WP Cerber Security - en to tr translation catalogue (1266 entries)

en: %d sec | %d secs
tr[0]: %d sn
tr[1]: %d sn

en: %s ago
tr: %s önce

en: %s registrations are allowed within %s minutes from one IP address
tr: %s kayıt, bir IP adresinden %s dakika içinde izin verilir

en: %s retries are allowed within %s minutes
tr: %s dakika içinde %s yeniden denemeye izin verilir

en: (do not enable it unless you get and enter the Site and Secret keys for the invisible version)
tr: (Görünmez sürüm için Site ve Gizli anahtarları alıp girmediğiniz sürece etkinleştirmeyin)

en: 2FA PIN Code
tr: 2FA PIN Kodu

en: 2FA code verified
tr: 2FA kodu doğrulandı

en: A database error occurred while importing access list entries
tr: Erişim listesi girişleri içe aktarılırken bir veritabanı hatası oluştu

en: A message has been sent to %s
tr: %s adresine bir mesaj gönderildi

en: A must-use WP Cerber boot file has been copied to the WordPress must-use directory
tr: Kullanılması gereken bir WP Cerber önyükleme dosyası WordPress'in kullanılması gereken dizinine kopyalandı

en: A network error occurred while attempting to retrieve plugin data from the plugin repository. We will continue attempts.
tr: Eklenti deposundan eklenti verilerini almaya çalışırken bir ağ hatası oluştu. Denemelere devam edeceğiz.

en: A new activity has occurred
tr: Yeni bir etkinlik meydana geldi

en: A new version is available
tr: Yeni bir sürüm mevcut

en: A new version of %s is available
tr: %s'nin yeni bir sürümü mevcut

en: A new version of WP Cerber Security is available. It is strongly advised to install it.
tr: WP Cerber Security'nin yeni bir sürümü mevcut. Yüklemeniz şiddetle tavsiye edilir.

en: A newer version is available
tr: Daha yeni bir sürüm mevcut

en: A unique string that does not overlap with slugs of the existing pages or posts
tr: Mevcut sayfaların veya gönderilerin slug'larıyla örtüşmeyen benzersiz bir dize

en: API request authorization failed
tr: API isteği yetkilendirmesi başarısız oldu

en: API request authorized
tr: API isteği yetkilendirildi

en: Abandoned
tr: Terk edilmiş

en: Abandoned plugin
tr: Terk edilmiş eklenti

en: Abuse email:
tr: Kötüye kullanım e-postası:

en: Access Lists
tr: Erişim Listeleri

en: Access Settings
tr: Erişim Ayarları

en: Access denied by plugin settings
tr: Eklenti ayarları tarafından erişim engellendi

en: Access to REST API is restricted in the WP Cerber settings.
tr: WP Cerber ayarlarında REST API'ye erişim kısıtlanmıştır.

en: Access to WordPress REST API
tr: WordPress REST API'sine erişim

en: Access to prohibited locations
tr: Yasaklı yerlere erişim

en: Access to this website
tr: Bu web sitesine erişim

en: Accounts & Roles
tr: Hesaplar ve Roller

en: Action
tr: Aksiyon

en: Activated
tr: Aktifleştirildi

en: Active plugins and updates on
tr: Etkin eklentiler ve güncellemeler

en: Active sessions
tr: Aktif oturumlar

en: Active:
tr: Aktif:

en: Activity
tr: Etkinlik

en: Activity Breakdown
tr: Aktivite Ayrıntısı

en: Activity Insights
tr: Etkinlik İçgörüleri

en: Activity Reports
tr: Faaliyet Raporları

en: Activity details
tr: Etkinlik detayları

en: Activity report is a summary of all logged activities and suspicious events occurred during the selected period of time
tr: Etkinlik raporu, seçilen zaman diliminde kaydedilen tüm etkinliklerin ve meydana gelen şüpheli olayların bir özetidir

en: Add @ site to the page title
tr: Sayfa başlığına @site ekleyin

en: Add Entry
tr: Giriş Ekle

en: Add IP to the Black List
tr: IP'yi Kara Listeye Ekle

en: Add a new one
tr: Yeni bir tane ekle

en: Add a remote website
tr: Uzak bir web sitesi ekleyin

en: Add managed websites by using access tokens.
tr: Erişim belirteçlerini kullanarak yönetilen web siteleri ekleyin.

en: Add network to the Black List
tr: Ağı Kara Listeye ekle

en: Add-on settings updated
tr: Eklenti ayarları güncellendi

en: Add-ons
tr: Eklentiler

en: Added
tr: Eklendi

en: Address
tr: Adres

en: Adjust anti-spam engine
tr: Anti-spam motorunu ayarlayın

en: Admin Note
tr: Yönetici Notu

en: Advanced Search
tr: Gelişmiş Arama

en: Advanced mode
tr: Gelişmiş mod

en: After every scan
tr: Her tarama sonrasında

en: All Logins
tr: Tüm Girişler

en: All Users
tr: Tüm Kullanıcılar

en: All connected devices
tr: Tüm bağlı cihazlar

en: All countries
tr: Tüm ülkeler

en: All files
tr: Tüm dosyalar

en: All files have been processed
tr: Tüm dosyalar işlendi

en: All groups
tr: Tüm gruplar

en: All scans
tr: Tüm taramalar

en: All servers
tr: Tüm sunucular

en: All traffic
tr: Tüm trafik

en: Allow REST API for these roles
tr: Bu roller için REST API'ye izin ver

en: Allow WP Cerber to send locked out malicious IP addresses to Cerber Lab. This helps the plugin team to develop new algorithms for WP Cerber that will defend WordPress against new threats and botnets that are appearing  everyday. You can disable the sending in the plugin settings at any time.
tr: WP Cerber'in Cerber Lab'a kilitli kötü amaçlı IP adresleri göndermesine izin verin. Bu, eklenti ekibinin WordPress'i her gün ortaya çıkan yeni tehditlere ve botnet'lere karşı savunacak WP Cerber için yeni algoritmalar geliştirmesine yardımcı olur. Gönderimi istediğiniz zaman eklenti ayarlarından devre dışı bırakabilirsiniz.

en: Allow access to REST API for logged-in users
tr: Oturum açmış kullanıcıların REST API'ye erişmesine izin ver

en: Allow access to users' data via REST API for these roles
tr: Bu roller için REST API aracılığıyla kullanıcı verilerine erişime izin verin

en: Allow logged-in users
tr: Oturum açmış kullanıcılara izin ver

en: Allow these REST API namespaces
tr: Bu REST API ad alanlarına izin ver

en: Allow updating WP Cerber from its official website
tr: WP Cerber'in resmi web sitesinden güncellenmesine izin verin

en: Allow user to remember devices for
tr: Kullanıcının cihazları hatırlamasına izin ver

en: Allow users to remember their devices for
tr: Kullanıcıların cihazlarını hatırlamalarına izin verin

en: Always block entire subnet Class C of intruders IP
tr: Her zaman davetsiz misafirlerin IP'sinin tüm alt ağ Sınıf C'sini engelle

en: Always enabled
tr: Her zaman etkin

en: An optional error message to be displayed when attempting to log in with a non-existing username or a non-existing email
tr: Var olmayan bir kullanıcı adı veya e-postayla oturum açmaya çalışırken görüntülenecek isteğe bağlı bir hata mesajı

en: An optional login form message
tr: İsteğe bağlı bir giriş formu mesajı

en: An optional message displayed when attempting to reset the password for both existing and non-existing usernames or email addresses.
tr: Mevcut ve mevcut olmayan kullanıcı adları veya e-posta adresleri için şifreyi sıfırlamaya çalışırken görüntülenen isteğe bağlı bir mesaj.

en: An optional message for this user
tr: Bu kullanıcı için isteğe bağlı bir mesaj

en: Analytics
tr: Analitik

en: Analyze the WordPress uploads directory to detect injected files
tr: Enjekte edilen dosyaları tespit etmek için WordPress yükleme dizinini analiz edin

en: Analyze the uploads directory
tr: Yükleme dizinini analiz edin

en: Anti-spam and bot detection settings
tr: Anti-spam ve bot algılama ayarları

en: Anti-spam engine
tr: Anti-spam motoru

en: Any activity
tr: Herhangi bir etkinlik

en: Any country is permitted
tr: Herhangi bir ülkeye izin verilir

en: Application Passwords
tr: Uygulama Şifreleri

en: Apply
tr: Uygula

en: Apply limit login rules to IP addresses in the White IP Access List
tr: Beyaz IP Erişim Listesindeki IP adreslerine limit oturum açma kurallarını uygulayın

en: Are you sure you want to delete selected files?
tr: Seçili dosyaları silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete selected websites?
tr: Seçili web sitelerini silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure?
tr: Emin misin?

en: Are you sure? This permanently invalidates the token.
tr: Emin misiniz? Bu, token'ı kalıcı olarak geçersiz kılar.

en: At the moment, no plugin data is available. It will be collected and included in future reports.
tr: Şu anda eklenti verisi mevcut değil. Toplanacak ve gelecekteki raporlara dahil edilecektir.

en: Attempt to access prohibited URL
tr: Yasaklanmış URL'ye erişim girişimi

en: Attempt to log in denied
tr: Giriş yapma girişimi reddedildi

en: Attempt to log in with non-existing username
tr: Mevcut olmayan kullanıcı adıyla oturum açmayı deneyin

en: Attempt to log in with prohibited username
tr: Yasaklanmış kullanıcı adıyla oturum açma girişimi

en: Attempt to register denied
tr: Kayıt girişimi reddedildi

en: Attempt to upload a file with malicious code
tr: Kötü amaçlı kod içeren bir dosyayı yükleme girişimi

en: Attempt to upload malicious file denied
tr: Kötü amaçlı dosya yükleme girişimi reddedildi

en: Attempts to log in with non-existing usernames
tr: Mevcut olmayan kullanıcı adlarıyla oturum açma girişimleri

en: Attention! Citadel mode is now active. Nobody is able to log in.
tr: Dikkat! Citadel modu artık aktif. Kimse giriş yapamıyor.

en: Attention! You have changed the login URL! The new login URL is
tr: Dikkat! Giriş URL'sini değiştirdiniz! Yeni giriş URL'si

en: Authorization Failed
tr: Yetkilendirme Başarısız

en: Authorized
tr: Yetkili

en: Authorized Access
tr: Yetkili Erişim

en: Authorized users only
tr: Yalnızca yetkili kullanıcılar

en: Automated recurring scan schedule
tr: Otomatik yinelenen tarama programı

en: Automatic cleanup of malware and suspicious files
tr: Kötü amaçlı yazılımların ve şüpheli dosyaların otomatik temizlenmesi

en: Automatic deletion
tr: Otomatik silme

en: Automatic recovery of modified and infected files
tr: Değiştirilmiş ve virüslü dosyaların otomatik kurtarılması

en: Automatically deleted
tr: Otomatik olarak silindi

en: Automatically install new versions of WP Cerber when they are available
tr: WP Cerber'in yeni sürümleri mevcut olduğunda otomatik olarak yükleyin

en: Automatically moved to quarantine
tr: Otomatik olarak karantinaya alındı

en: Automatically recovered
tr: Otomatik olarak kurtarıldı

en: Automatically update WP Cerber
tr: WP Cerber'i otomatik olarak güncelle

en: Available in the professional version of WP Cerber
tr: WP Cerber'in profesyonel sürümünde mevcuttur

en: Average Size
tr: Ortalama Boyut

en: Awesome!
tr: Mükemmel!

en: BLOCKED
tr: ENGELLENDİ

en: Back to list
tr: Listeye geri dön

en: Be careful about configuring these settings. Improper configuration may lead to failure to delete malicious files.
tr: Bu ayarları yapılandırırken dikkatli olun. Uygunsuz yapılandırma kötü amaçlı dosyaların silinememesine yol açabilir.

en: Be careful about enabling these options.
tr: Bu seçenekleri etkinleştirirken dikkatli olun.

en: Before you can start using reCAPTCHA, you have to obtain Site key and Secret key on the Google website
tr: reCAPTCHA kullanmaya başlamadan önce Google web sitesinde Site anahtarı ve Gizli anahtarını edinmeniz gerekir

en: Black IP Access List
tr: Kara IP Erişim Listesi

en: Block
tr: Engellemek

en: Block IP address for
tr: IP adresini engelle

en: Block IP addresses that send excessive requests for non-existing pages or scan website for security breaches
tr: Mevcut olmayan sayfalara aşırı istek gönderen IP adreslerini engelleyin veya web sitelerini güvenlik ihlalleri açısından tarayın

en: Block User
tr: Kullanıcıyı engelle

en: Block access to WordPress Dashboard
tr: WordPress Panosuna erişimi engelle

en: Block access to WordPress REST API except any of the following
tr: Aşağıdakilerden herhangi biri dışında WordPress REST API'sine erişimi engelleyin

en: Block access to the RSS, Atom and RDF feeds
tr: RSS, Atom ve RDF beslemelerine erişimi engelle

en: Block access to the XML-RPC server (including Pingbacks and Trackbacks)
tr: XML-RPC sunucusuna erişimi engelle (Pingback'ler ve Trackback'ler dahil)

en: Block access to user pages like /?author=n
tr: /?author=n gibi kullanıcı sayfalarına erişimi engelle

en: Block access to user pages via their usernames
tr: Kullanıcı sayfalarına kullanıcı adları üzerinden erişimi engelleyin

en: Block access to users' data via REST API
tr: Kullanıcıların verilerine erişimi REST API aracılığıyla engelleyin

en: Block access to wp-login.php
tr: wp-login.php'ye erişimi engelle

en: Block execution of PHP scripts in the WordPress media folder
tr: WordPress medya klasöründe PHP betiklerinin yürütülmesini engelle

en: Block subnet
tr: Alt ağ bloğu

en: Block unauthorized access to load-scripts.php and load-styles.php
tr: load-scripts.php ve load-styles.php'ye yetkisiz erişimi engelle

en: Block user
tr: Kullanıcıyı engelle

en: Blocked
tr: Engellendi

en: Blocked Users
tr: Engellenen Kullanıcılar

en: Blocked by administrator
tr: Yönetici tarafından engellendi

en: Blocked by country rule
tr: Ülke kuralı tarafından engellendi

en: Bot detected
tr: Bot algılandı

en: Brief
tr: Kısa bilgi

en: Brief notification format
tr: Kısa bildirim formatı

en: Brief summary
tr: Kısa özet

en: Browser:
tr: Tarayıcı:

en: Brute-force attack mitigation and user authentication settings
tr: Kaba kuvvet saldırısı azaltma ve kullanıcı kimlik doğrulama ayarları

en: Bulk importing IP Access List entries
tr: IP Erişim Listesi girişlerini toplu olarak içe aktarma

en: By sharing your unique opinion on WP Cerber, you help the engineers behind the plugin make greater progress and help other professionals find the right software. You can leave your review on one of the following websites. Feel free to use your native language. Thanks!
tr: WP Cerber hakkındaki benzersiz fikrinizi paylaşarak, eklentinin arkasındaki mühendislerin daha fazla ilerleme kaydetmesine ve diğer profesyonellerin doğru yazılımı bulmasına yardımcı olursunuz. Yorumunuzu aşağıdaki web sitelerinden birinde bırakabilirsiniz. Ana dilinizi kullanmaktan çekinmeyin. Teşekkürler!

