Plugins - SEOPress, on-site SEO - Stable (latest release) - en to el_GR translation catalogue (811 entries)

en: "noarchive" robots meta tag
el_GR: Ετικέτα μετα-ρομπότ "noarchive".

en: "nofollow" robots meta tag
el_GR: Ετικέτα μετα-ρομπότ "nofollow".

en: "noimageindex" robots meta tag
el_GR: Ετικέτα μετα-ρομπότ "noimageindex".

en: "noindex" robots meta tag
el_GR: Ετικέτα μετα-ρομπότ "noindex".

en: "nosnippet" robots meta tag
el_GR: Ετικέτα μετα-ρομπότ "nosnippet".

en: %s post to follow. | %s posts to follow.
el_GR[0]: %s άρθρο για να ακολουθήσετε.
el_GR[1]: %s άρθρα για να ακολουθήσετε.

en: %s post to index. | %s posts to index.
el_GR[0]: %s άρθρο για ευρετηρίαση.
el_GR[1]: %s άρθρα για ευρετηρίαση.

en: %s post to nofollow. | %s posts to nofollow.
el_GR[0]: %s άρθρο nofollow.
el_GR[1]: %s άρθρα nofollow.

en: %s post to noindex. | %s posts to noindex.
el_GR[0]: %s άρθρο noindex.
el_GR[1]: %s άρθρα noindex.

en: %s redirection disabled. | %s redirections disabled.
el_GR[0]: %s ανακατεύθυνση απενεργοποιημένη.
el_GR[1]: %s απενεργοποιημένες ανακατεύθυνσεις.

en: %s redirections enabled. | %s redirections enabled.
el_GR[0]: %s ανακατεύθυνση ενεργοποιημένη.
el_GR[1]: %s ενεργοποιημένες ανακατεύθυνσεις.

en: %s was found %d times in your content, a keyword density of %s%%
el_GR: %s βρέθηκε %d φορές στο περιεχόμενό σας, με πυκνότητα %s%%

en: %s was found %d times.
el_GR: %s βρέθηκε %d φορές.

en: 301 Moved Permanently
el_GR: 301 Μετακινήθηκε Μόνιμα

en: 302 Found / Moved Temporarily
el_GR: 302 Βρέθηκε / Μετακινήθηκε Προσωρινά

en: 307 Moved Temporarily
el_GR: 307 Προσωρινή Μετακίνηση

en: 404 - Page not found
el_GR: 404 - Η σελίδα δεν βρέθηκε

en: 404 archives
el_GR: Αρχεία 404

en: 404 error?
el_GR: Σφάλμα 404;

en: 410 Gone
el_GR: 410 Μετακινήθηκε

en: 451 Unavailable For Legal Reasons
el_GR: 451 Μη διαθέσιμο για νομικούς λόγους

en: <p class="elementor-control-field-description"><strong>Did you know?</strong> LinkedIn, Instagram and Pinterest use the same social metadata as Facebook. Twitter does the same if no Twitter cards tags are defined below.</p>
el_GR: <p class="elementor-control-field-description"><strong>Το γνωρίζατε;</strong> Το LinkedIn, το Instagram και το Pinterest χρησιμοποιούνε τα ίδια μετα-δεδομένα όπως το Facebook. Το Twitter κάνει το ίδιο εάν δεν έχουν οριστεί ετικέτες καρτών του Twitter παρακάτω.</p>

en: <p class="elementor-control-field-description">Enter a few keywords for analysis to help you write optimized content.</p><p class="elementor-control-field-description"><strong>Did you know?</strong> Writing content for your users is the most important thing! If it doesn‘t feel natural, your visitors will leave your site, Google will know it and your ranking will be affected.</p>
el_GR: <p class="elementor-control-field-description">Εισάγετε μερικές λέξεις-κλειδιά για να σας βοηθήσει η ανάλυση να γράψετε βελτιστοποιημένο περιεχομένο.</p><p class="elementor-control-field-description"><strong>Το γνωρίζατε;</strong> Το να γράφετε περιεχόμενο για τους χρήστες σας είναι το πιο σημαντικό πράγμα! Εάν δεν φαίνεται φυσικό, οι επισκέπτες σας θα εγκαταλείψουν τον ιστότοπό σας, η Google θα το γνωρίζει και η κατάταξή σας θα επηρεαστεί.</p>

en: <strong>Should be improved:</strong> red or orange dots <br> <strong>Good:</strong> yellow or green dots
el_GR: <strong>Χρειάζεται βελτίωση:</strong> κόκκινες ή πορτοκαλί κουκκίδες <br> <strong>Καλό:</strong> κίτρινες ή πράσινες κουκκίδες

en: A meta description tag should generally inform and interest users with a short, relevant summary of what a particular page is about. <br>They are like a pitch that convince the user that the page is exactly what they're looking for. <br>There's no limit on how long a meta description can be, but the search result snippets are truncated as needed, typically to fit the device width.
el_GR: Μια ετικέτα μετα-περιγραφής πρέπει να ενημερώνει και να κάνει το χρήστη να ενδιαφερθέι με μια σύντομη, σχετική περίληψη του τι αφορά μια συγκεκριμένη σελίδα. <br>Είναι το έναυσμα που πείθει το χρήστη ότι η σελίδα είναι ακριβώς αυτό που ψάχνει. <br>Δεν υπάρχει όριο για το πόσο μεγάλη μπορεί να είναι μια μετα-περιγραφή, αλλά τα snippet των αποτελεσμάτων αναζήτησης περικόπτονται ανάλογα με τις ανάγκες, συνήθως για να ταιριάζουν στο πλάτος της συσκευής.

en: A redirect is active for this URL. Turn it off to get the Google preview and content analysis.
el_GR: Μια ανακατεύθυνση είναι ενεργή για αυτό το URL. Απενεργοποιήστε την για να έχετε την Προεπισκόπηση Google και την Ανάλυση Περιεχομένου.

en: A remarketing audience is a list of cookies or mobile-advertising IDs that represents a group of users you want to re-engage because of their likelihood to convert.
el_GR: Το κοινό επαναληπτικού μάρκετινγκ είναι μια λίστα με cookies ή αναγνωριστικά διαφημίσεων για κινητά που αντιπροσωπεύουν μια ομάδα χρηστών που θέλετε να επαναπροσελκύσετε λόγω της πιθανότητας μετατροπής τους.

en: ASC (ascending order from lowest to highest values (1, 2, 3; a, b, c))
el_GR: ΑΥΞ (αύξουσα ταξινόμηση από τις χαμηλότερες στις υψηλότερες τιμές (1, 2, 3 - α, β, γ))

en: Accept
el_GR: Αποδοχή

en: Accept button for user tracking
el_GR: Πλήκτρο αποδοχής για την παρακολούθηση χρηστών

en: Add TINYMCE editor to term description
el_GR: Προσθήκη του επεξεργαστή κειμένου TINYMCE στη περιγραφή όρων

en: Add WP Editor to taxonomy description textarea
el_GR: Προσθέστε τον επεξεργαστή WP στην περιγραφή ταξινόμησης πεδίο κειμένου

en: Add a "noindex" meta robots for all paginated archive pages
el_GR: Προσθέστε ένα "noindex" μετα-ρομπότ για όλες τις σελίδες αρχειοθέτησης

en: Add canonical URL column
el_GR: Προσθήκη στήλης Κανονικής Διεύθυνση URL

en: Add meta description column
el_GR: Προσθήκη στήλης Μετα-περιγραφή

en: Add redirection URL column
el_GR: Προσθήκη στήλης Ανακατεύθυνσης URL

en: Add redirection enable column
el_GR: Προσθήκη στήλης Ενεργοποίηση Ανακατεύθυνσης

en: Add rel next/prev link in head of paginated archive pages
el_GR: Προσθέστε το σύνδεσμο επόμενο/προηγούμενο στην επικεφαλίδα σελίδων αρχειοθέτησης

en: Add target keyword column
el_GR: Προσθήκη στήλης Λέξεις-Κλειδιά

en: Add title column
el_GR: Προσθήκη στήλης Μετα-τίτλος

en: Add video
el_GR: Προσθήκη βίντεο

en: Add your site to Google. It's free!
el_GR: Προσθέστε τον ιστότοπό σας στο Google. Είναι δωρεάν!

en: Add your site to Search Console!
el_GR: Προσθέστε τον ιστότοπό σας στο Search Console!

en: Additional tracking code field
el_GR: Επιπρόσθετο πεδίο κώδικα παρακολούθησης

en: Additional tracking code field added to body
el_GR: Πρόσθετο πεδίο κώδικα παρακολούθησης προστέθηκε στο body

en: Advanced
el_GR: Προηγμένες

en: Advanced options
el_GR: Προχωρημένες ρυθμίσεις

en: All alternative tags are filled in. Good work!
el_GR: Όλες οι εναλλακτικές ετικέτες συμπληρώθηκαν. Καλή δουλειά!

en: Alternative texts of images
el_GR: Εναλλακτικά Κείμενα Εικόνων

en: Analysis in progress...
el_GR: Ανάλυση σε εξέλιξη...

en: Analytics tracking opt-in
el_GR: Συμμετοχή στην καταγραφή Analytics

en: Appearance
el_GR: Εμφάνιση

en: Apply this image to all your og:image tag
el_GR: Εφαρμόστε αυτήν την εικόνα σε όλες τις ετικέτες og:image

en: Archive date
el_GR: Ημερομηνία αρχείου

en: Archive title
el_GR: Τίτλος ιστορικού

en: Archives
el_GR: Αρχεία

en: Ask Facebook to update its cache
el_GR: Ζητήστε από το Facebook να ενημερώσει την cache του

en: Author archives
el_GR: Αρχεία συντακτών

en: Author biography
el_GR: Βιογραφικό συντάκτη

en: Authors
el_GR: Συντάκτες

en: Automatically set the image Alt text
el_GR: Να τεθεί αυτόματα η εναλλακτική περιγραφή της εικόνας

en: Automatically set the image Alt text from target keywords
el_GR: Θέστε αυτόματα το εναλλακτικό κείμενο για τις εικόνες από τις στοχευμένες λέξεις-κλειδιά

en: Automatically set the image Caption
el_GR: Να τεθεί αυτόματα η λεζάντα της εικόνας

en: Automatically set the image Description
el_GR: Να τεθεί αυτόματα η περιγραφή της εικόνας

en: Automatically set the image Title
el_GR: Να τεθεί αυτόματα ο τίτλος της εικόνας

en: Background color:
el_GR: Χρώμα φόντου:

en: Baggage tracking
el_GR: Παρακολούθηση αποσκευών

en: Bill payment
el_GR: Πληρωμή λογαριασμού

en: Billing support
el_GR: Υποστήριξη πληρωμών

en: Bing site verification
el_GR: Επαλήθευση ιστοτόπου στο Bing

en: Blank sitemap?
el_GR: Κενός χάρτης ιστοτόπου;

en: Block Content analysis metabox to user roles
el_GR: Μπλοκάρισμα του metabox Ανάλυση Περιεχομένου σε ρόλους χρηστών

en: Block SEO metabox to user roles
el_GR: Μπλοκάρισμα του metabox SEO σε ρόλους χρηστών

en: Bottom (default)
el_GR: Κάτω (προεπιλογή)

en: Break comments into pages is ON!
el_GR: Η διακοπή σχολίων στις σελίδες είναι ενεργοποιημένη!

en: Browse our guides
el_GR: Περιηγηθείτε στους οδηγούς μας

en: BuddyPress groups
el_GR: Ομάδες του BuddyPress

en: Build custom XML sitemaps to improve Google's crawling of your site.
el_GR: Δημιουργήστε το δικό σας χάρτη ιστοτόπου για να βελτιώσετε τη διαδικασία ανάγνωσης της ιστοσελίδας σας από τη Google.

en: By
el_GR: Από

en: By checking this option, you will add a meta robots tag with the value "noarchive".
el_GR: Ενεργοποιώντας αυτήν την επιλογή, θα προσθέσετε μια ετικέτα μετα-ρομπότ με την τιμή "noarchive".

en: By checking this option, you will add a meta robots tag with the value "nofollow". <br>Search engines will not follow links from this URL.
el_GR: Ενεργοποιώντας αυτήν την επιλογή, θα προσθέσετε μια ετικέτα μετα-ρομπότ με την τιμή "nofollow". <br>Οι μηχανές αναζήτησης δεν θα ακολουθούν συνδέσμους από αυτό το URL.

en: By checking this option, you will add a meta robots tag with the value "noimageindex". <br> Note that your images can always be indexed if they are linked from other pages.
el_GR: Ενεργοποιώντας αυτήν την επιλογή, θα προσθέσετε μια ετικέτα μετα-ρομπότ με την τιμή "noimageindex". <br>Να σημειωθεί πως οι εικόνες σας πάντα θα φαίνονται εάν είναι συνημμένες σε άλλες σελίδες.

en: By checking this option, you will add a meta robots tag with the value "noindex". <br>Search engines will not index this URL in the search results.
el_GR: Ενεργοποιώντας αυτήν την επιλογή, θα προσθέσετε μια ετικέτα μετα-ρομπότ με την τιμή "noindex". <br>Οι μηχανές αναζήτησης δεν θα δείξουν αυτό το URL στα αποτελέσματα αναζήτησης.

en: By checking this option, you will add a meta robots tag with the value "nosnippet".
el_GR: Ενεργοποιώντας αυτήν την επιλογή, θα προσθέσετε μια ετικέτα μετα-ρομπότ με την τιμή "nosnippet".

en: By clicking Migrate, we'll import:
el_GR: Κάνοντας κλικ στη Μετεγκατάσταση θα εισάγουμε:

en: By clicking Reset Notices, all notices in the notifications center will be set to their initial status.
el_GR: Κάνοντας κλικ στην επιλογή Επαναφορά Ειδοποιήσεων, όλες οι ειδοποιήσεις στο Κέντρο Ειδοποιήσεων θα ρυθμιστούν στην αρχική τους κατάσταση.

en: By default, SEOPress redirects your Attachment pages to the parent post. Optimize this by redirecting the user directly to the URL of the media file.
el_GR: Από προεπιλογή, το SEOPress ανακατευθύνει τα συνημμένα άρθρα στα αρχικά. Βελτιστοποιείστε το αυτό ανακατευθύνοντας το χρήστη απευθείας στο URL του πολυμέσου.

en: By visiting our site, you agree to our privacy policy regarding cookies, tracking statistics, etc.
el_GR: Επισκεπτόμενοι την ιστοσελίδα μας, συμφωνείτε με την πολιτική απορρήτου όσον αφορά τα cookies, τα στατιστικά στοιχεία παρακολούθησης, κτλ.

