WP Cerber Security - en to nb translation catalogue (1274 entries)

en: Limit login attempts
nb: Begrens innloggingsforsøk

en: minutes
nb: minutter

en: Site connection
nb: Sidetilkobling

en: Proactive security rules
nb: Proaktive sikkerhetsregler

en: Custom login page
nb: Egendefinert innloggingsside

en: Custom login URL
nb: Egendefinert URL for innlogging

en: Citadel mode
nb: Vakttårnsmodus

en: Duration
nb: Varighet

en: Notifications
nb: Varsling

en: Access Lists
nb: Tilgangsliste

en: Activity
nb: Aktivitet

en: Lockouts
nb: Utestengelser

en: Date
nb: Dato

en: Local User
nb: Lokal bruker

en: Username used
nb: Brukernavn brukt

en: Logged in
nb: Logget inn

en: Logged out
nb: Logget ut

en: Login failed
nb: Innlogging feilet

en: IP blocked
nb: IP blokkert

en: Locked out
nb: Utestengt

en: IP blacklisted
nb: IP svartelistet

en: Password changed
nb: Passord endret

en: Remove
nb: Fjern

en: Lockout for %s was removed
nb: Utestengelse for %s ble fjernet

en: White IP Access List
nb: Hvit IP-tilgangsliste

en: Black IP Access List
nb: Svart IP-tilgangsliste

en: List is empty
nb: Listen er tom

en: View Activity
nb: Se aktivitet

en: Settings
nb: Innstillinger

en: Last login
nb: Siste innlogging

en: Never
nb: Aldri

en: Are you sure?
nb: Er du sikker?

en: My site is behind a reverse proxy
nb: Min side er bak en reverse proxy

en: Make your protection smarter!
nb: Gjør din beskyttelse smartere!

en: Please enable Permalinks to use this feature. Set Permalink Settings to something other than Default.
nb: Vennligst

en: Main Settings
nb: Hovedinnstillinger

en: Help
nb: Hjelp

en: Increase lockout duration to %s hours after %s lockouts in the last %s hours
nb: Øk varigheten av utestengelser til %s timer etter %s utestengelser i løpet av de siste %s timer

en: You are not allowed to log in. Ask your administrator for assistance.
nb: Du har ikke tillatelse til å logge inn. Spør din administrator om du trenger hjelp.

en: Expires
nb: Utgår

en: No lockouts at the moment. The sky is clear.
nb: Ingen utestengelser akkurat nå. Kysten er klar.

en: Can't activate WP Cerber due to a database error.
nb: Kunne ikke aktivere WP Cerber på grunn av en databasefeil.

en: days
nb: dager

en: Cerber Quick View
nb: Cerber hurtigvisning

en: Click to send test
nb: Klikk for å sende test

en: Attention! You have changed the login URL! The new login URL is
nb: OBS! Du har endret innloggings-adressen. Din nye URL for innlogging er

en: Comments
nb: Kommentarer

en: Tools
nb: Verktøy

en: Select file to import.
nb: Velg fil å importere.

en: What do you want to import?
nb: Hva ønsker du å importere?

en: Upload file
nb: Last opp fil

en: No file was uploaded or file is corrupted
nb: Ingen fil ble lastet opp, eller er filen ødelagt

en: Error while parsing file
nb: Feil under parsing av filen

en: Hostname
nb: Vertsnavn

en: unknown
nb: ukjent

en: active
nb: aktive

en: deactivate
nb: deaktiver

en: not active
nb: ikke aktive

en: disabled
nb: deaktivert

en: failed attempts
nb: mislykkede forsøk

en: in 24 hours
nb: på 24 timer

en: view all
nb: se alle

en: lockouts
nb: utestengelser

en: Lockouts at the moment
nb: Utestengelser akkurat nå

en: Last lockout
nb: Siste utestengelse

en: entry | entries
nb[0]: oppføring
nb[1]: oppføringer

en: New Custom login URL
nb: Ny egendefinert innloggings-URL

en: Use file
nb: Bruk fil

en: Deactivate
nb: Deaktivér

en: Reason
nb: Grunn

en: Add IP to the Black List
nb: Legg IP til svartelisten

en: Hardening
nb: Forsterking

en: Email Address
nb: E-postadresse

en: Hardening WordPress
nb: Forsterke WordPress

en: Stop user enumeration
nb: Stopp opplisting av brukere

en: Disable XML-RPC
nb: Deaktivér XML-RPC

en: Block access to the XML-RPC server (including Pingbacks and Trackbacks)
nb: Blokkér tilgang til XML-RPC-serveren (inkluderer Pingbacks og Trackbacks)

en: Disable feeds
nb: Deaktiver feeds

en: Block access to the RSS, Atom and RDF feeds
nb: Blokkér tilgang til RSS- Atom- og RDF-feeds

en: Disable REST API
nb: Deaktivér REST API

en: WP Cerber is now active and has started protecting your site
nb: WP Cerber er nå aktiv og har begynt å beskytte siden din

en: Action
nb: Handling

en: Incorrect IP address or IP range
nb: Feil IP-adresse eller IP-rekkevidde

en: Network:
nb: Nettverk:

en: Add network to the Black List
nb: Legg nettverk til svartelisten

en: Attention! Citadel mode is now active. Nobody is able to log in.
nb: Advarsel! Vakttårns-modus er nå aktiv. Ingen vil kunne logge inn.

en: Unknown
nb: Ukjent

en: ERROR:
nb: FEIL:

en: Human verification failed. Please click the square box in the reCAPTCHA block below.
nb: Bekreftelse av menneskelighet feilet. Vennligst klikk den firkantige boksen i reCAPTCHA-blokken under.

en: Username is not allowed. Please choose another one.
nb: Brukernavnet er ikke tillatt. Vennligst velg et annet brukernavn.

en: unspecified
nb: uspesifisert

en: Number of lockouts is increasing
nb: Antallet utestengelser stiger

en: Website
nb: Webside

en: Import settings
nb: Importer innstillinger

en: Prohibited usernames
nb: Blokkerte brukernavn

en: reCAPTCHA settings
nb: reCAPTCHA-innstillinger

en: Enable reCAPTCHA for WordPress registration form
nb: Slå på reCAPTCHA for WordPress' registreringsskjema

en: Enable reCAPTCHA for WordPress login form
nb: Slå på reCAPTCHA for WordPress' innloggingsskjema

en: Before you can start using reCAPTCHA, you have to obtain Site key and Secret key on the Google website
nb: Før du kan ta i bruk reCAPTCHA må du skaffe deg en Site key og Secret key på Googles webside

en: Know more
nb: Lær mer

en: User created
nb: Bruker opprettet

en: User registered
nb: Bruker registrert

en: reCAPTCHA verification failed
nb: reCAPTCHA-godkjenning mislyktes

en: reCAPTCHA settings are incorrect
nb: reCAPTCHA-innstillingene er feil

en: Attempt to access prohibited URL
nb: Forsøk på å koble til forbudt URL

en: Attempt to log in with prohibited username
nb: Forsøk på å logge inn med forbudt brukernavn

en: Enable reCAPTCHA for WooCommerce registration form
nb: Slå på reCAPTCHA for WooCommerces registreringsskjema

en: Enable reCAPTCHA for WordPress lost password form
nb: Slå på reCAPTCHA for WordPress' skjema for mistet passord

en: Enable reCAPTCHA for WooCommerce lost password form
nb: Slå på reCAPTCHA for WooCommerce mistet passord-skjema

en: Enable reCAPTCHA for WooCommerce login form
nb: Slå på reCAPTCHA for WooCommerce innloggings-skjema

en: Request to the Google reCAPTCHA service failed
nb: Forespørsel til Googles reCAPTCHA-tjeneste mislyktes

en: View all
nb: Se alle

en: Recently locked out IP addresses
nb: Nylig utestengte IP-adresser

en: OK, nail them all
nb: OK, ta alle sammen

en: NO, maybe later
nb: NEI, kanskje senere

en: Dashboard
nb: Kontrollpanel

en: Want to make WP Cerber even more powerful?
nb: Vil du gjøre WP Cerber enda sterkere?

en: Allow WP Cerber to send locked out malicious IP addresses to Cerber Lab. This helps the plugin team to develop new algorithms for WP Cerber that will defend WordPress against new threats and botnets that are appearing  everyday. You can disable the sending in the plugin settings at any time.
nb: Tillat at WP Cerber sender utestengde ondsinnede IP-adresser til Cerber Lab. Dette hjelper plugin-teamet å utvikle nye algoritmer som vil beskytte WordPress mot nye trusler og botnett som dukker opp hver dag. Du kan slå av sendingen i plugin-innstillingene når som helst.

en: IP address
nb: IP-adresse

en: User login
nb: Brukernavn

en: User ID
nb: Bruker-ID

en: Export
nb: Eksporter

en: Search for IP or username
nb: Søk etter IP eller brukernavn

en: User
nb: Bruker

en: Search string
nb: Søkeord

en: Date format
nb: Datoformat

en: if empty, the default format %s will be used
nb: hvis blank, vil formatet %s bli brukt

en: Push notifications
nb: Push-varsler

en: Email notifications
nb: E-postvarsel

en: Use comma to specify multiple values
nb: Bruk komma for å skille mellom flere verdier

en: All connected devices
nb: Alle tilkoblede enheter

en: No devices found
nb: Ingen enheter funnet

en: Not available
nb: Ikke tilgjengelig

en: Password reset requested
nb: Nullstilling av passord forespurt

en: Apply limit login rules to IP addresses in the White IP Access List
nb: Aktivér regler for begrensning av innloggingsforsøk for hvitlistede IP-adresser.

en: Invisible reCAPTCHA
nb: Usynlig reCAPTCHA

en: Enable invisible reCAPTCHA
nb: Aktivér usynlig reCAPTCHA

en: (do not enable it unless you get and enter the Site and Secret keys for the invisible version)
nb: (ikke aktivér denne med mindre du legger inn sidenøkkel og hemmelig nøkkel for den usynlige versjonen)

en: Enable reCAPTCHA for WordPress comment form
nb: Aktivér reCAPTCHA for WordPress' kommentarskjema

en: Limit attempts
nb: Begrens forsøk

en: Lock out IP address for %s minutes after %s failed attempts within %s minutes
nb: Steng ute IP-adresser for %s minutter etter %s mislykkede forsøk på %s minutter

en: In the Citadel mode nobody is able to log in except IPs from the White IP Access List. Active user sessions will not be affected.
nb: I vakttårnsmodus kan ingen andre enn hvitlistede IP-adresser logge seg inn. Allerede innloggede brukere vil ikke bli påvirket.

en: Event
nb: Hendelse

en: Spam comments denied
nb: Spam-kommentarer nektet

en: Malicious IP addresses detected
nb: Ondsinnede IP-adresser oppdaget

en: Lockouts occurred
nb: Utestengelser

en: You are not allowed to register.
nb: Du har ikke tilgang til å registrere deg

en: Spam comment denied
nb: Spam-kommentar nektet

en: Attempt to log in denied
nb: Innloggingsforsøk nektet

en: Attempt to register denied
nb: Registreringsforsøk nektet

en: Malicious activities mitigated
nb: Mistenkelige aktiviteter redusert

en: Diagnostic
nb: Diagnose

en: License
nb: Lisens

en: Sorry, human verification failed.
nb: Beklager, menneskeverifisering feilet

en: Comment processing
nb: Behandler kommentaren

en: If a spam comment detected
nb: Hvis en spam-kommentar oppdages

en: Trash spam comments
nb: Kast spam-kommentarer i papirkurven

en: Move spam comments to trash after
nb: Flytt spam-kommentarer til papirkurven etter

en: Spam form submission denied
nb: Innsending av skjema nektet pga. spam

en: Protect all forms on the website with bot detection engine
nb: Beskytt alle skjemaer på websiden med systemet for bot-oppdagelse

en: Country
nb: Land

en: Security Rules
nb: Sikkerhetsregler

en: Failed login attempts
nb: Mislykkede innloggingsforsøk

en: Registered
nb: Registrert

en: You
nb: Deg

en: Spam form submissions denied
nb: Innsending av skjema nektet pga. spam

en: Getting Started Guide
nb: Hurtigstartsguide

en: Countries
nb: Land

en: Permitted for one country | Permitted for %d countries
nb[0]: Tillatt for ett land
nb[1]: Tillatt for %s land

en: No rule
nb: Ingen regel

en: Security rules have been updated
nb: Sikkerhetsreglene har blitt oppdatert

en: Form submission denied
nb: Innsending av skjema nektet

en: Comment denied
nb: Kommentar nektet

en: Request to REST API denied
nb: Forespørsel til REST API nektet

en: Bot detected
nb: Bot oppdaget

en: Citadel mode is active
nb: Vakttårnsmodus er aktiv

en: Malicious activity detected
nb: Mistenkelig aktivitet oppdaget

en: Blocked by country rule
nb: Blokkert av land-regel

en: Limit reached
nb: Grensen er nådd

en: Multiple suspicious activities
nb: Flere mistenkelige aktiviteter

en: Registration limit
nb: Grense for registreringer

en: Start typing here to find a country
nb: Begynn å skrive her for å finne et land

en: Click on a country name to add it to the list of selected countries
nb: Klikk på et land for å legge det til listen over valgte land

en: Submit forms
nb: Send inn skjemaer

en: Post comments
nb: Publisér kommentarer

en: Register on the website
nb: Registrer på websiden

en: Use XML-RPC
nb: Bruk XML-RPC

en: Use REST API
nb: Bruk REST API

en: Deny it completely
nb: Nekt det fullstendig

en: Mark it as spam
nb: Marker det som spam

en: If you use a caching plugin, you have to add your new login URL to the list of pages not to cache.
nb: Hvis du bruker en plugin for caching, må du legge din nye innloggings-URL til listen over sider som ikke skal caches.

en: To change reporting settings visit
nb: For å endre rapporteringsinnstillingene, besøk

en: Your login page:
nb: Din innloggingsside

en: Your license is valid until
nb: Din lisens er gyldig inntil

en: Activity details
nb: Aktivitetsdetaljer

en: Click to send now
nb: Klikk for å sende nå

en: Not permitted for one country | Not permitted for %d countries
nb[0]: Ikke tillatt for ett land
nb[1]: Ikke tillatt for %d land

en: Weekly Report
nb: Ukentlig rapport

en: Use 404 template from the active theme
nb: Bruk malen for 404-siden fra det aktive temaet.

