your organization to be in compliance with personal data protection laws
fi: Nämä ominaisuudet auttavat organisaatiota noudattamaan henkilötietojen suojaa koskevaa lainsäädäntöä

en: if empty, the website administrator email %s will be used
fi: jos tyhjä, käytetään verkkosivuston ylläpitäjän sähköpostiosoitetta %s

en: notifications are allowed per hour (0 means unlimited)
fi: ilmoitusta tunnissa sallittu (0 = ei rajoitusta)

en: Get notified instantly with mobile and desktop notifications
fi: Saat välittömät ilmoitukset mobiilissa ja tietokoneella

en: if empty, the email addresses from the notification settings will be used
fi: jos tyhjä, käytetään ilmoitusasetuksissa määritettyjä sähköpostiosoitteita

en: Traffic Inspector is a context-aware web application firewall (WAF) that protects your website by recognizing and denying malicious HTTP requests
fi: Traffic Inspector on kontekstia hyödyntävä web-sovellusten palomuuri (WAF), joka suojaa sivustoa tunnistamalla ja estämällä haitalliset HTTP-pyynnöt

en: Block IP addresses that send excessive requests for non-existing pages or scan website for security breaches
fi: Estä IP-osoitteet, jotka lähettävät liikaa pyyntöjä olemattomille sivuille tai skannaavat sivustoa haavoittuvuuksien varalta

en: Traffic Logging
fi: Liikenteen lokitus

en: Enable optional traffic logging if you need to monitor suspicious and malicious activity or solve security issues
fi: Ota valinnainen liikenteen lokitus käyttöön, jos on tarpeen seurata epäilyttävää ja haitallista toimintaa tai ratkaista tietoturvaongelmia

en: The scanner monitors file changes, verifies the integrity of WordPress, plugins, and themes, and detects malware
fi: Skanneri valvoo tiedostomuutoksia, tarkistaa WordPressin, lisäosien ja teemojen eheyden sekä havaitsee haittaohjelmat

en: Specify directories to exclude from scanning. One directory per line.
fi: Määritä hakemistot, jotka jätetään tarkistuksen ulkopuolelle. Yksi hakemisto per rivi.

en: The scanner automatically scans the website, removes malware and sends email reports with the results of a scan
fi: Skanneri tarkistaa sivuston automaattisesti, poistaa haittaohjelmat ja lähettää sähköpostiraportit tarkistuksen tuloksista

en: Configure what issues to include in the email report and the condition for sending reports
fi: Määritä, mitkä havainnot sisällytetään sähköpostiraporttiin ja millä ehdolla raportit lähetetään

en: Cerber anti-spam engine
fi: Cerber-roskapostimoottori

en: Adjust anti-spam engine
fi: Säädä roskapostinestomoottoria

en: These settings enable you to fine-tune the behavior of anti-spam algorithms and avoid false positives
fi: Näillä asetuksilla voidaan hienosäätää roskapostineston toimintaa ja vähentää vääriä positiivisia tuloksia

en: How the plugin processes comments submitted through the standard comment form
fi: Miten lisäosa käsittelee vakiolomakkeen kautta lähetetyt kommentit

en: Request ID
fi: Pyyntö-ID

en: Search in URL
fi: Hae URL-osoitteesta

en: Executable files
fi: Suoritettavat tiedostot

en: All files
fi: Kaikki tiedostot

en: Active sessions
fi: Aktiiviset istunnot

en: minutes (leave empty to use the default WordPress value)
fi: minuuttia (jätä tyhjäksi käyttääksesi WordPressin oletusarvoa)

en: Load entries
fi: Lataa merkinnät

en: My IP
fi: Oma IP-osoite

en: Analytics
fi: Analytiikka

en: Manage Settings
fi: Hallinnoi asetuksia

en: Diagnostic Log
fi: Diagnostiikkaloki

en: User deleted
fi: Käyttäjä poistettu

en: Email address is prohibited
fi: Sähköpostiosoite on estetty

en: Quarantined
fi: Karanteenissa

en: Modified
fi: Muokattu

en: Files without extension
fi: Tiedostot ilman tiedostopäätettä

en: Back to list
fi: Takaisin luetteloon

en: Brief summary
fi: Lyhyt yhteenveto

en: Path
fi: Polku

en: Files
fi: Tiedostot

en: Space Occupied
fi: Käytetty tila

en: No extension
fi: Ei laajennusta

en: File extensions statistics
fi: Tiedostopäätteiden tilastot

en: Extension
fi: Laajennus

en: Smallest
fi: Pienin

en: Largest
fi: Suurin

en: Average Size
fi: Keskimääräinen koko

en: Oldest
fi: Vanhin

en: Newest
fi: Uusin

en: Top 10 largest files
fi: 10 suurinta tiedostoa

en: File Name
fi: Tiedoston nimi

en: Date format for CSV export
fi: Päivämäärämuoto CSV-vientiin

en: Use ISO 8601 date format for CSV export files
fi: Käytä ISO 8601 -päivämäärämuotoa CSV-vientitiedostoissa

en: My IP address
fi: IP-osoitteeni

en: Do not add my IP address to the White IP Access List upon plugin activation
fi: Älä lisää IP-osoitettani sallittujen IP-osoitteiden luetteloon liitännäisen aktivoinnin yhteydessä

en: To get the most out of WP Cerber, follow these steps:
fi: Saat WP Cerberistä parhaan hyödyn irti seuraavasti:

en: IP whitelisted
fi: IP sallittujen luettelossa

en: My requests
fi: Omat pyynnöt

en: Log into the website
fi: Kirjaudu sivustolle

en: Probing for vulnerable code
fi: Haetaan haavoittuvaa koodia

en: Your IP address %s has been added to the White IP Access List
fi: IP-osoite %s on lisätty sallittujen IP-osoitteiden luetteloon

en: Search for IP address
fi: Hae IP-osoitetta

en: Minimal
fi: Vähäinen

en: Do not log known crawlers
fi: Älä kirjaa tunnettuja indeksoijia lokiin

en: Do not log these locations
fi: Älä kirjaa näitä sijainteja lokiin

en: Do not log these User-Agents
fi: Älä kirjaa näitä User-Agent-tietoja lokiin

en: Specify User-Agents to exclude requests from logging. One item per line.
fi: Määritä User-Agentit, joiden pyynnöt jätetään lokittamatta. Yksi kohde per rivi.

en: Unknown Google's bot
fi: Tuntematon Googlen botti

en: IP address is not allowed
fi: IP-osoite ei ole sallittu

en: User message
fi: Käyttäjän viesti

en: File is missing
fi: Tiedosto puuttuu

note: Mandatory
en: This file is missing. It's been deleted or it's not been installed.
fi: Tiedosto puuttuu. Se on poistettu tai sitä ei ole asennettu.

en: Please upload another file.
fi: Lataa toinen tiedosto.

en: Deferred rendering
fi: Viivästetty renderöinti

en: Defer rendering the custom login page
fi: Viivästytä mukautetun kirjautumissivun renderöintiä

en: You have only one login attempt remaining.
fi: Vain yksi kirjautumisyritys jäljellä.

en: Number of allowed concurrent user sessions
fi: Sallittujen samanaikaisten käyttäjäistuntojen määrä

en: When the limit on concurrent user sessions is reached
fi: Kun samanaikaisten käyttäjäistuntojen enimmäismäärä on saavutettu

en: Terminate the oldest user session on a new login
fi: Päätä vanhin käyttäjäistunto uuden kirjautumisen yhteydessä

en: Deny further login attempts
fi: Estä lisäkirjautumisyritykset

en: Login from a different browser or device
fi: Kirjaudu sisään toisesta selaimesta tai laitteesta

en: If the number of concurrent user sessions is greater
fi: Jos samanaikaisten käyttäjäistuntojen määrä on suurempi

en: These features are available in the professional version of WP Cerber.
fi: Nämä ominaisuudet ovat käytettävissä WP Cerberin Professional-versiossa.

en: User session terminated
fi: Käyttäjäistunto lopetettu

en: It is visible only to website administrators
fi: Näkyvissä vain sivuston ylläpitäjille

en: Authorized
fi: Valtuutettu

en: Authorization Failed
fi: Valtuutus epäonnistui

en: Important note if you have a caching plugin in place
fi: Tärkeä huomio, jos käytössä on välimuistilisäosa

en: To avoid false positives and get better anti-spam performance, please clear the plugin cache.
fi: Väärien hälytysten välttämiseksi ja roskapostisuodatuksen parantamiseksi tyhjennä lisäosan välimuisti.

en: API request authorized
fi: API-pyyntö hyväksytty

en: API request authorization failed
fi: API-pyynnön valtuutus epäonnistui

en: Request to XML-RPC API denied
fi: Pyyntö XML-RPC-rajapintaan estetty

en: Block IP address for
fi: Estä IP-osoite ajaksi

en: Mitigate aggressive attempts
fi: Rajoita aggressiivisia yrityksiä

en: Do not show PHP errors on my website
fi: Älä näytä PHP-virheitä verkkosivustolla

en: Log all REST API requests
fi: Kirjaa kaikki REST API -pyynnöt lokiin

en: Log all XML-RPC requests
fi: Kirjaa kaikki XML-RPC-pyynnöt lokiin

en: Custom comment URL
fi: Mukautettu kommentti-URL

en: Use custom URL for the WordPress comment form
fi: Käytä mukautettua URL-osoitetta WordPressin kommenttilomakkeelle

en: Logged-in users
fi: Kirjautuneet käyttäjät

en: Personal Preferences
fi: Henkilökohtaiset asetukset

en: Allow access to REST API for logged-in users
fi: Salli REST-rajapinnan käyttö kirjautuneille käyttäjille

en: User registration
fi: Käyttäjärekisteröinti

en: Miscellaneous Settings
fi: Muut asetukset

en: Application Passwords
fi: Sovellussalasanat

en: Enabled, access to API using standard user passwords is allowed
fi: Käytössä, API-käyttö tavallisilla käyttäjäsalasanoilla on sallittu

en: Enabled, no access to API using standard user passwords
fi: Käytössä, ei pääsyä API:in tavallisilla käyttäjäsalasanoilla

en: Ignore logged-in users
fi: Ohita sisäänkirjautuneet käyttäjät

en: Disable reCAPTCHA for logged-in users
fi: Poista reCAPTCHA käytöstä kirjautuneille käyttäjille

en: Use global policies
fi: Käytä yleisiä käytäntöjä

en: You have %d login attempt remaining. | You have %d login attempts remaining.
fi[0]: %d kirjautumisyritys jäljellä.
fi[1]: %d kirjautumisyritystä jäljellä.