en: By the user
tr: Kullanıcı tarafından

en: By user
tr: Kullanıcı tarafından

en: Bytes
tr: Baytlar

en: Can't activate WP Cerber due to a database error.
tr: Veritabanı hatası nedeniyle WP Cerber etkinleştirilemiyor.

en: Cancel
tr: İptal etmek

en: Cerber Dashboard
tr: Cerber Kontrol Paneli

en: Cerber Data Shield Policies
tr: Cerber Veri Kalkanı Politikaları

en: Cerber Quick View
tr: Cerber Hızlı Görünüm

en: Cerber Security Cloud connection
tr: Cerber Güvenlik Bulut bağlantısı

en: Cerber Security Rules
tr: Cerber Güvenlik Kuralları

en: Cerber Tech Inc.
tr: Cerber Teknoloji A.Ş.

en: Cerber Traffic Inspector
tr: Cerber Trafik Müfettişi

en: Cerber User Security
tr: Cerber Kullanıcı Güvenliği

en: Cerber anti-spam engine
tr: Cerber anti-spam motoru

en: Cerber anti-spam settings
tr: Cerber anti-spam ayarları

en: Cerber tools
tr: Cerber araçları

en: Change file and directory permissions if it is required to delete files
tr: Dosyaları silmek gerekiyorsa dosya ve dizin izinlerini değiştirin

en: Change filesystem permissions
tr: Dosya sistemi izinlerini değiştir

en: Changed files
tr: Değiştirilen dosyalar

en: Changelog
tr: Değişiklik Günlüğü

en: Channels to send alerts
tr: Uyarıların gönderileceği kanallar

en: Check for activities
tr: Aktiviteleri kontrol et

en: Check for requests
tr: İstekleri kontrol edin

en: Check for requests from the IP address
tr: IP adresinden gelen istekleri kontrol edin

en: Check users' settings
tr: Kullanıcı ayarlarını kontrol edin

en: Checking for abandoned plugins
tr: Terk edilmiş eklentileri kontrol etme

en: Checking for new and modified files
tr: Yeni ve değiştirilmiş dosyalar kontrol ediliyor

en: Checking for plugin ownership changes
tr: Eklenti sahipliği değişikliklerini kontrol etme

en: Checking frequency
tr: Frekansı kontrol etme

en: Checksum mismatch
tr: Denetim toplamı uyumsuzluğu

en: Citadel mode
tr: Kale modu

en: Citadel mode activated
tr: Citadel modu etkinleştirildi

en: Citadel mode duration
tr: Citadel modu süresi

en: Citadel mode has been activated after %d failed login attempts in %d minutes.
tr: %d dakika içinde %d başarısız giriş denemesinden sonra Citadel modu etkinleştirildi.

en: Citadel mode is active
tr: Citadel modu aktif

en: Citadel mode threshold
tr: Citadel modu eşiği

en: Cleaning up
tr: Temizlik

en: Clear log
tr: Günlüğü temizle

en: Click here to see the full list of files
tr: Dosyaların tam listesini görmek için buraya tıklayın

en: Click on a country name to add it to the list of selected countries
tr: Seçili ülkeler listesine eklemek için bir ülke adına tıklayın

en: Click the IP address to see its activity
tr: Etkinliğini görmek için IP adresine tıklayın

en: Click to edit
tr: Düzenlemek için tıklayın

en: Click to send now
tr: Şimdi göndermek için tıklayın

en: Click to send test
tr: Testi göndermek için tıklayın

en: Client Request Cookies
tr: Müşteri İstek Çerezleri

en: Client Request Headers
tr: İstemci İstek Başlıkları

en: Collect WP Cerber software errors
tr: WP Cerber yazılım hatalarını topla

en: Collect and save WP Cerber software errors to a file
tr: WP Cerber yazılım hatalarını toplayın ve bir dosyaya kaydedin

en: Comment denied
tr: Yorum reddedildi

en: Comment marked as spam
tr: Yorum spam olarak işaretlendi

en: Comment processing
tr: Yorum işleme

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Company
tr: Şirket

en: Configure email parameters for notifications, reports, and alerts
tr: Bildirimler, raporlar ve uyarılar için e-posta parametrelerini yapılandırın

en: Configure this website as main to manage other remote website
tr: Diğer uzak web sitelerini yönetmek için bu web sitesini ana web sitesi olarak yapılandırın

en: Configure what issues to include in the email report and the condition for sending reports
tr: E-posta raporuna hangi sorunların dahil edileceğini ve raporların gönderilmesine ilişkin koşulu yapılandırın

en: Confirm emptying the table. This operation is permanent and cannot be undone.
tr: Tablonun boşaltılmasını onaylayın. Bu işlem kalıcıdır ve geri alınamaz.

en: Continue Scanning
tr: Taramaya devam et

en: Cookies
tr: Çerezler

en: Copy To Clipboard
tr: Panoya Kopyala

en: Countries
tr: Ülkeler

en: Country
tr: Ülke

en: Create Alert
tr: Uyarı Oluştur

en: Created
tr: Oluşturuldu

en: Critical issues
tr: Kritik konular

en: Currently a scheduled scan in progress. Please wait until it is finished.
tr: Şu anda planlanmış bir tarama devam ediyor. Lütfen bitene kadar bekleyin.

en: Currently, it is defined as:
tr: Şu anda şu şekilde tanımlanmaktadır:

en: Currently, the WP_ACCESSIBLE_HOSTS constant contains no allowed hosts
tr: Şu anda WP_ACCESSIBLE_HOSTS sabiti izin verilen hiçbir ana bilgisayarı içermiyor

en: Currently, the WP_ACCESSIBLE_HOSTS constant is defined as: %s
tr: Şu anda WP_ACCESSIBLE_HOSTS sabiti şu şekilde tanımlanıyor: %s

en: Custom comment URL
tr: Özel yorum URL'si

en: Custom login URL
tr: Özel giriş URL'si

en: Custom login URL may contain Latin alphanumeric characters, dashes and underscores only
tr: Özel oturum açma URL'si yalnızca Latin alfanümerik karakterleri, tireler ve alt çizgiler içerebilir

en: Custom login error message
tr: Özel oturum açma hatası mesajı

en: Custom login page
tr: Özel giriş sayfası

en: Custom password reset confirmation message
tr: Özel şifre sıfırlama onay mesajı

en: Custom signature found
tr: Özel imza bulundu

en: Custom signatures
tr: Özel imzalar

en: Dashboard
tr: Gösterge Paneli

en: Data Shield
tr: Veri Kalkanı

en: Data Shield Policies
tr: Veri Kalkanı Politikaları

en: Date
tr: Tarih

en: Date format
tr: Tarih biçimi

en: Date format for CSV export
tr: CSV dışa aktarımı için tarih biçimi

en: Date:
tr: Tarih:

en: Deactivate
tr: Devre dışı bırak

en: Default processing
tr: Varsayılan işleme

en: Default settings have been loaded
tr: Varsayılan ayarlar yüklendi

en: Defends WordPress against hacker attacks, spam, trojans, and viruses. Malware scanner and integrity checker. Hardening WordPress with a set of comprehensive security algorithms. Spam protection with a sophisticated bot detection engine and reCAPTCHA. Tracks user and intruder activity with powerful email, mobile and desktop notifications.
tr: WordPress'i hacker saldırılarına, spam'e, truva atlarına ve virüslere karşı korur. Kötü amaçlı yazılım tarayıcısı ve bütünlük denetleyicisi. Kapsamlı güvenlik algoritmaları setiyle WordPress'i güçlendirme. Gelişmiş bir bot algılama motoru ve reCAPTCHA ile spam koruması. Güçlü e-posta, mobil ve masaüstü bildirimleriyle kullanıcı ve davetsiz misafir etkinliğini izler.

en: Defer rendering the custom login page
tr: Özel oturum açma sayfasının işlenmesini ertele

en: Deferred rendering
tr: Ertelenmiş işleme

en: Delete
tr: Silmek

en: Delete Alert
tr: Uyarıyı Sil

en: Delete files in the WordPress uploads directory
tr: WordPress yükleme dizinindeki dosyaları silin

en: Delete files with unwanted extensions
tr: İstenmeyen uzantılara sahip dosyaları silin

en: Delete publicly accessible files with these extensions
tr: Bu uzantılara sahip herkesin erişebildiği dosyaları silin

en: Delete quarantined files after
tr: Karantinaya alınan dosyaları sildikten sonra

en: Delete unattended files
tr: Gözetimsiz dosyaları silin

en: Delete user sessions data when user data is erased
tr: Kullanıcı verileri silindiğinde kullanıcı oturum verilerini sil

en: Delete website
tr: Web sitesini sil

en: Deleted
tr: Silindi

en: Denied
tr: Reddedildi

en: Deny all email addresses that match the following
tr: Aşağıdakilerle eşleşen tüm e-posta adreslerini reddet

en: Deny authentication through wp-login.php
tr: wp-login.php aracılığıyla kimlik doğrulamayı reddet

en: Deny further login attempts
tr: Daha fazla oturum açma girişimini reddet

en: Deny it completely
tr: Tamamen inkar et

en: Destination directory is not writable
tr: Hedef dizin yazılabilir değil

en: Destination file is not writable
tr: Hedef dosya yazılabilir değil

en: Details
tr: Detaylar

en: Detect and report plugins that received no updates for the specified period of time
tr: Belirtilen süre boyunca güncelleme almayan eklentileri tespit edin ve raporlayın

en: Detect and report plugins with changes in ownership
tr: Sahiplik değişiklikleri olan eklentileri tespit edin ve raporlayın

en: Detecting injected files in the WordPress uploads directory
tr: WordPress yükleme dizininde enjekte edilen dosyaların algılanması

en: Determined by user role policies
tr: Kullanıcı rolü politikaları tarafından belirlenir

en: Diagnostic
tr: Tanısal

en: Diagnostic Log
tr: Tanılama Günlüğü

en: Did not receive the email?
tr: E-postayı almadınız mı?

en: Directories to exclude
tr: Hariç tutulacak dizinler

en: Directory
tr: Dizin

en: Disable "Remember Me" on the login form
tr: Giriş formunda "Beni Hatırla" özelliğini devre dışı bırakın

en: Disable PHP error displaying
tr: PHP hata gösterimini devre dışı bırak

en: Disable PHP in uploads
tr: Yüklemelerde PHP'yi devre dışı bırakın

en: Disable REST API
tr: REST API'yi devre dışı bırak

en: Disable XML-RPC
tr: XML-RPC'yi devre dışı bırak

en: Disable automatic redirection to the login page when /wp-admin/ is requested by an unauthorized request
tr: /wp-admin/ yetkisiz bir istek tarafından istendiğinde oturum açma sayfasına otomatik yönlendirmeyi devre dışı bırak

en: Disable bot detection engine for IP addresses in the White IP Access List
tr: Beyaz IP Erişim Listesindeki IP adresleri için bot algılama motorunu devre dışı bırakın

en: Disable dashboard redirection
tr: Pano yönlendirmesini devre dışı bırak

en: Disable feeds
tr: Beslemeleri devre dışı bırak

en: Disable login language switcher
tr: Oturum açma dili değiştiricisini devre dışı bırak

en: Disable main website mode
tr: Ana web sitesi modunu devre dışı bırak

en: Disable managed mode
tr: Yönetilen modu devre dışı bırak

en: Disable reCAPTCHA for IP addresses in the White IP Access List
tr: Beyaz IP Erişim Listesindeki IP adresleri için reCAPTCHA'yı devre dışı bırakın

en: Disable reCAPTCHA for logged-in users
tr: Giriş yapmış kullanıcılar için reCAPTCHA'yı devre dışı bırakın

en: Disable spam checks and bot detection engine for logged-in users
tr: Oturum açmış kullanıcılar için spam kontrollerini ve bot algılama motorunu devre dışı bırakın

en: Disable spam checks for logged-in users
tr: Oturum açmış kullanıcılar için spam kontrollerini devre dışı bırakın

en: Disable the "Remember Me" checkbox on the WordPress login form
tr: WordPress oturum açma formunda "Beni Hatırla" onay kutusunu devre dışı bırakın

en: Disable the default login error message
tr: Varsayılan oturum açma hatası mesajını devre dışı bırak

en: Disable the default password reset error message
tr: Varsayılan parola sıfırlama hata mesajını devre dışı bırakın

en: Disabled
tr: Engelli

en: Display admin pages of remote websites using my language
tr: Uzak web sitelerinin yönetici sayfalarını kendi dilimde görüntüle

en: Display as
tr: Şu şekilde görüntüle

en: Display simple 404 page
tr: Basit 404 sayfasını görüntüle

en: Display this message if an attempt to log in is denied because the limit on concurrent user sessions has been reached
tr: Eşzamanlı kullanıcı oturumları sınırına ulaşıldığı için oturum açma girişimi reddedilirse bu iletiyi görüntüle

en: Do not add my IP address to the White IP Access List upon plugin activation
tr: Eklenti etkinleştirildiğinde IP adresimi Beyaz IP Erişim Listesine ekleme

en: Do not apply these policies to the IP addresses in the White IP Access List
tr: Bu politikaları Beyaz IP Erişim Listesindeki IP adreslerine uygulamayın

en: Do not apply these policy to the IP addresses in the White IP Access List
tr: Bu politikayı Beyaz IP Erişim Listesindeki IP adreslerine uygulamayın

en: Do not log known crawlers
tr: Bilinen tarayıcıları kaydetmeyin

en: Do not log these User-Agents
tr: Bu Kullanıcı Aracılarını kaydetmeyin

en: Do not log these locations
tr: Bu konumları kaydetmeyin

en: Do not reveal non-existing usernames and emails in the failed login attempt message
tr: Başarısız oturum açma girişimi mesajında var olmayan kullanıcı adlarını ve e-postaları ifşa etmeyin

en: Do not reveal non-existing usernames and emails in the password reset error message
tr: Şifre sıfırlama hata mesajında var olmayan kullanıcı adlarını ve e-postaları ifşa etmeyin

en: Do not send alerts after this date
tr: Bu tarihten sonra uyarı göndermeyin

en: Do not show PHP errors on my website
tr: Web sitemde PHP hatalarını gösterme

en: Do you want to add selected files to the ignore list?
tr: Seçili dosyaları yoksayılanlar listesine eklemek istiyor musunuz?

en: Documentation
tr: Belgeleme

en: Download file
tr: Dosyayı indir

en: Download log
tr: Günlüğü indir

en: Duration
tr: Süre

en: ERROR:
tr: HATA:

en: Edit
tr: Düzenlemek

en: Email Address
tr: E-posta Adresi

en: Email address is not permitted.
tr: E-posta adresi yasaktır.