en: Display simple 404 page
nb: Vis en enkel 404-side

en: Optional comment for this entry
nb: Valgfri kommentar for denne oppføringen

en: You cannot add your IP address or network
nb: Du kan ikke legge til din IP-adresse eller nettverk

en: To specify a REGEX pattern wrap a pattern in two forward slashes.
nb: For å spesifisere et REGEX-mønster, pakk mønsteret inn i to skråstreker.

en: Traffic Inspector
nb: Trafikkinspektør

en: Traffic
nb: Trafikk

en: Request
nb: Forespørsel

en: Host Info
nb: Vertsinformasjon

en: User Agent
nb: Brukeragent

en: Form submissions
nb: Innsendte skjema

en: Page Not Found
nb: Siden ikke funnet

en: Longer than
nb: Lengre enn

en: Refresh
nb: Oppdater

en: Check for requests
nb: Se etter forespørsler

en: Not specified
nb: Ikke spesifisert

en: Logging mode
nb: Loggføringsmodus

en: Logging disabled
nb: Loggføring deaktivert

en: All traffic
nb: All trafikk

en: Mask these form fields
nb: Maskér disse skjemafeltene

en: milliseconds
nb: millisekunder

en: Save request fields
nb: Lagre forespørselfelter

en: Page generation time threshold
nb: Tidsgrense for sidegenerering

en: enabled
nb: aktivert

en: no connection
nb: ingen forbindelse

en: Last seen
nb: Sist sett

en: We're sorry, you are not allowed to proceed
nb: Beklager, du har ikke tillatelse til å fortsette

en: Save request headers
nb: Lagre forespørsels-headere

en: Save $_SERVER
nb: Lagre $_SERVER

en: Save request cookies
nb: Lagre forespørsels-cookies

en: Protect admin scripts
nb: Beskytt admin-scripts

en: Block unauthorized access to load-scripts.php and load-styles.php
nb: Blokker uautorisert tilgang til load-scripts.php og load-styles.php

en: Unable to delete the file
nb: Kunne ikke slette filen

en: Load security engine
nb: Last inn sikkerhetssystem

en: Legacy mode
nb: Legacy-modus

en: Standard mode
nb: Standardmodus

en: Plugin initialization mode has not been changed
nb: Initialisering av plugin er ikke forandret

en: File upload denied
nb: Filopplasting ble nektet

en: Be careful about enabling these options.
nb: Vær forsiktig med å aktivere disse valgene.

en: If you forget your Custom login URL, you will be unable to log in.
nb: Hvis du glemmer din egendefinerte innloggingsadresse, vil du ikke kunne logge inn.

en: Site Integrity
nb: Sideintegritet

en: Disabled
nb: Deaktivert

en: Quick Scan
nb: Hurtigskann

en: Full Scan
nb: Full skann

en: Denied
nb: Nektet

en: Use White IP Access List
nb: Bruk hvitliste

en: Disable dashboard redirection
nb: Deaktiver omdirigering av kontrollpanelet

en: Disable automatic redirection to the login page when /wp-admin/ is requested by an unauthorized request
nb: Deaktiver automatisk omdirigering til innloggingssiden ved uautoriserte oppslag på /wp-admin/

en: Scanner settings
nb: Skannerinnstillinger

en: Custom signatures
nb: Egendefinerte signaturer

en: Specify custom PHP code signatures. One item per line. To specify a REGEX pattern, enclose a whole line in two braces.
nb: Spesifiser egendefinerte PHP-signaturer. Ett element per linje. For å spesifisere REGEX-mønster, pakk en linje inn i { og }.

en: Unwanted file extensions
nb: Uønskede filendelser

en: Specify file extensions to search for. Full scan only. Use comma to separate items.
nb: Spesifiser filendelser å søke etter. Kun tilgjengelig under full skann. Bruk komma for å skille mellom elementer.

en: Directories to exclude
nb: Mapper å ekskludere

en: Delete quarantined files after
nb: Slett filer i karantene etter

en: Launch Quick Scan
nb: Start hurtigskann

en: Every hour
nb: Hver time

en: Every 3 hours
nb: Hver 3. time

en: Every 6 hours
nb: Hver 6. time

en: Launch Full Scan
nb: Start full skann

en: Low severity
nb: Lav alvorlighetsgrad

en: Medium severity
nb: Medium alvorlighetsgrad

en: High severity
nb: Høy alvorlighetsgrad

en: Report an issue if any of the following is true
nb: Rapporter en hendelse hvis noe av følgende stemmer

en: Send email report
nb: Send rapport på e-post

en: After every scan
nb: Etter hver skanning

en: If any changes in scan results occurred
nb: Hvis det oppdages en endring i skanningsresultatet

en: Include file sizes
nb: Inkluder filstørrelser

en: Include scan errors
nb: Inkluder skanningsfeil

en: Security Scanner
nb: Sikkerhetsskanning

en: Scheduling
nb: Planlegging

en: Currently a scheduled scan in progress. Please wait until it is finished.
nb: En planlagt skanning pågår. Vennligst vent til den er fullført.

en: Previous scan started %s has not been completed. Continue scanning?
nb: Forrige skanning som startet %s er ikke fullført. Fortsette skanningen?

en: It seems this website has never been scanned. To start scanning click the button below.
nb: Det ser ut for at denne websiden aldri har blitt skannet. Trykk på knappen under for å starte skanning.

en: Start Quick Scan
nb: Start hurtigskanning

en: Start Full Scan
nb: Start full skanning

en: Stop Scanning
nb: Stopp skanning

en: Continue Scanning
nb: Fortsett skanning

en: Delete
nb: Slett

en: Verified
nb: Verifisert

en: Integrity data not found
nb: Integritetsdata ikke funnet

en: Unable to check the integrity of the plugin due to a network error
nb: Forhindret fra å sjekke pluginens integritet på grunn av en nettverksfeil

en: Unable to check the integrity of WordPress files due to a network error
nb: Forhindret fra å sjekke WordPress-filenes integritet på grunn av en nettverksfeil

en: Unable to check the integrity of the theme due to a network error
nb: Forhindret fra å sjekke malens integritet på grunn av en nettverksfeil

en: Unable to process file
nb: Kunne ikke behandle filen

en: Unable to open file
nb: Kunne ikke åpne filen

en: Checksum mismatch
nb: Sjekksummen matcher ikke

en: Suspicious code found
nb: Mistenkelig kode ble funnet

en: Unattended suspicious file
nb: Ubehandlet mistenkelig fil

en: Executable code found
nb: Kjørbar kode ble funnet

en: Unwanted file extension
nb: Uønsket filendelse

en: New file
nb: Ny fil

en: Custom signature found
nb: Egendefinert signatur funnet

en: Parsing the list of files
nb: Analyserer fillisten

en: Checking for new and modified files
nb: Sjekker etter nye og modifiserte filer

en: Verifying the integrity of WordPress
nb: Verifiserer integriteten til WordPress

en: Verifying the integrity of the plugins
nb: Verifiserer integriteten til plugins

en: Verifying the integrity of the themes
nb: Verifiserer integriteten til maler

en: Searching for malicious code
nb: Søker etter ondsinnet kode

en: Finalizing the scan
nb: Ferdigstiller skanningen

en: Files to scan
nb: Filer å skanne

en: Critical issues
nb: Kritiske hendelser

en: Issues total
nb: Totale hendelser

en: Scanner Report
nb: Skannerapport

en: If new issues found
nb: Hvis nye hendelser oppdages

en: Suspicious directives found
nb: Fant mistenkelige direktiver

en: Suspicious code instruction found
nb: Fant mistenkelig kodeinstruksjon

en: Suspicious code signatures found
nb: Fant mistenkelige kodesignaturer

en: To solve this issue you have to reinstall %s or update it to the latest version.
nb: For å løse denne hendelsen må du installere %s eller oppdatere den til siste versjon.

en: Please upload a reference ZIP archive
nb: Vennligst last opp en referanse-ZIP

en: Resolve issue
nb: Løs hendelse

en: We have not found any integrity data to verify
nb: Kunne ikke finne noen integritetsdata å verifisere

en: You have to upload a ZIP archive from which you've installed it. This enables the security scanner to verify the integrity of the code and detect malware.
nb: Du må laste opp en ZIP-fil som du har installert fra. Dette gjør det mulig for sikkerhetsskanningen å verifisere kodens integritet og oppdage malware.

en: Full Scan Report
nb: Full skanningsrapport

en: Quick Scan Report
nb: Hurtigskanningsrapport

en: Files scanned
nb: Filer skannet

en: Check for activities
nb: Sjekk for aktivitet

en: Activated
nb: Aktivert

en: Malicious request denied
nb: Mistenkelig forespørsel nektet

en: User activated
nb: Brukeraktivert

en: Suspicious number of fields
nb: Mistenkelig antall felt

en: Suspicious number of nested values
nb: Mistenkelig antall nøstede verdier

en: Malicious code detected
nb: Ondsinnet kode oppdaget

en: Attempt to upload a file with malicious code
nb: Forsøk på å laste opp en fil med ondsinnet kode

en: Vulnerability found
nb: Svakhet funnet

en: Unable to check the integrity due to a DB error
nb: Kunne ikke sjekke integriteten på grunn av en databasefeil

en: Automated recurring scan schedule
nb: Automatisert gjentakende skanningsplan

en: Scan results reporting
nb: Rapportering av skanneresultater

en: Suspicious activity
nb: Mistenkelig aktivitet

en: Errors
nb: Feil

[ctx: preposition of time like: at 11:00]
note: 'at' is a preposition of time, used in contexts like "at 11:00" or "at midnight".
en: at
nb: klokken

en: Quarantine
nb: Karantene

en: Started
nb: Startet

en: Finished
nb: Ferdig

en: Performance
nb: Ytelse

en: Vulnerabilities
nb: Svakheter

en: New files
nb: Nye filer

en: Changed files
nb: Endrede filer

en: Unwanted extensions
nb: Uønskede utvidelser

en: Unattended files
nb: Filer uten tilsyn

en: Scanned
nb: Skannet

en: There are no files in the quarantine at the moment.
nb: Det er ingen filer i karantene for øyeblikket.

en: Restore
nb: Gjenopprett

en: Automatic deletion
nb: Automatisk sletting

en: Size
nb: Størrelse

en: File
nb: Fil

en: The file has been restored to its original location.
nb: Filen har blitt gjenopprettet til sin originale plassering.

en: Integrity
nb: Integritet

en: Attempt to upload malicious file denied
nb: Forsøk på å laste opp skadelig fil nektet

en: Awesome!
nb: Fantastisk!

en: Automatic cleanup of malware and suspicious files
nb: Automatisk rensing av malware og mistenkelige filer

en: Files in the sessions directory
nb: Filer i sessions-mappen

en: Files in these directories
nb: Filer i disse mappene

en: Files with these extensions
nb: Filer med disse filendelsene

en: Use comma to separate items.
nb: Bruk komma for å skille elementene.

en: Cleaning up
nb: Renser.

en: Malicious code found
nb: Ondsinnet kode funnet

en: This file contains executable code and may contain obfuscated malware. If this file is a part of a theme or a plugin, it must be located in the theme or the plugin folder. No exception, no excuses.
nb: Denne filen inneholder kjørbar kode, og kan inneholde skjult malware. Hvis denne filen er en del av et theme eller en plugin, må den plasseres i themets eller pluginens mappe. Ingen unntak, ingen unnskyldninger.

en: The scanner recognizes this file as "ownerless" or "not bundled" because it does not belong to any known part of the website and should not be here.
nb: Skanneren gjenkjenner denne filen som "uten eier" eller "ikke pakket" fordi den ikke tilhører noen kjente deler av websiden, og ikke hører hjemme her.

en: It may remain after upgrading to a newer version of %s. It also may be a piece of obfuscated malware. In a rare case it might be a part of a custom-made (bespoke) plugin or theme.
nb: Den kan ha blitt igjen etter oppgradering til en nyere versjon av %s. Den kan også være en del av skjult malware. I et sjeldent tilfelle kan den også være en del av et spesialtilpasset theme eller plugin.

en: The contents of the file have been changed and do not match what exists in the official WordPress repository or a reference file you have uploaded earlier. The file may have been altered by malware, infected by a virus or has been tampered with.
nb: Innholdet i filen har blitt endret, og stemmer ikke overens med det som finnes i det offisielle Wordpress-biblioteket eller en referansefil som du har lastet opp tidligere. Filen kan ha blitt endret av malware, infisert av et virus eller ha blitt tuklet med.

en: Deleted
nb: Slettet

en: Automatically moved to quarantine
nb: Flyttet automatisk til karantene

en: Suspicious SQL code detected
nb: Mistenkelig SQL-kode oppdaget

[ctx: Example: Last malware scan: 23 Jan 2018]
en: Last malware scan
nb: Siste malware-skanning

en: Live Traffic
nb: Live trafikk

en: Disable PHP in uploads
nb: Deaktiver PHP i opplastinger

en: Disable PHP error displaying
nb: Deaktiver visning av PHP-feil

en: Ignore List
nb: Ignore-liste

en: Ignore
nb: Ignorer

note: For translators
en: Apply
nb: Bruk

en: Added
nb: Lagt til

en: Remove from the list
nb: Fjern fra listen

en: User Insights
nb: Brukerinnsikt

en: Traffic Insights
nb: Trafikkinnsikt

en: Activity Insights
nb: Aktivitetsinnsikt

en: Are you sure you want to delete selected files?
nb: Er du sikker på at du vil slette de valgte filene?

en: These files have been moved to the quarantine
nb: Disse filene har blitt flyttet til karantene

en: Do you want to add selected files to the ignore list?
nb: Ønsker du å legge de valgte filene til ignore-listen?

en: These files have been added to the ignore list
nb: Disse filene har blitt lagt til i ignore-listen

en: Some errors occurred
nb: Noe gikk feil

en: All files have been processed
nb: Alle filer er behandlet

en: Know more about all advantages at
nb: Lær mer om alle fordeler på

en: Suspicious JavaScript code detected
nb: Mistenkelig JavaScript-kode oppdaget

en: All scans
nb: Alle skanninger

en: The list is empty.
nb: Listen er tom.

en: No files match the specified filter.
nb: Ingen filer passer til de spesifiserte filteret.