en: Display this message if an attempt to log in is denied because the limit on concurrent user sessions has been reached
fi: Näytä tämä viesti, jos kirjautumisyritys estetään, koska samanaikaisten käyttäjäistuntojen enimmäismäärä on saavutettu

en: User application password created
fi: Käyttäjäsovelluksen salasana luotu

en: Initialization Mode
fi: Alustustila

en: Save response headers
fi: Tallenna vasteotsikot

en: Save response cookies
fi: Tallenna vastauksen evästeet

en: We need your support to keep moving forward
fi: Tarvitsemme tukea voidaksemme jatkaa eteenpäin

en: By sharing your unique opinion on WP Cerber, you help the engineers behind the plugin make greater progress and help other professionals find the right software. You can leave your review on one of the following websites. Feel free to use your native language. Thanks!
fi: Jakamalla oman näkemyksesi WP Cerberistä autat lisäosan kehittäjiä edistymään ja muita ammattilaisia löytämään oikean ohjelmiston. Voit jättää arvostelusi jollekin seuraavista sivustoista. Voit kirjoittaa arvostelun omalla kielelläsi. Kiitos!

en: Secret Access Token is invalid
fi: Salainen käyttöavain on virheellinen

en: Click the IP address to see its activity
fi: Näytä IP-osoitteen toiminta napsauttamalla sitä

en: Login issues
fi: Kirjautumisongelmat

en: Non-authenticated
fi: Ei todennettu

en: No activity has been logged yet.
fi: Toimintaa ei ole vielä kirjattu lokiin.

en: Users' Activity
fi: Käyttäjien toiminta

en: Malicious Activity
fi: Haitallinen toiminta

en: Suspicious requests
fi: Epäilyttävät pyynnöt

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Forbidden URL
fi: Kielletty URL-osoite

en: How WP Cerber loads its core and security mechanisms
fi: Miten WP Cerber lataa ytimen ja suojausmekanismit

en: Login Security
fi: Kirjautumissuojaus

en: A unique string that does not overlap with slugs of the existing pages or posts
fi: Yksilöllinen merkkijono, joka ei ole päällekkäinen olemassa olevien sivujen tai artikkelien polkutunnisteiden kanssa

en: Processing wp-login.php authentication requests
fi: Käsitellään wp-login.php-kirjautumispyyntöjä

en: Default processing
fi: Oletuskäsittely

en: Block access to wp-login.php
fi: Estä pääsy tiedostoon wp-login.php

en: Shift admin menu
fi: Vaihda ylläpitovalikkoa

en: You or someone else trying to log into the website. We have to verify that it's you. If this wasn't you, please immediately reset your password to safeguard your account.
fi: Sinä tai joku muu yrittää kirjautua sivustolle. Meidän on varmistettava, että olet oikeutettu käyttäjä. Jos et ollut sinä, vaihda salasana välittömästi tilin suojaamiseksi.

en: Did not receive the email?
fi: Et saanut sähköpostia?

en: Please use the following verification PIN code to verify your identity.
fi: Käytä seuraavaa vahvistus-PIN-koodia henkilöllisyyden varmentamiseen.

en: You have disabled the default login page. Ensure that you have configured an alternative login page. Otherwise, you will not be able to log in.
fi: Olet poistanut oletuskirjautumissivun käytöstä. Varmista, että vaihtoehtoinen kirjautumissivu on määritetty. Muuten kirjautuminen ei onnistu.

en: Brute-force attack mitigation and user authentication settings
fi: Murtautumisyritysten torjunta ja käyttäjien todennusasetukset

en: Disable the default login error message
fi: Poista oletusarvoinen kirjautumisvirheilmoitus käytöstä

en: Do not reveal non-existing usernames and emails in the failed login attempt message
fi: Älä paljasta olemattomia käyttäjätunnuksia tai sähköpostiosoitteita epäonnistuneen kirjautumisyrityksen viestissä

en: Deny authentication through wp-login.php
fi: Estä kirjautuminen wp-login.php-tiedoston kautta

en: If we have found your account, we have sent the confirmation link to the email address on the account.
fi: Jos tili löytyi, vahvistuslinkki on lähetetty tilille liitettyyn sähköpostiosoitteeseen.

en: Prevent username discovery
fi: Estä käyttäjätunnusten paljastuminen

en: Prevent username discovery via oEmbed
fi: Estä käyttäjätunnuksen paljastuminen oEmbedin kautta

en: Prevent username discovery via user XML sitemaps
fi: Estä käyttäjätunnusten paljastuminen käyttäjien XML-sivukartoista

en: Once enabled, the log is available here: %s
fi: Kun loki on otettu käyttöön, se on saatavilla täällä: %s

en: The scanner identifies this file as missing based on the integrity data (checksums) provided by the developer of %s.
fi: Skanneri tunnistaa tämän tiedoston puuttuvaksi kehittäjän toimittamien %s:n eheystietojen (tarkistussummien) perusteella.

en: Retrieve IP address WHOIS information when viewing the logs
fi: Hae IP-osoitteen WHOIS-tiedot lokien tarkastelun yhteydessä

en: Shift the WP Cerber admin menu to the top when navigating through WP Cerber admin pages
fi: Siirrä WP Cerber -hallintavalikko yläreunaan, kun siirryt WP Cerberin hallintasivuilla

en: Show IP WHOIS data
fi: Näytä IP:n WHOIS-tiedot

en: Analyze the uploads directory
fi: Analysoi uploads-hakemisto

en: Analyze the WordPress uploads directory to detect injected files
fi: Analysoi WordPressin uploads-hakemisto haitallisten tiedostojen havaitsemiseksi

en: Change file and directory permissions if it is required to delete files
fi: Muuta tiedostojen ja hakemistojen käyttöoikeuksia, jos se on tarpeen tiedostojen poistamiseksi

en: Change filesystem permissions
fi: Muuta tiedostojärjestelmän käyttöoikeuksia

en: Delete files in the WordPress uploads directory
fi: Poista tiedostot WordPressin uploads-hakemistosta

en: Delete files with unwanted extensions
fi: Poista ei-toivottuja tiedostopäätteitä sisältävät tiedostot

en: Delete publicly accessible files with these extensions
fi: Poista julkisesti saatavilla olevat tiedostot, joilla on nämä tiedostopäätteet

en: Detecting injected files in the WordPress uploads directory
fi: WordPressin uploads-hakemistoon injektoitujen tiedostojen tunnistus

en: Executable file extension detected
fi: Suoritettavan tiedoston pääte havaittu

en: Filename is prohibited
fi: Tiedostonimi on kielletty

en: Files in temporary directories
fi: Väliaikaishakemistojen tiedostot

en: Global Exclusions
fi: Yleiset poissulkemiset

en: Ignore files with these extensions
fi: Ohita tiedostot, joilla on nämä tiedostopäätteet

en: Injected file
fi: Sijoitettu tiedosto

en: Injected files
fi: Sijoitetut tiedostot

en: KB/sec
fi: KB/s

en: Keep the WordPress uploads directory clean and secure. Detect injected files with public web access, report them, and remove malicious ones.
fi: Pidä WordPressin uploads-hakemisto siistinä ja suojattuna. Havaitse julkisesti verkosta saavutettavat lisätyt tiedostot, raportoi niistä ja poista haitalliset tiedostot.

en: Local hash not found
fi: Paikallista tiivistettä ei löytynyt

en: once a day at
fi: kerran päivässä klo

en: Prohibited extensions
fi: Kielletyt tiedostopäätteet

en: Recover plugins' files
fi: Palauta liitännäisten tiedostot

en: Scanning server's temporary directories for files
fi: Väliaikaishakemistojen tarkistus palvelimella

en: Scanning the sessions directory for files
fi: Etsitään tiedostoja istuntohakemistosta

en: Scanning the temporary upload directory for files
fi: Väliaikaisen lataushakemiston tiedostojen tarkistus

en: Scanning website directories for files
fi: Skannataan verkkosivuston hakemistoista tiedostoja

en: Skip files with these extensions
fi: Ohita tiedostot, joilla on nämä tiedostopäätteet

en: These policies are automatically enforced at the end of every scan based on its results. All affected files are moved to the quarantine.
fi: Näitä käytäntöjä sovelletaan automaattisesti jokaisen tarkistuksen lopussa sen tulosten perusteella. Kaikki vaikuttuneet tiedostot siirretään karanteeniin.

en: This scan report was generated by the previous version of WP Cerber. Please run a new scan to get consistent and accurate results.
fi: Tämä tarkistusraportti on luotu WP Cerberin aiemmalla versiolla. Suorita uusi tarkistus saadaksesi yhtenäiset ja tarkat tulokset.

en: Use comma to separate multiple extensions
fi: Erota useat tiedostopäätteet pilkulla

en: WordPress uploads analysis
fi: WordPress-latausten analyysi

[ctx: This is a risk level.]
note: This is a risk level.
en: High
fi: Korkea

[ctx: This is a risk level.]
note: This is a risk level.
en: Low
fi: Matala

[ctx: This is a risk level.]
note: This is a risk level.
en: Medium
fi: Keskitaso

en: If you believe you should be able to perform this request, please let us know.
fi: Jos tämän pyynnön pitäisi olla suoritettavissa, ilmoita siitä meille.