en: Email address is prohibited
tr: E-posta adresi yasaktır

en: Email alerts will be sent to these emails:
tr: E-posta uyarıları şu e-postalara gönderilecek:

en: Email alerts will be sent to this email:
tr: E-posta uyarıları bu e-postaya gönderilecek:

en: Email notifications
tr: E-posta bildirimleri

en: Email server for sending emails generated by WP Cerber
tr: WP Cerber tarafından oluşturulan e-postaları göndermek için e-posta sunucusu

en: Enable after %s failed login attempts in the last %s minutes
tr: Son %s dakika içinde %s başarısız oturum açma girişiminden sonra etkinleştir

en: Enable authentication log monitoring
tr: Kimlik doğrulama günlüğü izlemeyi etkinleştir

en: Enable data erase
tr: Veri silmeyi etkinleştir

en: Enable data export
tr: Veri dışa aktarımını etkinleştir

en: Enable diagnostic logging
tr: Tanılama günlüğünü etkinleştir

en: Enable invisible reCAPTCHA
tr: Görünmez reCAPTCHA'yı etkinleştir

en: Enable main website mode
tr: Ana web sitesi modunu etkinleştir

en: Enable managed mode
tr: Yönetilen modu etkinleştir

en: Enable monthly reporting
tr: Aylık raporlamayı etkinleştir

en: Enable optional traffic logging if you need to monitor suspicious and malicious activity or solve security issues
tr: Şüpheli ve kötü amaçlı etkinlikleri izlemeniz veya güvenlik sorunlarını çözmeniz gerekiyorsa isteğe bağlı trafik günlüğünü etkinleştirin

en: Enable reCAPTCHA for WooCommerce login form
tr: WooCommerce giriş formu için reCAPTCHA'yı etkinleştirin

en: Enable reCAPTCHA for WooCommerce lost password form
tr: WooCommerce kayıp şifre formu için reCAPTCHA'yı etkinleştirin

en: Enable reCAPTCHA for WooCommerce registration form
tr: WooCommerce kayıt formu için reCAPTCHA'yı etkinleştirin

en: Enable reCAPTCHA for WordPress comment form
tr: WordPress yorum formu için reCAPTCHA'yı etkinleştirin

en: Enable reCAPTCHA for WordPress login form
tr: WordPress giriş formu için reCAPTCHA'yı etkinleştirin

en: Enable reCAPTCHA for WordPress lost password form
tr: WordPress kayıp şifre formu için reCAPTCHA'yı etkinleştirin

en: Enable reCAPTCHA for WordPress registration form
tr: WordPress kayıt formu için reCAPTCHA'yı etkinleştirin

en: Enable safe AJAX mode
tr: Güvenli AJAX modunu etkinleştirin

en: Enable weekly reporting
tr: Haftalık raporlamayı etkinleştir

en: Enabled, access to API using standard user passwords is allowed
tr: Etkinleştirildi, API'ye standart kullanıcı parolalarını kullanarak erişime izin verildi

en: Enabled, no access to API using standard user passwords
tr: Etkinleştirildi, standart kullanıcı parolalarını kullanarak API'ye erişim yok

en: Enforce two-factor authentication if any of the following conditions is true
tr: Aşağıdaki koşullardan herhangi biri doğruysa iki faktörlü kimlik doğrulamayı zorunlu kılın

en: Enforce two-factor authentication with fixed intervals
tr: Sabit aralıklarla iki faktörlü kimlik doğrulamayı zorunlu kılın

en: Enter the code from the email in the field below.
tr: E-postadaki kodu aşağıdaki alana girin.

en: Erroneous Request Shielding
tr: Hatalı İstek Koruması

en: Error
tr: Hata

en: Error shielding mode
tr: Hata koruma modu

en: Error while parsing file
tr: Dosya ayrıştırılırken hata oluştu

en: Error:
tr: Hata:

en: Error: file %s cannot be used.
tr: Hata: %s dosyası kullanılamıyor.

en: Errors
tr: Hatalar

en: Event
tr: Etkinlik

en: Every 3 hours
tr: Her 3 saatte bir

en: Every 6 hours
tr: Her 6 saatte bir

en: Every hour
tr: Her saat

[ctx: Example: Last malware scan: 23 Jan 2018]
en: Last malware scan
tr: Son kötü amaçlı yazılım taraması

en: Exceeded the allowed number of attempts to enter 2FA code
tr: 2FA kodunu girmek için izin verilen deneme sayısı aşıldı

en: Exceeded the allowed number of attempts to reset password
tr: Şifreyi sıfırlamak için izin verilen deneme sayısı aşıldı

en: Exceeded the allowed number of failed reCAPTCHA verifications
tr: Başarısız reCAPTCHA doğrulamalarının izin verilen sayısı aşıldı

en: Exceeded the allowed number of login attempts
tr: İzin verilen oturum açma girişimi sayısı aşıldı

en: Excessive spam activity detected
tr: Aşırı spam etkinliği algılandı

en: Exclude requests with these HTTP headers from inspection by the firewall
tr: Bu HTTP başlıklarına sahip istekleri güvenlik duvarı tarafından denetlenmekten hariç tutun

en: Exclude requests with these HTTP headers from scanning for spam
tr: Bu HTTP başlıklarına sahip istekleri spam taramasından hariç tutun

en: Exclude these locations from inspection by the firewall
tr: Bu konumları güvenlik duvarı tarafından denetlenmekten hariç tutun

en: Exclude these locations from scanning for spam
tr: Bu konumları spam taramasından hariç tutun

en: Executable code found
tr: Yürütülebilir kod bulundu

en: Executable file extension detected
tr: Yürütülebilir dosya uzantısı algılandı

en: Executable files
tr: Yürütülebilir dosyalar

en: Executable files are not supported. Please upload a ZIP archive.
tr: Yürütülebilir dosyalar desteklenmiyor. Lütfen bir ZIP arşivi yükleyin.

en: Expires
tr: Sona eriyor

en: Export
tr: İhracat

en: Export settings to the file
tr: Ayarları dosyaya aktar

en: Extension
tr: Eklenti

en: Failed login attempts
tr: Başarısız oturum açma girişimleri

en: Field %s contains an invalid value
tr: Alan %s geçersiz bir değer içeriyor

en: Field %s may not be empty
tr: Alan %s boş olamaz

en: File
tr: Dosya

en: File Name
tr: Dosya adı

en: File contents changed
tr: Dosya içerikleri değişti

en: File deleted
tr: Dosya silindi

en: File extensions statistics
tr: Dosya uzantıları istatistikleri

en: File is missing
tr: Dosya eksik

en: File recovered
tr: Dosya kurtarıldı

en: File upload denied
tr: Dosya yükleme reddedildi

en: Filename is prohibited
tr: Dosya adı yasak

en: Files
tr: Dosyalar

en: Files Submitted
tr: Gönderilen Dosyalar

en: Files in temporary directories
tr: Geçici dizinlerdeki dosyalar

en: Files in the sessions directory
tr: Oturumlar dizinindeki dosyalar

en: Files in these directories
tr: Bu dizinlerdeki dosyalar

en: Files scanned
tr: Taranan dosyalar

en: Files to scan
tr: Taranacak dosyalar

en: Files with these extensions
tr: Bu uzantılara sahip dosyalar

en: Files without extension
tr: Uzantısı olmayan dosyalar

en: Filter
tr: Filtre

en: Filter by registered user
tr: Kayıtlı kullanıcıya göre filtrele

en: Finalizing the scan
tr: Taramanın sonlandırılması

en: Finished
tr: Bitti

en: Firewall inspection mode
tr: Güvenlik duvarı denetim modu

en: Fixed number of logins
tr: Sabit sayıda oturum açma

en: For safety reasons, prohibited symbols and invalid values have been removed from the following settings. Please check their values.
tr: Güvenlik nedeniyle, yasaklı semboller ve geçersiz değerler aşağıdaki ayarlardan kaldırılmıştır. Lütfen değerlerini kontrol edin.

en: Forbidden URL
tr: Yasak URL

en: Form Fields
tr: Form Alanları

en: Form fields data
tr: Form alanları verileri

en: Form submission denied
tr: Form gönderimi reddedildi

en: Form submissions
tr: Form gönderimleri

en: From the IP address
tr: IP adresinden

en: From the country
tr: Ülkeden

en: Full
tr: Tam dolu

en: Full Scan
tr: Tam Tarama

en: Full Scan Report
tr: Tam Tarama Raporu

en: Full access mode
tr: Tam erişim modu

en: Generate 30-day reports
tr: 30 günlük raporlar oluşturun

en: Generate 7-day reports
tr: 7 günlük raporlar oluşturun

en: Generate report for the last 30 days instead of the previous calendar month
tr: Önceki takvim ayı yerine son 30 güne ait raporu oluşturun

en: Generate report for the last 7 days instead of the previous calendar week
tr: Önceki takvim haftası yerine son 7 güne ait raporu oluşturun

en: Get me notified when such an event occurs
tr: Böyle bir olay meydana geldiğinde bana haber ver

en: Get notified instantly with mobile and desktop notifications
tr: Mobil ve masaüstü bildirimleriyle anında bildirim alın

en: Getting Started Guide
tr: Başlangıç Kılavuzu

en: Global Exclusions
tr: Küresel Hariç Tutmalar

en: Global Policies
tr: Küresel Politikalar

en: Grant access to the website to logged-in users only
tr: Web sitesine yalnızca oturum açmış kullanıcılara erişim izni verin

en: Great! Your license key is valid.
tr: Harika! Lisans anahtarınız geçerli.

en: Group
tr: Grup

en: Hardening
tr: Sertleştirme

en: Hardening WordPress
tr: WordPress'i Güçlendirme

en: Header exception applied
tr: Başlık istisnası uygulandı

en: Heads up!
tr: Dikkat et!

en: Help
tr: Yardım

en: Here are the details of the sign-in attempt
tr: Oturum açma girişiminin ayrıntıları şunlardır:

en: Hide Toolbar when viewing site
tr: Siteyi görüntülerken Araç Çubuğunu gizle

en: Hide server IP address
tr: Sunucu IP adresini gizle

en: Hide software versions and website URLs in notifications
tr: Bildirimlerde yazılım sürümlerini ve web sitesi URL'lerini gizle

en: High severity
tr: Yüksek şiddet

en: Host Info
tr: Ev sahibi bilgisi

en: Hostname
tr: Ana bilgisayar adı

en: Hostname:
tr: Ana bilgisayar adı:

en: How WP Cerber loads its core and security mechanisms
tr: WP Cerber çekirdeğini ve güvenlik mekanizmalarını nasıl yükler

en: How the plugin processes comments submitted through the standard comment form
tr: Eklenti, standart yorum formu aracılığıyla gönderilen yorumları nasıl işler?

en: Human verification failed.
tr: İnsan doğrulaması başarısız oldu.

en: Human verification failed. Please click the square box in the reCAPTCHA block below.
tr: İnsan doğrulaması başarısız oldu. Lütfen aşağıdaki reCAPTCHA bloğundaki kare kutuya tıklayın.

en: IP Access List entries imported: %d
tr: IP Erişim Listesi girişleri içe aktarıldı: %d

en: IP Address
tr: IP Adresi

en: IP address
tr: IP adresi

en: IP address %s has been added to Black IP Access List
tr: IP adresi %s Kara IP Erişim Listesine eklendi

en: IP address %s has been added to White IP Access List
tr: IP adresi %s Beyaz IP Erişim Listesine eklendi

en: IP address is locked out
tr: IP adresi kilitlendi

en: IP address is not allowed
tr: IP adresine izin verilmiyor

en: IP address, range, wildcard, or CIDR
tr: IP adresi, aralık, joker karakter veya CIDR

en: IP address:
tr: IP adresi:

en: IP blacklisted
tr: IP kara listeye alındı

en: IP blocked
tr: IP engellendi

en: IP subnet blocked
tr: IP alt ağı engellendi

en: IP whitelisted
tr: IP beyaz listeye alındı

en: If a spam comment detected
tr: Bir spam yorumu algılanırsa

en: If any changes in scan results occurred
tr: Tarama sonuçlarında herhangi bir değişiklik meydana gelirse

en: If empty, the SMTP username is used
tr: Boşsa, SMTP kullanıcı adı kullanılır

en: If necessary, check and update settings.
tr: Gerekirse ayarları kontrol edip güncelleyin.

en: If necessary, click here to unblock the IP address.
tr: Gerekirse IP adresinin engellemesini kaldırmak için buraya tıklayın.

en: If new issues found
tr: Yeni sorunlar bulunursa

en: If the number of concurrent user sessions is greater
tr: Eşzamanlı kullanıcı oturumlarının sayısı daha fazlaysa

en: If we have found your account, we have sent the confirmation link to the email address on the account.
tr: Hesabınızı bulduysak, onay bağlantısını hesaptaki e-posta adresine gönderdik.

en: If you believe you should be able to perform this request, please let us know.
tr: Bu isteği yerine getirebileceğinizi düşünüyorsanız lütfen bize bildirin.

en: If you forget your Custom login URL, you will be unable to log in.
tr: Özel giriş URL'nizi unutursanız giriş yapamazsınız.

en: If you use a caching plugin, you have to add your new login URL to the list of pages not to cache.
tr: Eğer bir önbellekleme eklentisi kullanıyorsanız, yeni giriş URL'nizi önbelleğe alınmayacak sayfalar listesine eklemeniz gerekir.

en: Ignore
tr: Görmezden gelmek

en: Ignore List
tr: Yoksayma Listesi

en: Ignore files with these extensions
tr: Bu uzantılara sahip dosyaları yoksay

en: Ignore global rate limits
tr: Küresel oran sınırlamalarını dikkate almayın

en: Ignore logged-in users
tr: Giriş yapmış kullanıcıları yoksay

en: Immediately block IP address after any request to wp-login.php
tr: wp-login.php'ye gelen herhangi bir istekten sonra IP adresini hemen engelle

en: Immediately block IP address when attempting to log in with a non-existing username
tr: Mevcut olmayan bir kullanıcı adıyla oturum açmaya çalıştığınızda IP adresini hemen engelleyin

en: Import Entries
tr: Girişleri içe aktar

en: Import settings
tr: İçe aktarma ayarları

en: Import settings from the file
tr: Dosyadan ayarları içe aktar

en: Important note if you have a caching plugin in place
tr: Bir önbelleğe alma eklentiniz varsa önemli not

en: In the Citadel mode nobody is able to log in except IPs from the White IP Access List. Active user sessions will not be affected.
tr: Citadel modunda Beyaz IP Erişim Listesi'ndeki IP'ler dışında kimse giriş yapamaz. Aktif kullanıcı oturumları etkilenmeyecektir.