en: Click here to see the full list of files
nb: Klikk her for å se den komplette listen med filer

en: Page generation time
nb: Tid for sidegenerering

en: Log In
nb: Logg inn

en: Log Out
nb: Logg ut

en: Register
nb: Registrer deg

en: WooCommerce Log In
nb: WooCommerce Innlogging

en: WooCommerce Log Out
nb: WooCommerce Logg ut

en: IP address is locked out
nb: IP-adressen er sperret

en: Traffic Inspection
nb: Trafikkinspeksjon

en: Maximum compatibility
nb: Maksimal kompatibilitet

en: Maximum security
nb: Maksimal sikkerhet

en: Erroneous Request Shielding
nb: Feilaktig skjerming av forespørsler

en: Save software errors
nb: Lagre programvarefeil

en: Preparing for the scan
nb: Forberedelser til skanningen

en: Blocked by administrator
nb: Sperret av administrator

en: Block User
nb: Blokker bruker

en: User is not permitted to log into the website
nb: Brukeren har ikke lov til å logge inn på nettstedet

en: User Message
nb: Brukermelding

en: An optional message for this user
nb: En valgfri melding for denne brukeren

en: Blocked Users
nb: Blokkerte brukere

en: Block access to user pages like /?author=n
nb: Blokker tilgang til brukersider som /?author=n

en: Access to WordPress REST API
nb: Tilgang til WordPress REST API

en: Block access to WordPress REST API except any of the following
nb: Blokker tilgang til WordPress REST API med unntak av følgende

en: Allow REST API for these roles
nb: Tillat REST API for disse rollene

en: These restrictions do not apply to IP addresses in the White IP Access List
nb: Disse begrensningene gjelder ikke for IP-adresser i White IP Access List

en: Select one or more roles
nb: Velg én eller flere roller

en: Filter by registered user
nb: Filtrer etter registrert bruker

en: Only registered and logged in users are allowed to view this website
nb: Bare registrerte og innloggede brukere kan se dette nettstedet

en: Changelog
nb: Endringslogg

en: Default settings have been loaded
nb: Standardinnstillingene er lastet inn

en: Save all rules
nb: Lagre alle regler

en: Invalid master credentials
nb: Ugyldig master-legitimasjon

en: Return to the website list
nb: Gå tilbake til listen over nettsteder

en: Show "Switched to" notification
nb: Vis "Byttet til"-varsel

en: Add @ site to the page title
nb: Legg til @ site i sidetittelen

en: Enable diagnostic logging
nb: Aktiver diagnostisk logging

en: Limit access by IP address
nb: Begrens tilgang etter IP-adresse

en: Access to this website
nb: Tilgang til dette nettstedet

en: Full access mode
nb: Full tilgangsmodus

en: Read-only mode
nb: Skrivebeskyttet modus

en: The full access mode requires the PRO version of WP Cerber
nb: Full tilgangsmodus krever PRO-versjonen av WP Cerber

en: Malware Scan
nb: Skanning av skadelig programvare

en: Notes
nb: Merknader

en: Search results for:
nb: Søkeresultater for:

en: Edit
nb: Rediger

en: Switch to
nb: Bytt til

en: No websites configured.
nb: Ingen nettsteder konfigurert.

en: Add a new one
nb: Legg til en ny

en: Website Properties
nb: Egenskaper for nettstedet

en: Website URL
nb: Nettstedets URL

en: Display as
nb: Vises som

en: Website Owner
nb: Eier av nettstedet

en: Phone
nb: Telefon

en: Address
nb: Adresse

en: The website you are trying to add is already in the list
nb: Nettstedet du prøver å legge til, finnes allerede i listen

en: The website has been added successfully
nb: Nettstedet har blitt lagt til med suksess

en: Click to edit
nb: Klikk for å redigere

en: Switch to the Dashboard
nb: Bytt til dashbordet

en: Keep in mind: You have added the website that does not support SSL encryption. This may lead to data leakage.
nb: Vær oppmerksom på dette: Du har lagt til et nettsted som ikke støtter SSL-kryptering. Dette kan føre til datalekkasje.

note: %d will be replaced by the number of deleted websites.
en: Website has been deleted | %d websites have been deleted
nb[0]: Nettstedet er slettet

en: You have switched to %s
nb: Du har byttet til %s

en: You are here:
nb: Du er her:

en: My Websites
nb: Mine nettsteder

en: To proceed, please select the mode for this website
nb: For å fortsette, vennligst velg modus for dette nettstedet

en: Are you sure? This permanently invalidates the token.
nb: Er du sikker? Dette ugyldiggjør tokenet permanent.

en: Updates
nb: Oppdateringer

en: Group
nb: Gruppe

en: Upgrade WP Cerber
nb: Oppgrader WP Cerber

en: Upgrade all active plugins
nb: Oppgrader alle aktive plugins

en: Delete website
nb: Slett nettsted

en: All groups
nb: Alle grupper

en: Are you sure you want to delete selected websites?
nb: Er du sikker på at du vil slette utvalgte nettsteder?

en: Block
nb: Blokk

en: Select an existing group or enter a new one to add it
nb: Velg en eksisterende gruppe, eller skriv inn en ny for å legge den til

en: Company
nb: Selskap

en: Attempt to log in with non-existing username
nb: Forsøk på å logge inn med et ikke-eksisterende brukernavn

en: Attempts to log in with non-existing usernames
nb: Forsøk på å logge inn med ikke-eksisterende brukernavn

en: Owner
nb: Eier

en: Block execution of PHP scripts in the WordPress media folder
nb: Blokker kjøring av PHP-skript i WordPress-mediemappen

en: Active plugins and updates on
nb: Aktive plugins og oppdateringer på

en: A newer version is available
nb: En nyere versjon er tilgjengelig

en: New users
nb: Nye brukere

en: My activity
nb: Min aktivitet

en: Create Alert
nb: Opprett varsel

en: Delete Alert
nb: Slett varsel

en: The alert has been created
nb: Varselet har blitt opprettet

en: The alert has been deleted
nb: Varselet har blitt slettet

en: Advanced Search
nb: Avansert søk

en: To delete the alert, click here
nb: Klikk her for å slette varselet

en: Custom login URL may contain Latin alphanumeric characters, dashes and underscores only
nb: Egendefinert påloggingsadresse kan kun inneholde latinske alfanumeriske tegn, bindestreker og understrekingstegn

en: Site-specific settings
nb: Stedsspesifikke innstillinger

en: Prefix for plugin cookies
nb: Prefiks for plugin-informasjonskapsler

en: Prefix may contain only Latin alphanumeric characters and underscores
nb: Prefikset kan bare inneholde latinske alfanumeriske tegn og understrek

en: Pushbullet access token
nb: Pushbullet-tilgangstoken

en: Pushbullet device
nb: Pushbullet-enhet

en: Delete unattended files
nb: Slett uovervåkede filer

en: Automatic recovery of modified and infected files
nb: Automatisk gjenoppretting av endrede og infiserte filer

en: Recover WordPress files
nb: Gjenopprett WordPress-filer

en: File deleted
nb: Fil slettet

en: File recovered
nb: Fil gjenopprettet

en: Recovering WordPress files
nb: Gjenopprette WordPress-filer

en: Recovering plugins files
nb: Gjenopprette plugin-filer

en: Recovered
nb: Gjenopprettet

en: Automatically deleted
nb: Slettes automatisk

en: Automatically recovered
nb: Automatisk gjenopprettet

en: User Policies
nb: Brukerpolicyer

en: A new version is available
nb: En ny versjon er tilgjengelig

en: Site policy enforcement
nb: Håndhevelse av retningslinjene for nettstedet

en: 2FA code verified
nb: 2FA-kode verifisert

en: Initiated by the user
nb: Initiert av brukeren

en: Email address is not permitted.
nb: E-postadresse er ikke tillatt.

en: Please choose another one.
nb: Vennligst velg en annen.

en: Two-Factor Authentication
nb: To-faktor autentisering

en: Determined by user role policies
nb: Bestemmes av retningslinjer for brukerroller

en: Always enabled
nb: Alltid aktivert

en: 2FA PIN Code
nb: 2FA PIN-kode

en: Save All Changes
nb: Lagre alle endringer

en: Block access to WordPress Dashboard
nb: Blokker tilgang til WordPress Dashboard

en: Hide Toolbar when viewing site
nb: Skjul verktøylinjen når du viser nettstedet

en: Redirection rules
nb: Regler for omdirigering

en: Redirect user after login
nb: Omdirigere brukeren etter innlogging

en: Redirect user after logout
nb: Omdirigere brukeren etter utlogging

en: User session expiration time
nb: Utløpstid for brukerøkt

en: Two-factor authentication
nb: To-faktor autentisering

en: Advanced mode
nb: Avansert modus

en: Enforce two-factor authentication if any of the following conditions is true
nb: Håndhev tofaktorautentisering hvis en av følgende betingelser er oppfylt

en: Login from a different country
nb: Logg inn fra et annet land

en: Login from a different network Class C
nb: Innlogging fra et annet nettverk Klasse C

en: Login from a different IP address
nb: Logg inn fra en annen IP-adresse

en: Enforce two-factor authentication with fixed intervals
nb: Håndhev tofaktorautentisering med faste intervaller

en: Fixed number of logins
nb: Fast antall innlogginger

en: number of logins
nb: antall innlogginger

en: Policies have been updated
nb: Retningslinjene har blitt oppdatert

en: Restrict email addresses
nb: Begrens e-postadresser

en: No restrictions
nb: Ingen begrensninger

en: Specify email addresses, wildcards or REGEX patterns. Use comma to separate items.
nb: Angi e-postadresser, jokertegn eller REGEX-mønstre. Bruk komma for å skille elementer fra hverandre.

en: These files will never be deleted during automatic cleanup.
nb: Disse filene vil aldri bli slettet under automatisk opprydding.

en: This verification PIN code is expired. We have just sent a new one to your email.
nb: Denne bekreftelses-PIN-koden er utløpt. Vi har nettopp sendt en ny til e-posten din.

en: You have entered an incorrect verification PIN code
nb: Du har oppgitt feil PIN-kode for bekreftelse

en: Please verify that it’s you
nb: Vennligst bekreft at det er deg

en: Here are the details of the sign-in attempt
nb: Her er detaljene om påloggingsforsøket

en: only digits are allowed
nb: bare sifre er tillatt

en: We've sent a verification PIN code to your email
nb: Vi har sendt en PIN-kode til din e-post

en: Enter the code from the email in the field below.
nb: Skriv inn koden fra e-posten i feltet nedenfor.

en: Try again
nb: Prøv igjen

en: Cancel
nb: Avbryt

en: or
nb: eller

en: Verify it's you
nb: Bekreft at det er deg

en: Verify
nb: Bekreft

en: Two-Factor Authentication Email
nb: To-faktor autentisering av e-post

en: Role-based rules are configured
nb: Rollebaserte regler er konfigurert

[ctx: e.g. blocked by John at 11:00]
note: Describes by whom and when a website user was blocked. Placeholder %s will be replaced with the name of the person (e.g., "John") and the time (e.g., "11:00").
en: blocked by %s at %s
nb: blokkert av %s på %s

en: The code is valid for %s minutes.
nb: Koden er gyldig i %s minutter.

en: IP address %s has been added to White IP Access List
nb: IP-adressen %s er lagt til i White IP Access List

en: IP address %s has been added to Black IP Access List
nb: IP-adressen %s er lagt til i Black IP Access List

en: IP Address
nb: IP-adresse

en: Username
nb: Brukernavn

en: Any country is permitted
nb: Alle land er tillatt

en: Sessions
nb: Sesjoner

en: Created
nb: Opprettet

en: Terminate session
nb: Avslutt økten

en: Block user
nb: Blokker bruker

en: Profile
nb: Profil

en: All Logins
nb: Alle innlogginger

en: User Activity
nb: Brukeraktivitet

en: Terminate
nb: Avslutt

en: user | users
nb[0]: bruker
nb[1]: brukere

en: Block access to users' data via REST API
nb: Blokker tilgang til brukerdata via REST API

en: Unable to delete
nb: Kan ikke slette

en: Data Shield Policies
nb: Retningslinjer for Data Shield

en: Accounts & Roles
nb: Kontoer og roller

en: Site Settings
nb: Nettstedsinnstillinger

en: User creation denied
nb: Brukeropprettelse avslått

en: Role update denied
nb: Rolleoppdatering avslått

en: Setting update denied
nb: Oppdatering av innstilling nektet

en: Permission denied
nb: Tillatelse avslått

en: Invalid user
nb: Ugyldig bruker

en: Incorrect password
nb: Feil passord

en: Protect user accounts
nb: Beskytt brukerkontoer

en: User registrations are limited to these roles
nb: Brukerregistreringer er begrenset til disse rollene

en: Users with these roles are permitted to create new accounts
nb: Brukere med disse rollene har tillatelse til å opprette nye kontoer

en: Users with these roles are permitted to change sensitive user data
nb: Brukere med disse rollene har tillatelse til å endre sensitive brukerdata

en: Do not apply these policies to the IP addresses in the White IP Access List
nb: Ikke bruk disse policyene på IP-adressene i White IP Access List

en: Protect user roles
nb: Beskytt brukerroller

en: Restrict roles and capabilities management with the following policies
nb: Begrens rolle- og kapasitetsstyring med følgende retningslinjer

en: Users with these roles are permitted to add new roles
nb: Brukere med disse rollene har tillatelse til å legge til nye roller

en: Users with these roles are permitted to change role capabilities
nb: Brukere med disse rollene har tillatelse til å endre rollefunksjoner

en: Protect site settings
nb: Beskytt nettstedets innstillinger

en: Restrict updating site settings with the following policies
nb: Begrens oppdatering av nettstedinnstillinger med følgende retningslinjer

en: Users with these roles are permitted to change protected settings
nb: Brukere med disse rollene har tillatelse til å endre beskyttede innstillinger

en: Server Country
nb: Serverland

en: All servers
nb: Alle servere

en: All countries
nb: Alle land

en: Show homepage in the Website column
nb: Vis hjemmeside i kolonnen Nettsted

en: Hide server IP address
nb: Skjul serverens IP-adresse

en: IP address, range, wildcard, or CIDR
nb: IP-adresse, område, jokertegn eller CIDR

en: Add Entry
nb: Legg til oppføring

en: The IP address you are trying to add is already in the list
nb: IP-adressen du prøver å legge til, finnes allerede i listen