en: By visiting our site, you agree to our privacy policy regarding cookies, tracking statistics, etc.&nbsp;<a href="[seopress_privacy_page]">Read more</a>
el_GR: Επισκεπτόμενοι την ιστοσελίδας μας, συμφωνείτε με την πολιτική απορρήτου όσον αφορά τα cookies, τα στατιστικά στοιχεία παρακολούθησης, κτλ.&nbsp;<a href="[seopress_privacy_page]" tabindex="10">Περισσότερα</a>

en: Canonical
el_GR: Κανονικό

en: Canonical URL
el_GR: Κανονική διεύθυνση URL

en: Categories
el_GR: Κατηγορίες

en: Category / term description
el_GR: Κατηγορία / περιγραφή όρου

en: Category Description
el_GR: Περιγραφή κατηγορίας

en: Category Title
el_GR: Τίτλος κατηγορίας

en: Category description
el_GR: Περιγραφή κατηγορίας

en: Category title
el_GR: Τίτλος κατηγορίας

en: Center (default)
el_GR: Κέντρο (προεπιλογή)

en: Change the background color of the backdrop
el_GR: Αλλάξτε το χρώμα φόντου του σκηνικού

en: Change the button value
el_GR: Αλλάξτε την τιμή του κουμπιού

en: Change the close button value
el_GR: Αλλάξτε την τιμή από το κουμπί κλεισίματος

en: Change the color of the cookie bar background
el_GR: Αλλάξτε το χρώμα του φόντου της γραμμής cookie

en: Change the color of the cookie bar button
el_GR: Αλλάξτε το χρώμα του κειμένου από το πρώτο κουμπί της γραμμής cookie

en: Change the color of the cookie bar button background
el_GR: Αλλάξτε το χρώμα του φόντου από το πρώτο κουμπί της γραμμής cookie

en: Change the color of the cookie bar button hover
el_GR: Αλλάξτε το χρώμα του κειμένου από το πρώτο κουμπί της γραμμής cookie κατά το hover

en: Change the color of the cookie bar button hover background
el_GR: Αλλάξτε το χρώμα του φόντου από το πρώτο κουμπί της γραμμής cookie κατά το hover

en: Change the color of the cookie bar link
el_GR: Αλλάξτε το χρώμα του συνδέσμου στη γραμμή cookie

en: Change the color of the cookie bar secondary button
el_GR: Αλλάξτε το χρώμα του κειμένου από το δεύτερο κουμπί της γραμμής cookie

en: Change the color of the cookie bar secondary button background
el_GR: Αλλάξτε το χρώμα του φόντου από το δεύτερο κουμπί της γραμμής cookie

en: Change the color of the cookie bar secondary button hover
el_GR: Αλλάξτε το χρώμα κειμένου από το δεύτερο κουμπί της γραμμής cookie κατά το hover

en: Change the color of the cookie bar secondary button hover background
el_GR: Αλλάξτε το χρώμα του φόντου από το δεύτερο κουμπί της γραμμής cookie κατά το hover

en: Change the color of the cookie bar text
el_GR: Αλλάξτε το χρώμα του κειμένου της γραμμής cookie

en: Change the cookie bar width
el_GR: Αλλάξτε το πλάτος της γραμμής cookie

en: Change this settings
el_GR: Αλλάξτε αυτές τις ρυθμίσεις

en: Check also the <strong>"Search engine visibility"</strong> setting from the <a href="%s">WordPress Reading page</a>.
el_GR: Ελέξτε επίσης και την επιλογή <strong>"Εμφάνιση σε μηχανές αναζήτησης"</strong> από τη σελίδα <a href="%s">Ρυθμίσεις Ανάγνωσης</a> του WordPress.

en: Check our website
el_GR: Επισκεφθείτε την ιστοσελίδα μας

en: Check to INCLUDE Post Types
el_GR: Επιλέξτε για να συμπεριλάβετε τους τύπους άρθρων

en: Check to INCLUDE Taxonomies
el_GR: Επιλέξτε για να ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΒΕΤΕ τις κατηγορίες

en: Choose a knowledge type
el_GR: Επιλέξτε έναν τύπο

en: Clear
el_GR: Καθαρισμός

en: Clear color
el_GR: Καθαρίστε το χρώμα

en: Click to disable this feature
el_GR: Κάντε κλικ για να απενεργοποιήσετε αυτήν τη δυνατότητα

en: Click to display any SEO metaboxes / columns for this post type
el_GR: Κάντε κλικ για να εμφανίσετε όλα τα SEO metaboxes / στήλες για αυτόν τον τύπο άρθρου

en: Click to display any SEO metaboxes for this taxonomy
el_GR: Κάντε κλικ για να εμφανίσετε όλα τα metaboxes για αυτήν την κατηγορία

en: Click to enable this feature
el_GR: Κάντε κλικ για να ενεργοποιήσετε αυτήν τη δυνατότητα

en: Click to hide any SEO metaboxes / columns for this post type
el_GR: Κάντε κλικ για να αποκρύψετε όλα τα SEO metaboxes / στήλες για αυτόν τον τύπο άρθρου

en: Click to hide any SEO metaboxes for this taxonomy
el_GR: Κάντε κλικ για να αποκρύψετε όλα τα metaboxes για αυτήν την κατηγορία

en: Close
el_GR: Κλείσιμο

en: Close button
el_GR: Κουμπί κλεισίματος

en: Color value
el_GR: Τιμή χρώματος

en: Configuration Wizard
el_GR: Οδηγός Εγκατάστασης

en: Configuration wizard
el_GR: Οδηγός Εγκατάστασης

en: Configure SEOPress in a few minutes with our installation wizard
el_GR: Ρυθμίστε το SEOPress σε μερικά λεπτά με τον οδηγό εγκατάστασής μας!

en: Configure your XML sitemaps
el_GR: Επεξεργασία των χαρτών ιστοτόπου σας

en: Connected users
el_GR: Συνδεδεμένοι χρήστες

en: Consent message for user tracking
el_GR: Συμφωνητικό μήνυμα για την παρακολούθηση χρηστών

en: Contact option (only for Organizations)
el_GR: Επιλογή επικοινωνίας (μόνο για εταιρείες)

en: Contact type (only for Organizations)
el_GR: Τύπος επικοινωνίας (μόνο για εταιρείες)

en: Content analysis
el_GR: Ανάλυση Περιεχομένου

en: Cookie bar / GDPR
el_GR: Γραμμή cookie / GDPR

en: Cookie bar position
el_GR: Θέση της γραμμής cookie

en: Cookie bar width
el_GR: Πλάτος της γραμμής cookie

en: Cool, one of your target keyword is used in your permalink.
el_GR: Τέλεια, μία από τις στοχευμένες λέξεις-κλειδιά χρησιμοποιείται στο μόνιμο σύνδεσμο.

en: Create your XML sitemaps
el_GR: Δημιουργήστε τους δικούς σας χάρτες ιστοτόπου

en: Create your page now!
el_GR: Δημιουργήστε τη σελίδα σας τώρα!

en: Credit card support
el_GR: Υποστήριξη πιστωτικών καρτών

en: Cross domain
el_GR: Εναλλαγή τομέων

en: Cross domain tracking makes it possible for Analytics to see sessions on two related sites (such as an ecommerce site and a separate shopping cart site) as a single session. This is sometimes called site linking.
el_GR: Η παρακολούθηση μεταξύ τομέων επιτρέπει στο Analytics να βλέπει περιόδους σύνδεσης σε δύο σχετικούς ιστότοπους (όπως ένας ιστότοπος ηλεκτρονικού εμπορίου και ένας ξεχωριστός ιστότοπος καλαθιού αγορών) ως μία μόνο συνεδρία. Αυτό μερικές φορές ονομάζεται σύνδεση ιστότοπου.

en: Cross domains
el_GR: Εναλλαγή τομέων

en: Current date
el_GR: Τρέχουσα ημερομηνία

en: Current day
el_GR: Τρέχων ημέρα

en: Current month
el_GR: Τρέχων μήνας

en: Current month in 3 letters
el_GR: Τρέχων μήνας με 3 γράμματα

en: Current month in digital format
el_GR: Τρέχων μήνας σε ψηφιακή μορφή

en: Current number page
el_GR: Αριθμός τρέχουσας σελίδας

en: Current time
el_GR: Τρέχουσα ώρα

en: Current year
el_GR: Τρέχων έτος

en: Custom Dimension #%d
el_GR: Προσαρμοσμένη Ιδιότητα #%d

en: Custom Dimensions
el_GR: Προσαρμοσμένες Ιδιότητες

en: Custom OG Image from SEO metabox
el_GR: Επιλογή εικόνας για το OG από το SEO metabox

en: Custom Twitter image from SEO metabox
el_GR: Επιλογή εικόνας για το Twitter από το SEO metabox

en: Custom breadcrumbs
el_GR: Προσαρμοσμένα breadcrumbs

en: Custom term taxonomy from post, page or post type
el_GR: Προσαρμοσμένος όρος κατηγορίας από άρθρο, σελίδα ή τύπο άρθρου

en: Customer support
el_GR: Υποστήριξη πελατών

en: Customize the plugin to fit your needs.
el_GR: <p>Τροποποιήστε το πρόσθετο για να ταιριάζει στις ανάγκες σας.</p>

en: DESC (descending order from highest to lowest values (3, 2, 1; c, b, a))
el_GR: ΦΘΝ (φθίνουσα ταξινόμηση από τις υψηλότερες στις χαμηλότερες τιμές (3, 2, 1 - γ, β, α))

en: Dashboard
el_GR: Πίνακας Ελέγχου

en: Date archives
el_GR: Αρχεία ημερομηνιών

en: Day Archive date
el_GR: Ημέρα Ιστορικού Ημερομηνίας

en: Default
el_GR: Προεπιλογή

en: Default (date)
el_GR: Προεπιλογή (ημερομηνία)

en: Default Twitter Image
el_GR: Προεπιλεγμένη Εικόνα Twitter

en: Default unit is Pixels. Add % just after your custom value to use percentages (eg: 80%).
el_GR: Η προεπιλεγμένη μονάδα είναι pixel. Προσθέστε % αμέσως μετά την τιμή για να χρησιμοποιήσετε ποσοστά (πχ: 80%)

en: Default value:
el_GR: Προεπιλεγμένη τιμή:

en: Default: 30 days before the cookie expiration.
el_GR: Προεπιλογή: 30 μέρες πριν τη λήξη του cookie.

en: Define custom og:image tag for post type archive pages
el_GR: Προσδιορίστε την ετικέτα og:image για τις αρχειοθετημένες σελίδες άρθρων

en: Description
el_GR: Περιγραφή

en: Disable all tracking cookies
el_GR: Απενεργοποιήστε όλα τα cookies καταγραφής

en: Disable author archives
el_GR: Απενεργοποιήστε τα αρχεία δημιουργών

en: Disable date after each post, page, post type?
el_GR: Απενεργοποίηση ημερομηνίας μετά από κάθε άρθρο, σελίδα, τύπο άρθρου;

en: Disable date archives
el_GR: Απενεργοποιήστε τα αρχεία ημερομηνίας

en: Disable redirection
el_GR: Απενεργοποίηση ανακατεύθυνσης

en: Disable the display of the publication date
el_GR: Απενεργοποιήστε την εμφάνιση της ημερομηνίας δημοσίευσης

en: Disable this!
el_GR: Απενεργοποίηση!

en: Disables all first party cookies. Existing Matomo cookies for this website will be deleted on the next page view.
el_GR: Απενεργοποιεί όλα τα cookies πρώτου μέρους. Τα υπάρχοντα Matomo cookies για αυτόν τον ιστότοπο θα διαγραφούν στην επόμενη επίσκεψη.

en: Display Content Analysis results column ("Good" or "Should be improved")
el_GR: Να εμφανίζεται η στήλη Ανάλυση Περιεχομένου ("Καλό" ή "Πρέπει να βελτιωθεί")

en: Display a backdrop with the cookie bar
el_GR: Εμφανίστε ένα σκηνικό με τη γραμμή cookie

en: Display and automatically accept the user‘s consent on page load (not fully GDPR)
el_GR: Εμφάνιση και αποδοχή αυτόματα της έγκρισης του χρήστη στο φόρτωμα της σελίδας (μη συμβατό με το GDPR)

en: Display more posts per page on homepage and archives
el_GR: Εμφάνιση περισσότερων άρθρων ανά σελιδοποίηση στην αρχική σελίδα και στα αρχεία.

en: Display nofollow status
el_GR: Προβολή κατάστασης nofollow

en: Display noindex status
el_GR: Προβολή κατάστασης noindex

en: Display post thumbnail in Google Custom Search results?
el_GR: Εμφάνιση μικρογραφίας άρθρου στα αποτελέσματα του Google Custom Search;

en: Display total number of words in content
el_GR: Εμφάνιση συνολικού αριθμού λέξεων στο περιεχόμενο

en: Do NOT change your permalink structure on a production site. Changing URLs can severely damage your SEO.
el_GR: Μην αλλάξετε τη δομή των μόνιμων συνδέσμων σε έναν ενεργό ιστότοπο. Αλλάζοντας τα URL μπορεί να επηρεάσει αρνητικά το SEO σας.

en: Do not display BuddyPress groups in search engine results <strong>(noindex)</strong>
el_GR: Να μην εμφανίζονται οι ομάδες του BuddyPress στα αποτελέσματα των μηχανών αναζήτησης <strong>(noindex)</strong>

en: Do not display a "Cached" link in the Google search results (noarchive)
el_GR: Να μην εμφανίζεται ο "Cached" σύνδεσμος στα αποτελέσματα της Google (noarchive)

en: Do not display a "Cached" link in the Google search results <strong>(noarchive)</strong>
el_GR: Να μην εμφανιστεί ο "Cached" σύνδεσμος στα αποτελέσματα της Google <strong>(noarchive)</strong>

en: Do not display a "Cached" link in the Google search results.
el_GR: Να μην εμφανίζεται ο "Cached" σύνδεσμος στα αποτελέσματα αναζήτησης της Google.

en: Do not display a description in search results for this page (nosnippet)
el_GR: Να μην εμφανίζεται περιγραφή στα αποτελέσματα των μηχανών αναζήτησης για αυτή τη σελίδα (nosnippet)

en: Do not display a description in search results for this page <strong>(nosnippet)</strong>
el_GR: Να μην εμφανιστεί η περιγραφή στα αποτελέσματα αναζήτησης για αυτή τη σελίδα <strong>(nosnippet)</strong>

en: Do not display a description in the Google search results for all pages.
el_GR: Να μην εμφανίζεται περιγραφή στα αποτελέσματα αναζήτησης Google για όλες τις σελίδες.

en: Do not display all pages of the site in Google search results and do not display "Cached" links in search results.
el_GR: Να μην εμφανίζονται όλες οι σελίδες του ιστότοπου στα αποτελέσματα αναζήτησης Google και να μην εμφανίζονται "Cached" σύνδεσμοι στα αποτελέσματα αναζήτησης.