en: Incidents
tr: Olaylar

en: Include activity log events
tr: Etkinlik günlüğü olaylarını dahil et

en: Include file sizes
tr: Dosya boyutlarını dahil et

en: Include scan errors
tr: Tarama hatalarını dahil et

en: Include traffic log entries
tr: Trafik günlüğü girişlerini ekleyin

en: Incorrect IP address or IP range
tr: Yanlış IP adresi veya IP aralığı

en: Incorrect password
tr: Yanlış şifre

en: Increase lockout duration to %s hours after %s lockouts in the last %s hours
tr: Son %s saatte %s kilitlemeden sonra kilitleme süresini %s saate çıkar

en: Initialization Mode
tr: Başlatma Modu

en: Initiated by the user
tr: Kullanıcı tarafından başlatıldı

en: Injected file
tr: Enjekte edilen dosya

en: Injected files
tr: Enjekte edilen dosyalar

en: Install the access token on the main website.
tr: Erişim belirtecini ana web sitesine yükleyin.

en: Installed version:
tr: Kurulu sürüm:

en: Integrity
tr: Bütünlük

en: Integrity data not found
tr: Bütünlük verisi bulunamadı

en: Invalid Value
tr: Geçersiz Değer

en: Invalid master credentials
tr: Geçersiz ana kimlik bilgileri

en: Invalid response from the remote website
tr: Uzak web sitesinden geçersiz yanıt

en: Invalid user
tr: Geçersiz kullanıcı

en: Invalid user cookies
tr: Geçersiz kullanıcı çerezleri

en: Invalid user cookies cleared
tr: Geçersiz kullanıcı çerezleri temizlendi

en: Invisible reCAPTCHA
tr: Görünmez reCAPTCHA

en: Issues total
tr: Toplam sorunlar

en: It appears this plugin is abandoned, as it has not received any updates for over a month.
tr: Bir aydan uzun süredir herhangi bir güncelleme almadığı için bu eklentinin terk edildiği anlaşılıyor.

en: It appears this plugin is abandoned, as it has not received any updates for over a year.
tr: Bir yıldan uzun süredir herhangi bir güncelleme almadığı için bu eklentinin terk edildiği anlaşılıyor.

en: It appears this plugin is abandoned, as it has not received any updates for several months.
tr: Görünüşe göre bu eklenti terk edilmiş durumda, çünkü aylardır herhangi bir güncelleme almadı.

en: It is visible only to website administrators
tr: Sadece web sitesi yöneticileri tarafından görülebilir

en: It may remain after upgrading to a newer version of %s. It also may be a piece of obfuscated malware. In a rare case it might be a part of a custom-made (bespoke) plugin or theme.
tr: %s'nin daha yeni bir sürümüne yükselttikten sonra kalabilir. Ayrıca, gizlenmiş bir kötü amaçlı yazılımın parçası da olabilir. Nadir durumlarda, özel yapım (özel) bir eklentinin veya temanın bir parçası olabilir.

en: It seems outgoing Internet connections are not allowed on your website.
tr: Görünüşe göre web sitenizde dışarıya internet bağlantısına izin verilmiyor.

en: It seems this website has never been scanned. To start scanning click the button below.
tr: Görünüşe göre bu web sitesi hiç taranmamış. Taramayı başlatmak için aşağıdaki düğmeye tıklayın.

en: JSON Payload
tr: JSON Yükü

en: KB/sec
tr: KB/sn

en: Keep in mind: You have added the website that does not support SSL encryption. This may lead to data leakage.
tr: Unutmayın: SSL şifrelemesini desteklemeyen bir web sitesi eklediniz. Bu, veri sızıntısına yol açabilir.

en: Keep log records of logged in users for
tr: Oturum açmış kullanıcıların günlük kayıtlarını tutun

en: Keep log records of not logged in visitors for
tr: Oturum açmamış ziyaretçilerin günlük kayıtlarını tutun

en: Keep the WordPress uploads directory clean and secure. Detect injected files with public web access, report them, and remove malicious ones.
tr: WordPress yükleme dizinini temiz ve güvenli tutun. Genel web erişimi olan enjekte edilmiş dosyaları tespit edin, bildirin ve kötü amaçlı olanları kaldırın.

en: Know more
tr: Daha fazlasını öğrenin

en: Know more about all advantages at
tr: Tüm avantajlar hakkında daha fazla bilgi edinin

en: Know more details about this version here:
tr: Bu versiyon hakkında daha fazla ayrıntıyı burada bulabilirsiniz:

en: Known Users
tr: Bilinen Kullanıcılar

en: Largest
tr: En büyük

en: Last failed attempt was at %s from IP %s using username: %s.
tr: Son başarısız giriş denemesi %s tarihinde, %s IP adresinden ve %s kullanıcı adıyla gerçekleşti.

en: Last lockout
tr: Son lokavt

en: Last login
tr: Son giriş

en: Last security action: IP address %s was locked out on %s
tr: Son güvenlik eylemi: IP adresi %s %s tarihinde kilitlendi

en: Last seen
tr: Son görülen

en: Launch Full Scan
tr: Tam Taramayı Başlat

en: Launch Quick Scan
tr: Hızlı Taramayı Başlat

en: Learn more about advanced alerting in WP Cerber:
tr: WP Cerber'de gelişmiş uyarılar hakkında daha fazla bilgi edinin:

en: Legacy mode
tr: Miras modu

en: License
tr: Lisans

en: Limit access by IP address
tr: IP adresine göre erişimi sınırla

en: Limit attempts
tr: Sınır denemeleri

en: Limit login attempts
tr: Giriş denemelerini sınırla

en: Limit on the allowed number of alerts
tr: İzin verilen uyarı sayısının sınırı

en: Limit reached
tr: Sınıra ulaşıldı

en: List is empty
tr: Liste boş

en: Live Traffic
tr: Canlı Trafik

en: Load default settings
tr: Varsayılan ayarları yükle

en: Load entries
tr: Girişleri yükle

en: Load security engine
tr: Güvenlik motorunu yükle

en: Load the default plugin settings
tr: Varsayılan eklenti ayarlarını yükleyin

en: Local User
tr: Yerel Kullanıcı

en: Local hash not found
tr: Yerel karma bulunamadı

en: Location exception applied
tr: Konum istisnası uygulandı

en: Location:
tr: Konum:

en: Lock out IP address for %s minutes after %s failed attempts within %s minutes
tr: %s dakika içinde %s başarısız girişimden sonra %s dakika boyunca IP adresini kilitle

en: Locked out
tr: Kilitli kaldı

en: Lockout for %s was removed
tr: %s için kilitleme kaldırıldı

en: Lockout notification
tr: Kilitlenme bildirimi

en: Lockouts
tr: Kilitlenmeler

en: Lockouts at the moment
tr: Şu anda kilitlenmeler var

en: Lockouts occurred
tr: Kilitlenmeler meydana geldi

en: Log In
tr: Giriş yapmak

en: Log Out
tr: Çıkış Yap

en: Log all REST API requests
tr: Tüm REST API isteklerini günlüğe kaydet

en: Log all XML-RPC requests
tr: Tüm XML-RPC isteklerini günlüğe kaydet

en: Log into the website
tr: Web sitesine giriş yapın

en: Logged in
tr: Giriş yapıldı

en: Logged out
tr: Çıkış yapıldı

en: Logged out everywhere
tr: Her yerden çıkış yapıldı

en: Logged-in users
tr: Giriş yapmış kullanıcılar

en: Logging disabled
tr: Günlük kaydı devre dışı bırakıldı

en: Logging mode
tr: Günlük modu

en: Login Issues
tr: Giriş Sorunları

en: Login Security
tr: Giriş Güvenliği

en: Login failed
tr: giriş başarısız oldu

en: Login from a different IP address
tr: Farklı bir IP adresinden giriş yapın

en: Login from a different browser or device
tr: Farklı bir tarayıcıdan veya cihazdan giriş yapın

en: Login from a different country
tr: Farklı bir ülkeden giriş yapın

en: Login from a different network Class C
tr: Farklı bir ağdan giriş yapın Sınıf C

en: Login issues
tr: Giriş sorunları

en: Login:
tr: Giriş yapmak:

en: Longer than
tr: Daha uzun

en: Low severity
tr: Düşük şiddet

en: Mail Transport
tr: Posta Taşımacılığı

en: Main Settings
tr: Ana Ayarlar

en: Main website settings
tr: Ana web sitesi ayarları

en: Make your protection smarter!
tr: Korumanızı daha akıllı hale getirin!

en: Malicious Activity
tr: Kötü Niyetli Faaliyet

en: Malicious IP addresses detected
tr: Kötü amaçlı IP adresleri tespit edildi

en: Malicious activities mitigated
tr: Kötü niyetli faaliyetler azaltıldı

en: Malicious activity detected
tr: Kötü amaçlı etkinlik algılandı

en: Malicious code detected
tr: Kötü amaçlı kod algılandı

en: Malicious code found
tr: Kötü amaçlı kod bulundu

en: Malicious request denied
tr: Kötü niyetli istek reddedildi

en: Malware Scan
tr: Kötü Amaçlı Yazılım Taraması

en: Manage
tr: Üstesinden gelmek

en: Manage Settings
tr: Ayarları Yönet

en: Manage plugins on your website:
tr: Web sitenizdeki eklentileri yönetin:

en: Mark it as spam
tr: Spam olarak işaretle

en: Mask sensitive data
tr: Hassas verileri maskele

en: Mask these form fields
tr: Bu form alanlarını maskele

en: Mask usernames and IP addresses in notifications and alerts
tr: Bildirimlerde ve uyarılarda kullanıcı adlarını ve IP adreslerini maskeleyin

en: Maximum compatibility
tr: Maksimum uyumluluk

en: Maximum number of alerts to send
tr: Gönderilecek maksimum uyarı sayısı

en: Maximum security
tr: Maksimum güvenlik

en: Medium severity
tr: Orta şiddette

en: Message format
tr: Mesaj biçimi

en: Minimal
tr: En az

en: Miscellaneous Settings
tr: Çeşitli Ayarlar

en: Mitigate aggressive attempts
tr: Saldırgan girişimleri azaltın

en: Mobile alerts are not configured
tr: Mobil uyarılar yapılandırılmadı

en: Mobile alerts will be sent to %s
tr: Mobil uyarılar %s adresine gönderilecek

en: Modified
tr: Değiştirilmiş

en: Monthly Report
tr: Aylık Rapor

en: Months without updates to flag plugin as abandoned
tr: Eklentiyi terk edilmiş olarak işaretlemek için güncelleme yapılmayan aylar

en: Move spam comments to trash after
tr: Spam yorumları çöp kutusuna taşı

en: Multiple suspicious activities
tr: Birden fazla şüpheli etkinlik

en: Multiple suspicious activities detected
tr: Birden fazla şüpheli etkinlik tespit edildi

en: My IP
tr: Benim IP'im

en: My IP address
tr: IP adresim

en: My Websites
tr: Web Sitelerim

en: My activity
tr: Benim etkinliğim

en: My requests
tr: Benim isteklerim

en: My site is behind a reverse proxy
tr: Sitem ters proxy'nin arkasında

en: NO, maybe later
tr: HAYIR, belki daha sonra

en: Namespace exception applied
tr: Ad alanı istisnası uygulandı

en: Network:
tr: Ağ:

en: Never
tr: Asla

en: New Custom login URL
tr: Yeni Özel oturum açma URL'si

en: New Users
tr: Yeni Kullanıcılar

en: New file
tr: Yeni dosya

en: New files
tr: Yeni dosyalar

en: New owner
tr: Yeni sahibi

en: New users
tr: Yeni kullanıcılar

en: New version of WP Cerber is available
tr: WP Cerber'in yeni sürümü mevcut

en: New version:
tr: Yeni sürüm:

en: Newest
tr: En yeni

en: No
tr: HAYIR

en: No IP Access List entries found in the uploaded file
tr: Yüklenen dosyada IP Erişim Listesi girişi bulunamadı

en: No activity has been logged yet.
tr: Henüz bir etkinlik kaydedilmedi.

en: No data for generating reports
tr: Rapor oluşturmak için veri yok

en: No devices found
tr: Hiçbir cihaz bulunamadı

en: No events found using the given search criteria
tr: Belirtilen arama kriterleri kullanılarak hiçbir etkinlik bulunamadı

en: No extension
tr: Uzatma yok

en: No file was uploaded or file is corrupted
tr: Hiçbir dosya yüklenmedi veya dosya bozuk

en: No files match the specified filter.
tr: Belirtilen filtreyle eşleşen dosya bulunamadı.

en: No integrity data
tr: Bütünlük verisi yok

en: No limit
tr: Sınır yok

en: No lockouts at the moment. The sky is clear.
tr: Şu anda lokavt yok. Gökyüzü açık.

en: No malicious activity detected in the last 24 hours.
tr: Son 24 saatte herhangi bir kötü amaçlı aktivite tespit edilmedi.

en: No requests found using the given search criteria
tr: Belirtilen arama kriterleri kullanılarak hiçbir istek bulunamadı

en: No requests have been logged yet.
tr: Henüz herhangi bir talep kaydedilmedi.

en: No restrictions
tr: Hiçbir kısıtlama yok

en: No rule
tr: Kural yok

en: No updates found.
tr: Güncelleme bulunamadı.

en: No websites configured.
tr: Hiçbir web sitesi yapılandırılmadı.

en: Non-authenticated
tr: Doğrulanmamış

en: Non-existing users are strictly prohibited
tr: Mevcut olmayan kullanıcıların kesinlikle kullanılması yasaktır

en: None
tr: Hiçbiri

en: Not available
tr: Müsait değil

en: Not permitted for one country
tr: Bir ülke için izin verilmiyor

en: Not specified
tr: Belirtilmemiş

en: Note: Logging is currently disabled
tr: Not: Günlük kaydı şu anda devre dışı

en: Notes
tr: Notlar

en: Notifications
tr: Bildirimler

en: Notify admin
tr: Yöneticiye bildir

en: Now, whenever you see a green shield icon in the top right-hand corner of any WP Cerber admin page, it means the professional version works as intended, and your website is protected by WP Cerber Security Cloud.
tr: Artık herhangi bir WP Cerber yönetici sayfasının sağ üst köşesinde yeşil kalkan simgesi gördüğünüzde, bu profesyonel sürümün amaçlandığı gibi çalıştığı ve web sitenizin WP Cerber Security Cloud tarafından korunduğu anlamına gelir.

en: Number of active lockouts at the moment:
tr: Şu anda aktif lokavt sayısı:

en: Number of allowed concurrent user sessions
tr: İzin verilen eşzamanlı kullanıcı oturumlarının sayısı

en: Number of lockouts is increasing
tr: Lokavtların sayısı artıyor

en: OK
tr: TAMAM

en: OK, nail them all
tr: Tamam, hepsini çivile

en: Oldest
tr: En eski

en: On %s the scanner detected that the ownership of the plugin changed from %s to %s.
tr: %s tarihinde tarayıcı eklentinin sahipliğinin %s'den %s'ye değiştiğini tespit etti.