en: IP subnet blocked
nb: IP-delnett blokkert

en: User row update denied
nb: Oppdatering av brukerrad nektet

en: User metadata update denied
nb: Oppdatering av brukermetadata avslått

en: Any activity
nb: Enhver aktivitet

en: A database error occurred while importing access list entries
nb: En databasefeil oppstod under import av tilgangslisteoppføringer

en: Enable authentication log monitoring
nb: Aktiver overvåking av autentiseringsloggen

en: Keep log records of not logged in visitors for
nb: Før logg over ikke innloggede besøkende for

en: Keep log records of logged in users for
nb: Oppbevar loggregistreringer av innloggede brukere for

en: Admin Note
nb: Administrasjonsnotat

en: Personal Data
nb: Personopplysninger

en: Enable data erase
nb: Aktivere sletting av data

en: Terminate user sessions
nb: Avslutt brukerøkter

en: Delete user sessions data when user data is erased
nb: Slett data om brukerøkter når brukerdata slettes

en: Enable data export
nb: Aktiver dataeksport

en: Include activity log events
nb: Inkluder hendelser i aktivitetsloggen

en: Include traffic log entries
nb: Inkluder trafikkloggoppføringer

en: Request URL
nb: Forespørsel URL

en: Form fields data
nb: Data fra skjemafelt

en: Cookies
nb: Informasjonskapsler

en: Add-ons
nb: Tilleggsprogrammer

en: Anti-spam and bot detection settings
nb: Innstillinger for antispam og bot-deteksjon

en: Anti-spam engine
nb: Anti-spam-motor

en: %s retries are allowed within %s minutes
nb: %s nye forsøk er tillatt innen %s minutter

en: Enable after %s failed login attempts in the last %s minutes
nb: Aktiver etter %s mislykkede påloggingsforsøk i løpet av de siste %s minuttene

en: Restrict or completely block access to the WordPress REST API according to your needs
nb: Begrens eller blokker tilgangen til WordPress REST API helt i henhold til dine behov

en: These features help your organization to be in compliance with personal data protection laws
nb: Disse funksjonene hjelper organisasjonen din med å overholde lover om beskyttelse av personopplysninger

en: if empty, the website administrator email %s will be used
nb: hvis den er tom, brukes nettstedsadministratorens e-post %s

en: notifications are allowed per hour (0 means unlimited)
nb: varsler er tillatt per time (0 betyr ubegrenset)

en: Get notified instantly with mobile and desktop notifications
nb: Bli varslet umiddelbart med varsler på mobil og PC

en: if empty, the email addresses from the notification settings will be used
nb: hvis den er tom, brukes e-postadressene fra varslingsinnstillingene

en: Traffic Inspector is a context-aware web application firewall (WAF) that protects your website by recognizing and denying malicious HTTP requests
nb: Traffic Inspector er en kontekstbevisst webapplikasjonsbrannmur (WAF) som beskytter nettstedet ditt ved å gjenkjenne og avvise ondsinnede HTTP-forespørsler

en: Block IP addresses that send excessive requests for non-existing pages or scan website for security breaches
nb: Blokker IP-adresser som sender for mange forespørsler om ikke-eksisterende sider eller skanner nettstedet for sikkerhetsbrudd

en: Traffic Logging
nb: Logging av trafikk

en: Enable optional traffic logging if you need to monitor suspicious and malicious activity or solve security issues
nb: Aktiver valgfri trafikklogging hvis du trenger å overvåke mistenkelig og ondsinnet aktivitet eller løse sikkerhetsproblemer

en: The scanner monitors file changes, verifies the integrity of WordPress, plugins, and themes, and detects malware
nb: Skanneren overvåker filendringer, verifiserer integriteten til WordPress, plugins og temaer, og oppdager skadelig programvare

en: Specify directories to exclude from scanning. One directory per line.
nb: Angi kataloger som skal utelukkes fra skanning. Én katalog per linje.

en: The scanner automatically scans the website, removes malware and sends email reports with the results of a scan
nb: Skanneren skanner automatisk nettstedet, fjerner skadelig programvare og sender e-postrapporter med resultatene av skanningen

en: Configure what issues to include in the email report and the condition for sending reports
nb: Konfigurer hvilke problemer som skal inkluderes i e-postrapporten og betingelsene for sending av rapporter

en: Cerber anti-spam engine
nb: Cerber anti-spam-motor

en: Adjust anti-spam engine
nb: Juster antispam-motoren

en: These settings enable you to fine-tune the behavior of anti-spam algorithms and avoid false positives
nb: Med disse innstillingene kan du finjustere oppførselen til antispam-algoritmene og unngå falske positiver

en: How the plugin processes comments submitted through the standard comment form
nb: Slik behandler plugin-modulen kommentarer som sendes inn via standard kommentarskjema

en: Request ID
nb: Forespørsel ID

en: Search in URL
nb: Søk i URL

en: Executable files
nb: Kjørbare filer

en: All files
nb: Alle filer

en: Active sessions
nb: Aktive økter

en: minutes (leave empty to use the default WordPress value)
nb: minutter (la stå tom for å bruke standard WordPress-verdi)

en: Load entries
nb: Last inn oppføringer

en: My IP
nb: Min IP

en: Analytics
nb: Analyse

en: Manage Settings
nb: Administrer innstillinger

en: Diagnostic Log
nb: Diagnostisk logg

en: User deleted
nb: Bruker slettet

en: Email address is prohibited
nb: E-postadresse er forbudt

en: Quarantined
nb: I karantene

en: Modified
nb: Modifisert

en: Files without extension
nb: Filer uten filtype

en: Back to list
nb: Tilbake til listen

en: Brief summary
nb: Kort sammendrag

en: Path
nb: Sti

en: Files
nb: Filer

en: Space Occupied
nb: Opptatt plass

en: No extension
nb: Ingen forlengelse

en: File extensions statistics
nb: Statistikk over filtyper

en: Extension
nb: Forlengelse

en: Smallest
nb: Den minste

en: Largest
nb: Størst

en: Average Size
nb: Gjennomsnittlig størrelse

en: Oldest
nb: Eldst

en: Newest
nb: Nyeste

en: Top 10 largest files
nb: Topp 10 største filer

en: File Name
nb: Filnavn

en: Date format for CSV export
nb: Datoformat for CSV-eksport

en: Use ISO 8601 date format for CSV export files
nb: Bruk ISO 8601-datoformat for CSV-eksportfiler

en: My IP address
nb: IP-adressen min

en: Do not add my IP address to the White IP Access List upon plugin activation
nb: Ikke legg til IP-adressen min i White IP Access List ved aktivering av programtillegget

en: To get the most out of WP Cerber, follow these steps:
nb: Følg disse trinnene for å få mest mulig ut av WP Cerber:

en: IP whitelisted
nb: IP-hvitelistet

en: My requests
nb: Mine ønsker

en: Log into the website
nb: Logg inn på nettstedet

en: Probing for vulnerable code
nb: Sondering etter sårbar kode

en: Your IP address %s has been added to the White IP Access List
nb: IP-adressen %s er lagt til i White IP Access List

en: Search for IP address
nb: Søk etter IP-adresse

en: Do not log known crawlers
nb: Ikke loggfør kjente crawlere

en: Do not log these locations
nb: Ikke logg disse stedene

en: Do not log these User-Agents
nb: Ikke logg disse User-Agents

en: Specify User-Agents to exclude requests from logging. One item per line.
nb: Angi User-Agents for å ekskludere forespørsler fra logging. Ett element per linje.

en: Unknown Google's bot
nb: Ukjent Googles bot

en: IP address is not allowed
nb: IP-adresse er ikke tillatt

en: User message
nb: Brukermelding

en: File is missing
nb: Filen mangler

note: Mandatory
en: This file is missing. It's been deleted or it's not been installed.
nb: Denne filen mangler. Den er slettet eller ikke installert.

en: Please upload another file.
nb: Vennligst last opp en annen fil.

en: Deferred rendering
nb: Utsatt gjengivelse

en: Defer rendering the custom login page
nb: Utsette gjengivelsen av den egendefinerte påloggingssiden

en: You have only one login attempt remaining.
nb: Du har bare ett påloggingsforsøk igjen.

en: Number of allowed concurrent user sessions
nb: Antall tillatte samtidige brukerøkter

en: When the limit on concurrent user sessions is reached
nb: Når grensen for samtidige brukerøkter er nådd

en: Terminate the oldest user session on a new login
nb: Avslutt den eldste brukerøkten ved ny pålogging

en: Deny further login attempts
nb: Avslå ytterligere påloggingsforsøk

en: Login from a different browser or device
nb: Logg inn fra en annen nettleser eller enhet

en: If the number of concurrent user sessions is greater
nb: Hvis antall samtidige brukerøkter er større enn

en: These features are available in the professional version of WP Cerber.
nb: Disse funksjonene er tilgjengelige i den profesjonelle versjonen av WP Cerber.

en: User session terminated
nb: Brukerøkten er avsluttet

en: It is visible only to website administrators
nb: Den er kun synlig for nettstedets administratorer

en: Authorized
nb: Autorisert

en: Authorization Failed
nb: Autorisasjon mislyktes

en: Important note if you have a caching plugin in place
nb: Viktig merknad hvis du har en cache-plugin på plass

en: To avoid false positives and get better anti-spam performance, please clear the plugin cache.
nb: For å unngå falske positiver og få bedre antispam-ytelse, bør du tømme hurtigbufferen for programtillegget.

en: API request authorized
nb: API-forespørsel autorisert

en: API request authorization failed
nb: Autorisering av API-forespørsel mislyktes

en: Request to XML-RPC API denied
nb: Forespørsel til XML-RPC API avslått

en: Block IP address for
nb: Blokker IP-adresse for

en: Mitigate aggressive attempts
nb: Reduser aggressive forsøk

en: Do not show PHP errors on my website
nb: Ikke vis PHP-feil på nettstedet mitt

en: Log all REST API requests
nb: Loggfør alle REST API-forespørsler

en: Log all XML-RPC requests
nb: Loggfør alle XML-RPC-forespørsler

en: Custom comment URL
nb: Tilpasset URL for kommentarer

en: Use custom URL for the WordPress comment form
nb: Bruk egendefinert URL for WordPress-kommentarskjemaet

en: Logged-in users
nb: Innloggede brukere

en: Personal Preferences
nb: Personlige preferanser

en: Allow access to REST API for logged-in users
nb: Gi tilgang til REST API for innloggede brukere

en: User registration
nb: Brukerregistrering

en: Miscellaneous Settings
nb: Diverse innstillinger

en: Application Passwords
nb: Passord for applikasjoner

en: Enabled, access to API using standard user passwords is allowed
nb: Aktivert, tilgang til API ved bruk av standard brukerpassord er tillatt

en: Enabled, no access to API using standard user passwords
nb: Aktivert, ingen tilgang til API ved bruk av standard brukerpassord

en: Ignore logged-in users
nb: Ignorer innloggede brukere

en: Disable reCAPTCHA for logged-in users
nb: Deaktiver reCAPTCHA for innloggede brukere

en: Use global policies
nb: Bruk globale retningslinjer

en: You have %d login attempt remaining. | You have %d login attempts remaining.
nb[0]: %d innloggingsforsøk gjenstår.
nb[1]: %d innloggingsforsøk gjenstår.

en: Display this message if an attempt to log in is denied because the limit on concurrent user sessions has been reached
nb: Vis denne meldingen hvis et forsøk på å logge inn blir avvist fordi grensen for samtidige brukerøkter er nådd

en: User application password created
nb: Passord for brukerapplikasjon opprettet

en: Initialization Mode
nb: Initialiseringsmodus

en: Save response headers
nb: Lagre svaroverskrifter

en: Save response cookies
nb: Lagre informasjonskapsler for svar

en: We need your support to keep moving forward
nb: Vi trenger din støtte for å komme videre

en: By sharing your unique opinion on WP Cerber, you help the engineers behind the plugin make greater progress and help other professionals find the right software. You can leave your review on one of the following websites. Feel free to use your native language. Thanks!
nb: Ved å dele din unike mening om WP Cerber, hjelper du ingeniørene bak programtillegget med å gjøre større fremskritt og hjelper andre profesjonelle med å finne riktig programvare. Du kan legge igjen anmeldelsen din på ett av følgende nettsteder. Bruk gjerne ditt eget morsmål. Vi takker deg!

en: Secret Access Token is invalid
nb: Secret Access Token er ugyldig

en: Click the IP address to see its activity
nb: Klikk på IP-adressen for å se dens aktivitet

en: Login issues
nb: Problemer med innlogging

en: Non-authenticated
nb: Ikke-autentiserte

en: No activity has been logged yet.
nb: Ingen aktivitet har blitt logget ennå.

en: Users' Activity
nb: Brukernes aktivitet

en: Malicious Activity
nb: Ondsinnet aktivitet

en: Suspicious requests
nb: Mistenkelige forespørsler

en: Users
nb: Brukere

en: Forbidden URL
nb: Forbudt URL

en: How WP Cerber loads its core and security mechanisms
nb: Hvordan WP Cerber laster inn kjernen og sikkerhetsmekanismene sine

en: Login Security
nb: Innloggingssikkerhet

en: A unique string that does not overlap with slugs of the existing pages or posts
nb: En unik streng som ikke overlapper med slugs på eksisterende sider eller innlegg

en: Processing wp-login.php authentication requests
nb: Behandling av wp-login.php-godkjenningsforespørsler

en: Default processing
nb: Standard behandling

en: Block access to wp-login.php
nb: Blokker tilgang til wp-login.php

en: Shift admin menu
nb: Skift admin-meny

en: You or someone else trying to log into the website. We have to verify that it's you. If this wasn't you, please immediately reset your password to safeguard your account.
nb: Du eller noen andre prøver å logge inn på nettstedet. Vi må bekrefte at det er deg. Hvis dette ikke var deg, må du umiddelbart tilbakestille passordet ditt for å beskytte kontoen din.

en: Did not receive the email?
nb: Har du ikke mottatt e-posten?

en: Please use the following verification PIN code to verify your identity.
nb: Bruk følgende PIN-kode for å bekrefte identiteten din.

en: You have disabled the default login page. Ensure that you have configured an alternative login page. Otherwise, you will not be able to log in.
nb: Du har deaktivert standard påloggingsside. Sørg for at du har konfigurert en alternativ påloggingsside. Ellers vil du ikke kunne logge inn.