en: Your request looks suspiciously similar to automated requests from spam posting software or it has been denied by a security policy configured by the website administrator.
fi: Pyyntö vaikuttaa epäilyttävän samankaltaiselta roskapostiohjelmiston automaattisten pyyntöjen kanssa tai se on estetty sivuston ylläpitäjän määrittämän suojauskäytännön vuoksi.

en: Disable bot detection engine for IP addresses in the White IP Access List
fi: Poista bottien tunnistus käytöstä White IP Access List -luettelon IP-osoitteille

en: Disable reCAPTCHA for IP addresses in the White IP Access List
fi: Poista reCAPTCHA käytöstä White IP Access List -luettelon IP-osoitteille

en: Executable files are not supported. Please upload a ZIP archive.
fi: Suoritettavia tiedostoja ei tueta. Lataa ZIP-arkisto.

en: Human verification failed.
fi: Ihmistarkistus epäonnistui.

en: Logged out everywhere
fi: Kirjattu ulos kaikista istunnoista

en: Password reset request denied
fi: Salasanan palautuspyyntö hylätty

en: reCAPTCHA verified
fi: reCAPTCHA vahvistettu

en: Sorry, password reset is not allowed for this user.
fi: Salasanan palautus ei ole sallittu tälle käyttäjälle.

en: This type of file is not supported. Please upload a ZIP archive.
fi: Tämän tyyppinen tiedosto ei ole tuettu. Lataa ZIP-arkisto.

en: Use less restrictive security filters for IP addresses in the White IP Access List
fi: Käytä vähemmän rajoittavia suojaussuodattimia White IP -pääsylistan IP-osoitteille

en: User application password updated
fi: Käyttäjäsovelluksen salasana päivitetty

en: User blocked by administrator
fi: Ylläpitäjä on estänyt käyttäjän

note: %s is the name of a website administrator who terminated the session.
en: User session terminated by %s
fi: Käyttäjäistunto lopetettu: %s

en: Username is prohibited
fi: Käyttäjätunnus on kielletty

en: View all REST API requests
fi: Näytä kaikki REST API -pyynnöt

en: View denied REST API requests
fi: Näytä estetyt REST API -pyynnöt

en: A new activity has occurred
fi: Uusi toiminto havaittu

en: Do not send alerts after this date
fi: Älä lähetä hälytyksiä tämän päivämäärän jälkeen

en: Documentation
fi: Dokumentaatio

en: Email alerts will be sent to these emails:
fi: Sähköposti-ilmoitukset lähetetään näihin osoitteisiin:

en: Email alerts will be sent to this email:
fi: Sähköposti-ilmoitukset lähetetään tähän osoitteeseen:

en: Ignore global rate limits
fi: Ohita globaalit rajoitukset

en: Maximum number of alerts to send
fi: Lähetettävien hälytysten enimmäismäärä

en: Mobile alerts are not configured
fi: Mobiili-ilmoituksia ei ole määritetty

note: %s is the name of a mobile device.
en: Mobile alerts will be sent to %s
fi: Mobiili-ilmoitukset lähetetään osoitteeseen %s

en: No limit
fi: Ei rajoitusta

en: Optional alert limits
fi: Valinnaiset hälytysrajat

note: %s is the name of a website administrator who changed the password.
en: Password changed by %s
fi: Salasana vaihdettu käyttäjän %s toimesta

en: Spam protection for registration, comment, and other forms on the website
fi: Roskapostisuojaus sivuston rekisteröinti-, kommentti- ja muihin lomakkeisiin

en: Unknown label
fi: Tuntematon nimiö

note: %s is the name of a website administrator who created the password.
en: User application password created by %s
fi: Käyttäjäsovelluksen salasanan loi %s

en: User application password deleted
fi: Käyttäjäsovelluksen salasana poistettu

note: %s is the name of a website administrator who deleted the password.
en: User application password deleted by %s
fi: Käyttäjäsovelluksen salasana poistettu käyttäjän %s toimesta

note: %s is the name of a website administrator who created the user.
en: User created by %s
fi: Käyttäjän loi %s

note: %s is the name of a website administrator who deleted the user.
en: User deleted by %s
fi: Käyttäjän poisti %s

en: View bot events
fi: Näytä bottitapahtumat

en: View reCAPTCHA events
fi: Näytä reCAPTCHA-tapahtumat

en: Check for requests from the IP address
fi: Tarkista IP-osoitteesta tulevat pyynnöt

en: Get me notified when such an event occurs
fi: Ilmoita, kun tällainen tapahtuma tapahtuu

en: No events found using the given search criteria
fi: Ei tapahtumia annetuilla hakuehdoilla

en: No requests found using the given search criteria
fi: Annetuilla hakuehdoilla ei löytynyt pyyntöjä

en: No requests have been logged yet.
fi: Pyyntöjä ei ole vielä kirjattu.

en: Note: Logging is currently disabled
fi: Huomautus: lokitus on tällä hetkellä pois käytöstä

en: View activity in the Dashboard
fi: Näytä toiminta hallintapaneelissa

en: View all logged events
fi: Näytä kaikki kirjatut tapahtumat

en: View all logged requests
fi: Näytä kaikki lokitetut pyynnöt

en: View violations in the log
fi: Näytä rikkomukset lokissa

en: You will be notified when such an event occurs
fi: Ilmoitus lähetetään, kun tällainen tapahtuma tapahtuu

en: An optional login form message
fi: Valinnainen kirjautumislomakkeen viesti

en: Brief
fi: Lyhyt kuvaus

en: Browser:
fi: Selain:

en: By the user
fi: Käyttäjän toimesta

en: Channels to send alerts
fi: Hälytysten lähetyskanavat

en: Citadel mode duration
fi: Citadel-tilan kesto

en: Citadel mode has been activated after %d failed login attempts in %d minutes.
fi: Citadel-tila on otettu käyttöön %d epäonnistuneen kirjautumisyrityksen jälkeen %d minuutissa.

en: Citadel mode threshold
fi: Citadel-tilan kynnysarvo

en: Configure email parameters for notifications, reports, and alerts
fi: Määritä sähköpostiasetukset ilmoituksia, raportteja ja hälytyksiä varten

en: Date:
fi: Päiväys:

en: Disable login language switcher
fi: Poista kirjautumisen kielenvaihto käytöstä

en: Field %s contains an invalid value
fi: Kentässä %s on virheellinen arvo

en: Field %s may not be empty
fi: Kenttä %s ei voi olla tyhjä

en: From the country
fi: Maasta

en: From the IP address
fi: IP-osoitteesta

en: If empty, the SMTP username is used
fi: Jos tyhjä, käytetään SMTP-käyttäjänimeä

en: IP address:
fi: IP-osoite:

en: Last failed attempt was at %s from IP %s using username: %s.
fi: Viimeisin epäonnistunut yritys oli %s IP-osoitteesta %s käyttäjätunnuksella: %s.

en: Location:
fi: Sijainti:

en: Lockout notification
fi: Lukituksen ilmoitus

en: Login:
fi: Kirjaudu sisään:

en: Mask sensitive data
fi: Peitä arkaluonteiset tiedot

en: Mask usernames and IP addresses in notifications and alerts
fi: Peitä käyttäjätunnukset ja IP-osoitteet ilmoituksissa ja hälytyksissä

en: Message format
fi: Viestimuoto

en: None
fi: Ei mitään

en: Plain
fi: Selkokielinen

en: Please select at least one channel
fi: Valitse vähintään yksi kanava

note: %s is the email address(es).
en: Send email alerts to %s
fi: Lähetä sähköposti-ilmoituksia osoitteeseen %s

note: %s is the name of a mobile device.
en: Send mobile alerts to %s
fi: Lähetä mobiilihälytykset osoitteeseen %s

en: Send notification if the number of active lockouts above
fi: Lähetä ilmoitus, jos aktiivisten lukitusten määrä on yllä

en: Send notification when a new version of WP Cerber is available
fi: Lähetä ilmoitus, kun uusi versio WP Cerberistä on saatavilla

en: SMTP encryption
fi: SMTP-salaus

en: SMTP From email
fi: SMTP Sähköpostista

en: SMTP From name
fi: SMTP-lähettäjän nimi

en: SMTP host
fi: SMTP-isäntä

en: SMTP password
fi: SMTP-salasana

en: SMTP port
fi: SMTP-portti

en: SMTP username
fi: SMTP-käyttäjänimi

en: TEST MESSAGE
fi: TESTIVIESTI

en: The WP Cerber Security plugin has been deactivated
fi: WP Cerber Security -lisäosa on poistettu käytöstä

en: The WP Cerber Security plugin is now active
fi: WP Cerber Security -lisäosa on nyt käytössä

en: Use SMTP
fi: Käytä SMTP:tä

en: Use SMTP server to send emails
fi: Käytä SMTP-palvelinta sähköpostien lähettämiseen

en: Verbose
fi: Yksityiskohtainen loki

en: Block access to user pages via their usernames
fi: Estä pääsy käyttäjäsivuille käyttäjätunnusten perusteella

en: Check users' settings
fi: Tarkista käyttäjien asetukset

en: Display admin pages of remote websites using my language
fi: Näytä etäsivustojen ylläpitosivut omalla kielellä

en: Stop exposing user details
fi: Lopeta käyttäjätietojen paljastaminen

en: The IP address of the last failed attempt to log in is blocked
fi: Viimeisimmän epäonnistuneen kirjautumisyrityksen IP-osoite on estetty

en: The last attempt to log in was denied due to the following reason
fi: Viimeisin kirjautumisyritys estettiin seuraavasta syystä

en: Use my language
fi: Käytä omaa kieltä

en: User is not allowed to log in
fi: Käyttäjällä ei ole oikeutta kirjautua sisään

en: User Sessions
fi: Käyttäjäistunnot

en: username is prohibited
fi: käyttäjätunnus on estetty

en: An optional error message to be displayed when attempting to log in with a non-existing username or a non-existing email
fi: Valinnainen virheilmoitus, joka näytetään, kun kirjautumisyritys tehdään olemattomalla käyttäjänimellä tai olemattomalla sähköpostiosoitteella

en: Custom login error message
fi: Mukautettu kirjautumisvirheilmoitus

en: For safety reasons, prohibited symbols and invalid values have been removed from the following settings. Please check their values.
fi: Turvallisuussyistä kielletyt symbolit ja virheelliset arvot on poistettu seuraavista asetuksista. Tarkista niiden arvot.