en: Once enabled, the log is available here: %s
tr: Etkinleştirildiğinde, günlük burada mevcuttur: %s

en: Only registered and logged in users are allowed to view this website
tr: Bu web sitesini yalnızca kayıtlı ve giriş yapmış kullanıcılar görüntüleyebilir

en: Only registered and logged in website users have access to the website
tr: Sadece kayıtlı ve giriş yapmış web sitesi kullanıcıları web sitesine erişebilir

en: Only users from IP addresses in the White IP Access List may register on the website
tr: Web sitesine yalnızca Beyaz IP Erişim Listesi'ndeki IP adreslerinden gelen kullanıcılar kayıt olabilir.

en: Optional alert limits
tr: İsteğe bağlı uyarı limitleri

en: Optional comment for this entry
tr: Bu giriş için isteğe bağlı yorum

en: Other related WP Cerber settings
tr: Diğer ilgili WP Cerber ayarları

en: Owner
tr: Mal sahibi

en: PROHIBITED
tr: YASAKLANMIŞ

en: Page Not Found
tr: Sayfa Bulunamadı

en: Page generation time
tr: Sayfa oluşturma süresi

en: Page generation time threshold
tr: Sayfa oluşturma zaman eşiği

en: Parsing the list of files
tr: Dosya listesinin ayrıştırılması

en: Password changed
tr: Şifre değiştirildi

en: Password changed by %s
tr: Şifre %s tarafından değiştirildi

en: Password reset request denied
tr: Şifre sıfırlama isteği reddedildi

en: Password reset requested
tr: Şifre sıfırlama talep edildi

en: Path
tr: Yol

en: Performance
tr: Performans

en: Permission denied
tr: İzin reddedildi

en: Permit only email addresses that match the following
tr: Yalnızca aşağıdakilerle eşleşen e-posta adreslerine izin verin

en: Permitted for one country
tr: Bir ülke için izin verildi

en: Personal Data
tr: Kişisel Veriler

en: Personal Preferences
tr: Kişisel Tercihler

en: Phone
tr: Telefon

en: Plain
tr: Ova

en: Please choose another one.
tr: Lütfen başka birini seçin.

en: Please enable Permalinks to use this feature. Set Permalink Settings to something other than Default.
tr: Bu özelliği kullanmak için lütfen Kalıcı Bağlantıları etkinleştirin. Kalıcı Bağlantı Ayarlarını Varsayılan'dan farklı bir şeye ayarlayın.

en: Please run a new scan to get consistent and accurate results.
tr: Tutarlı ve doğru sonuçlar elde etmek için lütfen yeni bir tarama çalıştırın.

en: Please run the Full Scan. After the scan is completed, analytics reports will be generated.
tr: Lütfen Tam Taramayı çalıştırın. Tarama tamamlandıktan sonra, analiz raporları oluşturulacaktır.

en: Please select at least one channel
tr: Lütfen en az bir kanal seçin

en: Please select at least one widget
tr: Lütfen en az bir widget seçin

en: Please upload a reference ZIP archive
tr: Lütfen bir referans ZIP arşivi yükleyin

en: Please upload another file.
tr: Lütfen başka bir dosya yükleyin.

en: Please use our client portal to manage your subscription, license keys and get support at %s
tr: Aboneliğinizi, lisans anahtarlarınızı yönetmek ve %s adresinden destek almak için lütfen müşteri portalımızı kullanın

en: Please use the following verification PIN code to verify your identity.
tr: Kimliğinizi doğrulamak için lütfen aşağıdaki doğrulama PIN kodunu kullanın.

en: Please verify that it’s you
tr: Lütfen bunun siz olduğunuzu doğrulayın

en: Plugin data cannot be loaded due to temporary rate limiting enforced by the plugin repository. Please try again in a few minutes.
tr: Eklenti deposu tarafından uygulanan geçici hız sınırlaması nedeniyle eklenti verileri yüklenemiyor. Lütfen birkaç dakika içinde tekrar deneyin.

en: Plugin initialization mode has not been changed
tr: Eklenti başlatma modu değiştirilmedi

en: Plugin owner has changed
tr: Eklenti sahibi değişti

en: Plugin page:
tr: Eklenti sayfası:

en: Plugin settings have been imported successfully
tr: Eklenti ayarları başarıyla içe aktarıldı

en: Plugin settings updated
tr: Eklenti ayarları güncellendi

en: Plugin update is available
tr: Eklenti güncellemesi mevcut

en: Plugin:
tr: Eklenti:

en: Policies have been updated
tr: Politikalar güncellendi

en: Post comments
tr: Yorum yaz

en: Pre-authentication block
tr: Ön kimlik doğrulama bloğu

en: Prefix for plugin cookies
tr: Eklenti çerezleri için önek

en: Prefix may contain only Latin alphanumeric characters and underscores
tr: Önek yalnızca Latin alfanümerik karakterleri ve alt çizgileri içerebilir

en: Preparing for the scan
tr: Tarama için hazırlık

[ctx: Preposition to describe future time]
en: in %s
tr: %s içinde

en: Prevent username discovery
tr: Kullanıcı adı keşfini önle

en: Prevent username discovery via oEmbed
tr: oEmbed aracılığıyla kullanıcı adı keşfini önle

en: Prevent username discovery via user XML sitemaps
tr: Kullanıcı XML site haritaları aracılığıyla kullanıcı adı keşfini önleyin

en: Previous scan started %s has not been completed. Continue scanning?
tr: Önceki tarama başlatıldı %s tamamlanmadı. Taramaya devam edilsin mi?

en: Proactive security rules
tr: Proaktif güvenlik kuralları

en: Probing for vulnerable code
tr: Güvenlik açığı olan kod araştırılıyor

en: Processing the file, please wait
tr: Dosya işleniyor, lütfen bekleyin

en: Processing wp-login.php authentication requests
tr: wp-login.php kimlik doğrulama istekleri işleniyor

en: Profile
tr: Profil

en: Prohibited extensions
tr: Yasaklanmış uzantılar

en: Prohibited usernames
tr: Yasaklı kullanıcı adları

en: Protect WooCommerce login form
tr: WooCommerce giriş formunu koruyun

en: Protect WooCommerce lost password form
tr: WooCommerce kayıp şifre formunu koruyun

en: Protect WooCommerce registration form
tr: WooCommerce kayıt formunu koruyun

en: Protect admin scripts
tr: Yönetici betiklerini koruyun

en: Protect all forms on the website with bot detection engine
tr: Web sitesindeki tüm formları bot algılama motoruyla koruyun

en: Protect comment form
tr: Yorum formunu koru

en: Protect login form
tr: Giriş formunu koru

en: Protect lost password form
tr: Kayıp şifreyi koruma formu

en: Protect other forms
tr: Diğer formları koruyun

en: Protect registration form
tr: Kayıt formunu koruyun

en: Protect site settings
tr: Site ayarlarını koru

en: Protect the standard WordPress comment form with bot detection engine
tr: Standart WordPress yorum formunu bot algılama motoruyla koruyun

en: Protect the standard WordPress registration form with bot detection engine
tr: Standart WordPress kayıt formunu bot algılama motoruyla koruyun

en: Protect user accounts
tr: Kullanıcı hesaplarını koruyun

en: Protect user roles
tr: Kullanıcı rollerini koruyun

en: Protected WordPress settings
tr: Korunan WordPress ayarları

en: Push notifications
tr: Anlık bildirimler

en: Pushbullet access token
tr: Pushbullet erişim belirteci

en: Pushbullet device
tr: Pushbullet cihazı

en: Quarantine
tr: Karantina

en: Quarantined
tr: Karantinaya alındı

en: Query Parameters
tr: Sorgu Parametreleri

en: Quick Scan
tr: Hızlı Tarama

en: Quick Scan Report
tr: Hızlı Tarama Raporu

en: Read-only mode
tr: Salt okunur modu

en: Reason
tr: Sebep

en: Reason:
tr: Sebep:

en: Recently locked out IP addresses
tr: Son zamanlarda kilitlenen IP adresleri

en: Recover WordPress files
tr: WordPress dosyalarını kurtarın

en: Recover plugins' files
tr: Eklenti dosyalarını kurtarın

en: Recovered
tr: Kurtarıldı

en: Recovering WordPress files
tr: WordPress dosyalarını kurtarma

en: Recovering plugins files
tr: Eklenti dosyalarını kurtarma

en: Redirect to URL
tr: URL'ye yönlendir

en: Redirect to the specified URL
tr: Belirtilen URL'ye yönlendir

en: Redirect user after login
tr: Giriş yaptıktan sonra kullanıcıyı yönlendir

en: Redirect user after logout
tr: Oturumu kapattıktan sonra kullanıcıyı yönlendir

en: Redirection URL
tr: Yönlendirme URL'si

en: Redirection rules
tr: Yönlendirme kuralları

en: Refresh
tr: Yenile

en: Register
tr: Kayıt olmak

en: Register on the website
tr: Web sitesine kaydolun

en: Registered
tr: Kayıtlı

en: Registration limit
tr: Kayıt limiti

en: Regular time intervals
tr: Düzenli zaman aralıkları

en: Remember this device for %d days
tr: Bu cihazı %d gün boyunca hatırla

en: Remove
tr: Kaldırmak

en: Remove from the list
tr: Listeden kaldır

en: Report an issue if any of the following is true
tr: Aşağıdakilerden herhangi biri doğruysa bir sorun bildirin

en: Request
tr: Rica etmek

en: Request ID
tr: İstek Kimliği

en: Request URL
tr: İstek URL'si

en: Request to REST API denied
tr: REST API'ye istek reddedildi

en: Request to XML-RPC API denied
tr: XML-RPC API'sine yönelik istek reddedildi

en: Request to the Google reCAPTCHA service failed
tr: Google reCAPTCHA hizmetine yapılan istek başarısız oldu

en: Requests to wp-login.php are strictly prohibited
tr: wp-login.php'ye yönelik istekler kesinlikle yasaktır

en: Resolve issue
tr: Sorunu çöz

en: Restore
tr: Eski haline getirmek

en: Restrict email addresses
tr: E-posta adreslerini kısıtla

en: Restrict new user registrations by the following conditions
tr: Yeni kullanıcı kayıtlarını aşağıdaki koşullara göre sınırlayın

en: Restrict or completely block access to the WordPress REST API according to your needs
tr: İhtiyaçlarınıza göre WordPress REST API'sine erişimi kısıtlayın veya tamamen engelleyin

en: Restrict roles and capabilities management with the following policies
tr: Rolleri ve yetenek yönetimini aşağıdaki politikalarla sınırlayın

en: Restrict updating site settings with the following policies
tr: Site ayarlarının güncellenmesini aşağıdaki politikalarla sınırlayın

en: Restrict user account creation and management with the following policies
tr: Aşağıdaki politikalarla kullanıcı hesabı oluşturma ve yönetimini kısıtlayın

en: Retrieve IP address WHOIS information when viewing the logs
tr: Günlükleri görüntülerken IP adresi WHOIS bilgilerini alın

en: Return to the website list
tr: Web sitesi listesine geri dön

en: Role Policies
tr: Rol Politikaları

en: Role update denied
tr: Rol güncellemesi reddedildi

en: Role-based exception applied
tr: Rol tabanlı istisna uygulandı

en: Role-based rules are configured
tr: Rol tabanlı kurallar yapılandırılır

en: SMTP From email
tr: SMTP E-postadan

en: SMTP From name
tr: SMTP Adından

en: SMTP encryption
tr: SMTP şifrelemesi

en: SMTP host
tr: SMTP ana bilgisayarı

en: SMTP password
tr: SMTP şifresi

en: SMTP port
tr: SMTP bağlantı noktası

en: SMTP username
tr: SMTP kullanıcı adı

en: Save $_SERVER
tr: $_SERVER'ı kaydet

en: Save All Changes
tr: Tüm Değişiklikleri Kaydet

en: Save all rules
tr: Tüm kuralları kaydet

en: Save request cookies
tr: İstek çerezlerini kaydet

en: Save request fields
tr: İstek alanlarını kaydet

en: Save request headers
tr: İstek başlıklarını kaydet

en: Save response cookies
tr: Yanıt çerezlerini kaydet

en: Save response headers
tr: Yanıt başlıklarını kaydet

en: Save software errors
tr: Yazılım hatalarını kaydet

en: Scan for abandoned plugins
tr: Terk edilmiş eklentileri tarayın

en: Scan for file modifications
tr: Dosya değişikliklerini tarayın

en: Scan for new files
tr: Yeni dosyalar için tarama yapın

en: Scan for plugin ownership changes
tr: Eklenti sahipliği değişikliklerini tarayın

en: Scan results reporting
tr: Tarama sonuçlarının raporlanması

en: Scan sessions directory
tr: Tarama oturumları dizini

en: Scan temporary directories
tr: Geçici dizinleri tara

en: Scan the web server sessions directory for malicious files
tr: Kötü amaçlı dosyalar için web sunucusu oturum dizinini tarayın

en: Scan web server temporary directories for malicious files
tr: Kötü amaçlı dosyalar için web sunucusunun geçici dizinlerini tarayın

en: Scanned
tr: Tarandı

en: Scanner Report
tr: Tarayıcı Raporu

en: Scanner settings
tr: Tarayıcı ayarları

en: Scanning server's temporary directories for files
tr: Sunucunun geçici dizinlerinde dosyalar taranıyor

en: Scanning the sessions directory for files
tr: Oturum dizininde dosyalar taranıyor

en: Scanning the temporary upload directory for files
tr: Geçici yükleme dizininde dosyalar taranıyor

en: Scanning website directories for files
tr: Dosyalar için web sitesi dizinlerini tarama

en: Scheduling
tr: Planlama

en: Search for IP address
tr: IP adresini ara

en: Search for IP or username
tr: IP veya kullanıcı adını arayın

en: Search in URL
tr: URL'de ara

en: Search results for:
tr: Şunun için arama sonuçları:

en: Search string
tr: Arama dizesi

en: Searching for malicious code
tr: Kötü amaçlı kod aranıyor

en: Secret Access Token
tr: Gizli Erişim Jetonu

en: Secret Access Token is invalid
tr: Gizli Erişim Belirteci geçersiz

en: Secret key
tr: Gizli anahtar

en: Security Rules
tr: Güvenlik Kuralları

en: Security Scanner
tr: Güvenlik Tarayıcısı

en: Security Status Monitor
tr: Güvenlik Durumu İzleyicisi

en: Security rules have been updated
tr: Güvenlik kuralları güncellendi

en: Select an existing group or enter a new one to add it
tr: Mevcut bir grubu seçin veya eklemek için yeni bir grup girin

en: Select file to import.
tr: İçe aktarılacak dosyayı seçin.