en: Brute-force attack mitigation and user authentication settings
nb: Innstillinger for reduksjon av brute force-angrep og brukerautentisering

en: Disable the default login error message
nb: Deaktiver standard feilmelding for pålogging

en: Do not reveal non-existing usernames and emails in the failed login attempt message
nb: Ikke avslør ikke-eksisterende brukernavn og e-post i meldingen om mislykket påloggingsforsøk

en: Deny authentication through wp-login.php
nb: Nekter autentisering gjennom wp-login.php

en: If we have found your account, we have sent the confirmation link to the email address on the account.
nb: Hvis vi har funnet kontoen din, har vi sendt bekreftelseskoblingen til e-postadressen på kontoen.

en: Prevent username discovery
nb: Forhindre oppdagelse av brukernavn

en: Prevent username discovery via oEmbed
nb: Forhindre oppdagelse av brukernavn via oEmbed

en: Prevent username discovery via user XML sitemaps
nb: Forhindre at brukernavn oppdages via XML-nettstedskart for brukere

en: Once enabled, the log is available here: %s
nb: Når den er aktivert, er loggen tilgjengelig her: %s

en: The scanner identifies this file as missing based on the integrity data (checksums) provided by the developer of %s.
nb: Skanneren identifiserer denne filen som manglende basert på integritetsdataene (kontrollsummene) som leveres av utvikleren av %s.

en: Retrieve IP address WHOIS information when viewing the logs
nb: Hent WHOIS-informasjon om IP-adresse når du viser loggene

en: Shift the WP Cerber admin menu to the top when navigating through WP Cerber admin pages
nb: Flytt WP Cerber-administratormenyen til toppen når du navigerer gjennom WP Cerber-administratorsider

en: Show IP WHOIS data
nb: Vis IP WHOIS-data

en: Analyze the uploads directory
nb: Analyser opplastingskatalogen

en: Analyze the WordPress uploads directory to detect injected files
nb: Analyser WordPress-opplastingskatalogen for å oppdage injiserte filer

en: Change file and directory permissions if it is required to delete files
nb: Endre fil- og katalogtillatelser hvis det er nødvendig for å slette filer

en: Change filesystem permissions
nb: Endre filsystemtillatelser

en: Delete files in the WordPress uploads directory
nb: Slett filer i WordPress-opplastingskatalogen

en: Delete files with unwanted extensions
nb: Slett filer med uønskede utvidelser

en: Delete publicly accessible files with these extensions
nb: Slett offentlig tilgjengelige filer med disse utvidelsene

en: Detecting injected files in the WordPress uploads directory
nb: Oppdage injiserte filer i WordPress-opplastingskatalogen

en: Filename is prohibited
nb: Filnavn er forbudt

en: Files in temporary directories
nb: Filer i midlertidige kataloger

en: Global Exclusions
nb: Globale unntak

en: Ignore files with these extensions
nb: Ignorer filer med disse utvidelsene

en: Injected file
nb: Injisert fil

en: Injected files
nb: Injiserte filer

en: KB/sec
nb: KB/sek

en: Keep the WordPress uploads directory clean and secure. Detect injected files with public web access, report them, and remove malicious ones.
nb: Hold WordPress-opplastingskatalogen ren og sikker. Oppdag injiserte filer med offentlig nettilgang, rapporter dem og fjern skadelige filer.

en: Local hash not found
nb: Lokal hash ikke funnet

en: once a day at
nb: en gang om dagen på

en: Prohibited extensions
nb: Forbudte utvidelser

en: Recover plugins' files
nb: Gjenopprett filer for plugin-moduler

en: Scanning server's temporary directories for files
nb: Skanner serverens midlertidige kataloger etter filer

en: Scanning the sessions directory for files
nb: Skanner øktkatalogen etter filer

en: Scanning the temporary upload directory for files
nb: Skanner den midlertidige opplastingskatalogen etter filer

en: Scanning website directories for files
nb: Skanner nettstedskataloger etter filer

en: Skip files with these extensions
nb: Hopp over filer med disse utvidelsene

en: These policies are automatically enforced at the end of every scan based on its results. All affected files are moved to the quarantine.
nb: Disse retningslinjene håndheves automatisk på slutten av hver skanning basert på resultatene. Alle berørte filer flyttes til karantenen.

en: This scan report was generated by the previous version of WP Cerber. Please run a new scan to get consistent and accurate results.
nb: Denne skannerapporten ble generert av den forrige versjonen av WP Cerber. Kjør en ny skanning for å få konsistente og nøyaktige resultater.

en: Use comma to separate multiple extensions
nb: Bruk komma for å skille flere utvidelser

en: WordPress uploads analysis
nb: Analyse av WordPress-opplastinger

[ctx: This is a risk level.]
note: This is a risk level.
en: High
nb: Høy

[ctx: This is a risk level.]
note: This is a risk level.
en: Low
nb: Lav

en: If you believe you should be able to perform this request, please let us know.
nb: Hvis du mener at du bør kunne utføre denne forespørselen, vennligst gi oss beskjed.

en: Your request looks suspiciously similar to automated requests from spam posting software or it has been denied by a security policy configured by the website administrator.
nb: Forespørselen din ligner mistenkelig på automatiserte forespørsler fra programvare for utsending av søppelpost, eller den har blitt avvist av en sikkerhetspolicy konfigurert av nettstedets administrator.

en: Disable bot detection engine for IP addresses in the White IP Access List
nb: Deaktiver bot-deteksjonsmotoren for IP-adresser i White IP Access List

en: Disable reCAPTCHA for IP addresses in the White IP Access List
nb: Deaktiver reCAPTCHA for IP-adresser i White IP Access List

en: Executable files are not supported. Please upload a ZIP archive.
nb: Kjørbare filer støttes ikke. Vennligst last opp et ZIP-arkiv.

en: Human verification failed.
nb: Menneskelig verifisering mislyktes.

en: Logged out everywhere
nb: Utlogget overalt

en: Password reset request denied
nb: Forespørsel om tilbakestilling av passord avslått

en: reCAPTCHA verified
nb: reCAPTCHA verifisert

en: Sorry, password reset is not allowed for this user.
nb: Beklager, tilbakestilling av passord er ikke tillatt for denne brukeren.

en: This type of file is not supported. Please upload a ZIP archive.
nb: Denne filtypen støttes ikke. Vennligst last opp et ZIP-arkiv.

en: Use less restrictive security filters for IP addresses in the White IP Access List
nb: Bruk mindre restriktive sikkerhetsfiltre for IP-adresser i White IP Access List

en: User application password updated
nb: Passord for brukerapplikasjon oppdatert

en: User blocked by administrator
nb: Bruker blokkert av administrator

note: %s is the name of a website administrator who terminated the session.
en: User session terminated by %s
nb: Brukerøkt avsluttet av %s

en: Username is prohibited
nb: Brukernavn er forbudt

en: View all REST API requests
nb: Vis alle REST API-forespørsler

en: View denied REST API requests
nb: Vis avslåtte REST API-forespørsler

en: A new activity has occurred
nb: En ny aktivitet har oppstått

en: Do not send alerts after this date
nb: Ikke send varsler etter denne datoen

en: Documentation
nb: Dokumentasjon

en: Email alerts will be sent to these emails:
nb: E-postvarsler vil bli sendt til disse e-postadressene:

en: Email alerts will be sent to this email:
nb: E-postvarsler vil bli sendt til denne e-postadressen:

en: Ignore global rate limits
nb: Ignorer globale hastighetsgrenser

en: Maximum number of alerts to send
nb: Maksimalt antall varsler som skal sendes

en: Mobile alerts are not configured
nb: Mobilvarsler er ikke konfigurert

note: %s is the name of a mobile device.
en: Mobile alerts will be sent to %s
nb: Mobilvarsler vil bli sendt til %s

en: No limit
nb: Ingen grense

en: Optional alert limits
nb: Valgfrie varslingsgrenser

note: %s is the name of a website administrator who changed the password.
en: Password changed by %s
nb: Passord endret av %s

en: Spam protection for registration, comment, and other forms on the website
nb: Beskyttelse mot spam for registrering, kommentarer og andre skjemaer på nettstedet

en: Unknown label
nb: Ukjent etikett

note: %s is the name of a website administrator who created the password.
en: User application password created by %s
nb: Passord for brukerapplikasjon opprettet av %s

en: User application password deleted
nb: Passord for brukerapplikasjon slettet

note: %s is the name of a website administrator who deleted the password.
en: User application password deleted by %s
nb: Passord for brukerapplikasjon slettet av %s

note: %s is the name of a website administrator who created the user.
en: User created by %s
nb: Bruker opprettet av %s

note: %s is the name of a website administrator who deleted the user.
en: User deleted by %s
nb: Bruker slettet av %s

en: View bot events
nb: Se bot-hendelser

en: View reCAPTCHA events
nb: Se reCAPTCHA-hendelser

en: Check for requests from the IP address
nb: Se etter forespørsler fra IP-adressen

en: Get me notified when such an event occurs
nb: Bli varslet når en slik hendelse inntreffer

en: No events found using the given search criteria
nb: Ingen arrangementer funnet ved hjelp av de gitte søkekriteriene

en: No requests found using the given search criteria
nb: Ingen forespørsler funnet ved hjelp av de oppgitte søkekriteriene

en: No requests have been logged yet.
nb: Ingen forespørsler har blitt logget ennå.

en: Note: Logging is currently disabled
nb: Merk: Logging er for øyeblikket deaktivert

en: View activity in the Dashboard
nb: Se aktivitet i dashbordet

en: View all logged events
nb: Vis alle loggførte hendelser

en: View all logged requests
nb: Se alle loggførte forespørsler

en: View violations in the log
nb: Se brudd i loggen

en: You will be notified when such an event occurs
nb: Du vil bli varslet når en slik hendelse inntreffer

en: An optional login form message
nb: En valgfri melding i påloggingsskjemaet

en: Brief
nb: Kort

en: Browser:
nb: Nettleser:

en: By the user
nb: Av brukeren

en: Channels to send alerts
nb: Kanaler for å sende varsler

en: Citadel mode duration
nb: Varighet i Citadel-modus

en: Citadel mode has been activated after %d failed login attempts in %d minutes.
nb: Citadel-modus har blitt aktivert etter %d mislykkede påloggingsforsøk i løpet av %d minutter.

en: Citadel mode threshold
nb: Terskelverdi for Citadel-modus

en: Configure email parameters for notifications, reports, and alerts
nb: Konfigurere e-postparametere for varsler, rapporter og varsler

en: Date:
nb: Dato:

en: Disable login language switcher
nb: Deaktiver språkveksler for innlogging

en: Field %s contains an invalid value
nb: Feltet %s inneholder en ugyldig verdi

en: Field %s may not be empty
nb: Feltet %s kan ikke være tomt

en: From the country
nb: Fra landet

en: From the IP address
nb: Fra IP-adressen

en: If empty, the SMTP username is used
nb: Hvis den er tom, brukes SMTP-brukernavnet

en: IP address:
nb: IP-adresse:

en: Last failed attempt was at %s from IP %s using username: %s.
nb: Siste mislykkede forsøk var på %s fra IP %s med brukernavn: %s.

en: Location:
nb: Beliggenhet:

en: Lockout notification
nb: Varsling om sperring

en: Login:
nb: Logg inn:

en: Mask sensitive data
nb: Masker sensitive data

en: Mask usernames and IP addresses in notifications and alerts
nb: Maskering av brukernavn og IP-adresser i varsler og varslinger

en: Message format
nb: Meldingsformat

en: None
nb: Ingen

en: Plain
nb: Vanlig

en: Please select at least one channel
nb: Vennligst velg minst én kanal

note: %s is the email address(es).
en: Send email alerts to %s
nb: Send e-postvarsler til %s

note: %s is the name of a mobile device.
en: Send mobile alerts to %s
nb: Send mobilvarsler til %s

en: Send notification if the number of active lockouts above
nb: Send varsel hvis antall aktive sperringer over

en: Send notification when a new version of WP Cerber is available
nb: Send varsel når en ny versjon av WP Cerber er tilgjengelig

en: SMTP encryption
nb: SMTP-kryptering

en: SMTP From email
nb: SMTP Fra e-post

en: SMTP From name
nb: SMTP Fra-navn

en: SMTP host
nb: SMTP-vert

en: SMTP password
nb: SMTP-passord

en: SMTP port
nb: SMTP-port

en: SMTP username
nb: SMTP-brukernavn

en: TEST MESSAGE
nb: TESTMELDING

en: The WP Cerber Security plugin has been deactivated
nb: WP Cerber Security-plugin har blitt deaktivert

en: The WP Cerber Security plugin is now active
nb: WP Cerber Security-plugin er nå aktiv

en: Use SMTP
nb: Bruk SMTP

en: Use SMTP server to send emails
nb: Bruk SMTP-serveren til å sende e-post

en: Verbose
nb: Utførlig

en: Block access to user pages via their usernames
nb: Blokker tilgang til brukersider via brukernavnene deres

en: Check users' settings
nb: Sjekk brukernes innstillinger

en: Display admin pages of remote websites using my language
nb: Vis administrasjonssider på eksterne nettsteder på mitt språk

en: Stop exposing user details
nb: Slutt å eksponere brukeropplysninger

en: The IP address of the last failed attempt to log in is blocked
nb: IP-adressen til det siste mislykkede innloggingsforsøket er blokkert

en: The last attempt to log in was denied due to the following reason
nb: Det siste forsøket på å logge inn ble avvist av følgende grunn

en: Use my language
nb: Bruk mitt språk

en: User is not allowed to log in
nb: Brukeren har ikke lov til å logge inn

en: User Sessions
nb: Brukerøkter

en: username is prohibited
nb: brukernavn er forbudt

en: An optional error message to be displayed when attempting to log in with a non-existing username or a non-existing email
nb: En valgfri feilmelding som skal vises når du forsøker å logge inn med et brukernavn eller en e-postadresse som ikke finnes

en: Custom login error message
nb: Tilpasset feilmelding ved innlogging

en: For safety reasons, prohibited symbols and invalid values have been removed from the following settings. Please check their values.
nb: Av sikkerhetsgrunner er forbudte symboler og ugyldige verdier fjernet fra følgende innstillinger. Vennligst sjekk verdiene deres.

en: No data for generating reports
nb: Ingen data for generering av rapporter

en: Use WP Cerber's plugin repository
nb: Bruk WP Cerbers plugin-arkiv

en: Access Settings
nb: Tilgangsinnstillinger

en: Add a remote website
nb: Legg til et eksternt nettsted

en: Add managed websites by using access tokens.
nb: Legg til administrerte nettsteder ved hjelp av tilgangstokener.