en: Do not display author archives in search engine results <strong>(noindex)</strong>
el_GR: Να μην εμφανίζονται οι συντάκτες των αρχείων στα αποτελέσματα των μηχανών αναζήτησης <strong>(noindex)</strong>

en: Do not display date archives in search engine results <strong>(noindex)</strong>
el_GR: Να μην εμφανίζονται οι ημερομηνίες των αρχείων στα αποτελέσματα των μηχανών αναζήτησης <strong>(noindex)</strong>

en: Do not display search archives in search engine results <strong>(noindex)</strong>
el_GR: Να μην εμφανίζονται τα αρχεία αναζήτησης στα αποτελέσματα των μηχανών αναζήτησης <strong>(noindex)</strong>

en: Do not display this page in search engine results / XML - HTML sitemaps (noindex)
el_GR: Να μην εμφανίζεται αυτή η σελίδα στα αποτελέσματα των μηχανών αναζήτησης / στους χάρτες ιστοτόπου XML - HTML (noindex)

en: Do not display this page in search engine results / XML - HTML sitemaps <strong>(noindex)</strong>
el_GR: Να μην εμφανιστεί αυτή η σελίδα στα αποτελέσματα των μηχανών αναζήτησης /  στους χάρτες ιστοτόπου <strong>(noindex)</strong>

en: Do not display this post type archive in search engine results <strong>(noindex)</strong>
el_GR: Να μην εμφανιστεί ο τύπος αρχείου του άρθρου στα αποτελέσματα των μηχανών αναζήτησης <strong>(noindex)</strong>

en: Do not display this post type archive in search engine results <strong>(noindex)</strong>
el_GR: Να μην εμφανίζεται αυτό το αρχείο τύπου άρθρου στα αποτελέσματα των μηχανών αναζήτησης <strong>(noindex)</strong>

en: Do not display this single post type in search engine results <strong>(noindex)</strong>
el_GR: Να μην εμφανιστεί αυτός ο τύπος άρθρου στα αποτελέσματα των μηχανών αναζήτησης <strong>(noindex)</strong>

en: Do not display this single post type in search engine results <strong>(noindex)</strong>
el_GR: Να μην εμφανίζεται αυτός ο μοναδικός τύπος άρθρου στα αποτελέσματα των μηχανών αναζήτησης <strong>(noindex)</strong>

en: Do not display this taxonomy archive in search engine results <strong>(noindex)</strong>
el_GR: Να μην εμφανιστεί αυτή η κατηγορία αρχείου στα αποτελέσματα των μηχανών αναζήτησης <strong>(noindex)</strong>

en: Do not display this taxonomy archive in search engine results <strong>(noindex)</strong>
el_GR: Να μην εμφανίζεται αυτή η κατηγορία αρχείου στα αποτελέσματα των μηχανών αναζήτησης <strong>(noindex)</strong>

en: Do not follow links for all pages.
el_GR: Μην ακολουθήσετε συνδέσμους για όλες τις σελίδες.

en: Do not follow links for this page (nofollow)
el_GR: Να μην ακολουθούνται οι σύνδεσμοι για αυτή τη σελίδα (nofollow)

en: Do not follow links for this page <strong>(nofollow)</strong>
el_GR: Να μην ακολουθούν οι σύνδεσμοι για αυτή τη σελίδα <strong>(nofollow)</strong>

en: Do not follow links for this post type archive <strong>(nofollow)</strong>
el_GR: Να μην ακολουθούν σύνδεσμοι για αυτόν τον τύπο άρθρου <strong>(nofollow)</strong>

en: Do not follow links for this single post type <strong>(nofollow)</strong>
el_GR: Να μην ακολουθούν σύνδεσμοι για αυτό τον τύπο άρθρου <strong>(nofollow)</strong>

en: Do not follow links for this taxonomy archive <strong>(nofollow)</strong>
el_GR: Να μην ακολουθούν συνδέσμοι για αυτήν την ταξινομία αρχείου <strong>(nofollow)</strong>

en: Do not index images for this page (noimageindex)
el_GR: Να μην εμφανίζονται οι εικόνες για αυτή τη σελίδα (noimageindex)

en: Do not index images for this page <strong>(noimageindex)</strong>
el_GR: Να μην ευρετηριοποιηθούν οι εικόνες για αυτή τη σελίδα <strong>(noimageindex)</strong>

en: Do not index images from the entire site.
el_GR: Μην κάνετε ευρετήριο εικόνων σε ολόκληρο τον ιστότοπο.

en: Do you have a Google My Business page? It's free!
el_GR: Έχετε μια σελίδα στο Google My Business; Είναι δωρεάν!

en: Do you want to migrate all your metadata to SEOPress? Do not use multiple SEO plugins at once to avoid conflicts!
el_GR: Θέλετε να μετεγκαταστήσετε όλα τα μετα-δεδομένα σας στο SEOPress; Μην χρησιμοποιείτε πολλαπλά πρόσθετα SEO για να αποφύγετε τυχόν συγκρούσεις!

en: Docs
el_GR: Κείμενα

en: Download & Outlink tracking
el_GR: Καταγραφή των Λήψεων & των Εξωτερικών Συνδέσμων

en: Emergency
el_GR: Επείγον

en: Enable Author Sitemap
el_GR: Ενεργοποίηση χάρτη ιστοτόπου για συντάκτες

en: Enable DoNotTrack detection
el_GR: Ενεργοποιήστε την ανίχνευση DoNotTrack

en: Enable Google Ads
el_GR: Ενεργοποίηση του Google Ads

en: Enable Google Analytics tracking
el_GR: Ενεργοποιήστε την παρακολούθηση του Google Analytics

en: Enable Google Analytics tracking (Global Site Tag: gtag.js)
el_GR: Ενεργοποίηση παρακολούθησης του Google Analytics (Global Tag Site: gtag.js)

en: Enable Google Optimize
el_GR: Ενεργοποίηση Google Optimize

en: Enable HTML Sitemap
el_GR: Ενεργοποιήστε το χάρτη ιστοτόπου HTML

en: Enable IP Anonymization
el_GR: Ενεργοποίηση ανωνυμοποίησης IP

en: Enable Matomo tracking
el_GR: Ενεργοποιήστε την καταγραφή Matomo

en: Enable OG data
el_GR: Ενεργοποίηση δεδομένων OG

en: Enable Open Graph Data
el_GR: Ενεργοποιήση δεδομένων Open Graph

en: Enable Twitter Card
el_GR: Ενεργοποίηση της Κάρτας Twitter

en: Enable Twitter card
el_GR: Ενεργοποίηση κάρτας Twitter

en: Enable XML Sitemap
el_GR: Ενεργοποίηση χάρτη ιστοτόπου XML

en: Enable affiliate/outbound links tracking (eg: aff, go, out, recommends)
el_GR: Παρακολούθηση συνδέσμων συνεργατών/εξερχομένων συνδέσμων (π.χ.: aff, go, out, recommends)

en: Enable affiliate/outbound tracking
el_GR: Ενεργοποίηση παρακολούθησης συνδέσμων συνεργατών/εξερχόμενων συνδέσμων

en: Enable client side DoNotTrack detection
el_GR: Ενεργοποιήστε την ανίχνευση DoNotTrack από μεριάς του client

en: Enable cross-domain tracking
el_GR: Ενεργοποίηση καταγραφής εναλλαγής τομέων

en: Enable download tracking
el_GR: Ενεργοποιήστε την παρακολούθηση λήψεων

en: Enable downloads tracking (eg: PDF, XLSX, DOCX...)
el_GR: Ενεργοποίηση παρακολούθησης λήψεων (π.χ. PDF, XLSX, DOCX ...)

en: Enable external links tracking
el_GR: Ενεργοποίηση παρακολούθησης εξωτερικών συνδέσμων

en: Enable follow
el_GR: Ενεργοποίηση follow

en: Enable index
el_GR: Ενεργοποίηση ευρετηρίασης

en: Enable nofollow
el_GR: Ενεργοποίηση nofollow

en: Enable noindex
el_GR: Ενεργοποίηση noindex

en: Enable redirection
el_GR: Ενεργοποίηση ανακατεύθυνσης

en: Enable redirection?
el_GR: Ενεργοποίηση της ανακατεύθυνσης;

en: Enable remarketing, demographics, and interests reporting
el_GR: Ενεργοποιήστε το επαναληπτικό μάρκετινγκ, τη δημογραφία και την αναφορά ενδιαφέροντος

en: Enables cross domain linking
el_GR: Ενεργοποιεί τη σύνδεση μεταξύ τομέων

en: Enabling Download & Outlink tracking
el_GR: Ενεργοποίηση της παρακολούθησης Λήψεων & Εξωτερικών Συνδέσμων

en: Enabling this option will create duplicate content for each article beyond x comments. This can have a disastrous effect by creating a large number of poor quality pages, and slowing the Google bot unnecessarily, so your ranking in search results.
el_GR: Ενεργοποιώντας αυτήν την επιλογή θα δημιουργήσετε διπλότυπο περιεχόμενο για κάθε άρθρο με περισσότερα από x σχόλια. Αυτό μπορεί να έχει καταστροφικό αποτέλεσμα δημιουργώντας μεγάλο αριθμό σελίδων κακής ποιότητας και επιβραδύνοντας άσκοπα το bot της Google, και έτσι την κατάταξή σας στα αποτελέσματα αναζήτησης.

en: Enfold theme is not correctly setup for SEO!
el_GR: Το θέμα Enfold δεν έχει ρυθμιστεί σωστά για SEO!

en: Enhanced Link Attribution
el_GR: Ενισχυμένη απόδοση σύνδεσης

en: Enhanced Link Attribution improves the accuracy of your In-Page Analytics report by automatically differentiating between multiple links to the same URL on a single page by using link element IDs.
el_GR: Η βελτιωμένη απόδοση σύνδεσης βελτιώνει την ακρίβεια της αναφοράς σας στην σελίδα Analytics, διαφοροποιώντας αυτόματα μεταξύ πολλών συνδέσμων με την ίδια διεύθυνση URL σε μια μόνο σελίδα, χρησιμοποιώντας αναγνωριστικά στοιχείου συνδέσμου.

en: Enter "example" if you Matomo account URL is "example.matomo.cloud"
el_GR: Εισάγετε το "example" αν το URL του λογαριασμού σας στο Matomo είναι "example.matomo.cloud"

en: Enter Bing meta value site verification
el_GR: Εισαγάγετε την τιμή επαλήθευσης ιστοτόπου για το Bing

en: Enter Google meta value site verification
el_GR: Εισαγάγετε την τιμή επαλήθευσης ιστοτόπου για τη Google

en: Enter Pinterest meta value site verification
el_GR: Εισαγάγετε την τιμή επαλήθευσης ιστοτόπου για το Pinterest

en: Enter Yandex meta value site verification
el_GR: Εισαγάγετε την τιμή επαλήθευσης ιστοτόπου για το Yandex

en: Enter a custom value, useful if your title is too long
el_GR: Εισαγάγετε μια προσαρμοσμένη τιμή, χρήσιμη εάν ο τίτλος σας είναι πολύ μεγάλος

en: Enter a few keywords for analysis to help you write optimized content.
el_GR: Εισαγάγετε μερικές λέξεις-κλειδιά για ανάλυση και βοήθεια για να γράψετε βελτιστοποιημένο περιεχόμενο.

en: Enter a keyword, or a phrase, to find the top 10 Google suggestions instantly. This is useful if you want to work with the long tail technique.
el_GR: Καταχωρείστε μια λέξη-κλειδί, ή μια φράση, για να βρείτε τις 10 κορυφαίες προτάσεις Google αμέσως. Αυτό είναι χρήσιμο εάν θέλετε να εργαστείτε με την τεχνική της μακράς ουράς.

en: Enter a post, page or custom post type ID(s) to display the sitemap
el_GR: Καταχωρείστε ένα αναγνωριστικό τύπου άρθρου, σελίδας ή προσαρμοσμένου τύπου άρθρων για την εμφάνιση του στο χάρτη ιστότοπου

en: Enter your Facebook description
el_GR: Εισαγάγετε την περιγραφή Facebook

en: Enter your Facebook title
el_GR: Εισάγετε τον τίτλο Facebook

en: Enter your Google Ads conversion ID (eg: AW-123456789)
el_GR: Εισάγετε το αναγνωριστικό Google Ads σας (πχ: AW-123456789)

en: Enter your Google Optimize container ID
el_GR: Εισάγετε το αναγνωριστικό του Google Optimize σας

en: Enter your Tracking ID (UA-XXXX-XX)
el_GR: Εισάγετε το αναγνωριστικό καταγραφής (UA-XXXX-XX)

en: Enter your Twitter description
el_GR: Εισάγετε την περιγραφή Τwitter

en: Enter your Twitter title
el_GR: Εισάγετε τον τίτλο του Twitter

en: Enter your domains: seopress.org,sub.seopress.org,sub2.seopress.org
el_GR: Εισάγετε τα domain σας: seopress.org,sub.seopress.org,sub2.seopress.org

en: Enter your message (HTML allowed)
el_GR: Εισαγάγετε το μήνυμά σας (επιτρέπεται HTML)

en: Enter your meta description
el_GR: Εισάγετε τη μετα-περιγραφή

en: Enter your new URL in absolute (eg: https://www.example.com/)
el_GR: Εισάγετε το νέο σας URL ως εξής: https://www.example.com/

en: Enter your separator, eg: "-"
el_GR: Εισάγετε το διαχωριστή, πχ: "-"

en: Enter your site ID
el_GR: Εισάγετε το αναγνωριστικό ID του ιστότοπού σας

en: Enter your site ID here
el_GR: Εισάγετε το ID του ιστότοπού σας εδώ

en: Enter your target keywords
el_GR: Εισάγετε τις λέξεις-κλειδιά

en: Enter your title
el_GR: Εισάγετε τον τίτλο σας

en: Enter your tracking ID
el_GR: Εισάγετε το αναγνωριστικό καταγραφής

en: Events
el_GR: Συμβάντα

en: Exactly match all parameters
el_GR: Ακριβής αντιστοιχία όλων των παραμέτρων

en: Exclude all parameters
el_GR: Να εξαιρεθούν όλες οι παράμετροι

en: Exclude all parameters and pass them to the redirection
el_GR: Να εξαιρεθούν όλες οι παράμετροι και ενσωματωθούν στην ανακατεύθυνση

en: Exclude some Posts, Pages, Custom Post Types or Terms IDs
el_GR: Εξαίρεση μερικών άρθρων, σελίδων, τύπων άρθρων, ή αναγνωριστικά όρων

en: Exclude user roles from tracking (Google Analytics and Matomo)
el_GR: Εξαιρέστε ρόλους χρηστών από την καταγραφή (Google Analytics και Matomo)

en: Expand
el_GR: Επέκταση

en: Export
el_GR: Εξαγωγή

en: Export completed!
el_GR: Η εξαγωγή ολοκληρώθηκε!

en: Export plugin settings
el_GR: Εξαγωγή ρυθμίσεων προσθέτου

en: Export the plugin settings for this site as a .json file. This allows you to easily import the configuration into another site.
el_GR: Εξαγωγή των ρυθμίσεων του πρόσθετου για αυτόν τον ιστότοπο ως αρχείο .json. Αυτό σας επιτρέπει να εισαγάγετε εύκολα τη διαμόρφωση σε έναν άλλο ιστότοπο.

en: Facebook Admin ID
el_GR: Αναγνωριστικό διαχειριστή Facebook

en: Facebook App ID
el_GR: Αναγνωριστικό εφαρμογής Facebook

en: Facebook Link Ownership ID
el_GR: Αναγνωριστικό ID σύνδεσης στο Facebook

en: Facebook Open Graph tags (title, description and image thumbnail)
el_GR: Ετικέτες Open Graph για το Facebook (τίτλος, περιγραφή και μικρογραφία εικόνας)

en: Facebook Page URL
el_GR: Διεύθυνση σελίδας URL Facebook

en: Facebook Preview
el_GR: Προεπισκόπηση Facebook

en: Facebook Thumbnail
el_GR: Μικρογραφία Facebook

en: Facebook Title
el_GR: Τίτλος Facebook

en: Facebook description
el_GR: Περιγραφή Facebook

en: Facebook page URL
el_GR: Διεύθυνση URL σελίδας στο Facebook

en: File URL is not valid.
el_GR: Το URL του αρχείου δεν είναι έγκυρο.