en: Select one or more roles
tr: Bir veya daha fazla rol seçin

en: Select widgets to display
tr: Görüntülenecek widget'ları seçin

en: Send email alerts to %s
tr: %s adresine e-posta uyarıları gönder

en: Send email alerts to my email
tr: E-postama e-posta uyarıları gönder

en: Send email notification to the admin
tr: Yöneticiye e-posta bildirimi gönder

en: Send email report
tr: E-posta raporu gönder

en: Send malicious IP addresses to the Cerber Security Cloud
tr: Cerber Güvenlik Bulutuna kötü amaçlı IP adresleri gönderin

en: Send mobile alerts to %s
tr: Mobil uyarıları %s adresine gönder

en: Send monthly reports on the nth day of month
tr: Ayın n'inci gününde aylık raporlar gönder

en: Send notification if the number of active lockouts above
tr: Etkin kilitleme sayısı aşılırsa bildirim gönder

en: Send notification when a new version of WP Cerber is available
tr: WP Cerber'in yeni bir sürümü mevcut olduğunda bildirim gönder

en: Send notification when a new version of a plugin is available
tr: Eklentinin yeni bir sürümü mevcut olduğunda bildirim gönder

en: Send weekly reports on
tr: Haftalık raporlar gönderin

en: Server
tr: Sunucu

en: Server Country
tr: Sunucu Ülkesi

en: Server Response Cookies
tr: Sunucu Yanıt Çerezleri

en: Server Response Headers
tr: Sunucu Yanıt Başlıkları

en: Sessions
tr: Oturumlar

en: Setting update denied
tr: Ayar güncellemesi reddedildi

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Settings that control behavior of WP Cerber
tr: WP Cerber'in davranışını kontrol eden ayarlar

en: Shift admin menu
tr: Yönetici menüsünü değiştir

en: Shift the WP Cerber admin menu to the top when navigating through WP Cerber admin pages
tr: WP Cerber yönetici sayfalarında gezinirken WP Cerber yönetici menüsünü en üste taşıyın

en: Show "Switched to" notification
tr: "Geçiş yapıldı" bildirimini göster

en: Show IP WHOIS data
tr: IP WHOIS verilerini göster

en: Show homepage in the Website column
tr: Ana sayfayı Web Sitesi sütununda göster

en: Show sign-in attempt details in 2FA emails
tr: 2FA e-postalarında oturum açma girişimi ayrıntılarını göster

en: Site Integrity
tr: Site Bütünlüğü

en: Site Settings
tr: Site Ayarları

en: Site connection
tr: Site bağlantısı

en: Site key
tr: Site anahtarı

en: Site policy enforcement
tr: Site politikasının uygulanması

en: Site settings protection
tr: Site ayarları koruması

en: Site-specific settings
tr: Siteye özgü ayarlar

en: Size
tr: Boyut

en: Skip files with these extensions
tr: Bu uzantılara sahip dosyaları atla

en: Smallest
tr: En küçük

en: Smart
tr: Akıllı

en: Software Errors
tr: Yazılım Hataları

en: Some errors occurred
tr: Bazı hatalar oluştu

en: Sorry, human verification failed.
tr: Üzgünüz, insan doğrulaması başarısız oldu.

en: Sorry, password reset is not allowed for this user.
tr: Üzgünüz, bu kullanıcı için şifre sıfırlamaya izin verilmiyor.

en: Sort users in the Dashboard
tr: Pano'da kullanıcıları sırala

en: Sort users in the Dashboard by date of registration
tr: Kullanıcıları Pano'da kayıt tarihine göre sıralayın

en: Source file not found
tr: Kaynak dosyası bulunamadı

en: Space Occupied
tr: İşgal Edilen Alan

en: Spam
tr: İstenmeyen e-posta

en: Spam Events
tr: Spam Olayları

en: Spam comment denied
tr: Spam yorum reddedildi

en: Spam comments denied
tr: Spam yorumlar reddedildi

en: Spam form submission denied
tr: Spam formu gönderimi reddedildi

en: Spam form submissions denied
tr: Spam form gönderimleri reddedildi

en: Spam protection for registration, comment, and other forms on the website
tr: Web sitesinde kayıt, yorum ve diğer formlar için spam koruması

en: Specify REST API namespaces to permit when the REST API is disabled. One namespace per line.
tr: REST API devre dışı bırakıldığında izin verilecek REST API ad alanlarını belirtin. Satır başına bir ad alanı.

en: Specify User-Agents to exclude requests from logging. One item per line.
tr: İstekleri günlüğe kaydetmekten hariç tutmak için Kullanıcı Aracılarını belirtin. Satır başına bir öğe.

en: Specify a relative or absolute URL
tr: Göreceli veya mutlak bir URL belirtin

en: Specify a request path to exclude matching requests from firewall inspection. Omit your website domain name and all GET parameters. One exception per line.
tr: Eşleşen istekleri güvenlik duvarı denetiminden hariç tutmak için bir istek yolu belirtin. Web sitenizin alan adını ve tüm GET parametrelerini atlayın. Satır başına bir istisna.

en: Specify a request path to exclude matching requests from logging. Use one path per line. To specify a REGEX pattern, enclose a line in a pair of braces. Requests that start with an excluded path or match a REGEX pattern will not be logged.
tr: Eşleşen istekleri günlüğe kaydetmekten hariç tutmak için bir istek yolu belirtin. Satır başına bir yol kullanın. Bir REGEX deseni belirtmek için bir satırı bir çift parantez içine alın. Hariç tutulan bir yolla başlayan veya bir REGEX deseniyle eşleşen istekler günlüğe kaydedilmeyecektir.

en: Specify any part of a query string or path to exclude matching requests from inspection by the anti-spam engine. One exception per line.
tr: Eşleşen istekleri anti-spam motoru tarafından incelemeden hariç tutmak için bir sorgu dizesinin veya yolunun herhangi bir bölümünü belirtin. Satır başına bir istisna.

en: Specify colon-separated name and value pairs to exclude matching requests from firewall inspection. One header per line.
tr: Eşleşen istekleri güvenlik duvarı denetiminden hariç tutmak için iki noktayla ayrılmış ad ve değer çiftlerini belirtin. Satır başına bir başlık.

en: Specify colon-separated name and value pairs to exclude matching requests from scanning for spam. One header per line.
tr: Eşleşen istekleri spam taramasından hariç tutmak için iki noktayla ayrılmış ad ve değer çiftlerini belirtin. Satır başına bir başlık.

en: Specify custom PHP code signatures. One item per line. To specify a REGEX pattern, enclose a whole line in two braces.
tr: Özel PHP kod imzalarını belirtin. Satır başına bir öğe. Bir REGEX deseni belirtmek için, tüm satırı iki parantez içine alın.

en: Specify directories to exclude from scanning. One directory per line.
tr: Taramadan hariç tutulacak dizinleri belirtin. Satır başına bir dizin.

en: Specify email addresses, wildcards or REGEX patterns. Use comma to separate items.
tr: E-posta adreslerini, joker karakterleri veya REGEX desenlerini belirtin. Öğeleri ayırmak için virgül kullanın.

en: Specify file extensions to search for. Full scan only. Use comma to separate items.
tr: Aranacak dosya uzantılarını belirtin. Yalnızca tam tarama. Öğeleri ayırmak için virgül kullanın.

en: Standard mode
tr: Standart mod

en: Start Full Scan
tr: Tam Taramayı Başlat

en: Start Quick Scan
tr: Hızlı Taramayı Başlat

en: Start typing here to find a country
tr: Bir ülke bulmak için buraya yazmaya başlayın

en: Started
tr: Başladı

en: Status
tr: Durum

en: Stop Scanning
tr: Taramayı Durdur

en: Stop exposing user details
tr: Kullanıcı ayrıntılarını ifşa etmeyi bırakın

en: Stop user enumeration
tr: Kullanıcı sayımını durdur

en: Submit forms
tr: Formları gönderin

en: Support
tr: Destek

en: Support Forum
tr: Destek Forumu

en: Suspicious JavaScript code detected
tr: Şüpheli JavaScript kodu algılandı

en: Suspicious SQL code detected
tr: Şüpheli SQL kodu algılandı

en: Suspicious activity
tr: Şüpheli aktivite

en: Suspicious code found
tr: Şüpheli kod bulundu

en: Suspicious code instruction found
tr: Şüpheli kod talimatı bulundu

en: Suspicious code signatures found
tr: Şüpheli kod imzaları bulundu

en: Suspicious directives found
tr: Şüpheli yönergeler bulundu

en: Suspicious number of fields
tr: Şüpheli sayıda alan

en: Suspicious number of nested values
tr: Şüpheli sayıda iç içe geçmiş değer

en: Suspicious requests
tr: Şüpheli istekler

en: Switch to
tr: Geçiş yapmak

en: Switch to the Dashboard
tr: Pano'ya geçin

en: TEST MESSAGE
tr: TEST MESAJI

en: Terminate
tr: Sonlandırmak

en: Terminate session
tr: Oturumu sonlandır

en: Terminate the oldest user session on a new login
tr: Yeni bir oturum açmada en eski kullanıcı oturumunu sonlandır

en: Terminate user sessions
tr: Kullanıcı oturumlarını sonlandır

en: Tested up to:
tr: Şu ana kadar test edildi:

en: Thank you for being our client.
tr: Müşterimiz olduğunuz için teşekkür ederiz.

en: The IP address of the last failed attempt to log in is blocked
tr: Son başarısız oturum açma girişiminin IP adresi engellendi

en: The IP address you are trying to add is already in the list
tr: Eklemeye çalıştığınız IP adresi zaten listede

en: The Pushbullet token is valid. You can select devices to receive notifications.
tr: Pushbullet belirteci geçerlidir. Bildirimleri almak için cihazları seçebilirsiniz.

en: The WP Cerber Security plugin has been deactivated
tr: WP Cerber Security eklentisi devre dışı bırakıldı

en: The WP Cerber Security plugin is now active
tr: WP Cerber Security eklentisi artık aktif

en: The alert has been created
tr: Uyarı oluşturuldu

en: The alert has been deleted
tr: Uyarı silindi

en: The code is valid for %s minutes.
tr: Kod %s dakika süreyle geçerlidir.

en: The contents of the file have been changed and do not match what exists in the official WordPress repository or a reference file you have uploaded earlier. The file may have been altered by malware, infected by a virus or has been tampered with.
tr: Dosyanın içerikleri değiştirildi ve resmi WordPress deposunda veya daha önce yüklediğiniz bir referans dosyasında bulunanlarla uyuşmuyor. Dosya kötü amaçlı yazılım tarafından değiştirilmiş, virüs bulaşmış veya kurcalanmış olabilir.

en: The diagnostic log file is empty.
tr: Tanılama günlük dosyası boş.

en: The file has been deleted from the quarantine.
tr: Dosya karantinadan silindi.

en: The file has been restored to its original location.
tr: Dosya orijinal konumuna geri yüklendi.

en: The file is being uploaded, please wait
tr: Dosya yükleniyor, lütfen bekleyin

en: The following settings have been set to their minimum acceptable values.
tr: Aşağıdaki ayarlar kabul edilebilir minimum değerlerine ayarlanmıştır.

en: The full access mode requires the PRO version of WP Cerber
tr: Tam erişim modu WP Cerber'in PRO sürümünü gerektirir

en: The last attempt to log in was denied due to the following reason
tr: Son giriş girişimi aşağıdaki nedenden dolayı reddedildi

en: The last update was on %s
tr: Son güncelleme %s tarihinde yapıldı

en: The list is empty.
tr: Liste boş.

en: The log file has not been created yet.
tr: Günlük dosyası henüz oluşturulmadı.

en: The password you entered for the email address %s is incorrect.
tr: %s e-posta adresi için girdiğiniz şifre hatalı.

en: The password you entered for the username %s is incorrect.
tr: %s kullanıcı adı için girdiğiniz şifre hatalı.

en: The reverse proxy mode has not been enabled. No valid proxy headers found.
tr: Ters proxy modu etkinleştirilmedi. Geçerli proxy başlığı bulunamadı.

en: The scan has finished
tr: Tarama tamamlandı

en: The scan has finished. Please review the results.
tr: Tarama tamamlandı. Lütfen sonuçları inceleyin.

en: The scan is completed
tr: Tarama tamamlandı

en: The scanner automatically scans the website, removes malware and sends email reports with the results of a scan
tr: Tarayıcı web sitesini otomatik olarak tarar, kötü amaçlı yazılımları kaldırır ve taramanın sonuçlarıyla birlikte e-posta raporları gönderir

en: The scanner identifies this file as missing based on the integrity data (checksums) provided by the developer of %s.
tr: Tarayıcı, %s geliştiricisi tarafından sağlanan bütünlük verilerine (sağlama toplamları) dayanarak bu dosyayı eksik olarak tanımlar.

en: The scanner monitors file changes, verifies the integrity of WordPress, plugins, and themes, and detects malware
tr: Tarayıcı dosya değişikliklerini izler, WordPress'in, eklentilerin ve temaların bütünlüğünü doğrular ve kötü amaçlı yazılımları tespit eder

en: The scanner recognizes this file as "ownerless" or "not bundled" because it does not belong to any known part of the website and should not be here.
tr: Tarayıcı bu dosyayı "sahipsiz" veya "paketlenmemiş" olarak algılar çünkü bu dosya web sitesinin bilinen hiçbir bölümüne ait değildir ve burada olmamalıdır.

en: The scanner schedule has been updated
tr: Tarayıcı programı güncellendi

en: The website has been added successfully
tr: Web sitesi başarıyla eklendi

en: The website you are trying to add is already in the list
tr: Eklemeye çalıştığınız web sitesi zaten listede

en: There are no files in the quarantine at the moment.
tr: Şu anda karantinada herhangi bir dosya bulunmamaktadır.

en: There is an update to the plugin installed on your website.
tr: Sitenize yüklenen eklentide bir güncelleme var.

en: These features are available in the professional version of WP Cerber.
tr: Bu özellikler WP Cerber'in profesyonel versiyonunda mevcuttur.

en: These features are provided by %s
tr: Bu özellikler %s tarafından sağlanır

en: These features help your organization to be in compliance with personal data protection laws
tr: Bu özellikler kuruluşunuzun kişisel veri koruma yasalarına uyumlu olmasına yardımcı olur

en: These files have been added to the ignore list
tr: Bu dosyalar yoksayılanlar listesine eklendi

en: These files have been moved to the quarantine
tr: Bu dosyalar karantinaya taşındı

en: These files will never be deleted during automatic cleanup.
tr: Otomatik temizleme sırasında bu dosyalar asla silinmeyecektir.

en: These policies are automatically enforced at the end of every scan based on its results. All affected files are moved to the quarantine.
tr: Bu politikalar, sonuçlarına göre her taramanın sonunda otomatik olarak uygulanır. Etkilenen tüm dosyalar karantinaya taşınır.

en: These restrictions do not apply to IP addresses in the White IP Access List
tr: Bu kısıtlamalar Beyaz IP Erişim Listesindeki IP adresleri için geçerli değildir

en: These security measures prevent malware injection by blocking unauthorized changes to vital WordPress settings.
tr: Bu güvenlik önlemleri, WordPress'in hayati önem taşıyan ayarlarında yetkisiz değişikliklerin yapılmasını engelleyerek kötü amaçlı yazılımların yayılmasını önler.

en: These security measures prevent site takeovers by blocking unauthorized creation of new user roles and escalation of role capabilities.
tr: Bu güvenlik önlemleri, yetkisiz yeni kullanıcı rolleri oluşturulmasını ve rol yeteneklerinin artırılmasını engelleyerek site ele geçirmelerini önler.

en: These security measures protect against site takeovers by preventing creation of unauthorized administrator accounts and escalation of user privileges.
tr: Bu güvenlik önlemleri, yetkisiz yönetici hesaplarının oluşturulmasını ve kullanıcı ayrıcalıklarının artırılmasını önleyerek site ele geçirilmelerine karşı koruma sağlar.

en: These settings enable you to fine-tune the behavior of anti-spam algorithms and avoid false positives
tr: Bu ayarlar, anti-spam algoritmalarının davranışını hassas bir şekilde ayarlamanıza ve yanlış pozitifleri önlemenize olanak tanır

en: This file contains executable code and may contain obfuscated malware. If this file is a part of a theme or a plugin, it must be located in the theme or the plugin folder. No exception, no excuses.
tr: Bu dosya yürütülebilir kod içerir ve gizlenmiş kötü amaçlı yazılım içerebilir. Bu dosya bir temanın veya eklentinin parçasıysa, tema veya eklenti klasöründe bulunmalıdır. İstisna yok, mazeret yok.

en: This file is missing. It's been deleted or it's not been installed.
tr: Bu dosya eksik. Silinmiş veya kurulmamış.