en: Configure this website as main to manage other remote website
nb: Konfigurer dette nettstedet som hovednettsted for å administrere andre eksterne nettsteder

en: Disable managed mode
nb: Deaktiver administrert modus

en: Enable main website mode
nb: Aktiver modus for hovednettstedet

en: Enable managed mode
nb: Aktiver administrert modus

en: Install the access token on the main website.
nb: Installer tilgangstokenet på hovednettstedet.

en: Invalid response from the remote website
nb: Ugyldig svar fra det eksterne nettstedet

en: This website can be managed from a main website
nb: Dette nettstedet kan administreres fra et hovednettsted

en: This website is set as a main website.
nb: Dette nettstedet er angitt som et hovednettsted.

en: This website is set as a managed website.
nb: Dette nettstedet er angitt som et administrert nettsted.

en: This message was created by
nb: Denne meldingen ble opprettet av

en: User's browser does not match the one used to log in
nb: Brukerens nettleser stemmer ikke overens med den som ble brukt til å logge inn

en: User's IP address does not match the one used to log in
nb: Brukerens IP-adresse stemmer ikke overens med den som ble brukt til å logge inn

en: Activity report is a summary of all logged activities and suspicious events occurred during the selected period of time
nb: Aktivitetsrapporten er et sammendrag av alle loggførte aktiviteter og mistenkelige hendelser som har oppstått i løpet av den valgte tidsperioden

en: Activity Reports
nb: Aktivitetsrapporter

en: Add-on settings updated
nb: Oppdaterte innstillinger for tillegg

en: Disable "Remember Me" on the login form
nb: Deaktiver "Husk meg" på påloggingsskjemaet

en: Enable monthly reporting
nb: Aktiver månedlig rapportering

en: Enable weekly reporting
nb: Aktiver ukentlig rapportering

en: Generate 30-day reports
nb: Generer 30-dagersrapporter

en: Generate 7-day reports
nb: Generer 7-dagers rapporter

en: Generate report for the last 30 days instead of the previous calendar month
nb: Generer rapport for de siste 30 dagene i stedet for forrige kalendermåned

en: Generate report for the last 7 days instead of the previous calendar week
nb: Generer rapport for de siste 7 dagene i stedet for forrige kalenderuke

en: Immediately block IP address after any request to wp-login.php
nb: Blokker IP-adressen umiddelbart etter enhver forespørsel til wp-login.php

en: Immediately block IP address when attempting to log in with a non-existing username
nb: Blokker IP-adressen umiddelbart når du prøver å logge inn med et ikke-eksisterende brukernavn

en: IP Access List entries imported: %d
nb: IP-tilgangslisteoppføringer importert: %d

en: Monthly Report
nb: Månedlig rapport

en: No IP Access List entries found in the uploaded file
nb: Ingen IP Access List-oppføringer funnet i den opplastede filen

en: Non-existing users are strictly prohibited
nb: Ikke-eksisterende brukere er strengt forbudt

en: Notify admin
nb: Varsle administrator

en: Now, whenever you see a green shield icon in the top right-hand corner of any WP Cerber admin page, it means the professional version works as intended, and your website is protected by WP Cerber Security Cloud.
nb: Når du nå ser et grønt skjoldikon øverst til høyre på en WP Cerber-administratorside, betyr det at den profesjonelle versjonen fungerer som den skal, og at nettstedet ditt er beskyttet av WP Cerber Security Cloud.

en: Please run a new scan to get consistent and accurate results.
nb: Kjør en ny skanning for å få konsistente og nøyaktige resultater.

en: Please use our client portal to manage your subscription, license keys and get support at %s
nb: Bruk vår kundeportal for å administrere abonnementet ditt, lisensnøkler og få support på %s

en: Plugin settings have been imported successfully
nb: Plugin-innstillingene har blitt importert

en: Plugin settings updated
nb: Plugin-innstillinger oppdatert

en: Requests to wp-login.php are strictly prohibited
nb: Forespørsler til wp-login.php er strengt forbudt

en: Send email notification to the admin
nb: Send e-postvarsel til administratoren

en: Send monthly reports on the nth day of month
nb: Send månedlige rapporter den n-te dagen i måneden

en: Send weekly reports on
nb: Send ukentlige rapporter om

en: Specify a relative or absolute URL
nb: Angi en relativ eller absolutt URL

en: Thank you for being our client.
nb: Takk for at du er vår kunde.

en: The file has been deleted from the quarantine.
nb: Filen er slettet fra karantenen.

en: The following settings have been set to their minimum acceptable values.
nb: Følgende innstillinger er satt til minimum akseptable verdier.

en: The Pushbullet token is valid. You can select devices to receive notifications.
nb: Pushbullet-tokenet er gyldig. Du kan velge enheter som skal motta varsler.

en: The scanner schedule has been updated
nb: Skannerplanen har blitt oppdatert

en: To generate complete reports, activity log entries will be kept for %d days.
nb: For å kunne generere fullstendige rapporter må aktivitetsloggoppføringer oppbevares i %d dager.

en: Unable to update the scanner schedule
nb: Kan ikke oppdatere skannerens tidsplan

en: unlimited
nb: ubegrenset

en: Disable main website mode
nb: Deaktiver modus for hovednettstedet

en: Main website settings
nb: Hovedinnstillinger for nettstedet

en: Redirect to the specified URL
nb: Omdirigere til den angitte URL-en

en: Redirection URL
nb: Omdirigerings-URL

en: You have switched back to the main website
nb: Du har byttet tilbake til hovednettstedet

en: Great! Your license key is valid.
nb: Flott! Lisensnøkkelen din er gyldig.

en: Please run the Full Scan. After the scan is completed, analytics reports will be generated.
nb: Vennligst kjør full skanning. Etter at skanningen er fullført, genereres det analyserapporter.

note: Here %s is the name of a mobile device or/and email addresses.
en: A message has been sent to %s
nb: En melding har blitt sendt til %s

en: A must-use WP Cerber boot file has been copied to the WordPress must-use directory
nb: En må-bruke WP Cerber-oppstartsfil har blitt kopiert til WordPress må-bruke-katalogen

note: Here %s is a name of software package (module).
en: A new version of %s is available
nb: En ny versjon av %s er tilgjengelig

en: Access to REST API is restricted in the WP Cerber settings.
nb: Tilgang til REST API er begrenset i WP Cerber-innstillingene.

en: Active:
nb: Aktiv:

en: Allow access to users' data via REST API for these roles
nb: Gi tilgang til brukerdata via REST API for disse rollene

en: Available in the professional version of WP Cerber
nb: Tilgjengelig i den profesjonelle versjonen av WP Cerber

en: Be careful about configuring these settings. Improper configuration may lead to failure to delete malicious files.
nb: Vær forsiktig med å konfigurere disse innstillingene. Feil konfigurasjon kan føre til at skadelige filer ikke blir slettet.

en: Brief notification format
nb: Kort varslingsformat

en: Bulk importing IP Access List entries
nb: Masseimport av IP-tilgangslisteoppføringer

en: Checking frequency
nb: Kontroll av frekvens

en: Email server for sending emails generated by WP Cerber
nb: E-postserver for sending av e-post generert av WP Cerber

en: Heads up!
nb: Se opp!

en: Hide software versions and website URLs in notifications
nb: Skjul programvareversjoner og nettadresser i varsler

en: hours interval check
nb: timer intervallkontroll

en: Import Entries
nb: Importere oppføringer

en: Installed version:
nb: Installert versjon:

en: It seems outgoing Internet connections are not allowed on your website.
nb: Det ser ut til at utgående Internett-tilkoblinger ikke er tillatt på nettstedet ditt.

en: Limit on the allowed number of alerts
nb: Begrensning på tillatt antall varsler

en: Mail Transport
nb: Posttransport

en: Manage plugins on your website:
nb: Administrer programtillegg på nettstedet ditt:

en: No
nb: Nei

en: No updates found.
nb: Ingen oppdateringer funnet.

en: Plugin page:
nb: Plugin-side:

en: Plugin update is available
nb: Plugin-oppdatering er tilgjengelig

en: Send email alerts to my email
nb: Send e-postvarsler til min e-post

en: Send notification when a new version of a plugin is available
nb: Send varsel når en ny versjon av en plugin er tilgjengelig

en: Tested up to:
nb: Testet opp til:

en: The reverse proxy mode has not been enabled. No valid proxy headers found.
nb: Revers proxy-modus er ikke aktivert. Ingen gyldige proxy-hoder funnet.

en: This update has not been tested with your version of WordPress
nb: Denne oppdateringen har ikke blitt testet med din versjon av WordPress

note: Here %s is a version number like 6.1
en: This update requires PHP version %s or higher, you have %s
nb: Denne oppdateringen krever PHP-versjon %s eller nyere, du har %s

note: Here %s is a version number like 6.1
en: This update requires WordPress version %s or higher, you have %s
nb: Denne oppdateringen krever WordPress versjon %s eller nyere, du har %s

en: Unable to send a message
nb: Kan ikke sende en melding

en: Use absolute or relative to the home directory paths. One directory per line.
nb: Bruk absolutte eller relative stier til hjemmekatalogen. Én katalog per linje.

en: User registration is disabled in the General WordPress Settings.
nb: Brukerregistrering er deaktivert i de generelle WordPress-innstillingene.

en: Website:
nb: Nettsted:

en: Where to email notifications
nb: Hvor skal du sende e-postvarsler

en: Where to email reports
nb: Hvor du kan sende rapporter på e-post

en: Where to send emails generated by WP Cerber
nb: Hvor du skal sende e-postmeldinger generert av WP Cerber

en: WP Cerber %s is available. Please update.
nb: WP Cerber %s er tilgjengelig. Vennligst oppdater.

en: XML-RPC is disabled in the Hardening settings of WP Cerber.
nb: XML-RPC er deaktivert i herdingsinnstillingene i WP Cerber.

en: Yes
nb: Ja

en: Your IP address
nb: IP-adressen din

en: Your IP address is detected as %s. Make sure it is equal to your IP address on this page: %s.
nb: IP-adressen din er registrert som %s. Kontroller at den er lik IP-adressen din på denne siden: %s.

en: By user
nb: Av bruker

en: Client Request Cookies
nb: Informasjonskapsler for klientforespørsler

en: Client Request Headers
nb: Overskrifter for klientforespørsler

en: Error shielding mode
nb: Feilskjermingsmodus

en: Files Submitted
nb: Innsendte filer

en: Form Fields
nb: Skjemafelt

en: JSON Payload
nb: JSON-nyttelast

en: New version:
nb: Ny versjon:

en: Server Response Cookies
nb: Informasjonskapsler for serversvar

en: Server Response Headers
nb: Serverens svaroverskrifter

en: Software Errors
nb: Programvarefeil

en: Warning!
nb: Advarsel!

en: XML-RPC Payload
nb: XML-RPC nyttelast

en: Automatically install new versions of WP Cerber when they are available
nb: Installer automatisk nye versjoner av WP Cerber når de er tilgjengelige

en: Automatically update WP Cerber
nb: Oppdater WP Cerber automatisk

en: File contents changed
nb: Filinnholdet er endret

en: New version of WP Cerber is available
nb: Ny versjon av WP Cerber er tilgjengelig

en: Unable to recover
nb: Ikke i stand til å gjenopprette

en: Use proxy server for outgoing network connections
nb: Bruk proxy-server for utgående nettverkstilkoblinger

en: Use proxy server to connect to managed websites
nb: Bruk proxy-server for å koble til administrerte nettsteder

en: Use WordPress proxy settings
nb: Bruk proxy-innstillinger i WordPress

note: %d will be replaced by the number of terminated user sessions.
en: User session has been terminated | %d user sessions have been terminated
nb[0]: Brukerøkten har blitt avsluttet

en: BLOCKED
nb: BLOKKERT

en: Hostname:
nb: Vertsnavn:

en: PROHIBITED
nb: FORBUDT

en: User is blocked
nb: Brukeren er blokkert

en: Allow users to remember their devices for
nb: Tillat brukere å huske enhetene sine for

en: Clear log
nb: Tøm loggen

en: Download log
nb: Last ned logg

en: Exceeded the allowed number of attempts to enter 2FA code
nb: Overskred tillatt antall forsøk på å taste inn 2FA-kode

en: Exceeded the allowed number of attempts to reset password
nb: Overskred tillatt antall forsøk på å tilbakestille passordet

en: Exceeded the allowed number of failed reCAPTCHA verifications
nb: Overskred det tillatte antallet mislykkede reCAPTCHA-verifiseringer

en: Exceeded the allowed number of login attempts
nb: Overskred tillatt antall påloggingsforsøk

en: Global Policies
nb: Globale retningslinjer

en: Invalid user cookies
nb: Ugyldige brukerinformasjonskapsler

en: Invalid user cookies cleared
nb: Ugyldige brukerinformasjonskapsler slettet

en: Learn more about advanced alerting in WP Cerber:
nb: Lær mer om avansert varsling i WP Cerber:

en: Number of active lockouts at the moment:
nb: Antall aktive sperringer for øyeblikket:

en: Reason:
nb: Årsak:

en: Regular time intervals
nb: Regelmessige tidsintervaller

en: Role Policies
nb: Retningslinjer for roller

en: The diagnostic log file is empty.
nb: Den diagnostiske loggfilen er tom.

en: The log file has not been created yet.
nb: Loggfilen er ikke opprettet ennå.

en: To modify your reporting settings, navigate to:
nb: Gå til for å endre rapporteringsinnstillingene:

en: To view full report, navigate to:
nb: For å se hele rapporten, gå til:

en: User has reached the allowed number of concurrent sessions
nb: Brukeren har nådd det tillatte antallet samtidige økter

en: View activity for this IP:
nb: Se aktivitet for denne IP-en:

en: View all lockouts:
nb: Se alle lockouts:

en: View log in reverse
nb: Vis logg i revers

en: You are not allowed to proceed. Ask your administrator for assistance.
nb: Du har ikke lov til å fortsette. Be administratoren din om hjelp.