en: No data for generating reports
fi: Ei tietoja raporttien luomiseen

en: Use WP Cerber's plugin repository
fi: Käytä WP Cerber -lisäosan arkistoa

en: Access Settings
fi: Käyttöoikeusasetukset

en: Add a remote website
fi: Lisää etäverkkosivusto

en: Add managed websites by using access tokens.
fi: Lisää hallittuja sivustoja käyttämällä käyttöoikeustunnuksia.

en: Configure this website as main to manage other remote website
fi: Määritä tämä sivusto pääsivustoksi muiden etäsivustojen hallintaa varten

en: Disable managed mode
fi: Poista hallittu tila käytöstä

en: Enable main website mode
fi: Ota verkkosivuston päätila käyttöön

en: Enable managed mode
fi: Ota hallittu tila käyttöön

en: Install the access token on the main website.
fi: Asenna käyttöoikeustunnus pääsivustolle.

en: Invalid response from the remote website
fi: Virheellinen vastaus etäverkkosivustolta

en: This website can be managed from a main website
fi: Tätä sivustoa voidaan hallita pääsivustosta

en: This website is set as a main website.
fi: Tämä sivusto on asetettu pääsivustoksi.

en: This website is set as a managed website.
fi: Tämä sivusto on määritetty hallinnoiduksi sivustoksi.

en: This message was created by
fi: Tämän viestin loi

en: User's browser does not match the one used to log in
fi: Käyttäjän selain ei vastaa kirjautumiseen käytettyä selainta

en: User's IP address does not match the one used to log in
fi: Käyttäjän IP-osoite ei vastaa kirjautumisessa käytettyä osoitetta

en: Activity report is a summary of all logged activities and suspicious events occurred during the selected period of time
fi: Toimintaraportti on yhteenveto kaikista kirjatuista toiminnoista ja epäilyttävistä tapahtumista valitulla ajanjaksolla

en: Activity Reports
fi: Toimintaraportit

en: Add-on settings updated
fi: Lisäosan asetukset päivitetty

en: Disable "Remember Me" on the login form
fi: Poista &quot;Muista minut&quot; käytöstä kirjautumislomakkeessa

en: Enable monthly reporting
fi: Ota kuukausiraportointi käyttöön

en: Enable weekly reporting
fi: Ota viikoittainen raportointi käyttöön

en: Generate 30-day reports
fi: Luo 30 päivän raportit

en: Generate 7-day reports
fi: Luo 7 päivän raportit

en: Generate report for the last 30 days instead of the previous calendar month
fi: Luo raportti viimeiseltä 30 päivältä edellisen kalenterikuukauden sijaan

en: Generate report for the last 7 days instead of the previous calendar week
fi: Luo raportti viimeiseltä 7 päivältä edellisen kalenteriviikon sijaan

en: Immediately block IP address after any request to wp-login.php
fi: Estä IP-osoite välittömästi minkä tahansa wp-login.php -pyynnön jälkeen

en: Immediately block IP address when attempting to log in with a non-existing username
fi: Estä IP-osoite välittömästi, kun kirjautumisyritys tehdään olemattomalla käyttäjänimellä

en: IP Access List entries imported: %d
fi: Tuotu IP-käyttöluettelomerkintöjä: %d

en: Monthly Report
fi: Kuukausiraportti

en: No IP Access List entries found in the uploaded file
fi: Ladatussa tiedostossa ei ole IP-käyttöluettelomerkintöjä

en: Non-existing users are strictly prohibited
fi: Olemattomien käyttäjien käyttö on ehdottomasti kielletty

en: Notify admin
fi: Ilmoita ylläpidolle

en: Now, whenever you see a green shield icon in the top right-hand corner of any WP Cerber admin page, it means the professional version works as intended, and your website is protected by WP Cerber Security Cloud.
fi: Jatkossa, kun näet vihreän kilpikuvakkeen minkä tahansa WP Cerber -hallintasivun oikeassa yläkulmassa, se tarkoittaa, että ammattilaisversio toimii tarkoitetulla tavalla ja sivusto on suojattu WP Cerber Security Cloudilla.

en: Please run a new scan to get consistent and accurate results.
fi: Suorita uusi tarkistus saadaksesi yhtenäiset ja tarkat tulokset.

en: Please use our client portal to manage your subscription, license keys and get support at %s
fi: Käytä asiakasportaaliamme hallinnoidaksesi tilausta, lisenssiavaimia ja saadaksesi tukea osoitteessa %s

en: Plugin settings have been imported successfully
fi: Liitännäisen asetukset on tuotu onnistuneesti

en: Plugin settings updated
fi: Liitännäisen asetukset päivitetty

en: Requests to wp-login.php are strictly prohibited
fi: Pyynnöt tiedostoon wp-login.php ovat ehdottomasti kiellettyjä

en: Send email notification to the admin
fi: Lähetä sähköposti-ilmoitus ylläpitäjälle

en: Send monthly reports on the nth day of month
fi: Lähetä kuukausiraportit kuukauden n:nä päivänä

en: Send weekly reports on
fi: Lähetä viikoittaiset raportit aiheesta

en: Specify a relative or absolute URL
fi: Määritä suhteellinen tai absoluuttinen URL-osoite

en: Thank you for being our client.
fi: Kiitos, että olet asiakkaamme.

en: The file has been deleted from the quarantine.
fi: Tiedosto on poistettu karanteenista.

en: The following settings have been set to their minimum acceptable values.
fi: Seuraavat asetukset on asetettu pienimpiin sallittuihin arvoihin.

en: The Pushbullet token is valid. You can select devices to receive notifications.
fi: Pushbullet-tunnus on voimassa. Valitse laitteet, joihin ilmoitukset lähetetään.

en: The scanner schedule has been updated
fi: Skannerin aikataulu on päivitetty

en: To generate complete reports, activity log entries will be kept for %d days.
fi: Täydellisten raporttien luomiseksi tapahtumalokitietoja säilytetään %d päivää.

en: Unable to update the scanner schedule
fi: Skannerin aikataulua ei voi päivittää

en: unlimited
fi: rajoittamaton

en: Disable main website mode
fi: Poista pääsivustotila käytöstä

en: Main website settings
fi: Verkkosivuston pääasetukset

en: Redirect to the specified URL
fi: Uudelleenohjaa annettuun URL-osoitteeseen

en: Redirection URL
fi: Uudelleenohjaus-URL

en: You have switched back to the main website
fi: Olet siirtynyt takaisin pääsivustolle

en: Great! Your license key is valid.
fi: Hienoa! Lisenssiavain on voimassa.

en: Please run the Full Scan. After the scan is completed, analytics reports will be generated.
fi: Suorita koko tarkistus. Kun tarkistus on valmis, analytiikkaraportit luodaan.

note: Here %s is the name of a mobile device or/and email addresses.
en: A message has been sent to %s
fi: Viestin lähetys osoitteeseen %s on aloitettu

en: A must-use WP Cerber boot file has been copied to the WordPress must-use directory
fi: WP Cerberin pakollinen käynnistystiedosto on kopioitu WordPressin must-use-hakemistoon

note: Here %s is a name of software package (module).
en: A new version of %s is available
fi: Uusi versio tuotteesta %s on saatavilla

en: Access to REST API is restricted in the WP Cerber settings.
fi: Pääsy REST-rajapintaan on rajoitettu WP Cerber -asetuksissa.

en: Active:
fi: Aktiivinen:

en: Allow access to users' data via REST API for these roles
fi: Salli näiden roolien pääsy käyttäjätietoihin REST-rajapinnan kautta

en: Available in the professional version of WP Cerber
fi: Saatavilla WP Cerberin Professional-versiossa

en: Be careful about configuring these settings. Improper configuration may lead to failure to delete malicious files.
fi: Ole varovainen näiden asetusten määrittämisessä. Virheellinen määritys voi estää haitallisten tiedostojen poistamisen.

en: Brief notification format
fi: Lyhyt ilmoitusmuoto

en: Bulk importing IP Access List entries
fi: IP-käyttöoikeusluettelon merkintöjen massatuonti

en: Checking frequency
fi: Tarkistustiheys

en: Email server for sending emails generated by WP Cerber
fi: Sähköpostipalvelin WP Cerberin lähettämiä sähköposteja varten

en: Heads up!
fi: Huomio!

en: Hide software versions and website URLs in notifications
fi: Piilota ohjelmistoversiot ja verkkosivustojen URL-osoitteet ilmoituksissa

en: hours interval check
fi: tunnin välein tarkistus

en: Import Entries
fi: Tuo merkinnät

en: Installed version:
fi: Asennettu versio:

en: It seems outgoing Internet connections are not allowed on your website.
fi: Näyttää siltä, että lähtevät Internet-yhteydet eivät ole sallittuja sivustolla.