[ctx: This is a risk level.]
en: High
tr: Yüksek

[ctx: This is a risk level.]
en: Low
tr: Düşük

[ctx: This is a risk level.]
en: Medium
tr: Orta

en: This message is displayed to a user if the IP address of the user's computer is not whitelisted
tr: Bu mesaj, kullanıcının bilgisayarının IP adresi beyaz listeye eklenmemişse kullanıcıya gösterilir

en: This message was created by
tr: Bu mesaj tarafından oluşturuldu

en: This scan report was generated by the previous version of WP Cerber. Please run a new scan to get consistent and accurate results.
tr: Bu tarama raporu WP Cerber'in önceki sürümü tarafından oluşturuldu. Lütfen tutarlı ve doğru sonuçlar elde etmek için yeni bir tarama çalıştırın.

en: This type of file is not supported. Please upload a ZIP archive.
tr: Bu dosya türü desteklenmiyor. Lütfen bir ZIP arşivi yükleyin.

en: This update has not been tested with your version of WordPress
tr: Bu güncelleme WordPress sürümünüzle test edilmedi

en: This update requires PHP version %s or higher, you have %s
tr: Bu güncelleme PHP sürümü %s veya daha yüksek gerektirir, %s'niz var

en: This update requires WordPress version %s or higher, you have %s
tr: Bu güncelleme WordPress sürümü %s veya daha yüksek gerektirir, %s'niz var

en: This verification PIN code is expired. We have just sent a new one to your email.
tr: Bu doğrulama PIN kodunun süresi doldu. E-postanıza yeni bir tane gönderdik.

en: This website can be managed from a main website
tr: Bu web sitesi ana web sitesinden yönetilebilir

en: This website is set as a main website.
tr: Bu web sitesi ana web sitesi olarak ayarlanmıştır.

en: This website is set as a managed website.
tr: Bu web sitesi yönetilen web sitesi olarak ayarlanmıştır.

en: To avoid false positives and get better anti-spam performance, please clear the plugin cache.
tr: Yanlış pozitifleri önlemek ve daha iyi anti-spam performansı elde etmek için lütfen eklenti önbelleğini temizleyin.

en: To change reporting settings visit
tr: Raporlama ayarlarını değiştirmek için şu adresi ziyaret edin:

en: To delete the alert, click here
tr: Uyarıyı silmek için buraya tıklayın

en: To disable remote management and revoke the token, click here:
tr: Uzaktan yönetimi devre dışı bırakmak ve belirteci iptal etmek için buraya tıklayın:

en: To enable WP Cerber updates, add "downloads.wpcerber.com" to the WP_ACCESSIBLE_HOSTS constant
tr: WP Cerber güncellemelerini etkinleştirmek için WP_ACCESSIBLE_HOSTS sabitine "downloads.wpcerber.com" ekleyin

en: To enable WP Cerber updates, add the WP_ACCESSIBLE_HOSTS constant defined as "downloads.wpcerber.com" to your wp-config.php file
tr: WP Cerber güncellemelerini etkinleştirmek için, wp-config.php dosyanıza "downloads.wpcerber.com" olarak tanımlanan WP_ACCESSIBLE_HOSTS sabitini ekleyin

en: To generate complete reports, activity log entries will be kept for %d days.
tr: Tam raporların oluşturulabilmesi için etkinlik günlüğü girişleri %d gün boyunca saklanacaktır.

en: To get the most out of WP Cerber, follow these steps:
tr: WP Cerber'den en iyi şekilde yararlanmak için şu adımları izleyin:

en: To grant access to this website, install this token on the main website. Keep the token secret.
tr: Bu web sitesine erişim izni vermek için, bu token'ı ana web sitesine yükleyin. Token'ı gizli tutun.

en: To modify your reporting settings, navigate to:
tr: Raporlama ayarlarınızı değiştirmek için şuraya gidin:

en: To proceed, please select the mode for this website
tr: Devam etmek için lütfen bu web sitesi için modu seçin

en: To solve this issue you have to reinstall %s or update it to the latest version.
tr: Bu sorunu çözmek için %s uygulamasını yeniden yüklemeniz veya en son sürüme güncellemeniz gerekiyor.

en: To specify a REGEX pattern wrap a pattern in two forward slashes.
tr: Bir REGEX desenini belirtmek için deseni iki eğik çizgiyle sarın.

en: To specify a REGEX pattern, enclose the exception in two braces.
tr: Bir REGEX deseni belirtmek için istisnayı iki parantez içine alın.

en: To view full report, navigate to:
tr: Raporun tamamını görüntülemek için şuraya gidin:

en: Too many erroneous requests
tr: Çok fazla hatalı istek

en: Too many suspicious requests
tr: Çok fazla şüpheli istek

en: Tools
tr: Aletler

en: Top 10 largest files
tr: En büyük 10 dosya

en: Top Offending IP Addresses
tr: En Çok Suç Oluşturan IP Adresleri

en: Traffic
tr: Trafik

en: Traffic Insights
tr: Trafik İçgörüleri

en: Traffic Inspection
tr: Trafik Denetimi

en: Traffic Inspector
tr: Trafik Müfettişi

en: Traffic Inspector is a context-aware web application firewall (WAF) that protects your website by recognizing and denying malicious HTTP requests
tr: Traffic Inspector, kötü amaçlı HTTP isteklerini tanıyarak ve reddederek web sitenizi koruyan bağlam farkında bir web uygulaması güvenlik duvarıdır (WAF)

en: Traffic Logging
tr: Trafik Kaydı

en: Trash spam comments
tr: Çöp spam yorumları

en: Try again
tr: Tekrar deneyin

en: Two-Factor Authentication
tr: İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

en: Two-Factor Authentication Email
tr: İki Faktörlü Kimlik Doğrulama E-postası

en: Two-factor authentication
tr: İki faktörlü kimlik doğrulama

en: Two-factor authentication enforced
tr: İki faktörlü kimlik doğrulama zorunlu

en: Unable to check the integrity due to a DB error
tr: Bir veritabanı hatası nedeniyle bütünlük kontrol edilemiyor

en: Unable to check the integrity of WordPress files due to a network error
tr: Ağ hatası nedeniyle WordPress dosyalarının bütünlüğü kontrol edilemiyor

en: Unable to check the integrity of the plugin due to a network error
tr: Bir ağ hatası nedeniyle eklentinin bütünlüğü kontrol edilemiyor

en: Unable to check the integrity of the theme due to a network error
tr: Ağ hatası nedeniyle temanın bütünlüğü kontrol edilemiyor

en: Unable to copy file
tr: Dosya kopyalanamıyor

en: Unable to create required directory
tr: Gerekli dizin oluşturulamadı

en: Unable to delete
tr: Silinemiyor

en: Unable to delete the file
tr: Dosya silinemiyor

en: Unable to detect IP addresses. No HTTP headers containing a valid IP address were detected. Ensure that your proxy server is configured to include the remote IP address in its HTTP headers.
tr: IP adresleri algılanamadı. Geçerli bir IP adresi içeren HTTP başlıkları algılanmadı. Proxy sunucunuzun HTTP başlıklarına uzak IP adresini dahil edecek şekilde yapılandırıldığından emin olun.

en: Unable to detect IP addresses. The constant CERBER_IP_KEY you specified is mistyped or contains invalid characters.
tr: IP adresleri algılanamıyor. Belirttiğiniz sabit CERBER_IP_KEY yanlış yazılmış veya geçersiz karakterler içeriyor.

en: Unable to detect IP addresses. The defined constant CERBER_IP_KEY cannot be used to retrieve an IP address because the corresponding value does not contain a valid IP address. Ensure that the correct value is specified for this constant.
tr: IP adresleri algılanamıyor. Tanımlı sabit CERBER_IP_KEY, karşılık gelen değer geçerli bir IP adresi içermediğinden bir IP adresini almak için kullanılamaz. Bu sabit için doğru değerin belirtildiğinden emin olun.

en: Unable to detect IP addresses. This might be because your website is behind a proxy server. If that is the case, enable proxy support in the plugin settings.
tr: IP adresleri algılanamıyor. Bunun nedeni web sitenizin bir proxy sunucusunun arkasında olması olabilir. Durum buysa, eklenti ayarlarında proxy desteğini etkinleştirin.

en: Unable to open file
tr: Dosya açılamıyor

en: Unable to process file
tr: Dosya işlenemiyor

en: Unable to recover
tr: Kurtarılamıyor

en: Unable to send a message
tr: Mesaj gönderilemedi

en: Unable to update the scanner schedule
tr: Tarayıcı programı güncellenemiyor

en: Unattended files
tr: Gözetimsiz dosyalar

en: Unattended suspicious file
tr: Gözetimsiz şüpheli dosya

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Unknown Google's bot
tr: Bilinmeyen Google'ın botu

en: Unknown label
tr: Bilinmeyen etiket

en: Unwanted extensions
tr: İstenmeyen uzantılar

en: Unwanted file extension
tr: İstenmeyen dosya uzantısı

en: Unwanted file extensions
tr: İstenmeyen dosya uzantıları

en: Updates
tr: Güncellemeler

en: Upgrade WP Cerber
tr: WP Cerber'i yükseltin

en: Upgrade all active plugins
tr: Tüm etkin eklentileri yükseltin

en: Upload file
tr: Dosya yükle

en: Use 404 template from the active theme
tr: Etkin temadan 404 şablonunu kullan

en: Use ISO 8601 date format for CSV export files
tr: CSV dışa aktarma dosyaları için ISO 8601 tarih biçimini kullanın

en: Use REST API
tr: REST API'yi kullanın

en: Use SMTP
tr: SMTP kullanın

en: Use SMTP server to send emails
tr: E-postaları göndermek için SMTP sunucusunu kullanın

en: Use WP Cerber's plugin repository
tr: WP Cerber'in eklenti deposunu kullanın

en: Use White IP Access List
tr: Beyaz IP Erişim Listesini Kullan

en: Use WordPress proxy settings
tr: WordPress proxy ayarlarını kullan

en: Use XML-RPC
tr: XML-RPC'yi kullanın

en: Use absolute or relative to the home directory paths. One directory per line.
tr: Ana dizin yollarına mutlak veya göreli kullanın. Satır başına bir dizin.

en: Use comma to separate items.
tr: Öğeleri ayırmak için virgül kullanın.

en: Use comma to separate multiple extensions
tr: Birden fazla uzantıyı ayırmak için virgül kullanın

en: Use comma to specify multiple values
tr: Birden fazla değeri belirtmek için virgül kullanın

en: Use custom URL for the WordPress comment form
tr: WordPress yorum formu için özel URL kullanın

en: Use file
tr: Dosyayı kullan

en: Use global policies
tr: Küresel politikaları kullanın

en: Use less restrictive security filters for IP addresses in the White IP Access List
tr: Beyaz IP Erişim Listesindeki IP adresleri için daha az kısıtlayıcı güvenlik filtreleri kullanın

en: Use less strict spam filtering for AJAX form submissions. May increase spam risk slightly.
tr: AJAX form gönderimleri için daha az katı spam filtrelemesi kullanın. Spam riskini biraz artırabilir.

en: Use my language
tr: Benim dilimi kullan

en: Use proxy server for outgoing network connections
tr: Giden ağ bağlantıları için proxy sunucusunu kullan

en: Use proxy server to connect to managed websites
tr: Yönetilen web sitelerine bağlanmak için proxy sunucusunu kullanın

en: User
tr: Kullanıcı

en: User Activity
tr: Kullanıcı Etkinliği

en: User Agent
tr: Kullanıcı Aracısı

en: User ID
tr: Kullanıcı kimliği

en: User Insights
tr: Kullanıcı İçgörüleri

en: User Message
tr: Kullanıcı Mesajı

en: User Policies
tr: Kullanıcı Politikaları

en: User Sessions
tr: Kullanıcı Oturumları

en: User accounts protection
tr: Kullanıcı hesaplarının korunması

en: User activated
tr: Kullanıcı tarafından etkinleştirildi

en: User application password created
tr: Kullanıcı uygulama şifresi oluşturuldu

en: User application password created by %s
tr: Kullanıcı uygulama parolası %s tarafından oluşturuldu

en: User application password deleted
tr: Kullanıcı uygulama şifresi silindi

en: User application password deleted by %s
tr: Kullanıcı uygulama parolası %s tarafından silindi

en: User application password updated
tr: Kullanıcı uygulama şifresi güncellendi

en: User blocked by administrator
tr: Kullanıcı yönetici tarafından engellendi

en: User created
tr: Kullanıcı tarafından oluşturuldu

en: User created by %s
tr: Kullanıcı %s tarafından oluşturuldu

en: User creation denied
tr: Kullanıcı oluşturma reddedildi

en: User deleted
tr: Kullanıcı silindi

en: User deleted by %s
tr: Kullanıcı %s tarafından silindi

en: User has reached the allowed number of concurrent sessions
tr: Kullanıcı izin verilen eşzamanlı oturum sayısına ulaştı

en: User is blocked
tr: Kullanıcı engellendi

en: User is not allowed to log in
tr: Kullanıcının oturum açmasına izin verilmiyor

en: User is not permitted to log into the website
tr: Kullanıcının web sitesine giriş yapmasına izin verilmiyor

en: User login
tr: Kullanıcı girişi

en: User message
tr: Kullanıcı mesajı

en: User metadata update denied
tr: Kullanıcı meta verisi güncellemesi reddedildi

en: User registered
tr: Kullanıcı kayıtlı

en: User registration
tr: Kullanıcı kaydı

en: User registration is disabled in the General WordPress Settings.
tr: Genel WordPress Ayarları'nda kullanıcı kaydı devre dışıdır.

en: User registrations are limited to these roles
tr: Kullanıcı kayıtları bu rollerle sınırlıdır

en: User roles protection
tr: Kullanıcı rolleri koruması

en: User row update denied
tr: Kullanıcı satırı güncellemesi reddedildi

en: User session expiration time
tr: Kullanıcı oturumu sona erme süresi

en: User session has been terminated
tr: Kullanıcı oturumu sonlandırıldı

en: User session terminated
tr: Kullanıcı oturumu sonlandırıldı

en: User session terminated by %s
tr: Kullanıcı oturumu %s tarafından sonlandırıldı

en: User's IP address does not match the one used to log in
tr: Kullanıcının IP adresi, oturum açmak için kullanılan IP adresiyle eşleşmiyor

en: User's browser does not match the one used to log in
tr: Kullanıcının tarayıcısı oturum açmak için kullanılan tarayıcıyla eşleşmiyor

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Username is not allowed. Please choose another one.
tr: Kullanıcı adı izin verilmiyor. Lütfen başka bir tane seçin.

en: Username is prohibited
tr: Kullanıcı adı yasaktır

en: Username used
tr: Kullanıcı adı kullanıldı

en: Usernames from this list are not allowed to log in or register. Any IP address, have tried to use any of these usernames, will be immediately blocked. Use comma to separate logins.
tr: Bu listeden kullanıcı adlarının oturum açmasına veya kayıt olmasına izin verilmez. Bu kullanıcı adlarından herhangi birini kullanmaya çalışan herhangi bir IP adresi derhal engellenecektir. Oturum açmaları ayırmak için virgül kullanın.