en: Remember this device for %d days
nb: Husk denne enheten i %d dager

en: Access denied by plugin settings
nb: Tilgang nektet av plugin-innstillinger

en: Allow user to remember devices for
nb: Tillat brukeren å huske enheter for

en: Show sign-in attempt details in 2FA emails
nb: Vis påloggingsforsøk i 2FA-e-poster

note: Here %s is the name of the software.
en: These features are provided by %s
nb: Disse funksjonene leveres av %s

en: Allow logged-in users
nb: Tillat innloggede brukere

en: Allow these REST API namespaces
nb: Tillat disse REST API-navneområdene

en: Cerber Security Cloud connection
nb: Cerber Security Cloud-tilkobling

en: Citadel mode activated
nb: Citadel-modus aktivert

en: Currently, the WP_ACCESSIBLE_HOSTS constant contains no allowed hosts
nb: For øyeblikket inneholder WP_ACCESSIBLE_HOSTS-konstanten ingen tillatte verter

en: Currently, the WP_ACCESSIBLE_HOSTS constant is defined as: %s
nb: For øyeblikket er WP_ACCESSIBLE_HOSTS-konstanten definert som: %s

en: Disable the "Remember Me" checkbox on the WordPress login form
nb: Deaktiver avkrysningsboksen "Husk meg" på WordPress-påloggingsskjemaet

en: Excessive spam activity detected
nb: Overdreven spam-aktivitet oppdaget

en: Exclude these locations from inspection by the firewall
nb: Unngå disse stedene fra inspeksjon av brannmuren

en: Exclude these locations from scanning for spam
nb: Utelukk disse stedene fra skanning etter søppelpost

en: Location exception applied
nb: Unntak for plassering brukt

en: Manage
nb: Administrer

en: Multiple suspicious activities detected
nb: Flere mistenkelige aktiviteter oppdaget

en: Namespace exception applied
nb: Unntak for navnerom brukt

en: Other related WP Cerber settings
nb: Andre relaterte WP Cerber-innstillinger

en: Protect other forms
nb: Beskytt andre former

en: Protected WordPress settings
nb: Beskyttede WordPress-innstillinger

en: Restrict user account creation and management with the following policies
nb: Begrens oppretting og administrasjon av brukerkontoer med følgende retningslinjer

en: Send malicious IP addresses to the Cerber Security Cloud
nb: Send ondsinnede IP-adresser til Cerber Security Cloud

en: Settings that control behavior of WP Cerber
nb: Innstillinger som styrer oppførselen til WP Cerber

en: Site settings protection
nb: Beskyttelse av nettstedsinnstillinger

en: Specify a request path to exclude matching requests from firewall inspection. Omit your website domain name and all GET parameters. One exception per line.
nb: Angi en forespørselsbane for å ekskludere samsvarende forespørsler fra brannmurinspeksjon. Utelat domenenavnet på nettstedet ditt og alle GET-parametere. Ett unntak per linje.

en: Specify any part of a query string or path to exclude matching requests from inspection by the anti-spam engine. One exception per line.
nb: Angi en hvilken som helst del av en spørringsstreng eller bane for å utelukke samsvarende forespørsler fra inspeksjon av antispam-motoren. Ett unntak per linje.

en: Specify REST API namespaces to permit when the REST API is disabled. One namespace per line.
nb: Angi REST API-navneområder som skal tillates når REST API er deaktivert. Ett navnerom per linje.

en: Support
nb: Støtte

en: Support Forum
nb: Forum for kundestøtte

en: These security measures prevent malware injection by blocking unauthorized changes to vital WordPress settings.
nb: Disse sikkerhetstiltakene forhindrer injeksjon av skadevare ved å blokkere uautoriserte endringer i viktige WordPress-innstillinger.

en: These security measures prevent site takeovers by blocking unauthorized creation of new user roles and escalation of role capabilities.
nb: Disse sikkerhetstiltakene forhindrer overtakelse av nettsteder ved å blokkere uautorisert oppretting av nye brukerroller og eskalering av rollefunksjoner.

en: These security measures protect against site takeovers by preventing creation of unauthorized administrator accounts and escalation of user privileges.
nb: Disse sikkerhetstiltakene beskytter mot overtakelse av nettsteder ved å forhindre opprettelse av uautoriserte administratorkontoer og eskalering av brukerrettigheter.

en: To enable WP Cerber updates, add "downloads.wpcerber.com" to the WP_ACCESSIBLE_HOSTS constant
nb: For å aktivere WP Cerber-oppdateringer, legg til "downloads.wpcerber.com" i WP_ACCESSIBLE_HOSTS-konstanten

en: To enable WP Cerber updates, add the WP_ACCESSIBLE_HOSTS constant defined as "downloads.wpcerber.com" to your wp-config.php file
nb: For å aktivere WP Cerber-oppdateringer, legg til WP_ACCESSIBLE_HOSTS-konstanten definert som "downloads.wpcerber.com" i wp-config.php-filen din

en: To specify a REGEX pattern, enclose the exception in two braces.
nb: For å spesifisere et REGEX-mønster må du omslutte unntaket med to klammer.

en: Too many erroneous requests
nb: For mange feilaktige forespørsler

en: Too many suspicious requests
nb: For mange mistenkelige forespørsler

en: User accounts protection
nb: Beskyttelse av brukerkontoer

en: User roles protection
nb: Beskyttelse av brukerroller

en: WP Cerber processed this request according to this setting
nb: WP Cerber behandlet denne forespørselen i henhold til denne innstillingen

en: Comment marked as spam
nb: Kommentar merket som søppelpost

en: Exclude requests with these HTTP headers from inspection by the firewall
nb: Ekskluder forespørsler med disse HTTP-overskriftene fra inspeksjon av brannmuren

en: Exclude requests with these HTTP headers from scanning for spam
nb: Utelukk forespørsler med disse HTTP-overskriftene fra skanning etter søppelpost

en: Header exception applied
nb: Unntak for topptekst brukt

en: Protect comment form
nb: Beskytt kommentarskjema

en: Protect login form
nb: Beskytt påloggingsskjemaet

en: Protect lost password form
nb: Beskytt tapt passordskjema

en: Protect registration form
nb: Beskytt registreringsskjema

en: Protect the standard WordPress comment form with bot detection engine
nb: Beskytt standard WordPress-kommentarskjema med bot-deteksjonsmotor

en: Protect the standard WordPress registration form with bot detection engine
nb: Beskytt standard WordPress-registreringsskjema med botdeteksjonsmotor

en: Protect WooCommerce login form
nb: Beskytt WooCommerce-påloggingsskjema

en: Protect WooCommerce lost password form
nb: Beskytt WooCommerce-skjema for mistet passord

en: Protect WooCommerce registration form
nb: Beskytt WooCommerce-registreringsskjemaet

en: Spam Events
nb: Spam-hendelser

en: Specify colon-separated name and value pairs to exclude matching requests from firewall inspection. One header per line.
nb: Angi kolonseparerte navn- og verdipar for å ekskludere samsvarende forespørsler fra brannmurinspeksjon. Ett hode per linje.

en: Specify colon-separated name and value pairs to exclude matching requests from scanning for spam. One header per line.
nb: Angi kolonseparerte navne- og verdipar for å ekskludere matchende forespørsler fra skanning etter søppelpost. Ett hode per linje.

en: A network error occurred while attempting to retrieve plugin data from the plugin repository. We will continue attempts.
nb: Det oppstod en nettverksfeil under forsøk på å hente plugin-data fra plugin-depotet. Vi vil fortsette forsøkene.

en: Abandoned
nb: Forlatt

en: Abandoned plugin
nb: Forlatt plugin

en: All Users
nb: Alle brukere

en: At the moment, no plugin data is available. It will be collected and included in future reports.
nb: For øyeblikket finnes det ingen data om plugin-moduler. De vil bli samlet inn og inkludert i fremtidige rapporter.

en: Checking for abandoned plugins
nb: Sjekker etter forlatte plugins

en: Checking for plugin ownership changes
nb: Sjekker etter endringer i plugin-eierskap

en: Detect and report plugins that received no updates for the specified period of time
nb: Oppdage og rapportere plugins som ikke har mottatt oppdateringer i løpet av den angitte tidsperioden

en: Detect and report plugins with changes in ownership
nb: Oppdage og rapportere plugins med endringer i eierskap

en: Error
nb: Feil

en: Firewall inspection mode
nb: Inspeksjonsmodus for brannmur

en: If necessary, check and update settings.
nb: Kontroller og oppdater innstillingene om nødvendig.

en: If necessary, click here to unblock the IP address.
nb: Klikk her for å oppheve blokkeringen av IP-adressen hvis det er nødvendig.

en: It appears this plugin is abandoned, as it has not received any updates for over a month.
nb: Det ser ut til at denne plugin-modulen er forlatt, siden den ikke har mottatt noen oppdateringer på over en måned.

en: It appears this plugin is abandoned, as it has not received any updates for over a year.
nb: Det ser ut til at denne plugin-modulen er forlatt, siden den ikke har mottatt noen oppdateringer på over et år.

en: It appears this plugin is abandoned, as it has not received any updates for several months.
nb: Det ser ut til at denne plugin-modulen er forlatt, ettersom den ikke har mottatt noen oppdateringer på flere måneder.

en: New owner
nb: Ny eier

en: No integrity data
nb: Ingen integritetsdata

en: Plugin data cannot be loaded due to temporary rate limiting enforced by the plugin repository. Please try again in a few minutes.
nb: Plugin-data kan ikke lastes inn på grunn av en midlertidig hastighetsbegrensning som er påtvunget av plugin-depotet. Vennligst prøv igjen om noen minutter.

en: Plugin owner has changed
nb: Plugin-eier har endret seg

en: Processing the file, please wait
nb: Behandler filen, vennligst vent

en: Scan for abandoned plugins
nb: Skann etter forlatte plugins

en: Scan for file modifications
nb: Skann etter filendringer

en: Scan for new files
nb: Skann etter nye filer

en: Scan for plugin ownership changes
nb: Skann etter endringer i plugin-eierskap

en: Scan sessions directory
nb: Katalog over skanneøkter

en: Scan temporary directories
nb: Skann midlertidige kataloger

en: Scan the web server sessions directory for malicious files
nb: Skann katalogen for webserverøkter etter skadelige filer

en: Scan web server temporary directories for malicious files
nb: Skann midlertidige kataloger på webserveren etter skadelige filer

en: The file is being uploaded, please wait
nb: Filen lastes opp, vennligst vent

note: Here %s is an email address.
en: The password you entered for the email address %s is incorrect.
nb: Passordet du skrev inn for e-postadressen %s, er feil.

note: Here %s is a user login.
en: The password you entered for the username %s is incorrect.
nb: Passordet du skrev inn for brukernavnet %s, er feil.

en: The scan is completed
nb: Skanningen er fullført

en: There is an update to the plugin installed on your website.
nb: Det er en oppdatering av programtillegget som er installert på nettstedet ditt.

en: To disable remote management and revoke the token, click here:
nb: Klikk her for å deaktivere fjernadministrasjon og tilbakekalle tokenet:

en: Vulnerability
nb: Sårbarhet

en: Write failed login attempts to the system log file
nb: Skriv mislykkede påloggingsforsøk til systemloggfilen

en: Months without updates to flag plugin as abandoned
nb: Måneder uten oppdateringer for å flagge plugin som forlatt

en: Currently, it is defined as:
nb: For tiden er det definert som:

en: Unable to detect IP addresses. No HTTP headers containing a valid IP address were detected. Ensure that your proxy server is configured to include the remote IP address in its HTTP headers.
nb: Kunne ikke oppdage IP-adresser. Ingen HTTP-hoder som inneholder en gyldig IP-adresse ble oppdaget. Kontroller at proxy-serveren er konfigurert til å inkludere den eksterne IP-adressen i HTTP-overskriftene.

en: Unable to detect IP addresses. The constant CERBER_IP_KEY you specified is mistyped or contains invalid characters.
nb: IP-adresser kan ikke oppdages. Konstanten CERBER_IP_KEY som du har angitt, er skrevet feil eller inneholder ugyldige tegn.

en: Unable to detect IP addresses. The defined constant CERBER_IP_KEY cannot be used to retrieve an IP address because the corresponding value does not contain a valid IP address. Ensure that the correct value is specified for this constant.
nb: Kan ikke oppdage IP-adresser. Den definerte konstanten CERBER_IP_KEY kan ikke brukes til å hente en IP-adresse fordi den tilsvarende verdien ikke inneholder en gyldig IP-adresse. Kontroller at riktig verdi er angitt for denne konstanten.

en: Unable to detect IP addresses. This might be because your website is behind a proxy server. If that is the case, enable proxy support in the plugin settings.
nb: Kan ikke oppdage IP-adresser. Dette kan skyldes at nettstedet ditt ligger bak en proxy-server. Hvis det er tilfelle, må du aktivere proxy-støtte i plugin-innstillingene.

en: Activity Breakdown
nb: Aktivitetsfordeling

en: Known Users
nb: Kjente brukere

en: Please select at least one widget
nb: Vennligst velg minst én widget

en: Security Status Monitor
nb: Monitor for sikkerhetsstatus

en: Select widgets to display
nb: Velg widgeter som skal vises

en: Blocked
nb: Sperret

en: Incidents
nb: Hendelser

en: Login Issues
nb: Problemer med innlogging

en: most active in the last 24 hours
nb: mest aktive i løpet av de siste 24 timene

en: most frequent incidents and events in the last 24 hours
nb: hyppigste hendelser og hendelser de siste 24 timene

en: most recent authentication issues and requests
nb: de siste problemene og forespørslene om autentisering

en: most recent user events
nb: de siste brukerhendelsene

en: most recent user registrations
nb: siste brukerregistreringer

en: most recent violations of security rules
nb: de siste bruddene på sikkerhetsreglene

en: New Users
nb: Nye brukere

en: No malicious activity detected in the last 24 hours.
nb: Ingen ondsinnet aktivitet oppdaget i løpet av de siste 24 timene.

en: Spam
nb: Søppelpost

en: Top Offending IP Addresses
nb: De mest krenkende IP-adressene

en: An optional message displayed when attempting to reset the password for both existing and non-existing usernames or email addresses.
nb: En valgfri melding som vises når du prøver å tilbakestille passordet for både eksisterende og ikke-eksisterende brukernavn eller e-postadresser.

en: Confirm emptying the table. This operation is permanent and cannot be undone.
nb: Bekreft at tabellen er tømt. Denne operasjonen er permanent og kan ikke gjøres om.

en: Custom password reset confirmation message
nb: Egendefinert bekreftelsesmelding for tilbakestilling av passord

en: Details
nb: Detaljer

en: Disable the default password reset error message
nb: Deaktiver standard feilmelding for tilbakestilling av passord

en: Do not reveal non-existing usernames and emails in the password reset error message
nb: Ikke avslør ikke-eksisterende brukernavn og e-post i feilmeldingen for tilbakestilling av passord

en: Error:
nb: Feil:

en: Specify a request path to exclude matching requests from logging. Use one path per line. To specify a REGEX pattern, enclose a line in a pair of braces. Requests that start with an excluded path or match a REGEX pattern will not be logged.
nb: Angi en forespørselsbane for å ekskludere matchende forespørsler fra logging. Bruk én bane per linje. Hvis du vil angi et REGEX-mønster, setter du en linje inn i et par klammer. Forespørsler som starter med en ekskludert bane eller som samsvarer med et REGEX-mønster, vil ikke bli logget.

en: The scan has finished
nb: Skanningen er ferdig

en: The scan has finished. Please review the results.
nb: Skanningen er fullført. Vennligst se gjennom resultatene.

note: Ago" refers to a period in the past, starting backwards from now. %s will be replaced by a time period in the past, e.g., "2 days ago", "1 hour ago"
en: %s ago
nb: %s siden

en: Invalid Value
nb: Ugyldig verdi

en: Role-based exception applied
nb: Rollebasert unntak brukt

note: Indicates time difference in seconds. %d will be replaced by the number of seconds, e.g., "1 sec" or "45 secs".
en: %d sec | %d secs
nb[0]: %d sek
nb[1]: %d sek

[ctx: Preposition to describe future time]
note: It is used as a preposition to describe future time, e.g., "in 6 hours" or "in 2 days".
en: in %s
nb: i %s

[ctx: to is a marker of infinitive, e.g. "to use it"]
note: 'selected countries' refers to a list of countries. 'to' is the marker of an infinitive verb, e.g., "to use it". Placeholder %s will be replaced by an action/operation, such as "Submit forms".
en: Only selected countries are permitted to %s. All others are not.
nb: Bare utvalgte land har tillatelse til %s. Alle andre er ikke tillatt.