en: File error. Please choose another image.
el_GR: Σφάλμα αρχείου. Παρακαλώ επιλέξετε άλλη εικόνα.

en: File type not supported by Facebook. Please choose another image.
el_GR: Αυτό το είδος αρχείου δεν υποστηρίζεται από το Facebook. Παρακαλώ επιλέξτε άλλη εικόνα.

en: File type not supported by Twitter. Please choose another image.
el_GR: Αυτό το είδος αρχείου δεν υποστηρίζεται από το Twitter. Παρακαλώ επιλέξτε άλλη εικόνα.

en: Find your tracking ID
el_GR: Βρείτε το αναγνωριστικό ID παρακολούθησης

en: First image of your post content
el_GR: Η πρώτη εικόνα του περιεχομένου του άρθρου σας

en: Fix this compatibility issue to allow SEOPress generates the correct meta titles.
el_GR: Φτιάξτε αυτό το πρόβλήμα συμβατότητας για να επιτρέψετε στο SEOPress να παράγει τους σωστού μετα-τίτλους.

en: Fix this!
el_GR: Διορθώστε το!

en: Flush permalinks
el_GR: Καθαρισμός μόνιμων συνδέσμων

en: Footer
el_GR: Υποσέλιδο

en: For which post type archives, should indexing be disabled?
el_GR: Για ποιους τύπους άρθρων αρχείων, να απενεργοποιηθεί η ευρετηριοποίηση;

en: For which single post types, should indexing be disabled?
el_GR: Για ποιον μοναδικό τύπο άρθρου, να απενεργοποιηθεί η ευρετηριοποίηση;

en: For which taxonomy archives, should indexing be disabled?
el_GR: Για ποια κατηγορία αρχείων, να απενεργοποιηθεί η ευρετηριοποίηση;

en: Friday
el_GR: Παρασκευή

en: GO PRO!
el_GR: Αναβαθμίστε σε PRO!

en: General
el_GR: Γενικά

en: Get started
el_GR: Ξεκινήστε

en: Get suggestions from Google
el_GR: Λάβετε προτάσεις από τη Google

en: Get suggestions!
el_GR: Λάβετε προτάσεις!

en: Global OG Image set in SEO > Social > Open Graph
el_GR: Προκαθορισμένη εικόνα για το OG στο SEO > Μέσα Κοινωνικής Δικτύωσης > Facebook (Open Graph)

en: Global Twitter:image set in SEO > Social > Twitter Card
el_GR: Προκαθορισμένη εικόνα για το Twitter στο SEO > Μέσα Κοινωνικής Δικτύωσης > Twitter (κάρτα Twitter)

en: Good
el_GR: Καλό

en: Google News
el_GR: Ειδήσεις Google

en: Google Optimize offers A/B testing, website testing & personalization tools.
el_GR: Το Google Optimize προσφέρει τη δυνατότητα ελέγχου A/B, ελέγχου ιστοσελίδας και εξατομικευμένων εργαλείων.

en: Google Snippet Preview
el_GR: Προεπισκόπηση Google Snippet

en: Google site verification
el_GR: Επαλήθευση ιστοτόπου στη Google

en: Google suggestions
el_GR: Προτάσεις Google

en: Guide to create custom dimensions in Google Analytics - new window
el_GR: Οδηγός δημιουργίας προσαρμοσμένων ιδιοτήτων στο Google Analytics - νέο παράθυρο

en: Guide to enable XML Sitemaps - new window
el_GR: Οδηγός για την ενεργοποίηση των χαρτών ιστοτόπου XML - νέο παράθυρο

en: Guide to enable a HTML Sitemap - new window
el_GR: Οδηγός για την ενεργοποίηση των χαρτών ιστοτόπου HTML - νέο παράθυρο

en: H1 (Heading 1)
el_GR: Η1 (Επικεφαλίδα 1)

en: H2 (Heading 2)
el_GR: Η2 (Επικεφαλίδα 2)

en: H3 (Heading 3)
el_GR: Η3 (Επικεφαλίδα 3)

en: HTML Sitemap
el_GR: Χάρτης ιστοτόπου HTML

en: HTML error? Exclude XML and XSL from caching plugins!
el_GR: Σφάλμα στην HTML; Εξαιρέστε τα XML και XSL από τα πρόσθετα cache!

en: HTML tags allowed: strong, em, br, a href / target
el_GR: Επιτρεπόμενες ετικέτες HTML: strong, em, br, a href / target

en: Headings
el_GR: Κεφαλίδες

en: Hearing impaired supported
el_GR: Υποστήριξη ατόμων με προβλήματα ακοής

en: Hide Genesis SEO Metabox
el_GR: Απόκρυψη του metabox Genesis SEO

en: Hide Genesis SEO Settings link
el_GR: Απόκρυψη του συνδέσμου ρυθμίσεων του Genesis SEO

en: Hide Notifications Center
el_GR: Απόκρυψη του Κέντρου Ειδοποιήσεων

en: Hide Notifications Center in SEO Dashboard page
el_GR: Απόκρυψη ειδοποιήσεων στη σελίδα του Πίνακα Ελέγχου του SEO

en: Hide advice in Structured Data Types metabox
el_GR: Απόκρυψη της συμβουλής στο metabox των Structured Data Types

en: High impact
el_GR: Υψηλή επιρροή

en: High priority (top)
el_GR: Υψηλή προτεραιότητα (κορυφή)

en: Home
el_GR: Αρχική

en: Hook to add custom tracking code with user consent - new window
el_GR: Hook για προσθήκη προσαρμοσμένου κώδικα παρακολούθησης με τη συγκατάθεση χρηστών - νέο παράθυρο

en: Hook to filter structured data types metabox call by post type - new window
el_GR: Hook για φιλτράρισμα του metabox Structured Data Types καλούμενο από τον τύπο άρθρου - νέο παράθυρο

en: Hook to filter user consent message - new window
el_GR: Hook για φιλτράρισμα του μηνύματος συγκατάθεσης του χρήστη - νέο παράθυρο

en: How do I find my Facebook Page ID?
el_GR: Πώς βρίσκω το ID από τη σελίδα μου στο Facebook;

en: How to create a Facebook App ID
el_GR: Πώς να δημιουργήσετε ένα αναγνωριστικό ID εφαρμογής στο Facebook

en: How-to
el_GR: Οδηγίες

en: How-to get started
el_GR: Πως να ξεκινήσετε

en: Https is considered by Google as a positive signal for the ranking of your site. It also reassures your visitors for data security, and improves trust.
el_GR: Το HTTPS θεωρείται από τη Google ως θετικό παράγοντας για την κατάταξη του ιστότοπού σας. Επίσης, καθησυχάζει τους επισκέπτες σας για την ασφάλεια των δεδομένων και βελτιώνει την εμπιστοσύνη.

en: If one visitor visits x.example.com and y.example.com, they will be counted as a unique visitor.
el_GR: Εάν ένας επισκέπτης επισκεφθεί το x.example.com και το y.example.com, θα μετρηθεί ως μοναδικός επισκέπτης.

en: If someone visits the 'About' page on blog.example.com it will be recorded as 'blog / About'. This is the easiest way to get an overview of your traffic by sub-domain.
el_GR: Εάν κάποιος επισκεφθεί τη σελίδα 'About' στο blog.example.com θα καταγραφεί ως 'blog / About'. Αυτός είναι ο ευκολότερος τρόπος για να δείτε μια επισκόπηση της επισκεψιμότητάς σας ανά sub-domain.

en: If this option is checked, it will take precedence over the redirection of attachments to the post's parent.
el_GR: Αν η επιλογή είναι ενεργοποιημένη, θα έχει προτεραιότητα στην ανακατεύθυνση των συνημμένων της αρχικής ανάρτησης.

en: If your site is already verified in <strong>Bing Webmaster tools</strong>, you can leave this field empty.
el_GR: Εάν ο ιστότοπός σας έχει ήδη επαληθευτεί στα <strong>Εργαλεία για τα Bing Webmaster</strong>, μπορείτε να αφήσετε αυτό το πεδίο κενό.

en: If your site is already verified in <strong>Google Search Console</strong>, you can leave this field empty.
el_GR: Εάν ο ιστότοπός σας έχει ήδη επαληθευτεί στην <strong>Google Search Console</strong>, μπορείτε να αφήσετε αυτό το πεδίο κενό.

en: Image size for Twitter Summary card
el_GR: Μέγεθος εικόνας για την καρτέλα σύνοψης Twitter

en: Images in XML sitemaps are visible only from the source code.
el_GR: Οι εικόνες στους χάρτες ιστοτόπου είναι ορατές μόνο από τον πηγαίο κώδικα.

en: Import
el_GR: Εισαγωγή

en: Import completed!
el_GR: Η εισαγωγή ολοκληρώθηκε!

en: Import plugin settings
el_GR: Εισαγωγή ρυθμίσεων προσθέτου

en: Import posts and terms metadata from
el_GR: Εισάγετε μετα-δεδομένα για τα άρθρα από το

en: Import the plugin settings from a .json file. This file can be obtained by exporting the settings on another site using the form above.
el_GR: Εισαγάγετε τις ρυθμίσεις του πρόσθετου από αρχείο .json. Αυτό το αρχείο μπορεί να ληφθεί εξάγοντας τις ρυθμίσεις σε έναν άλλο ιστότοπο χρησιμοποιώντας την παραπάνω φόρμα.

en: Import/Export plugin settings from site to site.
el_GR: Εισαγωγή/εξαγωγή ρυθμίσεων SEOPress από ιστοσελίδα σε ιστοσελίδα.

en: Include
el_GR: Να συμπεριληφθεί

en: Indexing
el_GR: Ευρετηριοποίηση

en: Indicate paginated content to Google
el_GR: Υποδείξτε το περιεχομένο σελίδας στο Google

en: Information
el_GR: Πληροφορίες

en: Instagram URL
el_GR: Διεύθυνση URL Instagram

en: Internet is built on the principle of hyperlink. It is therefore perfectly normal to make links between different websites. However, avoid making links to low quality sites, SPAM... If you are not sure about the quality of a site, add the attribute "nofollow" to your link.
el_GR: Το Διαδίκτυο βασίζεται στην αρχή της υπερ-σύνδεσης. Επομένως, είναι απολύτως φυσιολογικό να δημιουργείτε συνδέσμους μεταξύ διαφορετικών ιστότοπων. Ωστόσο, αποφύγετε τη δημιουργία συνδέσμων σε ιστότοπους χαμηλής ποιότητας, SPAM ... Εάν δεν είστε σίγουροι για την ποιότητα ενός ιστότοπου, προσθέστε το χαρακτηριστικό  "nofollow " στον σύνδεσμό σας.

en: Invalid separator
el_GR: Μη έγκυρος διαχωριστής

en: Is your brand new site online? So reference it as quickly as possible on Google to get your first visitors via Google Search Console. Already the case? Click on the cross on the right to remove this alert.
el_GR: Είναι ο νέος σας ιστότοπος online; Τότε αναφέρετέ τον όσο πιο γρήγορα γίνεται στη Google μέσω του Google Search Console για να αποκτήσετε του πρώτους σας επισκέπτες. Το έχετε κάνει ήδη; Κάντε κλικ στα δεξιά για να αφαιρέσετε αυτήν την ειδοποίηση.

en: Keywords density
el_GR: Πυκνότητα Λέξεων-Κλειδιών

en: Keywords in permalink
el_GR: Λέξεις-κλειδιά στο μόνιμο σύνδεσμο

en: Knowledge base
el_GR: Γνωσιακή Βάση

en: Large
el_GR: Μεγάλο

en: Last modified date
el_GR: Τελευταία Ημερομηνία Τροποποίσης

en: Last update
el_GR: Τελευταία ενημέρωση

en: Launch our installation wizard to quickly and easily configure the basic SEO settings for your site. Browse our video guides to go further. Can't find the answers to your questions? Open a ticket from your customer area. A happiness engineer will be happy to help you.
el_GR: Εκκινήστε τον οδηγό εγκατάστασης για να διαμορφώσετε γρήγορα και εύκολα τις βασικές ρυθμίσεις SEO για τον ιστότοπό σας. Περιηγηθείτε στους οδηγούς βίντεο για να προχωρήσετε περαιτέρω. Δεν μπορείτε να βρείτε τις απαντήσεις στις ερωτήσεις σας; Ανοίξτε ένα ticket από την περιοχή πελατών σας. Ένας προγραμματιστής θα χαρεί να σας βοηθήσει.

en: Learn how to find your Google Ads Conversion ID
el_GR: Μάθετε πως να βρείτε το Google Ads Conversion ID

en: Learn more
el_GR: Μάθετε περισσότερα

en: Learn more about <a href="https://www.youtube.com/watch?v=Rk4qgQdp2UA" target="_blank">keywords stuffing</a>.
el_GR: Μάθετε περισσότερα για το <a href="https://www.youtube.com/watch?v=Rk4qgQdp2UA" target="_blank">γέμισμα με λέξεις-κλειδιά</a>.

en: Learn more on Google official website.
el_GR: Μάθετε περισσότερα στην επίσημη ιστοσελίδα της Google.

en: Left
el_GR: Αριστερά

en: LinkedIn URL
el_GR: Διεύθυνση URL LinkedIn

en: Local Business websites should have a My Business page to improve visibility in search results. Click on the cross on the right to delete this notification if you are not concerned.
el_GR: Οι ιστότοποι που αφορούν τοπικές επιχειρήσεις είναι καλό να έχουν μια σελίδα My Business για να βελτιώσουν την ορατότητα στα αποτελέσματα των μηχανών αναζήτησης. Κάντε κλικ στα δεξιά για να αφαιρέσετε αυτήν την ειδοποίηση εάν δεν σας ενδιαφέρει.

en: Looking to edit your blog page?
el_GR: Ψάχνετε για την επεξεργασία της σελίδας του ιστολογίου σας;

en: Low impact
el_GR: Χαμηλή επιρροή

en: Low priority
el_GR: Χαμηλή προτεραιότητα

en: Make sure to enable author archive from SEO, titles and metas, archives tab.</a>
el_GR: Σιγουρευτείτε ότι έχετε ενεργοποιήσει το αρχείο συντακτών από το SEO, Τίτλοι και Μέτα, καρτέλα Αρχεία.</a>

en: Manage all your titles & metas for post types, taxonomies, archives...
el_GR: Διαχειριστείτε όλους τους τίτλους & τα μέτα σας για τύπους άρθρων, κατηγορίες, αρχεία...

en: Matomo Site ID
el_GR: Αναγνωριστικό ID Matomo

en: Medium impact
el_GR: Μεσαία επιρροή

en: Menu order
el_GR: Ταξινόμηση μενού

en: Meta Desc.
el_GR: Μετα-περιγραφή

en: Meta Description
el_GR: Μετα-περιγραφή

en: Meta Robots (noindex, nofollow...)
el_GR: Μετα-ρομπότ (noindex, nofollow...)