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Users with these roles are permitted to add new roles
tr: Bu rollere sahip kullanıcıların yeni roller eklemesine izin verilir

en: Users with these roles are permitted to change protected settings
tr: Bu rollere sahip kullanıcıların korumalı ayarları değiştirmesine izin verilir

en: Users with these roles are permitted to change role capabilities
tr: Bu rollere sahip kullanıcıların rol yeteneklerini değiştirmelerine izin verilir

en: Users with these roles are permitted to change sensitive user data
tr: Bu rollere sahip kullanıcıların hassas kullanıcı verilerini değiştirmesine izin verilir

en: Users with these roles are permitted to create new accounts
tr: Bu rollere sahip kullanıcıların yeni hesaplar oluşturmasına izin verilir

en: Users' Activity
tr: Kullanıcıların Aktivitesi

en: Verbose
tr: Ayrıntılı

en: Verified
tr: Doğrulandı

en: Verify
tr: Doğrulamak

en: Verify it's you
tr: Sen olduğunu doğrula

en: Verifying the integrity of WordPress
tr: WordPress'in bütünlüğünün doğrulanması

en: Verifying the integrity of the plugins
tr: Eklentilerin bütünlüğünün doğrulanması

en: Verifying the integrity of the themes
tr: Temaların bütünlüğünün doğrulanması

en: View Activity
tr: Etkinliği Görüntüle

en: View activity for this IP:
tr: Bu IP için etkinliği görüntüle:

en: View activity in the Dashboard
tr: Gösterge Tablosunda etkinliği görüntüle

en: View all
tr: Tümünü görüntüle

en: View all REST API requests
tr: Tüm REST API isteklerini görüntüle

en: View all lockouts:
tr: Tüm kilitlenmeleri görüntüle:

en: View all logged events
tr: Kaydedilen tüm etkinlikleri görüntüle

en: View all logged requests
tr: Kaydedilen tüm istekleri görüntüle

en: View bot events
tr: Bot etkinliklerini görüntüle

en: View denied REST API requests
tr: Reddedilen REST API isteklerini görüntüle

en: View log in reverse
tr: Günlüğü tersten görüntüle

en: View log of suspicious and malicious activity from this IP address
tr: Bu IP adresinden şüpheli ve kötü amaçlı etkinliğin günlüğünü görüntüle

en: View reCAPTCHA events
tr: reCAPTCHA olaylarını görüntüle

en: View violations in the log
tr: Günlükteki ihlalleri görüntüle

en: Vulnerabilities
tr: Güvenlik Açıkları

en: Vulnerability
tr: Güvenlik Açığı

en: Vulnerability found
tr: Güvenlik açığı bulundu

en: WP Cerber %s is available. Please update.
tr: WP Cerber %s mevcut. Lütfen güncelleyin.

en: WP Cerber Security, Anti-spam & Malware Scan
tr: WP Cerber Güvenlik, Anti-spam ve Kötü Amaçlı Yazılım Taraması

en: WP Cerber is now active and has started protecting your site
tr: WP Cerber artık aktif ve sitenizi korumaya başladı

en: WP Cerber processed this request according to this setting
tr: WP Cerber bu isteği bu ayara göre işledi

en: WP Cerber requires PHP version %s or higher, but your web server is currently running PHP %s.
tr: WP Cerber, PHP %s veya üzeri bir sürüm gerektiriyor, ancak web sunucusunda şu anda PHP %s çalışıyor.

en: WP Cerber requires WordPress version %s or higher. Your WordPress version is %s. Please update your WordPress to the latest version.
tr: WP Cerber, WordPress’in %s veya daha yeni bir sürümünü gerektirir. Mevcut WordPress sürümü: %s. Lütfen WordPress’i en son sürüme güncelleyin.

en: Want to make WP Cerber even more powerful?
tr: WP Cerber'i daha da güçlü hale getirmek ister misiniz?

en: Warning!
tr: Uyarı!

en: We have not found any integrity data to verify
tr: Doğrulamak için herhangi bir bütünlük verisi bulamadık

en: We need your support to keep moving forward
tr: İlerlemeye devam etmek için desteğinize ihtiyacımız var

en: We're sorry, you are not allowed to proceed
tr: Üzgünüz, devam etmenize izin verilmiyor

en: We've sent a verification PIN code to your email
tr: E-postanıza bir doğrulama PIN kodu gönderdik

en: Website
tr: Web sitesi

en: Website Owner
tr: Web Sitesi Sahibi

en: Website Properties
tr: Web Sitesi Özellikleri

en: Website URL
tr: Web sitesi URL'si

en: Website has been deleted
tr: Web sitesi silindi

en: Website:
tr: Web sitesi:

en: Weekly Report
tr: Haftalık Rapor

en: What do you want to export?
tr: Ne ihraç etmek istiyorsunuz?

en: What do you want to import?
tr: Ne ithal etmek istiyorsunuz?

en: When the limit on concurrent user sessions is reached
tr: Eşzamanlı kullanıcı oturumları sınırına ulaşıldığında

en: When you click the button below you will get a configuration file, which you can upload on another site.
tr: Aşağıdaki butona tıkladığınızda karşınıza bir yapılandırma dosyası çıkacak, bu dosyayı başka bir siteye yükleyebilirsiniz.

en: When you click the button below, file will be uploaded and all existing settings will be overridden.
tr: Aşağıdaki butona tıkladığınızda dosya yüklenecek ve var olan tüm ayarlar geçersiz kılınacaktır.

en: When you click the button below, the default WP Cerber settings will be loaded. The Custom login URL and Access Lists will not be changed.
tr: Aşağıdaki butona tıkladığınızda varsayılan WP Cerber ayarları yüklenecektir. Özel giriş URL'si ve Erişim Listeleri değiştirilmeyecektir.

en: Where to email notifications
tr: Bildirimlerin e-postayla nereye gönderileceği

en: Where to email reports
tr: Raporların e-postayla nereye gönderileceği

en: Where to send emails generated by WP Cerber
tr: WP Cerber tarafından oluşturulan e-postalar nereye gönderilir

en: White IP Access List
tr: Beyaz IP Erişim Listesi

en: WooCommerce Log In
tr: WooCommerce Girişi

en: WooCommerce Log Out
tr: WooCommerce Oturumu Kapat

en: WordPress uploads analysis
tr: WordPress yükleme analizi

en: Write failed login attempts to the system log file
tr: Başarısız oturum açma girişimlerini sistem günlük dosyasına yaz

en: XML-RPC Payload
tr: XML-RPC Yükü

en: XML-RPC is disabled in the Hardening settings of WP Cerber.
tr: WP Cerber'in Güçlendirme ayarlarında XML-RPC devre dışıdır.

en: Yes
tr: Evet

en: You
tr: Sen

en: You are here:
tr: Buradasınız:

en: You are not allowed to log in. Ask your administrator for assistance.
tr: Giriş yapmanıza izin verilmiyor. Yöneticinizden yardım isteyin.

en: You are not allowed to proceed. Ask your administrator for assistance.
tr: Devam etmenize izin verilmiyor. Yöneticinizden yardım isteyin.

en: You are not allowed to register.
tr: Kayıt olmanıza izin verilmiyor.

en: You cannot add your IP address or network
tr: IP adresinizi veya ağınızı ekleyemezsiniz

en: You have %d login attempt remaining. | You have %d login attempts remaining.
tr[0]: %d oturum açma denemesi kaldı.
tr[1]: %d oturum açma denemesi kaldı.

en: You have disabled the default login page. Ensure that you have configured an alternative login page. Otherwise, you will not be able to log in.
tr: Varsayılan oturum açma sayfasını devre dışı bıraktınız. Alternatif bir oturum açma sayfası yapılandırdığınızdan emin olun. Aksi takdirde oturum açamazsınız.

en: You have entered an incorrect verification PIN code
tr: Yanlış bir doğrulama PIN kodu girdiniz

en: You have exceeded the number of allowed login attempts. Please try again in %d minutes.
tr: İzin verilen oturum açma denemesi sayısını aştınız. Lütfen %d dakika içinde tekrar deneyin.

en: You have only one login attempt remaining.
tr: Sadece bir giriş denemeniz kaldı.

en: You have switched back to the main website
tr: Ana web sitesine geri döndünüz

en: You have switched to %s
tr: %s'e geçtiniz

en: You have to upload a ZIP archive from which you've installed it. This enables the security scanner to verify the integrity of the code and detect malware.
tr: Yüklediğiniz bir ZIP arşivini yüklemeniz gerekir. Bu, güvenlik tarayıcısının kodun bütünlüğünü doğrulamasını ve kötü amaçlı yazılımları tespit etmesini sağlar.

en: You or someone else trying to log into the website. We have to verify that it's you. If this wasn't you, please immediately reset your password to safeguard your account.
tr: Siz veya web sitesine giriş yapmaya çalışan başka biri. Siz olduğunuzu doğrulamamız gerekiyor. Eğer siz değilseniz, lütfen hesabınızı korumak için hemen şifrenizi sıfırlayın.

en: You will be notified when such an event occurs
tr: Böyle bir olay meydana geldiğinde bilgilendirileceksiniz

en: Your IP address
tr: IP adresiniz

en: Your IP address %s has been added to the White IP Access List
tr: IP adresiniz %s Beyaz IP Erişim Listesine eklendi

en: Your IP address is detected as %s. Make sure it is equal to your IP address on this page: %s.
tr: IP adresiniz %s olarak algılandı. Bu sayfadaki IP adresinize eşit olduğundan emin olun: %s.

en: Your last sign-in was on %s from the IP address %s
tr: Son oturum açma işlemi %s tarihinde, %s IP adresinden gerçekleştirildi

en: Your license is valid until
tr: Lisansınız şu tarihe kadar geçerlidir:

en: Your login page:
tr: Giriş sayfanız:

en: Your request looks suspiciously similar to automated requests from spam posting software or it has been denied by a security policy configured by the website administrator.
tr: Talebiniz, spam gönderme yazılımının otomatik isteklerine şüpheli bir şekilde benziyor veya web sitesi yöneticisi tarafından yapılandırılan bir güvenlik politikası tarafından reddedildi.

en: active
tr: aktif

en: days
tr: günler

en: deactivate
tr: devre dışı bırakmak

en: disabled
tr: engelli

[ctx: e.g. blocked by John at 11:00]
en: blocked by %s at %s
tr: %s tarafından %s adresinde engellendi

en: enabled
tr: etkinleştirilmiş

en: entry | entries
tr[0]: girdi
tr[1]: girdi

en: failed attempts
tr: başarısız girişimler

en: hours interval check
tr: saat aralığı kontrolü

en: https://talk.wpcerber.com
tr: https://konuşma.wpcerber.com

en: if empty, the default format %s will be used
tr: boşsa, varsayılan biçim %s kullanılacaktır

en: if empty, the email addresses from the notification settings will be used
tr: boşsa, bildirim ayarlarından gelen e-posta adresleri kullanılacaktır

en: if empty, the website administrator email %s will be used
tr: boşsa, web sitesi yöneticisi e-postası %s kullanılacaktır

en: in 24 hours
tr: 24 saat içinde

en: lockouts
tr: lokavtlar

en: milliseconds
tr: milisaniyeler

en: minutes
tr: dakikalar

en: minutes (leave empty to use the default WordPress value)
tr: dakika (varsayılan WordPress değerini kullanmak için boş bırakın)

en: most active in the last 24 hours
tr: son 24 saatte en aktif

en: most frequent incidents and events in the last 24 hours
tr: Son 24 saatte en sık yaşanan olaylar ve olaylar

en: most recent authentication issues and requests
tr: en son kimlik doğrulama sorunları ve istekleri

en: most recent user events
tr: en son kullanıcı etkinlikleri

en: most recent user registrations
tr: en son kullanıcı kayıtları

en: most recent violations of security rules
tr: güvenlik kurallarının en son ihlalleri

en: no connection
tr: bağlantı yok

en: not active
tr: aktif değil

en: notifications are allowed per hour (0 means unlimited)
tr: bildirimler saat başına izin verilir (0 sınırsız anlamına gelir)

en: number of logins
tr: oturum açma sayısı

en: once a day at
tr: günde bir kez

en: only digits are allowed
tr: sadece rakamlara izin verilir

en: or
tr: veya

[ctx: preposition of time like: at 11:00]
en: at
tr: de

en: reCAPTCHA settings
tr: reCAPTCHA ayarları

en: reCAPTCHA settings are incorrect
tr: reCAPTCHA ayarları yanlış

en: reCAPTCHA verification failed
tr: reCAPTCHA doğrulaması başarısız oldu

en: reCAPTCHA verified
tr: reCAPTCHA doğrulandı

[ctx: to is a marker of infinitive, e.g. "to use it"]
en: Only selected countries are permitted to %s. All others are not.
tr: Sadece seçili ülkelere %s izin verilir. Diğerlerinin hepsine izin verilmez.

[ctx: to is a marker of infinitive, e.g. "to use it"]
en: Selected countries are not permitted to %s. All others are allowed to.
tr: Seçili ülkelere %s izni verilmiyor. Diğerlerine izin veriliyor.

en: unknown
tr: bilinmeyen

en: unlimited
tr: sınırsız

en: unspecified
tr: belirtilmemiş

en: user | users
tr[0]: kullanıcı
tr[1]: kullanıcılar

en: username is prohibited
tr: kullanıcı adı yasaktır

en: view all
tr: hepsini görüntüle