[ctx: to is a marker of infinitive, e.g. "to use it"]
note: 'selected countries' refers to a list of countries. 'to' is the marker of an infinitive verb, e.g., "to use it". Placeholder %s will be replaced by an action/operation, such as "Submit forms".
en: Selected countries are not permitted to %s. All others are allowed to.
nb: Utvalgte land har ikke tillatelse til %s. Alle andre har lov til å gjøre det.

en: Collect WP Cerber software errors
nb: Samle WP Cerber programvarefeil

en: Copy To Clipboard
nb: Kopier til utklippstavlen

en: Destination directory is not writable
nb: Destinasjonskatalogen er ikke skrivbar

en: Destination file is not writable
nb: Destinasjonsfilen er ikke skrivbar

en: Directory
nb: Katalog

en: Disable spam checks and bot detection engine for logged-in users
nb: Deaktiver spam-sjekker og bot-deteksjonsmotor for innloggede brukere

en: Disable spam checks for logged-in users
nb: Deaktiver spam-sjekk for innloggede brukere

en: Enable safe AJAX mode
nb: Aktiver sikker AJAX-modus

en: Pre-authentication block
nb: Blokk før autentisering

en: Source file not found
nb: Kildefilen ble ikke funnet

en: To grant access to this website, install this token on the main website. Keep the token secret.
nb: For å gi tilgang til dette nettstedet må du installere dette tokenet på hovednettstedet. Hold tokenet hemmelig.

en: Unable to copy file
nb: Kan ikke kopiere fil

en: Unable to create required directory
nb: Kunne ikke opprette nødvendig katalog

en: Use less strict spam filtering for AJAX form submissions. May increase spam risk slightly.
nb: Bruk mindre streng søppelpostfiltrering for AJAX-skjemaer. Kan øke risikoen for søppelpost noe.

en: Two-factor authentication enforced
nb: Tobladsgodkjenning påkrevd

en: WP Cerber requires PHP version %s or higher, but your web server is currently running PHP %s.
nb: WP Cerber krever PHP-versjon %s eller nyere, men webserveren kjører nå PHP %s.

en: WP Cerber requires WordPress version %s or higher. Your WordPress version is %s. Please update your WordPress to the latest version.
nb: WP Cerber krever WordPress-versjon %s eller nyere. WordPress-versjonen er %s. Oppdater WordPress til nyeste versjon.

en: Allow updating WP Cerber and its translations from the official WP Cerber website
nb: Tillat oppdatering av WP Cerber og oversettelser fra WP Cerbers offisielle nettsted

note: Here is an example "At August 28, 2025, 9:23:04 PM, the scanner detected that the ownership of the plugin changed from Albert to John."
en: At %s the scanner detected that the ownership of the plugin changed from %s to %s.
nb: Kl. %s oppdaget skanneren at eierskapet til programtillegget ble endret fra %s til %s.

en: Default language
nb: Standardspråk

en: Download File
nb: Last ned fil

en: Export a configuration file to back up your settings and restore them on another site.
nb: Eksporter en konfigurasjonsfil for å sikkerhetskopiere innstillinger og gjenopprette dem på et annet nettsted.

en: Export WP Cerber Settings to File
nb: Eksporter WP Cerber-innstillinger til fil

en: Import a configuration file to replace your existing settings.
nb: Importer en konfigurasjonsfil for å erstatte gjeldende innstillinger.

en: Import WP Cerber Settings from File
nb: Importer WP Cerber-innstillinger fra fil

en: Language files for the selected language will be installed shortly.
nb: Språkfiler for det valgte språket blir snart installert.

en: Language for the plugin admin pages
nb: Språk for administrasjonssidene til programtillegget

en: Last security action: IP address %s was locked out at %s
nb: Siste sikkerhetshandling: IP-adresse %s ble blokkert kl. %s

en: Restore Default Settings
nb: Gjenopprett standardinnstillinger

en: Restore Default WP Cerber Settings
nb: Gjenopprett standardinnstillinger for WP Cerber

en: Revert WP Cerber settings to their defaults. Your Custom Login URL and IP Access Lists will not be changed.
nb: Tilbakestill WP Cerber-innstillinger til standardverdier. Egendefinert innloggings-URL og IP-tilgangslister blir ikke endret.

en: Save Changes
nb: Lagre endringer

note: Here %s is the date.
en: The last update was at %s
nb: Siste oppdatering var kl. %s

en: Unauthorized access denied
nb: Uautorisert tilgang nektet

en: Upload File
nb: Last opp fil

en: User role is not allowed
nb: Brukerrolle er ikke tillatt

en: View all activity from this IP address
nb: Vis all aktivitet fra denne IP-adressen

en: View recent activity and security-related events for this user
nb: Vis nylig aktivitet og sikkerhetsrelaterte hendelser for denne brukeren

en: View the log of suspicious and malicious activity from this IP address
nb: Vis logg over mistenkelig og ondsinnet aktivitet fra denne IP-adressen

en: What do you want to include in the export?
nb: Hva vil du ta med i eksporten?

note: Here the first placeholder %s is a date of the last user login and the second placeholder %s is the user's IP address.
en: Your last sign-in was at %s from the IP address %s
nb: Siste pålogging var %s fra IP-adressen %s

en: A new version of WP Cerber Security is available. We strongly recommend updating.
nb: En ny versjon av WP Cerber Security er tilgjengelig. Det anbefales på det sterkeste å oppdatere.

note: Description of the plugin
en: Continuously evolving security solution that defends WordPress against hacker attacks, spam, trojans, and malware. Hardens WordPress with comprehensive security algorithms, limits login attempts, enforces two-factor authentication, and restricts access based on country using GeoIP policies. Features a powerful malware scanner and integrity checker to detect and eliminate threats. Blocks spam using a sophisticated bot detection engine and reCAPTCHA. Tracks user and intruder activity with real-time alerts via email, mobile, and desktop notifications.
nb: Kontinuerlig utviklet sikkerhetsløsning som beskytter WordPress mot hackerangrep, spam, trojanere og skadevare. Forsterker WordPress med omfattende sikkerhetsalgoritmer, begrenser innloggingsforsøk, håndhever tofaktorautentisering og begrenser tilgang etter land ved hjelp av GeoIP-regler. Inneholder en kraftig skanner for skadevare og integritetssjekk for å oppdage og fjerne trusler. Blokkerer spam med en avansert bot-gjenkjenningsmotor og reCAPTCHA. Sporer bruker- og inntrengeraktivitet med sanntidsvarsler via e-post, mobil og skrivebordsvarslinger.

en: Save
nb: Lagre

en: See what’s new in this version:
nb: Se hva som er nytt i denne versjonen:

note: Name of the plugin
en: WP Cerber Security, Anti-spam, and Malware Scan
nb: WP Cerber Security, anti-spam og skanning etter skadevare

en: %s registrations are allowed from a single IP address within %s minutes
nb: %s registreringer er tillatt fra én IP-adresse i løpet av %s minutter

en: Abort user authentication
nb: Avbryt brukergodkjenning

en: Abort user authentication and block remote IP address
nb: Avbryt brukergodkjenning og blokker ekstern IP-adresse

en: Allow access for logged-in users
nb: Tillat tilgang for innloggede brukere

en: Allow access from trusted IP addresses
nb: Tillat tilgang fra klarerte IP-adresser

en: Allow registration only for email addresses matching the following
nb: Tillat registrering bare for e‑postadresser som samsvarer med følgende

en: Block all IP addresses on the same Class C network as the detected attacker's IP address
nb: Blokker alle IP-adresser på samme klasse C-nettverk som den oppdagede angriperens IP-adresse

en: Block registration for email addresses matching the following
nb: Blokker registrering for e-postadresser som samsvarer med følgende

en: Block the attacker's subnet
nb: Blokker angriperens subnett

en: Customize how things appear in the login page and admin pages.
nb: Tilpass hvordan elementer vises på innloggingssiden og adminsider.

en: Disable the login language switcher on the WordPress login page
nb: Deaktiver språkvelgeren på WordPress-innloggingssiden

en: Full or relative URL to redirect request to
nb: Fullstendig eller relativ URL som forespørselen skal omdirigeres til

en: Hide your website from the public by allowing access only to logged-in users or trusted IP addresses. All other visitors will be redirected to the login page or a custom URL.
nb: Skjul nettstedet fra offentligheten ved å tillate tilgang kun for innloggede brukere eller godkjente IP-adresser. Alle andre besøkende blir omdirigert til innloggingssiden eller en egendefinert URL.

en: Let visitors from IP addresses in the White IP Access List access your website without logging in
nb: La besøkende fra IP-adresser i White IP Access List få tilgang til nettstedet uten innlogging

en: Limit registration to trusted IP addresses only
nb: Begrens registrering til bare betrodde IP-adresser

en: Limit Website Access
nb: Begrens nettsteds­tilgang

en: Login page message
nb: Melding på innloggingsside

en: Look and Layout
nb: Utseende og oppsett

en: On the Users admin page, display the most recently registered users first
nb: På siden for brukeradministrasjon vises de sist registrerte brukerne først

en: Only registered and logged-in users can access your website
nb: Bare registrerte og innloggede brukere kan få tilgang til nettstedet

en: Only users whose IP addresses are on the White IP Access List can register on the website
nb: Bare brukere med IP-adresser på White IP Access List kan registrere seg på nettstedet

en: Optional. Leave blank to show the message above instead of redirecting.
nb: Valgfritt. La stå tomt for å vise meldingen over i stedet for å omdirigere.

en: Redirect unauthorized visitors to this URL
nb: Videresend uautoriserte besøkende til denne URL-en

en: Sort users by registration date
nb: Sorter brukere etter registreringsdato

en: The file you have uploaded (%s) cannot be used.
nb: Filen du lastet opp (%s) kan ikke brukes.

en: These rules apply to the user login process. Use them to control how users sign in and to protect your website from unauthorized access.
nb: Disse reglene gjelder for innloggingsprosessen. Bruk dem til å styre hvordan brukere logger inn og til å beskytte nettstedet mot uautorisert tilgang.

en: These rules control the user registration process. Use them to restrict who can register based on your security requirements and preferences.
nb: Disse reglene styrer brukerregistreringen. Bruk dem til å begrense hvem som kan registrere seg basert på sikkerhetskrav og preferanser.

en: This message appears above the login form. Use it to explain why login is required or to give additional instructions to users.
nb: Denne meldingen vises over innloggingsskjemaet. Bruk den til å forklare hvorfor innlogging er nødvendig eller til å gi ekstra instruksjoner til brukere.

en: This optional message is shown if a user's email address is not allowed for registration
nb: Denne valgfrie meldingen vises hvis en brukers e-postadresse ikke er tillatt for registrering

en: This optional message is shown if a user's IP address is not on the White IP Access List
nb: Denne valgfrie meldingen vises hvis en brukers IP-adresse ikke står på listen over godkjente IP-adresser

en: User Authentication
nb: Brukerautentisering

en: Usernames from this list are not allowed to log in or register. Use comma to separate usernames.
nb: Brukernavn i denne listen har ikke lov til å logge inn eller registrere seg. Bruk komma for å skille brukernavn.

en: When attempting to access prohibited URLs
nb: Når det forsøkes å åpne forbudte URL-er

en: When attempting to log in with prohibited username
nb: Ved forsøk på å logge inn med forbudt brukernavn

en: WP Cerber Dashboard
nb: WP Cerber-kontrollpanel

en: WP Cerber: Add-ons
nb: WP Cerber: Tillegg

en: WP Cerber: Anti-spam Settings
nb: WP Cerber: Innstillinger for antispam

en: WP Cerber: Data Shield Policies
nb: WP Cerber: Data Shield-policyer

en: WP Cerber: Security Rules
nb: WP Cerber: Sikkerhetsregler

en: WP Cerber: Tools
nb: WP Cerber: Verktøy

en: WP Cerber: Traffic Inspector
nb: WP Cerber: Trafikkinspektør

en: WP Cerber: User Security
nb: WP Cerber: Brukersikkerhet

en: Collect and save WP Cerber software errors to a diagnostic file
nb: Samle og lagre WP Cerber-programfeil i en diagnosefil

en: Query Parameters
nb: Forespørselsparametere

en: You have exceeded the number of allowed login attempts. Please try again in %d minute. | You have exceeded the number of allowed login attempts. Please try again in %d minutes.
nb[0]: Antall tillatte påloggingsforsøk er overskredet. Prøv igjen om %d minutt.
nb[1]: Antall tillatte påloggingsforsøk er overskredet. Prøv igjen om %d minutter.