en: Limit on the allowed number of alerts
fi: Hälytysten enimmäismäärän rajoitus

en: Mail Transport
fi: Sähköpostin välitys

en: Manage plugins on your website:
fi: Hallinnoi sivuston lisäosia:

en: No
fi: Ei

en: No updates found.
fi: Päivityksiä ei löytynyt.

en: Plugin page:
fi: Lisäosan sivu:

en: Plugin update is available
fi: Lisäosapäivitys saatavilla

en: Plugin:
fi: Liitännäinen:

en: Send email alerts to my email
fi: Lähetä sähköposti-ilmoitukset sähköpostiin

en: Send notification when a new version of a plugin is available
fi: Lähetä ilmoitus, kun lisäosasta on saatavilla uusi versio

en: Tested up to:
fi: Testattu versioon:

en: The reverse proxy mode has not been enabled. No valid proxy headers found.
fi: Käänteisen välityspalvelimen tila ei ole käytössä. Kelvollisia välityspalvelinotsakkeita ei löytynyt.

en: This update has not been tested with your version of WordPress
fi: Tätä päivitystä ei ole testattu käyttämäsi WordPress-version kanssa

note: Here %s is a version number like 6.1
en: This update requires PHP version %s or higher, you have %s
fi: Tämä päivitys edellyttää PHP-versiota %s tai uudempaa, käytössä on %s

note: Here %s is a version number like 6.1
en: This update requires WordPress version %s or higher, you have %s
fi: Tämä päivitys vaatii WordPress-version %s tai uudemman, käytössä on %s

en: Unable to send a message
fi: Viestin lähetys epäonnistui

en: Use absolute or relative to the home directory paths. One directory per line.
fi: Käytä absoluuttisia tai kotihakemistoon suhteutettuja polkuja. Yksi hakemisto per rivi.

en: User registration is disabled in the General WordPress Settings.
fi: Käyttäjärekisteröinti on poistettu käytöstä WordPressin yleisissä asetuksissa.

en: Website:
fi: Verkkosivusto:

en: Where to email notifications
fi: Ilmoitusten vastaanottosähköposti

en: Where to email reports
fi: Raporttien lähetysosoite

en: Where to send emails generated by WP Cerber
fi: Mihin WP Cerberin lähettämät sähköpostit toimitetaan

en: WP Cerber %s is available. Please update.
fi: WP Cerber %s on saatavilla. Päivitä.

en: XML-RPC is disabled in the Hardening settings of WP Cerber.
fi: XML-RPC on poistettu käytöstä WP Cerberin Kovennus-asetuksissa.

en: Yes
fi: Kyllä

en: Your IP address
fi: IP-osoitteesi

en: Your IP address is detected as %s. Make sure it is equal to your IP address on this page: %s.
fi: IP-osoitteeksi on tunnistettu %s. Varmista, että se on sama kuin tällä sivulla näkyvä IP-osoite: %s.

en: By user
fi: Käyttäjän mukaan

en: Client Request Cookies
fi: Asiakkaan pyyntöevästeet

en: Client Request Headers
fi: Asiakkaan pyyntöotsikot

en: Error shielding mode
fi: Virhesuojaustila

en: Files Submitted
fi: Lähetetyt tiedostot

en: Form Fields
fi: Lomakekentät

en: JSON Payload
fi: JSON-kuorma

en: New version:
fi: Uusi versio:

en: Server Response Cookies
fi: Palvelimen vastaus -evästeet

en: Server Response Headers
fi: Palvelimen vasteotsikot

en: Software Errors
fi: Ohjelmistovirheet

en: Warning!
fi: Varoitus!

en: XML-RPC Payload
fi: XML-RPC-kuorma

en: Automatically install new versions of WP Cerber when they are available
fi: Asenna uudet WP Cerber -versiot automaattisesti, kun ne ovat saatavilla

en: Automatically update WP Cerber
fi: Päivitä WP Cerber automaattisesti

en: File contents changed
fi: Tiedoston sisältö muuttunut

en: New version of WP Cerber is available
fi: Uusi versio WP Cerberistä on saatavilla

en: Unable to recover
fi: Palautus ei onnistu

en: Use proxy server for outgoing network connections
fi: Käytä välityspalvelinta lähteviin verkkoyhteyksiin

en: Use proxy server to connect to managed websites
fi: Käytä välityspalvelinta hallittuihin sivustoihin yhdistämiseen

en: Use WordPress proxy settings
fi: Käytä WordPressin välityspalvelinasetuksia

note: %d will be replaced by the number of terminated user sessions.
en: User session has been terminated | %d user sessions have been terminated
fi[0]: Käyttäjäistunto on lopetettu

en: BLOCKED
fi: ESTETTY

en: Hostname:
fi: Isäntänimi:

en: PROHIBITED
fi: KIELLETTY

en: User is blocked
fi: Käyttäjä on estetty

en: Allow users to remember their devices for
fi: Salli käyttäjien merkitä laitteensa muistetuksi ajaksi

en: Clear log
fi: Tyhjennä loki

en: Download log
fi: Lataa loki

en: Exceeded the allowed number of attempts to enter 2FA code
fi: 2FA-koodin syöttöyritysten sallittu enimmäismäärä ylitetty

en: Exceeded the allowed number of attempts to reset password
fi: Sallittu määrä salasanan palautusyrityksiä on ylitetty

en: Exceeded the allowed number of failed reCAPTCHA verifications
fi: Sallittu määrä epäonnistuneita reCAPTCHA-tarkistuksia on ylitetty

en: Exceeded the allowed number of login attempts
fi: Sallittu kirjautumisyritysten määrä ylitetty

en: Global Policies
fi: Yleiset käytännöt

en: Invalid user cookies
fi: Virheelliset käyttäjäevästeet

en: Invalid user cookies cleared
fi: Virheelliset käyttäjäevästeet tyhjennetty

en: Learn more about advanced alerting in WP Cerber:
fi: Lue lisää WP Cerberin kehittyneestä hälytyksestä:

en: Number of active lockouts at the moment:
fi: Aktiivisten lukitusten määrä tällä hetkellä:

en: Reason:
fi: Syy:

en: Regular time intervals
fi: Säännöllisin aikavälein

en: Role Policies
fi: Roolikäytännöt

en: The diagnostic log file is empty.
fi: Diagnostiikkalokitiedosto on tyhjä.

en: The log file has not been created yet.
fi: Lokitiedostoa ei ole vielä luotu.

en: To modify your reporting settings, navigate to:
fi: Muuta raportointiasetuksia siirtymällä kohtaan:

en: To view full report, navigate to:
fi: Täyden raportin näyttäminen: siirry kohtaan:

en: User has reached the allowed number of concurrent sessions
fi: Sallittu samanaikaisten istuntojen enimmäismäärä on saavutettu

en: View activity for this IP:
fi: Näytä tämän IP-osoitteen toiminta:

en: View all lockouts:
fi: Näytä kaikki lukitukset:

en: View log in reverse
fi: Näytä loki käänteisessä järjestyksessä

en: You are not allowed to proceed. Ask your administrator for assistance.
fi: Jatkaminen ei ole sallittua. Pyydä apua järjestelmänvalvojalta.

en: Remember this device for %d days
fi: Muista tämä laite %d päivää

en: Access denied by plugin settings
fi: Pääsy estetty lisäosan asetuksissa

en: Allow user to remember devices for
fi: Salli käyttäjän muistaa laitteet ajaksi

en: Full
fi: Täysi

en: Show sign-in attempt details in 2FA emails
fi: Näytä kirjautumisyrityksen tiedot 2FA-sähköposteissa

note: Here %s is the name of the software.
en: These features are provided by %s
fi: Nämä ominaisuudet tarjoaa %s

en: Allow logged-in users
fi: Salli kirjautuneiden käyttäjien

en: Allow these REST API namespaces
fi: Salli nämä REST API -nimialueet

en: Cerber Security Cloud connection
fi: Cerber Security Cloud -yhteys

en: Citadel mode activated
fi: Citadel-tila aktivoitu

en: Currently, the WP_ACCESSIBLE_HOSTS constant contains no allowed hosts
fi: Tällä hetkellä WP_ACCESSIBLE_HOSTS-vakio ei sisällä yhtään sallittua isäntää

en: Currently, the WP_ACCESSIBLE_HOSTS constant is defined as: %s
fi: Tällä hetkellä WP_ACCESSIBLE_HOSTS-vakio on määritetty seuraavasti: %s

en: Disable the "Remember Me" checkbox on the WordPress login form
fi: Poista käytöstä ”Muista minut” -valintaruutu WordPressin kirjautumislomakkeessa

en: Excessive spam activity detected
fi: Liiallista roskapostitoimintaa havaittu

en: Exclude these locations from inspection by the firewall
fi: Sulje nämä sijainnit palomuurin tarkastuksen ulkopuolelle

en: Exclude these locations from scanning for spam
fi: Jätä nämä sijainnit roskapostitarkistuksen ulkopuolelle

en: Location exception applied
fi: Sijaintipoikkeus käytössä

en: Manage
fi: Hallinnoi

en: Multiple suspicious activities detected
fi: Useita epäilyttäviä toimintoja havaittu

en: Namespace exception applied
fi: Nimiavaruuspoikkeus otettu käyttöön

en: Other related WP Cerber settings
fi: Muut aiheeseen liittyvät WP Cerber -asetukset

en: Protect other forms
fi: Suojaa muut lomakkeet

en: Protected WordPress settings
fi: Suojatut WordPress-asetukset

en: Restrict user account creation and management with the following policies
fi: Rajoita käyttäjätilien luontia ja hallintaa seuraavilla käytännöillä

en: Send malicious IP addresses to the Cerber Security Cloud
fi: Lähetä haitalliset IP-osoitteet Cerber Security Cloudiin

en: Settings that control behavior of WP Cerber
fi: WP Cerberin toiminnan asetukset

en: Site settings protection
fi: Sivustoasetusten suojaus

en: Specify a request path to exclude matching requests from firewall inspection. Omit your website domain name and all GET parameters. One exception per line.
fi: Määritä pyyntöpolku, joka jätetään palomuuritarkastuksen ulkopuolelle. Jätä verkkotunnus ja kaikki GET-parametrit pois. Yksi poikkeus per rivi.