en: Meta description
el_GR: Μετα-περιγραφή

en: Meta description template
el_GR: Πρότυπο μετα-περιγραφών

en: Meta robots
el_GR: Μετα-ρομπότ

en: Meta title
el_GR: Μετα-τίτλος

en: Middle
el_GR: Μέση

en: Migrate now
el_GR: Μετεγκατάσταση τώρα

en: Migrate!
el_GR: Μετεγκατάσταση!

en: Migration completed!
el_GR: Η μετεγκατάσταση ολοκληρώθηκε!

en: Minimum size: 144x144px (300x157px with large card enabled), ideal ratio 1:1 (2:1 with large card), 5Mb max.
el_GR: Ελάχιστες διαστάσεις: 144x144px (300x157px με δυνατότητα μεγάλης κάρτας), ιδανική αναλογία 1:1 (2:1 με μεγάλη κάρτα), μέγιστο μέγεθος 5mb.

en: Minimum size: 200x200px, ideal ratio 1.91:1, 8Mb max. (eg: 1640x856px or 3280x1712px for retina screens)
el_GR: Ελάχιστες διαστάσεις: 200x200px, ιδανική αναλογία 1.91:1, 8Mb μεγ. (πχ: 1640x856px ή 3280x1712px για οθόνες retina)

en: Mobile Preview
el_GR: Προεπισκόπηση Κινητού

en: Modified date
el_GR: Τροποποιημένη ημερομηνία

en: Month Archive title
el_GR: Τίτλος Μήνα Ιστορικού

en: Move SEO metabox's position
el_GR: Μετακίνηση θέσης του SEO metabox

en: My awesome website
el_GR: Ο υπέροχος ιστότοπός μου

en: Next step
el_GR: Επόμενο βήμα

en: No alternative text found for these images. Alt tags are important for both SEO and accessibility. Edit your images using the media library or your favorite page builder and fill in alternative text fields.
el_GR: Δεν έχει οριστεί εναλλακτικό κείμενο για αυτές τις εικόνες. Οι ετικέτες εναλλακτικού κειμένου είναι σημαντικές τόσο για το SEO όσο και για την προσβασιμότητα. Επεξεργαστείτε τις εικόνες σας χρησιμοποιώντας τη βιβλιοθήκη πολυμέσων ή τον αγαπημένο σας δημιουργό σελίδων και συμπληρώστε τα πεδία εναλλακτικών κειμένων.

en: No content? Add a few more paragraphs!
el_GR: Δεν υπάρχει περιεχόμενο; Προσθέστε μερικές παραγράφους!

en: No custom meta description is set for this post. If the global meta description suits you, you can ignore this recommendation.
el_GR: Δεν έχει οριστεί μετα-περιγραφή για αυτό το άρθρο. Αν είστε εντάξει με τη γενική μετα-περιγραφή, μπορείτε να αγνοήσετε αυτήν την πρόταση.

en: No custom post type to configure.
el_GR: Δεν υπάρχει μοναδικός τύπος άρθρου προς επεξεργασία.

en: No custom title is set for this post. If the global meta title suits you, you can ignore this recommendation.
el_GR: Δεν έχει οριστεί μετα-τίτλος για αυτό το άρθρο. Αν είστε εντάξει με το γενικό μετα-τίτλο, μπορείτε να αγνοήσετε αυτήν την πρόταση.

en: No data to migrate? Click "Next step" button!
el_GR: Δεν υπάρχουν δεδομένα για μετεγκατάσταση; Πατήστε στο κουμπί "Επόμενο βήμα"!

en: No schemas found in the source code of this page.
el_GR: Δεν βρέθηκε schema στον πηγαίο κώδικα αυτής της σελίδας.

en: NoFollow Links
el_GR: NoFollow σύνδεσμοι

en: Noindex in admin bar
el_GR: Noindex στη γραμμή διαχείρισης

en: None
el_GR: Τίποτα

en: None (will disable this feature)
el_GR: Τίποτα (θα απενεργοποιήσει αυτό το χαρακτηριστικό)

en: None of your target keywords were found in Heading 2 (H2).
el_GR: Καμία από τις λέξεις-κλειδιά δεν βρέθηκε στην Επικεφαλίδα 2 (H2).

en: None of your target keywords were found in Heading 3 (H3).
el_GR: Καμία από τις λέξεις-κλειδιά δεν βρέθηκε στην επικεφαλίδα 3 (H3).

en: None of your target keywords were found in the Meta Title.
el_GR: Καμία από τις λέξεις-κλειδιά δεν βρέθηκε στο μετα-τίτλο.

en: None of your target keywords were found in the Meta description.
el_GR: Καμία από τις λέξεις-κλειδιά δεν βρέθηκε στην μετα-περιγραφή.

en: Normal priority (default)
el_GR: Κανονική προτεραιότητα (προεπιλογή)

en: Not right now
el_GR: Όχι τώρα

en: One of the best SEO plugins for WordPress.
el_GR: Ένα από τα καλύτερα πρόσθετα για SEO για το WordPress.

en: One or more Facebook Page IDs that are associated with a URL in order to enable link editing and instant article publishing.
el_GR: Ένα ή περισσότερα αναγνωριστικά της σελίδας του Facebook, που σχετίζονται με ένα URL για την ενεργοποίηση της επεξεργασίας και την άμεση δημοσίευση άρθρων.

en: Open Graph Description
el_GR: Περιγραφή Open Graph

en: Open Graph Image
el_GR: Εικόνα Open Graph

en: Open Graph Site Name
el_GR: Όνομα Ιστοτόπου Open Graph

en: Open Graph Title
el_GR: Τίτλος Open Graph

en: Open Graph, Twitter Card, Google Knowledge Graph and more...
el_GR: Open Graph, Twitter Card, Google Knowledge Graph και πολλά άλλα ...

en: Order posts by
el_GR: Ταξινόμηση των άρθρων κατά

en: Organization
el_GR: Εταιρεία

en: Organization's phone number (only for Organizations)
el_GR: Αριθμός τηλεφώνου εταιρείας (μόνο για εταιρείες)

en: Outbound Links
el_GR: Εξερχόμενοι Σύνδεσμοι

en: Override every <strong>og:image</strong> tag with this default image (except if a custom og:image has already been set from the SEO metabox).
el_GR: Πανωγράψτε κάθε ετικέτα <strong>og:image</strong> με αυτήν την εικόνα (εκτός εάν έχει οριστεί μια προσαρμοσμένη og:image από το SEO metabox).

en: PHP module "DOM" is missing on your server.
el_GR: Το PHP module "DOM" λείπει από τον server σας.

en: Package tracking
el_GR: Παρακολούθηση πακέτων

en: Page %d of %2$d
el_GR: Σελίδα %d από %2$d

en: Page number with context
el_GR: Αριθμός σελίδας με περιεχόμενο

en: Paste your tracking code here like Google Tag Manager (body)
el_GR: Επικολλήστε τον κώδικα παρακολούθησης εδώ όπως από το Google Tag Manager (body)

en: Person
el_GR: Άτομο

en: Person or organization
el_GR: Άτομο ή εταιρεία

en: Ping Google manually
el_GR: Κάντε ping τη Google χειροκίνητα

en: Pinterest URL
el_GR: Διεύθυνση URL Pinterest

en: Pinterest site verification
el_GR: Επαλήθευση ιστοτόπου στο Pinterest

en: Please choose a separator
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε έναν διαχωριστή

en: Please upload a file to import
el_GR: Μεταφορτώστε ένα αρχείο για εισαγωγή

en: Please upload a valid .csv file
el_GR: Μεταφορτώστε ένα έγκυρο αρχείο .csv

en: Please upload a valid .json file
el_GR: Μεταφορτώστε ένα έγκυρο αρχείο .json

en: Plugins
el_GR: Πρόσθετα

en: Plural Post Type Archive name
el_GR: Πληθυντικός ονόματος αρχείου τύπων άρθρου

en: Post Content
el_GR: Περιεχόμενο άρθρου

en: Post Excerpt
el_GR: Απόσπασμα Άρθρου

en: Post ID
el_GR: Αναγνωριστικό ID άρθρου

en: Post Title
el_GR: Τίτλος άρθρου

en: Post Type Archive Name
el_GR: Όνομα αρχείου τύπων άρθρων

en: Post Types
el_GR: Τύπος άρθρων

en: Post URL
el_GR: URL άρθρου

en: Post author
el_GR: Συντάκτης άρθρου

en: Post category
el_GR: Κατηγορία άρθρου

en: Post content / product description
el_GR: Περιεχόμενο άρθρου / περιγραφή προϊόντος

en: Post date
el_GR: Ημερομηνία άρθρου

en: Post excerpt
el_GR: Απόσπασμα άρθρου

en: Post modified date
el_GR: Τροποποιημένη ημερομηνία άρθρου

en: Post tag
el_GR: Ετικέτα άρθρου

en: Post thumbnail URL
el_GR: Μικρογραφία URL άρθρου

en: Post types
el_GR: Τύποι άρθρων

en: Prepend the site domain
el_GR: Εισαγωγή ως πρόθεμα το domain του ιστότοπου

en: Prepend the site domain to the page title when tracking
el_GR: Εισάγετε ως πρόθεμα το domain στον τίτλο της σελίδας κατά την παρακολούθηση

en: Prevents Google to display a sitelinks searchbox in search results. Enable this option will remove the "Website" schema from your source code.
el_GR: Αποτρέπει τη Google από το να εμφανίζει ένα πλαίσιο αναζήτησης συνδέσμων ιστοτόπου στα αποτελέσματα αναζήτησης. Η ενεργοποίηση αυτής της επιλογής θα καταργήσει το schema "Website" από τον πηγαίο κώδικα.

en: Preview your Twitter card using the official validator
el_GR: Προβάλετε την κάρτα Twitter χρησιμοποιώντας τον επίσημο επικυρωτή

en: Primary category
el_GR: Κύρια κατηγορία

en: Query parameters
el_GR: Παράμετροι ερωτημάτων

en: Rate us!
el_GR: Βαθμολογείστε μας!

en: Read our FAQ
el_GR: Διαβάστε το τμήμα συχνών ερωτήσεων - απαντήσεων

en: Read our guide
el_GR: Διαβάστε τον οδηγό μας

en: Ready!
el_GR: Έτοιμο!

en: Redirect URL
el_GR: Διεύθυνση URL ανακατεύθυνσης

en: Redirect attachment pages to post parent
el_GR: Ανακατεύθυνση σελίδων συνημμένων σε γονικά άρθρα

en: Redirect attachment pages to post parent (or homepage if none)
el_GR: Ανακατεύθυνση συνημμένων σελίδων στα γονικά άρθρα (ή στην αρχική σελίδα εάν δεν υπάρχει)

en: Redirect attachment pages to their file URL
el_GR: Ανακατεύθυνση συνημμένων σελίδων στο URL του αρχείου τους

en: Redirect attachment pages to their file URL (https://www.example.com/my-image-file.jpg)
el_GR: Ανακατεύθυνση συνημμένων σελίδων στο URL του αρχείου τους (https://www.example.com/my-image-file.jpg)

en: Redirect?
el_GR: Ανακατεύθυνση;

en: Redirection
el_GR: Ανακατεύθυνση

en: Refresh analysis
el_GR: Ανανέωση της ανάλυσης

en: Remove /category/ in URL
el_GR: Καταργήστε την /κατηγορία/ από τη διεύθυνση URL

en: Remove ?replytocom link to avoid duplicate content
el_GR: Αφαίρεση του συνδέσμου ?replytocom προς αποφυγή διπλότυπου περιεχομένου

en: Remove Genesis SEO Metabox
el_GR: Αφαίρεση του  Genesis SEO

en: Remove Genesis SEO link in WP Admin Menu
el_GR: Αφαίρεση του συνδέσμου Genesis SEO από το μενού διαχειριστή

en: Remove RSD meta tag
el_GR: Καταργήστε τη μετα-ετικέτα RSD

en: Remove SEO from Admin Bar in backend and frontend
el_GR: Αφαιρέστε το SEO από τη γραμμή διαχείρισης

en: Remove Windows Live Writer meta tag
el_GR: Καταργήστε τη μετα-ετικέτα του Windows Live Writer

en: Remove WordPress generator meta tag
el_GR: Καταργήστε τη μετα-ετικέτα γεννήτριας WordPress

en: Remove WordPress meta generator in source code
el_GR: Καταργήστε τη μετα-γεννήτρια WordPress στον πηγαίο κώδικα

en: Remove WordPress shortlink meta tag
el_GR: Καταργήστε τη μετα-ετικέτα shortlink του WordPress

en: Remove author URL
el_GR: Αφαιρέστε τη διεύθυνση URL του συντάκτη

en: Remove comment author URL in comments if the website is filled from profile page
el_GR: Αφαιρέστε τη διεύθυνση URL του συντάκτη από τα σχόλια εάν ο ιστότοπος συμπληρώνεται από τη σελίδα προφίλ

en: Remove hentry post class
el_GR: Αφαίρεση της hentry post class

en: Remove hentry post class to prevent Google from seeing this as structured data (schema)
el_GR: Αφαίρεση της hentry post class για να αποτρέψετε τη Google να το δει ως structured data (schema)

en: Remove noindex item from Admin Bar in backend and frontend
el_GR: Αφαίρεση του noindex από τη γραμμή διαχείρισης

en: Remove the advice if None schema selected
el_GR: Αφαίρεση της συμβουλής αν δεν έχει επιλεχθεί κάποιο schema

en: Remove video
el_GR: Αφαίρεση βίντεο

en: Remove website field from comment form to reduce spam
el_GR: Αφαιρέστε το πεδίο ιστότοπου από τη φόρμα σχολίων για να μειώσετε το ανεπιθύμητο περιεχόμενο

en: Remove website field in comment form
el_GR: Αφαιρέστε το πεδίο ιστότοπου από τη φόρμα σχολίων

en: Request user's consent for analytics tracking (required by GDPR)
el_GR: Ζητήστε τη συγκατάθεση του χρήστη για την παρακολούθηση των αναλυτικών στοιχείων (απαιτείται από το GDPR)

en: Reset
el_GR: Επαναφορά

en: Reset All Notices From Notifications Center
el_GR: Επαναφορά όλων των ειδοποιήσεων από το Kέντρο Eιδοποιήσεων

en: Reset All Settings
el_GR: Επαναφορά όλων των ρυθμίσεων

en: Reset notices
el_GR: Επαναφορά ειδοποιήσεων

en: Reset settings
el_GR: Επαναφορά ρυθμίσεων

en: Review Settings
el_GR: Ανασκόπηση Ρυθμίσεων

en: Right
el_GR: Δεξιά

en: Roadside assistance
el_GR: Οδική βοήθεια

en: SEO Advanced
el_GR: Προηγμένο SEO

en: SEO Content Analysis
el_GR: Ανάλυση Περιεχομένου SEO

en: SEO Redirection
el_GR: Ανακατεύθυνση SEO

en: SEO Social
el_GR: SEO για Μέσα Κοινωνικής Δικτύωσης

en: SEO Title / Description
el_GR: Τίτλος / Περιγραφή SEO

en: SEO for "%s"
el_GR: SEO για το "%s"

en: SEO in admin bar
el_GR: SEO στη γραμμή διαχείρισης

en: Sales
el_GR: Πωλήσεις

en: Score
el_GR: Σκορ

en: Search Keywords
el_GR: Λέξεις-κλειδιά αναζήτησης

en: Search archives
el_GR: Αρχεία αναζητήσεων

en: Search keywords
el_GR: Αναζήτηση λέξεων-κλειδιών

en: Security
el_GR: Ασφάλεια

en: See archive
el_GR: Δείτε το αρχείο

en: Select Color
el_GR: Επιλέξτε Χρώμα

en: Select a default image
el_GR: Επιλέξτε μια προεπιλεγμένη εικόνα

en: Select a primary category
el_GR: Επιλέξτε μια βασική κατηγορία

en: Select an option
el_GR: Ορίστε μια επιλογή

en: Select default color
el_GR: Επιλέξτε το προεπιλεγμένο χρώμα

en: Select your default thumbnail
el_GR: Επιλέξτε την προεπιλεγμένη μικρογραφία

en: Select your logo
el_GR: Επιλέξτε το λογότυπό σας

en: Separate each file type extensions with a pipe "|"
el_GR: Διαχωρίστε κάθε επεκτάση τύπου αρχείου με "|"

en: Separate each keyword with a pipe "|"
el_GR: Διαχωρήστε κάθε λέξη-κλειδί με το "|"

en: Separate target keywords with commas. Do not use spaces after the commas, unless you want to include them
el_GR: Διαχωρίστε τις στοχευμένες λέξεις-κλειδιά με κόμματα. Μην χρησιμοποιείτε κενά μετά τα κόμματα, εκτός εάν θέλετε να τα συμπεριλάβετε

en: Separator
el_GR: Διαχωριστής

en: Set the category that gets used in the %category% permalink and in our breadcrumbs if you have multiple categories.
el_GR: Θέστε την κατηγορία που χρησιμοποιείται στο %category% στο μόνιμο σύνδεσμο και στα breadcrumbs αν έχετε πολλές κατηγορίες.