en: Specify any part of a query string or path to exclude matching requests from inspection by the anti-spam engine. One exception per line.
fi: Määritä mikä tahansa osa kyselymerkkijonosta tai polusta, jotta vastaavat pyynnöt jätetään roskapostisuodattimen tarkastuksen ulkopuolelle. Yksi poikkeus per rivi.

en: Specify REST API namespaces to permit when the REST API is disabled. One namespace per line.
fi: Määritä sallitut REST API -nimialueet, kun REST API on poistettu käytöstä. Yksi nimialue per rivi.

en: Status
fi: Tila

en: Support
fi: Tuki

en: Support Forum
fi: Tukifoorumi

en: These security measures prevent malware injection by blocking unauthorized changes to vital WordPress settings.
fi: Nämä suojaustoimet estävät haittaohjelmien injektoinnin estämällä luvattomat muutokset WordPressin keskeisiin asetuksiin.

en: These security measures prevent site takeovers by blocking unauthorized creation of new user roles and escalation of role capabilities.
fi: Nämä suojaustoimet estävät sivuston kaappaukset estämällä uusien käyttäjäroolien luvattoman luonnin ja roolien oikeuksien laajentamisen.

en: These security measures protect against site takeovers by preventing creation of unauthorized administrator accounts and escalation of user privileges.
fi: Nämä suojaustoimet estävät sivun kaappaukset estämällä luvattomien ylläpitäjätilien luomisen ja käyttäjäoikeuksien laajentamisen.

en: To enable WP Cerber updates, add "downloads.wpcerber.com" to the WP_ACCESSIBLE_HOSTS constant
fi: Ota WP Cerber -päivitykset käyttöön lisäämällä &quot;downloads.wpcerber.com&quot; WP_ACCESSIBLE_HOSTS-vakioon

en: To enable WP Cerber updates, add the WP_ACCESSIBLE_HOSTS constant defined as "downloads.wpcerber.com" to your wp-config.php file
fi: Ota WP Cerber -päivitykset käyttöön lisäämällä wp-config.php-tiedostoon WP_ACCESSIBLE_HOSTS-vakio, jonka arvona on &quot;downloads.wpcerber.com&quot;

en: To specify a REGEX pattern, enclose the exception in two braces.
fi: Määritä REGEX-kuvio sulkemalla poikkeus kahden aaltosulkeen väliin.

en: Too many erroneous requests
fi: Liian monta virheellistä pyyntöä

en: Too many suspicious requests
fi: Liian monta epäilyttävää pyyntöä

en: User accounts protection
fi: Käyttäjätilien suojaus

en: User roles protection
fi: Käyttäjäroolien suojaus

en: WP Cerber processed this request according to this setting
fi: WP Cerber käsitteli tämän pyynnön tämän asetuksen mukaisesti

en: Comment marked as spam
fi: Kommentti merkitty roskapostiksi

en: Exclude requests with these HTTP headers from inspection by the firewall
fi: Jätä palomuurin tarkastuksen ulkopuolelle pyynnöt, joissa on nämä HTTP-otsakkeet

en: Exclude requests with these HTTP headers from scanning for spam
fi: Jätä pyynnöt, joissa on nämä HTTP-otsakkeet, pois roskapostitarkistuksesta

en: Header exception applied
fi: Otsikkopoikkeus käytössä

en: Protect comment form
fi: Suojaa kommenttilomake

en: Protect login form
fi: Suojaa kirjautumislomake

en: Protect lost password form
fi: Suojaa unohtuneen salasanan lomake

en: Protect registration form
fi: Suojaa rekisteröintilomake

en: Protect the standard WordPress comment form with bot detection engine
fi: Suojaa WordPressin oletuskommenttilomake bottien tunnistusmoottorilla

en: Protect the standard WordPress registration form with bot detection engine
fi: Suojaa WordPressin oletusrekisteröintilomake bottien tunnistusmoottorilla

en: Protect WooCommerce login form
fi: Suojaa WooCommerce-kirjautumislomake

en: Protect WooCommerce lost password form
fi: Suojaa WooCommercen salasanan palautuslomake

en: Protect WooCommerce registration form
fi: Suojaa WooCommerce-rekisteröintilomake

en: Spam Events
fi: Roskapostitapahtumat

en: Specify colon-separated name and value pairs to exclude matching requests from firewall inspection. One header per line.
fi: Määritä kaksoispisteellä erotetut nimi–arvo-parit, joilla vastaavat pyynnöt jätetään palomuuritarkastuksen ulkopuolelle. Yksi otsake per rivi.

en: Specify colon-separated name and value pairs to exclude matching requests from scanning for spam. One header per line.
fi: Määritä kaksoispisteellä erotetut nimi–arvo-parit, joilla vastaavat pyynnöt jätetään roskapostitarkistuksen ulkopuolelle. Yksi otsake per rivi.

en: A network error occurred while attempting to retrieve plugin data from the plugin repository. We will continue attempts.
fi: Verkkovirhe tapahtui yritettäessä hakea lisäosan tietoja lisäosavarastosta. Yrityksiä jatketaan.

en: Abandoned
fi: Hylätty

en: Abandoned plugin
fi: Hylätty liitännäinen

en: All Users
fi: Kaikki käyttäjät

en: At the moment, no plugin data is available. It will be collected and included in future reports.
fi: Tällä hetkellä liitännäistietoja ei ole saatavilla. Ne kerätään ja sisällytetään tuleviin raportteihin.

en: Checking for abandoned plugins
fi: Hylättyjen liitännäisten tarkistus

en: Checking for plugin ownership changes
fi: Tarkistetaan liitännäisen omistajuusmuutoksia

en: Detect and report plugins that received no updates for the specified period of time
fi: Havaitse ja raportoi liitännäiset, joita ei ole päivitetty määritettyyn ajanjaksoon

en: Detect and report plugins with changes in ownership
fi: Havaitse ja raportoi omistajanvaihdoksen saaneet lisäosat

en: Error
fi: Virhe

en: Firewall inspection mode
fi: Palomuurin tarkastustila

en: If necessary, check and update settings.
fi: Tarkista ja päivitä asetukset tarvittaessa.

en: If necessary, click here to unblock the IP address.
fi: Tarvittaessa poista IP-osoitteen esto napsauttamalla tästä.

en: It appears this plugin is abandoned, as it has not received any updates for over a month.
fi: Näyttää siltä, että tämä lisäosa on hylätty, koska siihen ei ole tullut päivityksiä yli kuukauteen.

en: It appears this plugin is abandoned, as it has not received any updates for over a year.
fi: Tämä lisäosa vaikuttaa hylätyltä, koska siihen ei ole julkaistu päivityksiä yli vuoteen.

en: It appears this plugin is abandoned, as it has not received any updates for several months.
fi: Tämä lisäosa vaikuttaa hylätyltä, koska siihen ei ole julkaistu päivityksiä useaan kuukauteen.

en: New owner
fi: Uusi omistaja

en: No integrity data
fi: Ei eheystietoja

en: Plugin data cannot be loaded due to temporary rate limiting enforced by the plugin repository. Please try again in a few minutes.
fi: Liitännäisen tietoja ei voida ladata liitännäisarkiston väliaikaisen rajoituksen vuoksi. Yritä uudelleen muutaman minuutin kuluttua.

en: Plugin owner has changed
fi: Liitännäisen omistaja on vaihtunut

en: Processing the file, please wait
fi: Tiedostoa käsitellään, odota hetki

en: Scan for abandoned plugins
fi: Etsi hylättyjä liitännäisiä

en: Scan for file modifications
fi: Etsi tiedostomuutoksia

en: Scan for new files
fi: Etsi uusia tiedostoja

en: Scan for plugin ownership changes
fi: Etsi lisäosien omistajuusmuutoksia

en: Scan sessions directory
fi: Skannaa istuntokansio

en: Scan temporary directories
fi: Skannaa väliaikaiskansiot

en: Scan the web server sessions directory for malicious files
fi: Skannaa web-palvelimen istuntohakemisto haitallisten tiedostojen varalta

en: Scan web server temporary directories for malicious files
fi: Skannaa verkkopalvelimen väliaikaiskansiot haitallisten tiedostojen varalta

en: The file is being uploaded, please wait
fi: Tiedostoa lähetetään, odota hetki

note: Here %s is an email address.
en: The password you entered for the email address %s is incorrect.
fi: Sähköpostiosoitteelle %s annettu salasana on virheellinen.

note: Here %s is a user login.
en: The password you entered for the username %s is incorrect.
fi: Salasana, jonka annoit käyttäjätunnukselle %s, on virheellinen.

en: The scan is completed
fi: Skannaus on valmis

en: There is an update to the plugin installed on your website.
fi: Sivustolle asennettuun liitännäiseen on saatavilla päivitys.

en: To disable remote management and revoke the token, click here:
fi: Poista etähallinta käytöstä ja mitätöi tunnus napsauttamalla tästä:

en: Vulnerability
fi: Haavoittuvuus

en: Write failed login attempts to the system log file
fi: Kirjaa epäonnistuneet kirjautumisyritykset järjestelmän lokitiedostoon

en: Months without updates to flag plugin as abandoned
fi: Kuukausia ilman päivityksiä ennen liitännäisen merkitsemistä hylätyksi

en: Currently, it is defined as:
fi: Tällä hetkellä se on määritelty seuraavasti:

en: Unable to detect IP addresses. No HTTP headers containing a valid IP address were detected. Ensure that your proxy server is configured to include the remote IP address in its HTTP headers.
fi: IP-osoitteita ei voitu tunnistaa. Yhtään kelvollisen IP-osoitteen sisältävää HTTP-otsaketta ei havaittu. Varmista, että välityspalvelin on määritetty lisäämään etä-IP-osoite HTTP-otsakkeisiin.