en: Settings
el_GR: Ρυθμίσεις

en: Shortcode allowed to get the privacy page set in WordPress settings: [seopress_privacy_page]
el_GR: Να επιτραπεί στο shortcode να λάβει τη σελίδα απορρήτου από τις ρυθμίσεις του WordPress: [seopress_privacy_page]

en: Should be improved
el_GR: Χρειάζεται βελτίωση

en: Show Meta description column in post types
el_GR: Εμφάνιση της στήλης Μετα-περιγραφή σε τύπους άρθρων

en: Show Redirect URL column in post types
el_GR: Εμφάνιση της στήλης Ανακατεύθυνσης URL σε τύπους άρθρων

en: Show Redirection Enable column in post types
el_GR: Εμφάνιση της στήλης Ενεργοποίησης Ανακατεύθυνσης σε τύπους άρθρων

en: Show Target Keyword column in post types
el_GR: Εμφάνιση της στήλης Λέξεις-Κλειδιά σε τύπους άρθρων

en: Show Title tag column in post types
el_GR: Εμφάνιση της στήλης Μετα-τίτλος σε τύπους άρθρων

en: Show canonical URL column in post types
el_GR: Προβολή της στήλης Κανονικής Διεύθυνσης URL σε τύπους άρθρων

en: Show content analysis score column in post types
el_GR: Να εμφανίζεται η στήλη Σκορ της ανάλυσης περιεχομένου στα άρθρα

en: Show nofollow column in post types
el_GR: Εμφάνιση της στήλης Nofollow σε τύπους άρθρων

en: Show noindex column in post types
el_GR: Εμφάνιση της στήλης Noindex σε τύπους άρθρων

en: Show total number of words column in post types
el_GR: Εμφάνιση της στήλης Συνολικού Αριθμού Λέξεων σε τύπους άρθρων

en: Single SKU product
el_GR: SKU ενός προϊόντος

en: Single product category
el_GR: Κατηγορία προϊόντος

en: Single product price
el_GR: Τιμή ενός προϊόντος

en: Single product price taxes excluded
el_GR: Εξαιρούνται οι φόροι ενός προϊόντος

en: Single product short description
el_GR: Σύντομη περιγραφή προϊόντος

en: Single product tag
el_GR: Ετικέτα προϊόντος

en: Site Title
el_GR: Τίτλος Ιστοτόπου

en: Site title
el_GR: Τίτλος ιστοσελίδας

en: Skip this step
el_GR: Παράλειψη βήματος

en: Snippet Preview
el_GR: Προεπισκόπηση Snippet

en: Social
el_GR: Μέσα Κοινωνικής Δικτύωσης

en: Social Networks
el_GR: Μέσα Κοινωνικής Δικτύωσης

en: Social meta tags
el_GR: Ετικέτες Μέσων Κοινωνικής Δικτύωσης

en: Sort order
el_GR: Σειρά ταξινόμησης

en: Start the wizard
el_GR: Εκκίνηση του Οδηγού Εγκατάστασης

en: Structured data types
el_GR: Τύποι Structured Data

en: Support the development and improvement of the plugin by taking 15 seconds of your time to leave us a user review on the official WordPress plugins repository. Thank you!
el_GR: Υποστηρίξτε την ανάπτυξη και τη βελτίωση αυτού του προσθέτου, αφιερώνοντας 15 δευτερόλεπτα από το χρόνο σας για να μας αφήσετε μια κριτική στο επίσημο αποθετήριο προσθέτων του WordPress. Σας ευχαριστούμε!

en: Tag Description
el_GR: Ετικέτα περιγραφής

en: Tag Title
el_GR: Τίτλος ετικέτας

en: Tag description
el_GR: Ετικέτα περιγραφής

en: Tag title
el_GR: Μετα-τίτλος

en: TagDiv Composer plugin doesn't use <strong>add_theme_support('title-tag');</strong>
el_GR: Το πρόσθετο TagDiv Composer δεν χρησιμοποιεί <strong>add_theme_support('title-tag');</strong>

en: Tagline
el_GR: Υπότιτλος

en: Tags
el_GR: Ετικέτες

en: Take your SEO to the next level with SEOPress PRO!
el_GR: Πηγαίνετε το SEO σε άλλο επίπεδο με το SEOPress PRO!

en: Target Kw
el_GR: Στόχος Kw

en: Target keywords
el_GR: Στοχευμένες λέξεις-κλειδιά

en: Target keywords were found in Heading 1 (H1).
el_GR: Βρέθηκαν λέξεις-κλειδιά στην Επικεφαλίδα 1 (H1).

en: Target keywords were found in Heading 2 (H2).
el_GR: Βρέθηκαν λέξεις-κλειδιά στην Επικεφαλίδα 2 (H2).

en: Target keywords were found in Heading 3 (H3).
el_GR: Βρέθηκαν λέξεις-κλειδιά στην επικεφαλίδα 3 (H3).

en: Target keywords were found in the Meta Title.
el_GR: Βρέθηκαν λέξεις-κλειδιά στο μετα-τίτλο.

en: Target keywords were found in the Meta description.
el_GR: Βρέθηκαν λέξεις-κλειδιά στη μετα-περιγραφή.

en: Taxonomies
el_GR: Κατηγορίες

en: Technical support
el_GR: Τεχνική υποστήριξη

en: Templates variables
el_GR: Πρότυπα μεταβλητών

en: Term Description
el_GR: Περιγραφή όρων

en: Term Title
el_GR: Τίτλος όρου

en: Term description
el_GR: Περιγραφή όρου

en: Term title
el_GR: Τίτλος όρου

en: Test your URL
el_GR: Δοκιμάστε τη διεύθυνση URL σας

en: Text alignment
el_GR: Ευθυγράμμιση κειμένου

en: The Facebook app ID of the site's app. In order to use Facebook Insights you must add the app ID to your page. Insights lets you view analytics for traffic to your site from Facebook. Find the app ID in your App Dashboard. <a class="seopress-help" href="https://developers.facebook.com/apps/redirect/dashboard" target="_blank">More info here</a> <span class="seopress-help dashicons dashicons-external"></span>
el_GR: Το αναγνωριστικό ID της εφαρμογής Facebook της εφαρμογής του ιστότοπου. Για να χρησιμοποιήσετε το Facebook Insights πρέπει να προσθέσετε το αναγνωριστικό ID της εφαρμογής στη σελίδα σας. Το Insights σάς επιτρέπει να βλέπετε αναλυτικά στοιχεία για την επισκεψιμότητα στον ιστότοπό σας από το Facebook. Βρείτε το αναγνωριστικό εφαρμογής στον Πίνακα Ελέγχου της εφαρμογής σας. <a class="seopress-help" href="https://developers.facebook.com/apps/redirect/dashboard" target="_blank">Περισσότερες πληροφορίες εδώ</a> <span class="seopress-help dashicons dashicons-external"></span>

en: The Google preview is a simulation. <br>There is no reliable preview because it depends on the screen resolution, the device used, the expression sought, and Google. <br>There is not one snippet for one URL but several. <br>All the data in this overview comes directly from your source code. <br>This is what the crawlers will see.
el_GR: Η Προεπισκόπηση Google είναι μια προσομοίωση. <br>Δεν υπάρχει αξιόπιστη προεπισκόπηση διότι εξαρτάται από την ανάλυση της οθόνης, τη συσκευή που χρησιμοποιείται, τη φράση που ζητήθηκε, και τη Google. <br>Δεν υπάρχει μόνο ένα snippet για ένα URL αλλά πολλά. <br>Όλα τα δεδομένα αυτής της προεπισκόπησης προέρχονται απευθείας από τον πηγαίο κώδικα. <br>Αυτό βλέπουν και οι ανιχνευτές.

en: The ID (or comma-separated list for properties that can accept multiple IDs) of an app, person using the app, or Page Graph API object.
el_GR: Το αναγνωριστικό ID (ή μια διαχωρισμένη με κόμματα λίστα με ιδιότητες που μπορούν να αποδεχθούν πολλαπλά αναγνωριστικά) μιας εφαρμογής, ενός ατόμου που χρησιμοποιεί την εφαρμογή ή ενός αντικειμένου API του Page Graph.

en: The PRO version of SEOPress allows you to easily manage your structured data (schemas), add a breadcrumb optimized for SEO and accessibility, improve SEO for WooCommerce, gain productivity with our import / export tool from a CSV of your metadata and so much more.
el_GR: Η έκδοση PRO του SEOPress σας επιτρέπει να διαχειριστείτε εύκολα όλα τα δομημένα δεδομένα (schemas), να προσθέσετε breadcrumbs βελτιστοποιημένα για το SEO και την προσβασιμότητα, να βελτιώσετε το SEO για το WooCommerce, να γλιτώσετε χρόνο με το εργαλείο εισαγωγής / εξαγωγής μετα-δεδομένων από CSV αρχεία και πολλά περισσότερα.

en: The Social Networks feature is disabled. Still seing informations from the FB Preview? You probably have social tags added by your theme or a plugin.
el_GR: Η δυνατότητα Μέσων Κοινωνική Δικτύωσης είναι απενεργοποιημένη. Εξακολουθείτε να βλέπετε πληροφορίες από την προεπισκόπηση Facebook; Πιθανώς να έχετε προσθέσει ετικέτες κοινωνικής δικτύωσης από το θέμα σας ή από ένα πρόσθετο.

en: The Social Networks feature is disabled. Still seing informations from the Twitter Preview? You probably have social tags added by your theme or a plugin.
el_GR: Το χαρακτηριστικό Μέσα Κοινωνικής Δικτύωσης είναι απενεργοποιημένο. Βλέπετε ακόμα πληροφορίες από την Προεπισκόπηση Twitter; Πιθανόν έχουν προστεθεί ετικέτες μέσων κοινωνικής δικτύωσης μέσα από το θέμα ή από κάποιο πρόσθετο.

en: The best way to quickly setup SEOPress on your site.
el_GR: Ο καλύτερος τρόπος για να ρυθμίσετε γρήγορα το SEOPress για τον ιστότοπό σας.

en: The closer to 1 the better (with large card, 2 is better).
el_GR: Όσο πιο κοντά στο 1 τόσο το καλύτερο (για μεγάλη κάτα, το 2 είναι καλύτερο).

en: The closer to 1.91 the better.
el_GR: Όσο πιο κοντά στο 1.91 τόσο το καλύτερο.

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
el_GR: Η περιγραφή δεν εμφανίζεται από προεπιλογή. Ωστόσο, μερικά θέματα μπορεί να τη δείξουν.

en: The last modified date of this article is less than 1 year. Cool!
el_GR: Η τελευταία ημερομηνία τροποποίησης αυτού του άρθρου είναι μικρότερη από 1 έτος. Τέλεια!

en: The length of your meta description is correct
el_GR: Το μήκος της μετα-περιγραφής σας είναι σωστό

en: The length of your title is correct
el_GR: Το μήκος του τίτλου σας είναι σωστό

en: The previous option must be checked to use this.
el_GR: Η προηγούμενη επιλογή πρέπει να είναι ενεργή για να το χρησιμοποιήσετε αυτό.

en: This PHP module, installed by default with PHP, is required by many plugins including SEOPress. Please contact your host as soon as possible to solve this.
el_GR: Αυτό το PHP module, εγκατεστημένο από προεπιλογή με την PHP, απαιτείται από πολλά πρόσθετα, συμπεριλαμβανομένου του SEOPress. Επικοινωνήστε με την εταιρεία hosting σας το συντομότερο δυνατό για να το λύσετε.

en: This XML Sitemap Index file contains %s sitemaps.
el_GR: Αυτό το ευρετήριο χαρτών ιστοτόπου XML περιέχει %s χάρτες ιστοτόπου.

en: This XML Sitemap contains %s URL(s).
el_GR: Αυτός ο χάρτης ιστοτόπου XML περιέχει %s URL.

en: This code will be added in the head section of your page.
el_GR: Αυτός ο κώδικας θα προστεθεί στο head της σελίδας σας.

en: This code will be added just after the closing body tag of your page.
el_GR: Αυτός ο κώδικας θα προστεθεί αμέσως μετά την ετικέτα κλεισίματος του body της σελίδας σας.

en: This code will be added just after the opening body tag of your page.
el_GR: Αυτός ο κώδικας θα προστεθεί ακριβώς μετά από το άνοιγμα του body της σελίδας σας.

en: This error indicates that your theme uses a deprecated function to generate the title tag of your pages. SEOPress will not be able to generate your custom title tags if this error is not fixed.
el_GR: Αυτό το σφάλμα δείχνει ότι το θέμα σας χρησιμοποιεί μια καταργημένη συνάρτηση για τη δημιουργία της ετικέτας τίτλου των σελίδων σας. Το SEOPress δεν θα μπορεί να δημιουργήσει τις προσαρμοσμένες ετικέτες τίτλου σας εάν αυτό το σφάλμα δεν επιδιορθωθεί.

en: This is a cool website about Wookiees
el_GR: Αυτός είναι ένας ωραίος ιστότοπος για το Wookiees

en: This is what your post will look like in Facebook. You have to publish your post to get the Facebook Preview.
el_GR: Έτσι θα φαίνεται η ανάρτησή σας στο Facebook. Θα πρέπει να δημοσιεύσετε το άρθρο σας για να ενεργοποιηθεί η Προεπισκόπηση Facebook.

en: This is what your post will look like in Twitter. You have to publish your post to get the Twitter Preview.
el_GR: Έτσι θα φαίνεται η ανάρτησή σας στο Twitter. Θα πρέπει να δημοσιεύσετε το άρθρο σας για να ενεργοποιηθεί η Προεπισκόπηση Twitter.

en: This is your homepage. This check doesn't apply here because there is no slug.
el_GR: Αυτή είναι η αρχική σας σελίδα. Αυτός ο έλεγχος δεν εφαρμόζεται εδώ επειδή δεν υπάρχει slug.

en: This message will only appear if request user's consent is enabled.
el_GR: Αυτό το μήνυμα θα εμφανιστεί μόνο αν είναι ενεργοποιημένη η συγκατάθεση του χρήστη.

en: This page doesn't have any nofollow links.
el_GR: Αυτή η σελίδα δεν περιέχει συνδέσμους nofollow.

en: This page doesn't have any outbound links.
el_GR: Αυτή η σελίδα δεν έχει εξερχόμενους συνδέσμους.

en: This post is a little old!
el_GR: Αυτό το άρθρο είναι λίγο παλιό!

en: Title
el_GR: Τίτλος

en: Title tag
el_GR: Μετα-τίτλος

en: Title tags
el_GR: Ετικέτες τίτλου

en: Title template
el_GR: Τίτλος προτύπου

en: Titles & Metas
el_GR: Τίτλοι & Μέτα

en: Titles are critical to give users a quick insight into the content of a result and why it’s relevant to their query. It's often the primary piece of information used to decide which result to click on, so it's important to use high-quality titles on your web pages.
el_GR: Οι τίτλοι είναι κρίσιμοι για να δώσουν στους χρήστες μια γρήγορη εικόνα σχετικά με το περιεχόμενο ενός αποτελέσματος και γιατί σχετίζεται με το ερώτημά τους. Είναι συχνά το κύριο κομμάτι πληροφοριών που χρησιμοποιείται για να αποφασίσει σε ποιο αποτέλεσμα θα κάνει κλικ, οπότε είναι σημαντικό να χρησιμοποιείτε τίτλους υψηλής ποιότητας στις ιστοσελίδες σας.

en: Titles settings
el_GR: Ρυθμίσεις Τίτλων

en: To find your site ID, go to your <strong>Matomo Cloud account, Websites, Manage page</strong>. Look at "Site ID" on the right part.
el_GR: Για να βρείτε το ID του ιστότοπού σας, πηγαίνετε στο <strong>Matomo Cloud account, Websites, Manage page</strong>. Κοιτάξτε για το "Site ID" στα δεξιά.

en: To get the most accurate analysis, save your post first. We analyze all of your source code as a search engine would.
el_GR: Για να έχετε μια πιο ακριβής ανάλυση, αποθηκεύστε πρώτα το άρθρο σας. Αναλύουμε τον πηγαίο κώδικα όπως ακριβώς μια μηχανή αναζήτησης.

en: To get your Google snippet preview, publish your post!
el_GR: Για να δείτε την προεπισκόπηση του Google snippet, δημοσιεύστε το άρθρο σας!

en: To reduce the number pages search engines have to crawl to find all your articles, it is recommended displaying more posts per page. This should not be a problem for your users. Using mobile, we prefer to scroll down rather than clicking on next page links.
el_GR: Για να μειώσετε τις σελίδες που διαβάζουν οι μηχανές αναζήτησης για να βρουν τα άρθρα σας, σας προτείνουμε να εμφανίσετε περισσότερα άρθρα ανά σελίδα. Δεν θα δημιουργήσει πρόβλημα στους χρήστες σας. Χρησιμοποιώντας το κινητό, είναι προτιμότερο να μετακινηθούν προς τα κάτω παρά να πατάνε σε συνδέσμους για επόμενη σελίδα.

en: Toll Free
el_GR: Χωρίς υπεραστική χρέωση

en: Tools
el_GR: Εργαλεία

en: Top
el_GR: Επάνω

en: Track Authors
el_GR: Καταγραφή συντακτών

en: Track Categories
el_GR: Καταγραφή κατηγοριών

en: Track Logged In Users
el_GR: Παρακολούθηση συνδεδεμένων χρηστών

en: Track Post Types
el_GR: Παρακολουθήστε τους τύπους άρθρων

en: Track Tags
el_GR: Καταγραφή ετικετών

en: Track affiliate/outbound links
el_GR: Παρακολούθηση συνδέσμων συνεργατών/εξερχομένων συνδέσμων

en: Track downloads' clicks
el_GR: Παρακολουθήστε τα κλικ λήψεων

en: Track users with JavaScript disabled
el_GR: Καταγράψτε χρήστες με απενεργοποιημένη τη JavaScript

en: Track visitors across all subdomains
el_GR: Καταγραφή επισκεπτών σε όλα τα subdomain

en: Tracking
el_GR: Καταγραφή

en: Tracking one domain and its subdomains in the same website
el_GR: Παρακολούθηση ενός domain και των subdomain του στον ίδιο ιστότοπο

en: Tracking requests will not be sent if visitors do not wish to be tracked.
el_GR: Τα αιτήματα παρακολούθησης δεν θα σταλούν εάν οι επισκέπτες δεν αποδεχθούν.

en: Twitter (Twitter card)
el_GR: Twitter (κάρτα Twitter)

en: Twitter Description
el_GR: Περιγραφή Twitter

en: Twitter Image
el_GR: Εικόνα Twitter

en: Twitter Page URL
el_GR: Διεύθυνση URL σελίδας Twitter

en: Twitter Preview
el_GR: Προεπισκόπηση Twitter

en: Twitter Thumbnail
el_GR: Μικρογραφία Twitter

en: Twitter Title
el_GR: Τίτλος Twitter

en: Twitter Username
el_GR: Όνομα χρήστη Twitter

en: Twitter description
el_GR: Περιγραφή Twitter

en: Twitter tags (title, description and image thumbnail)
el_GR: Ετικέτες Twitter (τίτλος, περιγραφή και μικρογραφία εικόνας)

en: URL redirection
el_GR: Ανακατεύθυνση διεύθυνσης URL

en: URL rewriting is NOT enabled on your site. Select a permalink structure that is optimized for SEO (NOT Plain).
el_GR: Η επανεγγραφή των URL δεν είναι ενεργοποιημένη για την ιστοσελίδα σας. Επιλέξτε μια βέλτιστη δομή μονίμων συνδέσμων για SEO (όχι απλή).

en: Upgrade now!
el_GR: Αναβαθμίστε τώρα!

en: Upload an Image
el_GR: Μεταφορτώστε μια εικόνα

en: Use OG if no Twitter Cards
el_GR: Χρησιμοποιήστε το OG εάν δεν υπάρχουν κάρτες Twitter

en: Use Open Graph if no Twitter Card is filled
el_GR: Χρησιμοποιήστε το Open Graph εάν δεν έχουν συμπληρωθεί οι κάρτες Twitter

en: Use the target keywords if not alternative text set for the image
el_GR: Χρησιμοποιήστε τις στοχευμένες λέξεις-κλειδιά εάν δεν έχει οριστεί εναλλακτικό κείμενο για την εικόνα

en: Use this separator with %%sep%% in your title and meta description.
el_GR: Χρήση του διαχωριστή %%sep%% στον τίτλο και την μετα-περιγραφή.

en: User consent cookie expiration date
el_GR: Ημερομηνία λήξης του cookie αποδοχής του χρήστη

en: User roles excluded from tracking will not see the consent message.
el_GR: Οι ρόλοι χρηστών που εξαιρούνται από την παρακολούθηση δεν θα εμφανίσουν το μήνυμα συγκατάθεσης.

en: Video Sitemap
el_GR: Χάρτης Ιστοτόπου Βίντεο

en: Visit Dashboard
el_GR: Πίνακας Ελέγχου

en: WARNING
el_GR: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ

en: Watch our video to learn how to connect your WordPress site with Google Analytics and get statistics right in your dashboard (PRO only).
el_GR: Παρακολουθήστε το βίντεό μας για να μάθετε πώς να συνδέετε τον WordPress ιστότοπό σας με το Google Analytics και να λαμβάνετε στατιστικά στοιχεία στον πίνακα ελέγχου σας (μόνο PRO).

en: We could not find any image in your content. Content with media is a plus for your SEO.
el_GR: Δεν μπορέσαμε να βρούμε καμία εικόνα στο περιεχόμενό σας. Περιεχόμενα με πολυμέσα επιδρούν θετικά στο SEO σας.

en: We found %d Heading 1 (H1) in your content.
el_GR: Βρήκαμε %d Επικεφαλίδα 1 (H1) στο περιεχόμενό σας.

en: We found %d links with nofollow attribute in your page. Do not overuse nofollow attribute in links. Below, the list:
el_GR: Βρήκαμε %d σύνδεσμους με το χαρακτηριστικό nofollow στη σελίδα σας. Μην υπερβείτε το χαρακτηριστικό nofollow σε συνδέσμους. Παρακάτω, η λίστα:

en: We found %d og:description in your content.
el_GR: Βρήκαμε %d og:description στο περιεχόμενό σας.

en: We found %d og:image in your content.
el_GR: Βρήκαμε %d og:image στο περιεχόμενό σας.

en: We found %d og:site_name in your content.
el_GR: Βρήκαμε %d og:site_name στο περιεχόμενό σας.

en: We found %d og:title in your content.
el_GR: Βρήκαμε %d og:title στο περιεχόμενό σας.

en: We found %d og:url in your content.
el_GR: Βρήκαμε %d og:url στο περιεχόμενό σας.

en: We found %d twitter:description in your content.
el_GR: Βρήκαμε %d twitter:description στο περιεχόμενό σας.

en: We found %d twitter:image in your content.
el_GR: Βρήκαμε %d twitter:image στο περιεχόμενό σας.

en: We found %d twitter:title in your content.
el_GR: Βρήκαμε %d twitter:title στο περιεχόμενό σας.

en: We found %s meta robots in your page. There is probably something wrong with your theme!
el_GR: Βρέθηκαν %s μετα-ρομπότ στη σελίδα σας. Πιθανώς να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το θέμα σας!

en: We found %s outbound links in your page. Below, the list:
el_GR: Βρήκαμε %s εξερχόμενους συνδέσμους στη σελίδα. Παρακάτω, η λίστα:

en: We found a Twitter Description tag in your source code.
el_GR: Βρήκαμε μια ετικέτα Περιγραφής Twitter στον πηγαίο κώδικα.

en: We found a Twitter Title tag in your source code.
el_GR: Βρήκαμε μια ετικέτα Τίτλου Twitter στον πηγαίο κώδικα.

en: We found an Open Graph Description tag in your source code.
el_GR: Βρήκαμε μια ετικέτα Περιγραφής Open Graph στον κώδικά σας.

en: We found an Open Graph Site Name tag in your source code.
el_GR: Βρήκαμε μια ετικέτα Όνοματος Ιστοτόπου Open Graph στον πηγαίο κώδικα.

en: We found an Open Graph Title tag in your source code.
el_GR: Βρήκαμε μια ετικέτα Τίτλου Open Graph στον πηγαίο κώδικα.

en: We found an Open Graph URL tag in your source code.
el_GR: Βρήκαμε μια ετικέτα Open Graph URL στον πηγαίο κώδικα.

en: We found no meta robots on this page. It means, your page is index,follow. Search engines will index it, and follow links.
el_GR: Δεν βρέθηκαν μετα-ρομπότ για αυτή τη σελίδα. Αυτό σημαίνει ότι η σελίδα σας θα ευρετηριοποιηθεί και οι σύνδεσμοι θα ακολουθούνται από τις μηχανές αναζήτησης.

en: We found these schemas in the source code of this page:
el_GR: Βρήκαμε αυτά τα schemas στον πηγαίο κώδικα της σελίδας:

en: We noticed that some SEO DIVI options are enabled!
el_GR: Παρατηρήσαμε ότι μερικές επιλογές SEO του DIVI είναι ενεργοποιημένες!

en: We noticed that you use <strong>%s</strong> plugin.
el_GR: Παρατηρήσαμε ότι χρησιμοποιείτε το πρόσθετο <strong>%s</strong>.

en: We recommend Image SEO plugin to optimize your image ALT texts and names for Search Engines using AI and Machine Learning. Starting from just €4.99.
el_GR: Συνιστούμε το πρόσθετο Image SEO για τη βελτιστοποίηση των εναλλακτικών κειμένων και των ονομάτων της εικόνας σας για τις μηχανές αναζήτησης χρησιμοποιώντας AI και Machine Learning. Ξεκινώντας από μόλις 4,99€.

en: We were unable to calculate the density of your keywords. You probably haven‘t added any content or your target keywords were not find in your post content.
el_GR: Δεν μπορέσαμε να υπολογίσουμε την πυκνότητα των λέξεων-κλειδιών σας. Πιθανότατα δεν έχετε προσθέσει περιεχόμενο ή οι στοχευμένες λέξεις-κλειδιά σας δεν βρέθηκαν στο περιεχόμενο της ανάρτησής σας.

en: Welcome to SEOPress!
el_GR: Καλώς ήλθατε στο SEOPress!

en: When a customer of Analytics requests IP address anonymization, Analytics anonymizes the address as soon as technically feasible at the earliest possible stage of the collection network.
el_GR: Όταν ένας πελάτης του Analytics ζητά ανώνυμη διεύθυνση IP, το Analytics κάνει ανώνυμη τη διεύθυνση όταν είναι τεχνικά εφικτό στο συντομότερο δυνατό στάδιο του δικτύου συλλογής.

en: Why is this important? Showing only the summary of each article significantly reduces the theft of your content by third party sites. Not to mention, the increase in your traffic, your advertising revenue, conversions...
el_GR: Γιατί είναι αυτό σημαντικό; Η εμφάνιση μόνο της περίληψης κάθε άρθρου μειώνει σημαντικά την κλοπή του περιεχομένου σας από ιστότοπους τρίτων. Για να μην αναφέρουμε, την αύξηση της επισκεψιμότητας, τα έσοδα από διαφημίσεις, τις μετατροπές...

en: Wizard
el_GR: Οδηγός Εγκατάστασης

en: Words
el_GR: Λέξεις

en: Words counter
el_GR: Μετρητής Λέξεων

en: Words counter is not a direct ranking factor. But, your content must be as qualitative as possible, with relevant and unique information. To fulfill these conditions, your article requires a minimum of paragraphs, so words.
el_GR: Η καταμέτρηση των λέξεων δεν είναι άμεσος παράγοντας κατάταξης. Αλλά, το περιεχόμενο σας πρέπει να είναι όσο πιο ποιοτικό γίνεται, με σχετικές και μοναδικές πληροφορίες. Για να εκπληρώσετε αυτές τις προϋποθέσεις, το άρθρο σας απαιτεί έναν ελάχιστο αριθμό παραγράφων, άρα και λέξεων.

en: Works with <strong>Google Analytics</strong> and <strong>Matomo</strong>.
el_GR: Δουλεύει με το <strong>Google Analytics</strong> και το <strong>Matomo</strong>.

en: Writing content for your users is the most important thing! If it doesn‘t feel natural, your visitors will leave your site, Google will know it and your ranking will be affected.
el_GR: Το να γράφετε περιεχομένου για τους χρήστες σας είναι το πιο σημαντικό πράγμα! Εάν δεν φαίνεται φυσικό, οι επισκέπτες σας θα εγκαταλείψουν τον ιστότοπό σας, η Google θα το γνωρίζει και η κατάταξή σας θα επηρεαστεί.