en: Unable to detect IP addresses. The constant CERBER_IP_KEY you specified is mistyped or contains invalid characters.
fi: IP-osoitteita ei voida tunnistaa. Määrittämäsi vakio CERBER_IP_KEY on kirjoitettu väärin tai sisältää virheellisiä merkkejä.

en: Unable to detect IP addresses. The defined constant CERBER_IP_KEY cannot be used to retrieve an IP address because the corresponding value does not contain a valid IP address. Ensure that the correct value is specified for this constant.
fi: IP-osoitteita ei voida tunnistaa. Määritettyä vakiota CERBER_IP_KEY ei voi käyttää IP-osoitteen hakemiseen, koska vastaava arvo ei sisällä kelvollista IP-osoitetta. Varmista, että tälle vakiolle on määritetty oikea arvo.

en: Unable to detect IP addresses. This might be because your website is behind a proxy server. If that is the case, enable proxy support in the plugin settings.
fi: IP-osoitteita ei voida tunnistaa. Tämä voi johtua siitä, että verkkosivusto on välityspalvelimen takana. Jos näin on, ota välityspalvelintuki käyttöön lisäosan asetuksissa.

en: Activity Breakdown
fi: Toimintojen erittely

en: Known Users
fi: Tunnetut käyttäjät

en: Please select at least one widget
fi: Valitse vähintään yksi pienoisohjelma

en: Security Status Monitor
fi: Tietoturvatilan valvonta

en: Select widgets to display
fi: Valitse näytettävät widgetit

en: Blocked
fi: Estetty

en: Incidents
fi: Tietoturvaloukkaukset

en: Login Issues
fi: Kirjautumisongelmat

en: most active in the last 24 hours
fi: aktiivisimpana viimeisten 24 tunnin aikana

en: most frequent incidents and events in the last 24 hours
fi: yleisimmät tapahtumat ja häiriöt viimeisen 24 tunnin aikana

en: most recent authentication issues and requests
fi: viimeisimmät todennusongelmat ja -pyynnöt

en: most recent user events
fi: viimeisimmät käyttäjätapahtumat

en: most recent user registrations
fi: viimeisimmät käyttäjärekisteröinnit

en: most recent violations of security rules
fi: viimeisimmät suojaussääntörikkomukset

en: New Users
fi: Uudet käyttäjät

en: No malicious activity detected in the last 24 hours.
fi: Ei haitallista toimintaa viimeisen 24 tunnin aikana.

en: Spam
fi: Roskaposti

en: Top Offending IP Addresses
fi: Eniten rikkomuksia tehneet IP-osoitteet

en: An optional message displayed when attempting to reset the password for both existing and non-existing usernames or email addresses.
fi: Valinnainen viesti, joka näytetään, kun yritetään nollata salasana sekä olemassa oleville että olemattomille käyttäjätunnuksille tai sähköpostiosoitteille.

en: Confirm emptying the table. This operation is permanent and cannot be undone.
fi: Vahvista taulukon tyhjentäminen. Toimintoa ei voi perua.

en: Custom password reset confirmation message
fi: Mukautettu salasanan palautuksen vahvistusviesti

en: Details
fi: Tiedot

en: Disable the default password reset error message
fi: Poista oletusarvoinen salasanan palautuksen virheilmoitus käytöstä

en: Do not reveal non-existing usernames and emails in the password reset error message
fi: Älä paljasta olemattomia käyttäjätunnuksia tai sähköpostiosoitteita salasanan palautuksen virheilmoituksessa

en: Error:
fi: Virhe:

en: Specify a request path to exclude matching requests from logging. Use one path per line. To specify a REGEX pattern, enclose a line in a pair of braces. Requests that start with an excluded path or match a REGEX pattern will not be logged.
fi: Määritä pyyntöpolku, jonka mukaiset pyynnöt jätetään lokittamatta. Käytä yhtä polkua per rivi. Jos haluat käyttää REGEX-kuviota, sulje rivi aaltosulkeisiin. Pyynnöt, jotka alkavat poissuljetulla polulla tai vastaavat REGEX-kuviota, eivät kirjaudu lokiin.

en: The scan has finished
fi: Skannaus on valmis

en: The scan has finished. Please review the results.
fi: Skannaus on valmis. Tarkista tulokset.

note: Ago" refers to a period in the past, starting backwards from now. %s will be replaced by a time period in the past, e.g., "2 days ago", "1 hour ago"
en: %s ago
fi: %s sitten

en: Invalid Value
fi: Virheellinen arvo

en: Role-based exception applied
fi: Roolipohjainen poikkeus käytössä

note: Indicates time difference in seconds. %d will be replaced by the number of seconds, e.g., "1 sec" or "45 secs".
en: %d sec | %d secs
fi[0]: %d s
fi[1]: %d s

[ctx: Preposition to describe future time]
note: It is used as a preposition to describe future time, e.g., "in 6 hours" or "in 2 days".
en: in %s
fi: %s kuluttua

[ctx: to is a marker of infinitive, e.g. "to use it"]
note: 'selected countries' refers to a list of countries. 'to' is the marker of an infinitive verb, e.g., "to use it". Placeholder %s will be replaced by an action/operation, such as "Submit forms".
en: Only selected countries are permitted to %s. All others are not.
fi: Vain valituista maista on sallittua %s. Kaikista muista ei ole.

[ctx: to is a marker of infinitive, e.g. "to use it"]
note: 'selected countries' refers to a list of countries. 'to' is the marker of an infinitive verb, e.g., "to use it". Placeholder %s will be replaced by an action/operation, such as "Submit forms".
en: Selected countries are not permitted to %s. All others are allowed to.
fi: Valituista maista ei ole sallittua %s. Kaikista muista maista se on sallittua.

en: Collect WP Cerber software errors
fi: Kerää WP Cerber -ohjelmiston virheet

en: Copy To Clipboard
fi: Kopioi leikepöydälle

en: Destination directory is not writable
fi: Kohdehakemistoon ei voi kirjoittaa

en: Destination file is not writable
fi: Kohdetiedostoon ei voi kirjoittaa

en: Directory
fi: Hakemisto

en: Disable spam checks and bot detection engine for logged-in users
fi: Poista roskapostitarkistukset ja bottien tunnistus käytöstä sisäänkirjautuneille käyttäjille

en: Disable spam checks for logged-in users
fi: Poista roskapostitarkistukset käytöstä kirjautuneille käyttäjille

en: Enable safe AJAX mode
fi: Ota turvallinen AJAX-tila käyttöön

en: Pre-authentication block
fi: Estetty ennen tunnistautumista

en: Source file not found
fi: Lähdetiedostoa ei löydy

en: To grant access to this website, install this token on the main website. Keep the token secret.
fi: Salli pääsy tälle sivustolle asentamalla tämä tunnus pääsivustolle. Pidä tunnus salassa.

en: Unable to copy file
fi: Tiedostoa ei voi kopioida

en: Unable to create required directory
fi: Vaaditun hakemiston luominen epäonnistui

en: Use less strict spam filtering for AJAX form submissions. May increase spam risk slightly.
fi: Käytä vähemmän tiukkaa roskapostisuodatusta AJAX-lomakelähetyksille. Voi hieman lisätä roskapostin riskiä.

en: Two-factor authentication enforced
fi: Kaksivaiheinen todennus pakotettu

en: WP Cerber requires PHP version %s or higher, but your web server is currently running PHP %s.
fi: WP Cerber edellyttää PHP-versiota %s tai uudempaa, mutta web-palvelimella on tällä hetkellä käytössä PHP %s.

en: WP Cerber requires WordPress version %s or higher. Your WordPress version is %s. Please update your WordPress to the latest version.
fi: WP Cerber edellyttää WordPress-versiota %s tai uudempaa. Käytössä oleva WordPress-versio on %s. Päivitä WordPress uusimpaan versioon.

en: Allow updating WP Cerber and its translations from the official WP Cerber website
fi: Salli WP Cerberin ja sen käännösten päivittäminen WP Cerberin viralliselta verkkosivustolta

note: Here is an example "At August 28, 2025, 9:23:04 PM, the scanner detected that the ownership of the plugin changed from Albert to John."
en: At %s the scanner detected that the ownership of the plugin changed from %s to %s.
fi: %s skanneri havaitsi, että lisäosan omistajuus muuttui arvosta %s arvoon %s.

en: Default language
fi: Oletuskieli

en: Download File
fi: Lataa tiedosto

en: Export a configuration file to back up your settings and restore them on another site.
fi: Vie määritystiedosto varmuuskopioidaksesi asetukset ja palauttaaksesi ne toisella sivustolla.

en: Export WP Cerber Settings to File
fi: Vie WP Cerber -asetukset tiedostoon

en: Import a configuration file to replace your existing settings.
fi: Tuo määritystiedosto korvataksesi nykyiset asetukset.

en: Import WP Cerber Settings from File
fi: Tuo WP Cerber -asetukset tiedostosta

en: Language files for the selected language will be installed shortly.
fi: Valitun kielen kielitiedostot asennetaan pian.

en: Language for the plugin admin pages
fi: Liitännäisen hallintasivujen kieli

en: Last security action: IP address %s was locked out at %s
fi: Viimeisin suojaustoimi: IP-osoite %s estettiin %s

en: Restore Default Settings
fi: Palauta oletusasetukset

en: Restore Default WP Cerber Settings
fi: Palauta WP Cerberin oletusasetukset

en: Revert WP Cerber settings to their defaults. Your Custom Login URL and IP Access Lists will not be changed.
fi: Palauta WP Cerber -asetukset oletusarvoihin. Mukautettu kirjautumis-URL ja IP-käyttöluettelot eivät muutu.