en: XML Sitemaps
el_GR: Χάρτες ιστοτόπου XML

en: XML Sitemaps are useful to facilitate the crawling of your content by search engine robots. Indirectly, this can benefit your ranking by reducing the crawl bugdet.
el_GR: Οι χάρτες ιστοτόπου XML είναι χρήσιμοι για τη διευκόλυνση της ανίχνευσης από τα ρομπότ των μηχανών αναζήτησης. 'Εμμεσα, αυτό μπορεί να ωφελήσει την κατάταξή σας μειώνοντας το budget ανίχνευσης.

en: Yandex site verification
el_GR: Επαλήθευση ιστοτόπου στο Yandex

en: Year Archive title
el_GR: Τίτλος Έτους Ιστορικού

en: You can also:
el_GR: Μπορείτε επίσης:

en: You cannot uncheck a parameter? This is normal, and it‘s most likely defined in the <a href="%s">global settings of the plugin.</a>
el_GR: Δεν μπορείτε να αποεπιλέξετε μια παράμετρο; Αυτό είναι φυσιολογικό και πιθανότατα ορίζεται στις  <a href="%s">καθολικές ρυθμίσεις του πρόσθετου.</a>

en: You custom meta description is too long.
el_GR: Η προσαρμοσμένη μετα-περιγραφή είναι πολύ μεγάλη.

en: You don't have an XML Sitemap!
el_GR: Δεν διαθέτετε χάρτη ιστοτόπου XML!

en: You don‘t see your code? Make sure to call <strong>wp_body_open();</strong> just after the opening body tag in your theme.
el_GR: Δεν βλέπετε τον κώδικά σας; Σιγουρευτείτε ότι καλέιτε το <strong>wp_body_open();</strong> αμέσως μετά την ετικέτα body του θέματός σας.

en: You have activated the blocking of the indexing of your site. If your site is under development, this is probably normal. Otherwise, check your settings. Delete this notification using the cross on the right if you are not concerned.
el_GR: Έχετε ενεργοποιήσει τον αποκλεισμό της ευρετηρίασης του ιστότοπού σας. Εάν ο ιστότοπός σας είναι υπό ανάπτυξη, αυτό είναι πιθανώς φυσιολογικό. Διαφορετικά, ελέγξτε τις ρυθμίσεις σας. Διαγράψτε αυτήν την ειδοποίηση κάνοντας κλικ δεξία εάν δεν σας ενδιαφέρει.

en: You like SEOPress? Please help us by rating us 5 stars!
el_GR: Σας αρέσει το SEOPress; Παρακαλoύμε βοηθήστε μας βαθμολογώντας μας με 5 αστέρια!

en: You must disable "Meta tag robots" option from Enfold settings (SEO Support tab) to avoid any SEO issues.
el_GR: Πρέπει να απενεργοποιήσετε την επιλογή "Meta tag robots" από τις ρυθμίσεις του Enfold (καρτέλα SEO Support) για να αποφύγετε τυχόν προβλήματα.

en: You only have one author on your site? Check this option to avoid duplicate content.
el_GR: Έχετε μόνο έναν συντάκτη στην ιστοσελίδα σας; Επιλέξτε την επιλογή για να αποφύγετε τα διπλότυπα περιεχόμενα.

en: You should add one of your target keyword in your permalink.
el_GR: Καλό είναι να συμπεριλάβετε μια στοχευμένη λέξη-κλειδί στο μόνιμο σύνδεσμο.

en: You should not use more than one H1 heading in your post content. The rule is simple: only one H1 for each web page. It is better for both SEO and accessibility. Below, the list:
el_GR: Δεν πρέπει να χρησιμοποιείτε περισσότερες από μία επικεφαλίδες H1 στο περιεχόμενο του άρθρου σας. Ο κανόνας είναι απλός: μόνο ένα H1 για κάθε ιστοσελίδα. Είναι καλύτερο τόσο για SEO όσο και για την προσβασιμότητα. Παρακάτω, η λίστα:

en: You should not use more than one og:description in your post content to avoid conflicts when sharing on social networks. Facebook will take the last og:description tag from your source code. Below, the list:
el_GR: Δεν πρέπει να χρησιμοποιείτε περισσότερα από ένα og:description στο περιεχόμενο της ανάρτησής σας για να αποφύγετε συγκρούσεις κατά την κοινή χρήση σε κοινωνικά δίκτυα. Το Facebook θα πάρει την τελευταία ετικέτα og:περιγραφή από τον πηγαίο κώδικα. Παρακάτω, η λίστα:

en: You should not use more than one og:site_name in your post content to avoid conflicts when sharing on social networks. Facebook will take the last og:site_name tag from your source code. Below, the list:
el_GR: Δεν πρέπει να χρησιμοποιείτε περισσότερα από ένα og:site_name στο περιεχόμενο της ανάρτησής σας για να αποφύγετε συγκρούσεις κατά την κοινή χρήση σε κοινωνικά δίκτυα. Το Facebook θα πάρει την τελευταία ετικέτα og:site_name από τον πηγαίο κώδικα. Παρακάτω, η λίστα:

en: You should not use more than one og:title in your post content to avoid conflicts when sharing on social networks. Facebook will take the last og:title tag from your source code. Below, the list:
el_GR: Δεν πρέπει να χρησιμοποιείτε περισσότερα από ένα og:title στο περιεχόμενο της ανάρτησής σας για να αποφύγετε συγκρούσεις κατά την κοινή χρήση σε κοινωνικά δίκτυα. Το Facebook θα πάρει την τελευταία ετικέτα og:title από τον πηγαίο κώδικα. Παρακάτω, η λίστα:

en: You should not use more than one og:url in your post content to avoid conflicts when sharing on social networks. Facebook will take the last og:url tag from your source code. Below, the list:
el_GR: Δεν πρέπει να χρησιμοποιείτε περισσότερα από ένα og:url στο περιεχόμενο της ανάρτησής σας για να αποφύγετε συγκρούσεις κατά την κοινή χρήση σε κοινωνικά δίκτυα. Το Facebook θα πάρει την τελευταία ετικέτα og:url από τον πηγαίο κώδικα. Παρακάτω, η λίστα:

en: You should not use more than one twitter:description in your post content to avoid conflicts when sharing on social networks. Twitter will take the last twitter:description tag from your source code. Below, the list:
el_GR: Δεν πρέπει να χρησιμοποιείτε περισσότερα από ένα twitter:description στο περιεχόμενο της ανάρτησής σας για να αποφύγετε συγκρούσεις κατά την κοινή χρήση σε κοινωνικά δίκτυα. Το Twitter θα πάρει την τελευταία ετικέτα twitter:description από τον πηγαίο κώδικα. Παρακάτω, η λίστα:

en: You should not use more than one twitter:title in your post content to avoid conflicts when sharing on social networks. Twitter will take the last twitter:title tag from your source code. Below, the list:
el_GR: Δεν πρέπει να χρησιμοποιείτε περισσότερα από ένα twitter:title στο περιεχόμενο της ανάρτησής σας για να αποφύγετε συγκρούσεις κατά την κοινή χρήση σε κοινωνικά δίκτυα. Το Twitter θα πάρει την τελευταία ετικέτα twitter:title από τον πηγαίο κώδικα. Παρακάτω, η λίστα:

en: YouTube URL
el_GR: Διεύθυνση URL YouTube

en: Your <strong>Custom Dimensions</strong> will also work with Matomo tracking code.
el_GR: Οι <strong>Προσαρμοσμένες Ιδιότητες</strong> θα λειτουργήσουν και με τον κώδικα ανίχνευσης του Matomo

en: Your Open Graph Description is missing!
el_GR: Λείπει η Περιγραφή Open Graph!

en: Your Open Graph Description tag is empty!
el_GR: Η ετικέτα περιγραφής του Open Graph είναι άδεια!

en: Your Open Graph Image is missing!
el_GR: Λείπει η Εικόνα Open Graph!

en: Your Open Graph Image tag is empty!
el_GR: Η ετικέτα εικόνας του Open Graph είναι άδεια!

en: Your Open Graph Site Name is missing!
el_GR: Λείπει το Όνομα Ιστοτόπου Open Graph!

en: Your Open Graph Site Name tag is empty!
el_GR: Η ετικέτα ονόματος της ιστοσελίδας του Open Graph είναι άδεια!

en: Your Open Graph Title is missing!
el_GR: Λείπει ο Τίτλος Open Graph!

en: Your Open Graph Title tag is empty!
el_GR: Η ετικέτα τίτλου του Open Graph είναι άδεια!

en: Your Open Graph URL is missing!
el_GR: Λείπει το Open Graph URL!

en: Your Open Graph URL tag is empty!
el_GR: Η ετικέτα URL του Open Graph είναι άδεια!

en: Your RSS feed shows full text!
el_GR: Το RSS feed σας δείχνει πλήρες κείμενο!

en: Your Site Title is used by WordPress, your theme and your plugins including SEOPress. It is an essential component in the generation of title tags, but not only. Enter one!
el_GR: Ο Τίτλος Ιστότοπου χρησιμοποιείται από το WordPress, το θέμα και τα πρόσθετά σας, συμπεριλαμβανομένου του SEOPress. Είναι ένα βασικό συστατικό για τη δημιουργία ετικετών τίτλου, αλλά όχι μόνο. Εισαγάγετε έναν!

en: Your Twitter Description is missing!
el_GR: Λείπει η Περιγραφή Twitter!

en: Your Twitter Description tag is empty!
el_GR: Η ετικέτα περιγραφής του Twitter είναι άδεια!

en: Your Twitter Image is missing!
el_GR: Λείπει η Εικόνα Twitter!

en: Your Twitter Image tag is empty!
el_GR: Η ετικέτα εικόνας του Twitter είναι άδεια!

en: Your Twitter Title is missing!
el_GR: Λείπει ο Τίτλος Twitter!

en: Your Twitter Title tag is empty!
el_GR: Η ετικέτα τίτλου του Twitter είναι άδεια!

en: Your content is composed of more than 300 words, which is the minimum for a post.
el_GR: Το περιεχόμενό σας αποτελείται από περισσότερες από 300 λέξεις, το οποίο είναι το ελάχιστο για ένα άρθρο.

en: Your content is too short. Add a few more paragraphs!
el_GR: Το περιεχόμενό σας στερείται λέξεων. Προσθέστε μερικές ακόμη παραγράφους!

en: Your custom title is too long.
el_GR: Ο προσαρμοσμένος τίτλος είναι πολύ μεγάλος.

en: Your image ratio is:
el_GR: Η αναλογία της εικόνας σας είναι:

en: Your name/organization
el_GR: Το όνομα σας/όνομα εταιρείας

en: Your permalinks are not SEO Friendly! Enable pretty permalinks to fix this.
el_GR: Οι μόνιμοι σύνδεσμοί σας δεν είναι φιλικοί για SEO! Ενεργοποιήστε τους μόνιμους συνδέσμους για να το διορθώσετε.

en: Your photo/organization logo
el_GR: Η φωτογραφία σας/Το λογότυπο της εταιρείας σας

en: Your server uses NGINX. If XML Sitemaps doesn't work properly, you need to add this rule to your configuration:
el_GR: Ο server σας χρησιμοποιεί το NGINX. Εάν η χαρτογράφηση ιστοτόπου XML δεν λειτουργεί, πρέπει να προσθέσετε αυτούς τους κανόνες στη διαμόρφωσή σας:

en: Your site
el_GR: Η ιστοσελίδα σας

en: Your site doesn't use an SSL certificate!
el_GR: Ο ιστότοπός σας δεν χρησιμοποιεί πιστοποιητικό SSL!

en: Your site is not visible to Search Engines!
el_GR: Ο ιστότοπός σας δεν είναι ορατός στις μηχανές αναζήτησης!

en: Your site is now ready for search engines!
el_GR: Η ιστοσελίδα σας είναι έτοιμη για τις μηχανές αναζήτησης!

en: Your site title is empty!
el_GR: Ο τίτλος του ιστότοπού σας είναι κενός!

en: Your social accounts
el_GR: Οι λογαριασμοί σας στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης

en: Your theme doesn't use <strong>add_theme_support('title-tag');</strong>
el_GR: Το θέμα σας δεν χρησιμοποιεί το <strong>add_theme_support('title-tag');</strong>

en: [BODY (FOOTER)] Add an additional tracking code (like Google Tag Manager...)
el_GR: [BODY (FOOTER)] Προσθέστε έναν επιπλέον κώδικα παρακολούθησης (όπως Google Tag Manager...)

en: [BODY] Add an additional tracking code (like Google Tag Manager...)
el_GR: [BODY] Προσθέστε έναν επιπλέον κώδικα παρακολούθησης (όπως Google Tag Manager...)

en: [HEAD] Add an additional tracking code (like Facebook Pixel, Hotjar...)
el_GR: Προσθέστε έναν επιπλέον κώδικα παρακολούθησης (όπως Facebook Pixel, Hotjar...)

en: default: X
el_GR: Προεπιλογή: Χ

en: duplicated schema - x
el_GR: διπλότυπο schema - x

en: eg: +33123456789 (internationalized version required)
el_GR: πχ: +33123456789 (απαιτείται διεθνής έκδοση)

en: eg: 13, 8, 38
el_GR: π.χ.: 13, 8, 38

en: eg: 2, 28, 68
el_GR: π.χ.: 2, 28, 68

en: eg: @my_twitter_account
el_GR: πχ: @my_twitter_account

en: eg: Miremont
el_GR: πχ: Miremont

en: eg: My Company Name
el_GR: πχ: Το Όνομα της Εταιρείας

en: eg: My super website
el_GR: πχ: Η τέλεια ιστοσελίδα μου

en: eg: http://linkedin.com/company/my-company-url/
el_GR: πχ: http://linkedin.com/company/my-company-url/

en: eg: https://example.com/category/my-category/page/2/
el_GR: πχ: https://example.com/category/my-category/page/2/

en: eg: https://facebook.com/my-page-url
el_GR: πχ: https://facebook.com/my-page-url

en: eg: https://pinterest.com/my-page-url/
el_GR: πχ: https://pinterest.com/my-page-url/

en: eg: https://www.example.com/logo.png
el_GR: πχ: https://www.example.com/logo.png

en: eg: https://www.instagram.com/my-page-url/
el_GR: πχ: https://www.instagram.com/my-page-url/

en: eg: https://www.youtube.com/my-channel-url
el_GR: πχ: https://www.youtube.com/my-channel-url

en: eg: |
el_GR: πχ: |

en: has been successfully updated!
el_GR: ενημερώθηκε επιτυχώς!

en: nofollow is off.
el_GR: Το nofollow είναι απενεργοποιημένο.

en: nofollow is on!
el_GR: Το nofollow είναι ενεργοποιημένο!

en: nofollow?
el_GR: Nofollow;

en: noindex is off.
el_GR: Το noindex είναι απενεργοποιημένο.

en: noindex is on!
el_GR: Το noindex είναι ενεργοποιημένο!

en: noindex on paged archives
el_GR: noindex σε σελιδοποιημένα αρχεία

en: noindex?
el_GR: Noindex;

en: unique words found.
el_GR: μοναδικές λέξεις βρέθηκαν.

en: words found.
el_GR: λέξεις βρέθηκαν.

en:  (maximum recommended limit)
el_GR: (μέγιστο προτεινόμενο όριο)