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

note: Here %s is the date.
en: The last update was at %s
fi: Viimeisin päivitys oli %s

en: Unauthorized access denied
fi: Luvaton käyttö estetty

en: Upload File
fi: Lataa tiedosto

en: User role is not allowed
fi: Käyttäjärooli ei ole sallittu

en: View all activity from this IP address
fi: Näytä kaikki toiminta tästä IP-osoitteesta

en: View recent activity and security-related events for this user
fi: Näytä tämän käyttäjän viimeaikainen toiminta ja tietoturvatapahtumat

en: View the log of suspicious and malicious activity from this IP address
fi: Näytä tämän IP-osoitteen epäilyttävän ja haitallisen toiminnan loki

en: What do you want to include in the export?
fi: Mitä haluat sisällyttää vientiin?

note: Here the first placeholder %s is a date of the last user login and the second placeholder %s is the user's IP address.
en: Your last sign-in was at %s from the IP address %s
fi: Viimeisin kirjautuminen: %s, IP-osoite %s

en: A new version of WP Cerber Security is available. We strongly recommend updating.
fi: Uusi versio WP Cerber Securitystä on saatavilla. Päivitys on erittäin suositeltava.

note: Description of the plugin
en: Continuously evolving security solution that defends WordPress against hacker attacks, spam, trojans, and malware. Hardens WordPress with comprehensive security algorithms, limits login attempts, enforces two-factor authentication, and restricts access based on country using GeoIP policies. Features a powerful malware scanner and integrity checker to detect and eliminate threats. Blocks spam using a sophisticated bot detection engine and reCAPTCHA. Tracks user and intruder activity with real-time alerts via email, mobile, and desktop notifications.
fi: Jatkuvasti kehittyvä tietoturvaratkaisu, joka suojaa WordPressiä hakkereiden hyökkäyksiltä, roskapostilta, troijalaisilta ja haittaohjelmilta. Vahvistaa WordPressin suojausta kattavilla tietoturva-algoritmeilla, rajoittaa kirjautumisyrityksiä, pakottaa kaksivaiheisen tunnistautumisen käyttöön ja rajoittaa pääsyä maittain GeoIP-käytäntöjen avulla. Sisältää tehokkaan haittaohjelmaskannerin ja eheystarkistuksen uhkien havaitsemiseen ja poistamiseen. Estää roskapostin kehittyneellä bottien tunnistusmoottorilla ja reCAPTCHA-ratkaisulla. Seuraa käyttäjien ja tunkeutujien toimintaa reaaliaikaisilla hälytyksillä sähköpostitse, mobiilissa ja työpöytäilmoituksina.

en: Save
fi: Tallenna

en: See what’s new in this version:
fi: Katso, mitä uutta tässä versiossa on:

note: Name of the plugin
en: WP Cerber Security, Anti-spam, and Malware Scan
fi: WP Cerber - tietoturva, roskapostin esto ja haittaohjelmaskannaus

en: %s registrations are allowed from a single IP address within %s minutes
fi: %s rekisteröintiä sallitaan yhdestä IP-osoitteesta %s minuutin aikana

en: Abort user authentication
fi: Keskeytä käyttäjän todennus

en: Abort user authentication and block remote IP address
fi: Keskeytä käyttäjän todennus ja estä etä-IP-osoite

en: Allow access for logged-in users
fi: Salli pääsy kirjautuneille käyttäjille

en: Allow access from trusted IP addresses
fi: Salli pääsy luotetuista IP-osoitteista

en: Allow registration only for email addresses matching the following
fi: Salli rekisteröityminen vain seuraavia vastaaville sähköpostiosoitteille

en: Block all IP addresses on the same Class C network as the detected attacker's IP address
fi: Estä kaikki IP-osoitteet samassa C-luokan verkossa kuin havaittu hyökkääjän IP-osoite

en: Block registration for email addresses matching the following
fi: Estä rekisteröityminen sähköpostiosoitteilta, jotka vastaavat seuraavaa

en: Block the attacker's subnet
fi: Estä hyökkääjän aliverkko

en: Customize how things appear in the login page and admin pages.
fi: Mukauta kirjautumissivun ja hallintasivujen ulkoasua.

en: Disable the login language switcher on the WordPress login page
fi: Poista kirjautumissivun kielenvaihtaja käytöstä WordPressin kirjautumissivulla

en: Full or relative URL to redirect request to
fi: Täydellinen tai suhteellinen URL-osoite, johon pyyntö uudelleenohjataan

en: Hide your website from the public by allowing access only to logged-in users or trusted IP addresses. All other visitors will be redirected to the login page or a custom URL.
fi: Piilota sivusto yleisöltä sallimalla pääsy vain sisäänkirjautuneille käyttäjille tai luotetuille IP-osoitteille. Kaikki muut kävijät ohjataan kirjautumissivulle tai mukautettuun URL-osoitteeseen.

en: Let visitors from IP addresses in the White IP Access List access your website without logging in
fi: Salli Valkoisen IP-osoitelistan IP-osoitteista tulevien kävijöiden käyttää sivustoa ilman kirjautumista

en: Limit registration to trusted IP addresses only
fi: Rajoita rekisteröinti vain luotettuihin IP-osoitteisiin

en: Limit Website Access
fi: Rajoita sivuston käyttöä

en: Login page message
fi: Kirjautumissivun viesti

en: Look and Layout
fi: Ulkoasu ja asettelu

en: On the Users admin page, display the most recently registered users first
fi: Käyttäjien hallintasivulla näytetään uusimmat rekisteröityneet käyttäjät ensin

en: Only registered and logged-in users can access your website
fi: Vain rekisteröityneet ja sisäänkirjautuneet käyttäjät voivat käyttää verkkosivustoa

en: Only users whose IP addresses are on the White IP Access List can register on the website
fi: Vain käyttäjät, joiden IP-osoitteet ovat sallittujen IP-osoitteiden luettelossa, voivat rekisteröityä sivustolle

en: Optional. Leave blank to show the message above instead of redirecting.
fi: Valinnainen. Jätä tyhjäksi, jos haluat näyttää yllä olevan viestin uudelleenohjauksen sijaan.

en: Redirect unauthorized visitors to this URL
fi: Uudelleenohjaa luvattomat kävijät tähän URL-osoitteeseen

en: Sort users by registration date
fi: Lajittele käyttäjät rekisteröitymispäivän mukaan

en: The file you have uploaded (%s) cannot be used.
fi: Ladattua tiedostoa (%s) ei voi käyttää.

en: These rules apply to the user login process. Use them to control how users sign in and to protect your website from unauthorized access.
fi: Näitä sääntöjä sovelletaan käyttäjän kirjautumisprosessiin. Niiden avulla voidaan hallita käyttäjien sisäänkirjautumista ja suojata verkkosivusto luvattomalta käytöltä.

en: These rules control the user registration process. Use them to restrict who can register based on your security requirements and preferences.
fi: Nämä säännöt ohjaavat käyttäjärekisteröintiä. Niiden avulla voidaan rajoittaa, kuka voi rekisteröityä, turvallisuusvaatimusten ja -asetusten mukaisesti.

en: This message appears above the login form. Use it to explain why login is required or to give additional instructions to users.
fi: Tämä viesti näkyy kirjautumislomakkeen yläpuolella. Käytä sitä selittämään, miksi kirjautuminen vaaditaan, tai antamaan käyttäjille lisäohjeita.

en: This optional message is shown if a user's email address is not allowed for registration
fi: Tämä valinnainen viesti näytetään, jos käyttäjän sähköpostiosoite ei ole sallittu rekisteröitymiseen

en: This optional message is shown if a user's IP address is not on the White IP Access List
fi: Tämä valinnainen viesti näytetään, jos käyttäjän IP-osoite ei ole sallittujen IP-osoitteiden luettelossa

en: User Authentication
fi: Käyttäjän todennus

en: Usernames from this list are not allowed to log in or register. Use comma to separate usernames.
fi: Tämän luettelon käyttäjätunnuksilla ei voi kirjautua tai rekisteröityä. Erottele käyttäjätunnukset pilkulla.

en: When attempting to access prohibited URLs
fi: Kun yritetään avata kiellettyjä URL-osoitteita

en: When attempting to log in with prohibited username
fi: Kun yritetään kirjautua kielletyllä käyttäjänimellä

en: WP Cerber Dashboard
fi: WP Cerber -hallintapaneeli

en: WP Cerber: Add-ons
fi: WP Cerber: Lisäosat

en: WP Cerber: Anti-spam Settings
fi: WP Cerber: Roskapostin eston asetukset

en: WP Cerber: Data Shield Policies
fi: WP Cerber: Data Shield -käytännöt

en: WP Cerber: Security Rules
fi: WP Cerber: Turvasäännöt

en: WP Cerber: Tools
fi: WP Cerber: Työkalut

en: WP Cerber: Traffic Inspector
fi: WP Cerber: Liikennetarkistin

en: WP Cerber: User Security
fi: WP Cerber: Käyttäjäturva

en: Collect and save WP Cerber software errors to a diagnostic file
fi: Kerää ja tallenna WP Cerber -ohjelmiston virheet diagnostiikkatiedostoon

en: Query Parameters
fi: Kyselyparametrit

en: You have exceeded the number of allowed login attempts. Please try again in %d minute. | You have exceeded the number of allowed login attempts. Please try again in %d minutes.
fi[0]: Sallittujen kirjautumisyritysten enimmäismäärä on ylitetty. Yritä uudelleen %d minuutin kuluttua.
fi[1]: Sallittujen kirjautumisyritysten enimmäismäärä on ylitetty. Yritä uudelleen %d minuutin kuluttua.
